دکوراسیون

دکوراسیون خانه های کوچک

ایده هایی برای دکوراسیون منزل کوچک

امروزه با توجه به رشد شهر نشینی، ابعاد منازل مسکونی کوچک و کوچکتر شده است به گونه ای که افراد را برای چیدمان با معضل روبرو کرده است. دکوراسیون خانه های کوچک پیچیدگی ها و سختی های خاص خود را دارند و برای افرادیکه دانش کافی در این زمینه ندارند می تواند دشوار باشد. به همین دلیل در این راهنما سعی داریم با تعدادی از راهکارهایی که برای داشتن دکوراسیون خانه های کوچک آشنا شویم.

ایده دکوراسیون خانه های کوچک

یک ایده در دکوراسیون خانه های کوچک این اطمینان را به افراد می دهد که هیچ فضای پرت و بلااستفاده ای وجود ندارد. با قرار دادن صحیح مبلمان و به کارگیری صحیح رنگ ها، پرده های زیبا می توان فضایی ایجاد کرد که ضمن بهره مندی از حداکثر کارایی به زیباترین نحو ممکن بزرگ و دلباز به نظر برسد.

دکوراسیون خانه های کوچک

مبل در دکوراسیون خانه های کوچک

صندلی هایی را انتخاب کنید که دارای پایه های باریکی هستند و اجازه می دهند که کفپوش منزل دیده شود. این کار باعث می شود منزل بزرگتر دیده شود. این ایده در هر نشیمنی هدف خود را بخوبی اجرا می کند. صندلی هایی که اغلب در سبک کلاسیک به کار گرفته می شوند بخوبی دارای این ویژگی هستند. همچنین برخی از انواع صندلی های مدرن نیز پایه های نازک دارند که برای استفاده در منازل کوچک بهترین انتخاب هستند.

مبل دردکوراسیون خانه کوچک

حتما بخوانید: پارکت لمینت چیست

رنگ روشن برای دیوارها

رنگ های تیره اخیراً بیش از پیش در دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شوند، اما استفاده از آنها در دکوراسیون خانه های کوچک باید با احتیاط صورت بگیرد. رنگ های روشن مثل سفید، کرم و طوسی باعث می شود فضای اتاق شما روشنتر و دلبازتر به نظر برسد. رنگ های روشن باعث می شود هر اتاقی زیبا، صمیمی و دوست داشتنی به نظر می رسد.

رنگ دیوارها در دکوراسیون منزل کوچک

نقاشی قرنیزها

یکی از تکنیک هایی که باعث می شود یک فضا بزرگتر جلوه کند این است که قرنیزها را همانند دیوارها رنگ کنید. در دکوراسیون خانه های کوچک هرگز از قرنیزهایی با رنگ متضاد استفاده نکنید. قرنیزهایی با رنگ متضاد با دیوارها به عنوان مثال قرنیز سفید باعث جلب توجه شده و بیت کف و دیوار تفکیک ایجاد می کنند. به این ترتیب فضا کوچکتر به نظر خواهد رسید.

استفاده از دیوار اکسنت

همه ما می خواهیم اتاق نشیمن منزلمان فضایی گرم و صمیمی داشته باشد. درواقع هدف اصلی اتاق پذیرایی فراهم کردن محیطی گرم و صمیمی برای برپایی دورهمی های دوستانه و خانوادگی است. اما چطور می توان صمیمت این فضا را به حد اعلاء رساند؟ طراحان دکوراسیون داخلی معتقد هستند داشتن یک دیوار اکسنت بخوبی می تواند این احساس را ایجاد کند. به همین دلیل توصیه می کنند دیواری را در نشیمن به این منظور انتخاب کرده و مطابق با سلیقه خود و به شکلی متفاوت آن را بیارایید.

میز ناهارخوری در دکوراسیون خانه های کوچک

داشتن منزل کوچک لزوماً به این معنا نیست که باید از خرید میز ناهارخوری صرف نظر کنید. می توان با هوشیاری و خلاقیت یک فضای دنج برای میز ناهارخوری ایجاد کرد. یک گوشه از فضای پذیرایی را در نظر بگیرید و میز را به یکی از دیوارها بچسبانید. از سویی دیگر صندلی های طرف دیگر را نیز به دیوار دیگر بچسبانید. در این صورت از حداقل فضای حداکثر استفاده را برده اید.

دکوراسیون خانه های کوچک

حتما بخوانید: پارکت طوسی 

دیوارپوش و کاغذ دیواری مخصوص دکوراسیون خانه های کوچک

یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون داخلی دیوارها هستند. دیوارها بدلیل شامل شدن فضایی بزرگ از منزل به خصوص در دکوراسیون خانه های کوچک نقش پررنگی ایفاء می کنند. اما انتخاب رنگ و طرح مناسب برای دیوارها کاملاً یک کار تخصصی محسوب می شود. با این حا همه طراحان داخلی متفق القول معتقد هستند “در فضاهای کوچک اولویت استفاده از رنگ های روشن است. می توان بدین منظور حتی از کاغذ دیواری ساده نیز بهره برد.

قرار دادن تلویزیون در منزل کوچک

یکی از ساده ترین و در دسترس ترین راهکارها برای قراردادن تلویزیون در پذیرایی استفاده از میز تلویزیون باشد. میزهای تلویزیون در ابعاد و رنگ های متنوعی در بازار موجود هستند. خیلی از ما حتی به دلیل زیبایی و قفسه ها و کشوهایی که در آن تعبیه می شود اقدام به انتخاب آنها می کنیم. اما میزهای تلویزیون یک مشکل اساسی دارند؛ اغلب میز تلویزیون ها حسابی جاگیر هستند و فضای زیادی را اشغال می کنند. به همین دلیل در دکوراسیون منازل کوچک توصیه می کنیم به سراغ آنها نروید. به جای آن می توانید تلویزیون را به دیوار وصل کنید.

قفسه و شلف

داشتن منزل کوچک محدودیت های زیادی با خود به همراه دارد نمونه آن ناتوانی در افزودن اکسسوری و لوازم دکوری ست. درست است که منازل کوچک جای کافی برای قرار دادن اکسسوری های بزرگ و دست و پا گیر ندارند اما می توان به کمک شلف ها و قفسه های دیواری تا حد زیادی این مشکل را مرتفع کنیم. می توانید لوازم دکوری، مجسمه، گلدان ها و حتی کتاب های خود را در داخل شلف بچینید. با این کار هم باعث زیبایی فضا می شوید و هم فضای ذخیره تازه ایجاد می کنید.

شلف در دکوراسیون

آینه در دکوراسیون منزل کوچک

آینه ها به دلیل انعکاس نور باعث می شوند اتاق بزرگتر به نظر برسد. به همین دلیل است که طراحان داخلی توصیه می کنند در هر اتاق حداقل یک آینه نصب کنید. اما محل نصب آینه نیز می تواند مهم باشد. بهترین حالت این است که آینه را بر روی دیواری عمود بر دیواری که پنجره در آن قرار دارد نصب کنید.

آینه در دکوراسیون خانه های کوچک

فرش در دکوراسیون منزل کوچک

ابعاد فرش می تواند در هماهنگی فضا نقش داشته باشد. حتماً تا به حال با دکوراسیون هایی مواجه شده اید که به دلیل نامتناسب بودن ابعاد فرش با فضای اطراف خود احساس ناهمگونی در آن موج می زند. در منازل کوچک این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر فرشی با ابعاد بزرگ انتخاب کنید خواهید توانست این خطای دید را در بیننده ایجاد کنید که فضا بازتر و بزرگتر جلوه کند.

میز و تخت تاشو

یکی دیگر از راهکارهای هوشمندانه برای صرفه جویی در فضا استفاده از میزها و مبل هایی ست که تاشو هستند. این ایده ضمن رفع نیازهای صاحبخانه فضای زیادی نیز اشغال نمی کند و این امکان را به فرد می دهد تا در صورت نیاز از آن استفاده کند.

میز و تخت تاشو در دکوراسیون خانه کوچک

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا