پارکت لمینت

اشتباهات رایج هنگام نصب پارکت چیست؟

نکات مهم در هنگام نصب پارکت لمینت

پس از خرید پارکت لمینت نوبت به نصب آن می رسد. ما در شرکت دکورچوب در بسیاری از موارد دیده ایم که پارکت هایی با جنس عالی و همین طور کیفیت بسیار بالا به علت بی دقتی که در هنگام نصب پیش آمده است دچار مشکلات زیادی گردیده و غیر قابل استفاده گردیده شده اند.به همین دلیل تصمیم گرفته ایم که در اینجا به نکاتی که می تواند به نصب پارکت بدون اشتباه منجر گردد را ذکر می کنیم.

شاید برای شما هم پیش بیاید که بخواهید پس از خرید پارکت لمینت خودتان کار نصب و اجرای پارکت لمینت ها را انجام دهید اما در این جا قاطعانه و بنا به تجربه ای که در هنگام نصب های زیادی که در شرکت دکورچوب انجام داده ایم رسیدیم این موضوع را رد می کنیم.در صورتی که قبلا تجربه نصب نداشته اید سعی نکنید که این موضوع را امتحان کنید.

نصب صحیح کفپوش

پارکت لمینت ها اجناسی هستند که در صورتی که نکات مربوط به نصب در آن ها به خوبی رعایت گردند دچار مشکل خاصی نمی گردند و سالیان سال به خوبی برای شما کار می کنند.البته در این جا فرض را بر این موضوع گرفته ایم که پارکت لمینتی که انتخاب کرده اید پارکت لمینتی بوده که از اجناس با کیفیت بازار بوده و خود جنس پارکت لمینت دچار مشکل نمی باشد.در صورتی که می خواهید خیالتان از بابت جنس پارکت لمینت راحت باشد و تنها به نصب آن فکر کنید برندهایی چون ایشیک،هیرو، ایزوفام، مورلند و فلورپن از جمله پارکت هایی هستند که دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. البته مقاله جامع درباره انتخاب بهترین پارکت لمینت در مجله دکورچوب منتشر کرده ایم که میتوانید مطالعه کنید.

مهترین اشتباهات رایج هنگام نصب پارکت کدامند؟

در اینجا مهم ترین اشتباهاتی که به تجربه در دکورچوب بدست آورده ایم را ذکر می می کنیم:

اشتباه اول:

عدم توجه به درز انبساط: در بسیاری از موارد دیده شده است که نصاب ها به این موضوع دقت نمی کنند و پارکت لمینت پس از نصب دچار شکم دادگی و اعوجاج می گردد.در مناطقی که رطوبت بیشتر است این میزان بایستی که بیشتر هم در نظر گرفته شود.

حتما بخوانید: هزینه نصب پارکت لمینت

اشتباه دوم:

عدم توجه به سیستم گرمایش از کف: یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام نصب پارکت در سیستم های گرمایش از کف می باشد.متاسفانه بسیاری از نصاب ها در سیستم های گرمایش از کف همانند پارکت لمینت های معمولی اقدام می کنند و به همین دلیل پارکت پس از نصب دچار مشکلات متعدد می گردد. در هنگام نصب پارکت لمینت بر روی سیستم های گرمایش از کف می بایست

آموزش نصب پارکت لمینت

  • از فوم های آلمینوم دار یا همان متال سایلنت استفاده گردد.
  • دمای سیستم گرمایش از کف به آرامی زیاد گردد.
  • از پارکت لمینت هایی هنگام نصب استفاده گردد که دارای استانداردهای نصب پارکت لمینت  باشند.

حتما بخوانید: آموزش نصب پارکت لمینت

اشتباه سوم:

منطقه ای که پارکت لمینت در آن نصب می گردد:فرض کنید شما پارکت لمینتی را در مازندران می خواهید نصب کنید و یا از طرف دیگر پارکت لمینتی را در یزد می خواهید نصب نمایید آیا مدل نصب هر دو این ها یکی است؟ البته کلیت نصب یکی است اما نکات مربوط به درز انبساط و بحث های مربوط به هم دمایی در مناطق مرطوب بیشتر بایستی در نظر گرفته شود. همین طور در مناطق مرطوب بایستی که زیر سازی پارکت ها به خوبی انجام شود تا رطوبت به پارکت ورود نکند.

اشتباه چهارم:

عدم زیر سازی مناسب: یکی دیگر از اشتباهات رایج هنگام نصب پارکت که به  مقدار زیادی دیده می شود عدم توجه به زیر سازی آن هاست. سطح زیر پارکت لمینت ها بایستی کاملا صاف و تراز باشد و کوچکترین ناصافی و ناترازی باعث می گردد که بین پارکت لمینت ها درز بیفتد.حتما بایستی که اگر سطح زیرین پارکت ها دچار مشکل است قبل از نصب تصحیح گردد.

اشتباه پنجم:

عدم استفاده از فوم های با کیفیت: در بسیاری از موارد دیده شده است که به علت استفاده از فوم های بی کیفیت و درجه دو و سه پارکت لمینت ها دچار سرو صدا شده اند و با راه رفتن روی آن ها دچار صدا می گردند. پس دقت نمایید پس از خرید پارکت لمینت از فوم های معتبر و با استانداردهای کیفی بالا استفاده نمایید. نکته دیگری که در این جا بایستی ذکر کنیم این است که فوم هایی که زیر پارکت لمینت استفاده می گردند حتما بایستی فوم های سایلنت باشند و فوم های معمولی نبایستی که استفاده گردد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا