کاغذ دیواری

انواع چسب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری

ممکن است شما وقت زیادی را بابت پیدا کردن و خرید کاغذ دیواری خوب و مناسب با توجه به سبک دکوراسیونی که منزل تان دارد صرف کرده باشید و همان طور که برای پیدا کردن کاغذ دیواری وقت صرف می کنید در کنار آن خوب است که در مورد چسب مناسب کاغذ دیواری و همچنین نصابی که قرار است کار نصب کاغذ دیواری را برای تان انجام دهد با فروشنده فروشگاهی که دارید خرید می کنید صحبت کنید تا در آخر از نتیجه خروجی نصب کاغذ دیواری رضایت کامل را داشته باشید.

دقیقا به همان میزان که در زمان خرید کاغذ دیواری به جنس و کیفیت آن دقت و توجه داریم باید به جنس و کیفیت چسبی که قرار است برای نصب آن استفاده کنیم توجه داشته باشیم.

بهترین نوع چسب کاغذ دیواری چه ویژگی دارد؟

حتی ممکن است در بعضی مواقع نیازی به خرید چسب کاغذ دیواری نداشته باشیم و نصابی که قرار است کار نصب کاغذ دیواری را برای مان انجام دهد چسب کاغذ دیواری را با خود به همراه داشته باشد و در این حالت بهتر است در مورد نوع چسبی که قصد دارد در زمان نصب کاغذ دیواری از آن استفاده کنید از او سوال بپرسیم و چنانچه کیفیت چسب کاغذ دیواری خود را تضمین کرد با شروع کار نصب کاغذ دیواری موافقت کنیم.

البته در اکثر مواقع نصابان از چسبی برای نصب کاغذ دیواری استفاده می کنند که بهترین کیفیت را دارد از آنجایی که هر کدام از نصابان کاغذ دیواری ممکن است از چسب خاص و منحصر به فردی که قبلا امتحانش را خوب پس داده باشد برای کار نصب کاغذ دیواری استفاده کنند در نتیجه می توان انواعی از چسب های کاغذ دیواری با درجه کیفیت متفاوت را که برای کار نصب استفاده می شوند از بازار تهیه کرد.

به همین جهت داشتن یکسری اطلاعات در مورد انواع چسب کاغذ دیواری قبل از شروع کار نصب حتی برای افرادی که مثل ما نصاب نیستند لازم خواهد بود، از آنجایی که بعضی از افراد در مورد انواع چسب کاغذ دیواری سوالات مختلفی داشتند و می خواستند بدانند انواع چسب برای نصب کاغذ دیواری به چند گروه تقسیم می شود و تفاوت آنها در چیست؛ ما را بر آن داشت تا تصمیم بگیریم تا در این مقاله در مورد انواع چسب کاغذ دیواری برای تان توضیح دهیم.

انواع چسب کاغذ دیواری

در مجموع ما پنج نوع چسب کاغذ دیواری داریم که عبارتند از:

 1. چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste
 2. چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste
 3. چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste
 4. چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری  Paste the wall
 5. چسب های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری  Reaqdy to use paste

چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste

این یکی از انواع چسب کاغذ دیواری است که به صورت پودر پولکی مصرف می شود و از گندم و سیب زمینی تولید می شود، این نوع چسب به آسانی در آب حل می شود و با ترکیب شدن در آب و تنظیم میزان غلظت آن برای افرادی که به تازگی کار نصب کاغذ دیواری را تجریه می کنند کار مشکلی است.

خوبی این نوع چسب این است که به سرعت خشک نمی شود و نصاب به اندازه کافی برای تنظیم کاغذ دیواری بر روی دیوار وقت و زمان کافی را خواهد داشت و دراین صورت خطاهای احتمالی به حداقل خود می رسد و در اکثر مواقع هیچ خطایی رخ نمی دهد، این نوع چسب برای نصب کاغذ دیواری در وزن های متفاوت بسیار مناسب است و حتی می توان برای کاغذ دیواری های سنگین تر از مایع چسب غلیظ تری استفاده کرد.

در صورتی که از این نوع چسب استفاده کنید علاوه بر این که به خوبی باعث اتصال کاغذ دیواری به دیوار می شود در صورت نیاز به تعویض کاغذ دیواری به راحتی می توان آن را از دیوار جدا نمود و با یک اسپری از روی دیوار پاک کرد، این نوع کاغذ دیواری برای افراد که دوست دارند هر سال کاغذ دیواری خود را تعویض کنند گزینه ای فوق العاده محسوب می شود.

حتما بخوانید: چسب کاغذ دیواری نانو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

عیب چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste

تنها نقطه ضعف این نوع چسب کاغذ دیواری  این است که به خوبی با آب مخلوط نمی شود.

چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste

این نوع چسب به صورت پودری استفاده می شود و حلال آب بوده و پس از حل شدن در آب قابل استفاده است. این نوع چسب دارای خاصیت ضد قارچ بوده و مانع از ایجاد کپک می شود و در صورتی که دیوار منزل تان دچار رطوبت شود از ایجاد هر گونه کپک در زیر کاغذ دیواری و حتی روی سطح آن جلوگیری می کند و بدین ترتیب با خیالی آسوده می توانید از این نوع چسب کاغذ دیواری در مکان هایی که امکان ایجاد نم و رطوبت وجود داشته باشد هم با خیالی آسوده استفاده نمائید.

انواع چسب کاغذدیواری

چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste

این نوع چسب یکی دیگر از انواع چسب کاغذ دیواری است که با ساختار خاصی از پلیمرهای وینیل باندل هستند. از آنجایی که این نوع چسب کاغذ دیواری بسیار سریع خشک می شود شما فرصت زیادی برای تنظیم کاغذ دیواری بر روی دیوار ندارید. این نوع چسب کاغذ دیواری بیشتر برای نصب پوسترهای دیواری و  کاغذ دیواری های ضخیم و سنگین بهترین چسب است.

درجه سختی این نوع چسب نسبت به چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد Cold water paste بسیار بیشتر است و طبیعتا جدا کردن آن از دیوار بسیار سخت خواهد بود؛ این نوع چسب  در حقیقت به نوعی چسبی چند منظوره محسوب می شود. در صورتی که عادت دارید هر سال کاغذ دیواری منزل و یا محل کارتان را تعویض کنید این نوع چسب برای نصب مناسب نخواهد بود.

چسب پوستری یا چسب کاغذ دیواری فوری  Paste the wall

از این نوع چسب برای نصب کاغذ دیواری و پوسترهای دیواری بیشتر استفاده می شود و تاثیر فوق العاده کمی بر روی شکل ظاهری کاغذ دیواری و یا پوسترهای رنگی دارد و تغییر را بر روی ساختار آنها ایجاد نمی کند.

چسب های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری  Reaqdy to use paste

این نوع چسب هم یکی دیگر از انواع چسب کاغذ دیواری است که به صورت آماده و مایع مصرف می شود و یکی از گران ترین انواع چسب کاغذ دیواری است که از آن می توان به نسبت ترکیب و با یک غلظت مناسب برای نصب کاغذ دیواری استفاده کرد. از آنجایی که این نوع چسب گران است خوب است که از آن برای کار ترمیم و نصب کاغذ دیواری در تعداد محدود بهره برد. این نوع چسب به راحتی در مجاورت هوا به سرعت خشک می شود.

قیمت خرید انواع  چسب کاغذ دیواری چقدر است؟

قیمت انواع چسب کاغذ دیواری براساس کیفیت و میزان چسب مصرفی شما برای نصب کاغذ دیواری تعیین می گردد. نوع تکنولوژی ساخت بر قیمت خرید چسب کاغذ دیواری اثر گذار است و گرانی چسب به معنی خوب بودن آن نیست و با آن که چسب کاغذ دیواری نانو از جنس و کیفیت فوق العاده ای برخوردار است نسبت به سایر چسب های کاغذ دیواری موجود در بازار نسبتا ارزان تر و به مراتب با کیفیت تر هم می باشد.

در زمان تهیه کاغذ دیواری حتما با فروشنده در مورد چسب مناسب کاغذ دیواری برای نصب آن مشورت کنید و در صورت امکان کاغذ دیواری و چسب مخصوص برای نصب آن را از یک جا بخرید تا در صورت هر گونه  مشکلی بهتر بتوانید مشکل نصب را حل کنید. بهترین کار برای پیدا کردن چسب کاغذ دیواری خوب و مناسب، مطالعه مشخصات درج شده بر روی بسته بندی چسب است.

لیست قیمت چسب کاغذ دیواری

قیمت چسب کاغذ دیواری براساس کیفیت ساخت، مواد اولیه به کار رفته در آن، بدون بو بودن آن،  سرعت خشک شدن و میزان چسبندگی آن تعیین می شود. البته اینگونه نیست که هر قدر قیمت چسب کاغذ دیواری بالاتر باشد کیفیت آن نیز به همان میزان افزایش یابد. اما این روزها که اجناس تقلبی زیادی در بازار چسب کاغذ دیواری جولان می دهند انتخاب یک چسب خوب می تواند چالش های خود را داشته باشد. در این بین البته قیمت هم می تواند بر انتخاب یا عدم انتخاب شما تأثیرگذار باشد.

لیست قیمت چسب کاغذ دیواری

درواقع چسب های کاغذ دیواری تقلبی به وفور یافت می شوند و قیمت نسبتاً پایینی دارند اما اگر گول قیمت آنها را بخورید باید قید کاغذ دیواری را که با کلی ذوق و شوق خریده اید را بزنید. این نوع از چسب ها به محض حل شدن در آب گلوله می شوند و از این رو منجر به عدم نصب زیبای کاغذ دیواری و درنهایت عدم رضایت مشتری خواهند شد. این مشکل به دلیل عدم استفاده از فرمولاسیون صحیح و مناسب بوجود می آید. در حال حاضر چسب های کاغذ دیواری که اغلب وارداتی هستند در قالب برندهای مختلفی وارد بازار ایران شده اند که در میان آنها می توان به چسب کاغذ دیواری برند…  اشاره کرد.

 

چسب کاغذ دیواری چیست و انواع آن کدام است؟

به طور حتم شما هم در نیمه اول سال در فکر تعمیرات و نقاشی ساختمان خود هستید و تصمیم دارید برای منزل تان از کاغذ دیواری لاکچری و شیک برای خانه خود استفاده کنید، وجود کاغذ دیواری مسلما وجه دیگری به منزل می بخشد تا زمانی که از نقاشی رنگ روغن استفاده می کنیم.

استفاده از کاغذ دیواری طرح دار مثل کاغذ دیواری آبرنگی گلدار، کاغذ دیواری گل گلی، کاغذ دیواری طرح داماسک و… که می تواند فضای منزل شما را به کلی متحول کند.

با استفاده از این نوع کاغذ دیواری به راحتی می توانید متناسب با طرح گل فرش های منزل تان و یا حتی طرح و رنگ مبلمانی که در منزل دارید رنگ و طرح کاغذ دیواری را به گونه ای انتخاب کنید تا با این کار منزل تان چشم گیر تا و زیباتر شود و اگر کفپوش منزل تان پارکت لمینت است می توانید به جای اینکه مبلمان منزل تان را با پارکت لمینت ست کنید این بار کفپوش پارکت خود را با کاغذ دیواری ست کنید.

چگونه از چسب کاغذ دیواری استفاده کنیم؟

ست کردن پارکت لمینت با کاغذ دیواری هم تاثیر فوق العاده ای در زیبا شدن هر خانه ای خواهد داشت، در مقابل عده ای استفاده از کاغذ دیواری ساده با رنگ های روشن و یا حتی کاغذ دیواری با رنگ تیره را برای این منظور در نظر دارند و سادگی را بیشتر می پسندند و به همین دلیل دکوراتورها استفاده از کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری طوسی، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیوار قهوه ای، کاغذ یواری صورتی، کاغذ دیواری طلایی و کاغذ دیواری سفید طلایی و… را با توجه به نوع و سبک دکوراسیونی که دارند را به ساده پسندان پیشنهاد می کنند.

در زمان انتخاب و تهیه کاغذ دیواری همه مشتریان خوشحال و راضی هستند و اما گاهی پیش می آید که بعضی از مشتریان با اینکه از انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری خود راضی بوده اند بعد از نصب به هیچ وجه از کاغذ دیواری که انتخاب کردند راضی نیستند و همه این ها می تواند به دو عامل بستگی داشته باشد:

 • اول اینکه ممکن است نصابی که کار نصب کاغذ دیواری را انجام داده است در کار خود به اندازه کافی حرفه ای و صاحب تجربه نبوده است.
 • دوم اینکه نصاب از چسب کاغذ دیواری خوب و مناسبی برای نصب کاغذ دیواری استفاده نکرده است.

پس همان طور که متوجه شدید به تنهایی زیبا بودن طرح و رنگ کاغذ دیواری برای زیبا سازی منزل کافی نیست و نحوه نصب و اجرا آن توسط نصاب برای بهتر جلوه دادن زیبایی کاغذ دیواری در انتهای کار بسیار مهم و حائز اهمیت است.

بعضا پیش می آید بعضی از افراد از بعضی از طرح های کاغذ دیواری موجود در بازار خوششان نمی آید اما به محض این اینکه نمونه های کار شده همان کاغذ دیواری را می بینند فورا تغییر عقیده می دهند و همه این بخاطر نصب درست و دقیق کاغذ دیواری توسط یک نصاب حرفه ای بوده است که می دانسته است از چطور چسبی و با چه کیفیتی برای نصب کاغذ دیواری باید استفاده کند تا پس از اتمام کار نصب و خشک شدن کامل چسب پشت کاغذ دیواری زیبایی اولیه از دست نرود و تا سال ها زیبایی و مقاومت روز اول خود را به خوبی حفظ کند.

اگر کار نصب به خوبی هم انجام شود ولی از چسب خوب و مرغوبی برای نصب کاغذ دیواری استفاده نگردد مسلما بعد از پایان کار یا پس از چند روز کاغذ دیواری بر می گردد و از دیوار جدا می شود.

حتی بعضی از افراد می گویند پس از اتمام نصب رنگ کاغذ دیواری عوض شده است و این ناشی از نوع چسب کاغذ دیواری بوده که استفاده کرده اند که باعث پس دادن رنگ بر روی نتیجه کار شده است.

همین مطلب باعث شده است تا بعضی از مشتریان از نصابان کاغذ دیواری در مورد چسب کاغذ دیواری که استفاده می کنند هم سوالات متعددی بپرسند و به خاطر این موضوع ما تصمیم داریم در این مقاله در مورد چسب کاغذ دیواری برای تان به طور کامل توضیح دهیم.

تهیه چسب کاغذ دیواری

معمولا چسب کاغذ دیواری در داخل کیسه یا جعبه قرار دارد و به صورت خشک و پودری و یا پولکی در بازار موجود است، برای استفاده از چسب کاغذ دیواری باید در ابتدا آن را آماده کنید و برای این کار باید از حلال آب استفاده کنید، نصاب با ترکیب کردن آب با پودر مخصوص چسب همراه با رعایت نکات لازم براساس تجربیاتی که دارد چسب مناسب کاغذ دیواری را آماده می کند.

البته بعضی از چسب های کاغذ دیواری به صورت مایع فروخته می شوند و چون از قبل با حلال خودشان ترکیب شده اند نصاب کاغذ دیواری دیگر نیازی به آمده کردن چسب مخصوص برای شروع کارش نخواهد داشت.

انواع چسب کاغذ دیواری کدام است؟

ممکن است شما خودتان دوست داشته باشید همزمان با تهیه کاغذ دیواری، چسب کاغذ دیواری را هم تهیه کنید تا خیال تان راحت باشد، بعضی از مشتریان از مشاوران دکوراسیون داخلی در مورد بهترین چسب کاغذ دیواری سوالات زیادی می پرسند که اولین آن این است:

بهترین برند چسب کاغذ دیواری چیست؟

بهترین و مطرح ترین چسب های کاغذ دیواری موجود در بازار که افراد می توانند تهیه کنند که اکثر نصابان کاغذ دیواری هم دارند از آنها استفاده می کنند عبارتند از:

 • چسب کاغذ دیواری متیلان
 • چسب کاغذ دیواری W & P
 •  چسب کاغذ دیواری هنکل
 • چسب کاغذ دیواری گرند دیزاین Grand Design

استفاده از این نوع چسب های کاغذ دیواری در پایان کار به میزان رضایت شما می افزاید و دیگر جای نگرانی برای افراد باقی نمی گذارد.

قیمت چسب کاغذ دیواری

قطعا قیمت چسب کاغذ دیواری در برندهای مختلف کاملا متفاوت خواهد بود و تعیین قیمت آن بستگی به مواد اولیه استفاده شده در تولید چسب خواهد داشت، مسلما وقتی از تعداد رول زیاد استفاده می شود حتما باید به همان اندازه که داریم وقت می گذاریم بهترین طرح و رنگ کاغذ دیواری را پیدا کنیم لازم و ضروری است که به همان اندازه برای پیدا کردن چسب کاغذ دیواری خوب و مناسب برای کار نصب وقت صرف کنیم.

خرید چسب کاغذ دیواری از شرکت دکورچوب

در صورتی که در این مورد نیاز به راهنمایی بیشتر دارید و یا اگر خودتان چسب کاغذ دیواریی را در اختیار دارید که نمی دانید آیا برای کار نصب مناسب است یا نه به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی در ابتدا با یک شخص با تجربه و یا یک نصاب حرفه ای که چسب های کاغذ دیواری مختلف را به خوبی می شناسد مشورت کنید.

چنانچه شخصی را نمی شناسید، می توانید هم اکنون با یکی از کارشناسان شرکت دکورچوب تماس حاصل نمائید و سوالات خود را در مورد چسب کاغذ دیواری و مراحل نصب و هر گونه سوال مرتبط با این موضوع را مطرح کنید و مشاوره رایگان دریافت نمائید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

  1. سلام
   لطفا جهت اطلاع از قیمت های روز شرکت،با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

 1. آیا چسب کاغذ دیواری خاصی برای نصب کاغذ دیواری که جنسش ضعیفه باید استفاده کنم؟

  1. سلام
   از بهترین چسب های موجود در بازار چسب پوفاز می باشد که می توانید برای پروژه هایتان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا