دکوراسیون

ویژگی های اتاق کار یا اتاق مطالعه

اتاق کار

اتاق کار یا اتاق مطالعه ی منزل چه ویژگی های دارد ؟

طراحی کردن اتاق کار

طراحی اتاق کار باید بیانگر شخیت شما نیز باشد . در این یادداشت سعی داریم ایده هایی را در خصوص نحوه طراحی اتاق کار و یا اتاق مطاعه خانگی تان به شما آموزش دهیم .

 

طراحی فضا

قبل از انکه درباره ی مبلمان ، اثاثیه و رنگ آمیزی اتاق کارتان تصمیم گیری کنید ، فضای آن را به دقت اندازه گیری نمایید . طرحی از اتاق خود ترسیم نمایید و بر روی آن مشخص کنید که هر قطعه از وسایل ، لوازم و مبلمان در کجا قرار خواهد گرفت . نیازی نیست این طرح ، یک طرح کامل باشد تنها کشیدن یک نقشه کلی کفایت می کند .

می توانید برای آشنایی بیشتر مقاله اتاق کار هنرمندان را نیز مطالعه کنید.

مبلمان

مبلمان و وسایل را بر اساس نوع فعالیت دفترتان انتخاب کنید . میز و صندلی را که با سبک کار شما انطباق بیشتری داشته باشد انتخاب نمایید . این کار می تواند استرس محیط کارتان را به حد اقل برساند . از قفسه ها و کتابخانه مناسب برای نگهداری پرونده ها ، کتاب ها و مدارک مورد استفاده تان بهره گیری کنید تا ضمن جذاب تر فضای اتاق از شلوغی و به هم ریختگی اتاق یا میز کارتان جلو گیری شود .

 

رنگ بندی اتاق کار

در بیشتر موارد اتاق کار خانگی دارای فضای کوچکی است . استفاده از رنگ های تیره باعث خواهد شد که این فضا کوچکتر به نظر برسد . بنا بر این نسبت به رنگ دیوارها حساس باشید . برای آنکه اتاق مذکور بزرگتر از آنچه که هست به نظر برسد از رنگ های روشن استفاده نمایید . رنگهایی مانند : کرم ، لیمویی و نارنجی ملایم رنگ های خوبی برای این منظور هستند و با استفاده از این سه رنگ مناسب می توانید احساس آرامش ، انرژی و گرمای خاصی  به اتاقتان بدهید ، البته اگر علاقه دارید اتاق کارتان را با کارهای هنری مانند تابلو های نقاشی و وسایل مدرن هنری  تزیین نمایید .

 

روشنایی

استفاده از یک روشنایی چشم نواز ، اتاق شما را روشن و دلباز می کند . در مغازه ها انواع مختلفی از روشنایی ها  وجود دارد که نحوه طراحی بیشتر آنها به گونه ای است که با نور دهی ترکیبی ، می تواند فضای سنتی یا مدرن به اتاق مطالعه تان ببخشند . استفاده درست از این روشنایی ها در آرام بخش بودن ، وسعت و زیبایی اتاق مورد نظر تاثیر بسزایی خواهد داشت .

 

لوازم و اسباب جانبی

تنها در صورتی به فکر خرید نقاشی های روغنی و یا مجسمه تزیینی باشید که با موضوع فعالیت دفترتان همخوانی و تناسب داشته باشد . می توانید از قالیچه ، پرده های مناسب و خوش رنگ ، صنایع دستی  و… بهره بگیرید . همچنین استفاده از خوش بو کننده های محیط و گل های تازه در ایجاد طراوت وشادابی محیط موثر است .

 

تخته الهام بخش

نصب یک تخته الهام بخش می تواند مشوق خوبی برای شما و سایر اطرافیانتان باشد . نصب برخی جملات و تصاویر بزرگان که مرتبط با رشته تحصیلی یا کاری تان باشد می تواند تزیین مناسبی برای اتاق تان باشد . هنگامی که خسته می شوید ملاحظه این تصاویر و جملات می تواند شما را برای تلاش مجدد تشویق نماید .

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا