والپیپر

انواع چسب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری چیست و چه استفاده ای دارد؟

چسب کاغذ دیواری و معرفی انواع آن موضوع این مقاله از سایت مجله دکورچوب میباشد، خرید کاغذ دیواری دردسرهای خاص خود را دارد از انتخاب طرح و رنگ گرفته تا ست کردن آن با دکوراسیون منزل و تم اتاق می تواند برای افراد به خصوص با تجربه پایین کاری پیچیده بوده و حتی در مواردی کاملاً خسته کننده باشد. در کنار همه این سختی ها کار نصب کاغذ دیواری هم ارزشی کمتر از خرید کاغذ دیواری ندارد بلکه می تواند حتی در مواردی بر آن از نظر اهمیت پیشی بگیرد.

بهترین نوع چسب کاغذ دیواری

انتخاب چسب کاغذ دیواری بر عهده نصاب است و اگر از یک نصاب حرفه ای بدین منظور استفاده می کنید نباید خیلی نگران این مرحله باشید. در این مورد می توانید از نصاب در مورد نوع چسبی که قرار است به منظور نصب استفاده کند بپرسید. اما با این حال لازم است که خود به شخصه آگاهیتان را راجع به انواع چسب و خواص و ویژگی های هر یک بالا ببرید تا در صورت نیاز بتوانید مداخله کرده و از به کارگیری مواد و چسب نا مرغوب جلوگیری کنید.

به طور کلی ممکن است هر نصابی به استفاده از یک چسب وفادار باشد به این دلیل که نتیجه خوبی از استفاده از آن چسب طی سال ها کار نصب بدست آورده است و به نوعی چسبی خاص بخش جدایی ناپذیر از کار آن فرد شده است. در این بین اگر شما یک مصرف کننده مطلع باشید و با برهان و دلیل نصاب را از نقاط ضعف یک چسب به خصوص آگاه سازید هم به او کمک کرده اید و هم خودتان از نتیجه کار نصب لذت بیشتری خواهید برد.

بی دلیل نیست که گفته می شود نصب کاغذ دیواری هم طراز با خرید کاغذ دیواری دارای اهمیت است و اگر به دلیل اهمال نصاب ایرادی در این مرحله بوجود بیاید فرقی نمی کند که شما گرانترین و لوکس ترین کاغذ دیواری موجود در بازار را خریداری کرده باشید، نتیجه کار یک افتضاح به تمام معنا خواهد شد.

به همین دلیل توصیه می شود اطلاعات خود را در این زمینه تا حدی بالا ببرید که شناخت کلی از انواع چسب و برندهای معتبر موجود در بازار داشته باشید. انواع چسب برای نصب کاغذ دیواری به چند گروه تقسیم می شود و تفاوت آنها را در ادامه بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

انواع چسب کاغذ دیواری

چسب های کاغذ دیواری را براساس قابلیت حل شوندگی آنها می توان در 5 گروه زیر جای داد:

 1. چسب با قابلیت حل شوندگی در آب سرد Cold water paste
 2. چسب های همه منظوره کاغذ دیواری All-purpose Paste
 3. چسب با چسبندگی زیاد Heavy-duty/Extra Strong paste
 4. چسب پوستری یا چسب فوری  Paste the wall
 5. چسب های مایع و یا آماده مصرف کاغذ دیواری  Reaqdy to use paste

چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد (Cold water paste)

این نوع چسب به صورت پودری و از نشاسته سیب زمینی و گندم تهیه می شود. از خصوصیات بارز این نوع از چسب ها سهولت استفاده بویژه برای افرادیست که به تازگی شروع به کار نصب کرده اند. برای استفاده از این نوع از چسب ها باید مقداری مشخص آب سرد روی آن ریخته و وقتی به غلظت مشخص رسید چسب آماده مصرف خواهد بود.

یکی از ویژگی های مثبت این نوع از چسب ها این است که نسبت به سایر موارد دیرتر خشک می شوند و به همین دلیل نصاب زمان زیادی در اختیار دارد تا کاغذ دیواری را روی دیوار تنظیم کند. به همین دلیل اشتباهاتی که در زمینه نصب رایج است با استفاده از این نوع چسب به حداقل خود کاهش می باشد.

نکته مثبت دیگر در مورد این چسب این است که اتصالی که بر روی دیوار ایجاد می کند به گونه ای ست که براحتی می توانید آن را از دیوار جدا کنید. مشاهده شده که برخی از انواع چسب ها به سختی از دیوار جدا می شوند و باعث باقی ماندن بقایای کاغذ روی دیوار می شوند اما این مشکل در مورد این گونه از کاغذ دیواری ها مشاهده نمی شود. بنابراین می توان با خیال راحت از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: چسب کاغذ دیواری نانو

البته نکته منفی که در مورد چسب های پودری حل شونده در آب سرد وجود دارد این است که ماده اولیه چسب که به شکل پودری می باشد براحتی در آب حل نمی شود و به صورت گلوله هایی درمی آید که باید زمان زیادی را صرف حل کردن آن بکنید، ایده مشکل منجر به شکایت برخی از نصاب ها می شود.

چسب های همه منظوره کاغذ دیواری (All-purpose Paste)

چسب های همه منظوره نیز پودری هستند و آب حلال آن است. یکی از ویژگی های کلیدی این نوع از چسب ها این است که دارای موادی هستند که امکان رشد قارچ و کپک را به صفر می رسانند. به همین دلیل برای دیوارهایی که امکان نم و رطویت در آنها وجود دارد می تواند بهترین انتخاب باشد. در غیر اینصورت بعد از گذشت مدتی ممکن است شاهد ایجاد لکه های حاصل از رشد قارچ در زیر کاغذ دیواری باشید.

انواع چسب کاغذدیواری

چسب کاغذ دیواری با چسبندگی زیاد (Heavy-duty/Extra Strong paste)

چسب های با چسبندگی بالا از نوع خاصی از پلیمرها تهیه می شوند و از قدرت بسیار بالایی در ایجاد اتصالات برخوردار است. با این حال سرعت نصاب در هنگام نصب از اهمیت بالایی برخوردار است به این دلیل که این نوع از چسب به سرعت سخت می شود و امکان جا به جایی رو غیرممکن می کند. به همین دلیل نصاب های تازه کار ترجیح می دهند از آن استفاده نکنند.

حتما بخوانید: قیمت چسب کاغذ دیواری

اگر از آن دسته از افراد هستید که تمایل به تعویض مکرر کاغذ دیواری دارید بهتر است برای نصب از این نوع چسب استفاده نکنید زیرا جدا کردن آن از روی دیوار کار بسیار دشواری است و امکان آسیب به دیوار وجود دارد. در واقع قدرت بالا در اتصال دیوار به کاغذ دیواری سبب دشواری مرحله کندن کاغذ دیواری خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود در این باره با نصاب خود صحبت کنید.

چسب پوستری  (Paste the wall)

این نوع از چسب همانطور که از نام آن مشخص است در نصب پوسترهای دیواری و البته کاغذ دیواری استفاده می شود. از ویژگی های مهم این نوع از چسب می توان به عدم ایجاد تغییر در شکل ظاهری کاغذ نام برد. درواقع برخی از چسب ها به گونه ای عمل می کنند که آثار چسب بر روی کاغذ نمایان می شود که ظاهر چندان زیبایی نخواهد داشت. اما این مشکل در مورد چسب های پوستری صادق نیست. البته تجربه نصاب هم در این مورد بسیار حایز اهمیت است.

چسب های مایع (Ready to use paste)

چسب های مایع از باکیفیت ترین نوع چسب ها محسوب می شوند و به همین دلیل قیمت بالایی دارند. این چسب ها از نظر قدرت چسبندگی بی نظیر بوده و در ظاهر کار نهایی به وضوح مؤثر است.

بهترین برند چسب کاغذ دیواری چیست؟

بهترین و مطرح ترین چسب های کاغذ دیواری موجود در بازار در حال حاضر عبارتند از:

 • چسب متیلان
 • چسب W & P
 •  چسب هنکل
 • چسب گرند دیزاین Grand Design

قیمت چسب کاغذ دیواری

قیمت چسب های کاغذ دیواری براساس دانسیته و میزان غلظت آن تعیین می شود؛ به عنوان مثال چسب هایی در بازار موجود هستند که از غلظت پایینی برخوردار هستند و برای چسباندن هر مترمربع از آن نیاز است مقدار زیادی از آن استفاده شود.

لیست قیمت چسب کاغذ دیواری

به همین دلیل این نوع از چسب ها با قیمت پایین تری به فروش می رسند؛ در مقابل چسب های با غلظت بالا قیمت بالاتری دارند ولی استفاده از آنها به صرفه تر است. بنابراین توجه صرف به قیمت نمی تواند نشانه کیفیت کالا باشد بلکه مواد اولیه و نسبت آنها از عوامل مهم دخیل در تعیین قیمت چسب کاغذ دیواری است، جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی با ما در ارتباط باشید.

فروشگاه دکورچوب

 

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام
   لطفا جهت اطلاع از قیمت های روز شرکت،با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

 1. آیا چسب کاغذ دیواری خاصی برای نصب کاغذ دیواری که جنسش ضعیفه باید استفاده کنم؟

  1. سلام
   از بهترین چسب های موجود در بازار چسب پوفاز می باشد که می توانید برای پروژه هایتان استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا