بازسازی

ایده برای بازسازی منزل و راهکارهای آن چیست؟

بازسازی منزل

چه بخواهیم و چه نخواهیم با توجه به شرایط فعلی اقتصادی ایران همان طور که خرید یک خانه جدید تقریبا و یا حتی کاملا نشدنی است افرادی هم که در خانه شان قدیمی و فرسوده شده است هم با افزایش عجیب قیمت مصالح ساختمانی نمی توانند خانه خود را از نو بسازنند. البته اکثر ساخت و سازهایی که در حال حاضر شاهد آن هستیم وابسته به یک نفر نیست و در اغلب موارد به صورت شراکتی انجام می گیرد.

افرادی که خانه شان مستقل و یا ویلایی است و منزل شان به قدری فرسوده شده است که دیگر نمی توانند در آن خانه زندگی کنند و بخاطر فرسودگی زیاد و پوسیدگی سیستم لوله کشی آب و وجود نم و رطوبت زیاد واقعا مجبور هستند در مقابل افرادی که کار ساخت و ساز منازل قدیمی را انجام می دهند کوتاه بیایند و یک بساز و بفروش را در ملک خود شریک کنند تا بدین طریق صاحب خانه خود را به واسطه کمک این فرد از نو بسازنند اما با این کار استقال کامل خود را برای کامل نسبت به ملک شان از دست می دهند و وارد زندگی آپارتمان نشینی می شوند.

البته ممکن است بعضی از افراد خودشان آپارتمان نشین باشند و به اتفاق نظر سایر هماسیگان ساختمانی که در آن سکونت دارند از خود ساختمان را بسازنند در این حالت شرایط برای آنان از نظر استقال هیچ تفاوتی نکرده است و همچینان می توانند با همان میزان آزادی و راحتی به زندگی خود ادامه دهند و از خانه نو ساز جدیدشان نهایت لذت را ببرند.

اما سوالی که در این جا پیش می آید این است که چرا خانه های مستقلی که در شهرهای بزرگی چون تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و کرمان اکنون با گذر زمان رفته رفته در در حال محو شدن هستند و به جای آنها شاهد ظهور خانه های آرپارتمانی هستیم؟

در حقیقیت جوابی که در مقابل این سوال می توانیم بدهیم این است که افراد در اکثر مواقع اقدام به بازسازی ایرادات جزئی منزل خود نکرده اند و به عبارتی اقدامات لازم برای مراقبت از ساختمان را انجام نداده اند و از گسترش خرابی های منزل خود پیشگیری نکرده اند.

این پیشگیری باید در بازه زمانی یک ساله انجام شود تا به افزایش طول عمر ساختمان کمک کرده باشیم و انجام بازسازی منزل در کوتاه مدت بهتر از انجام دادن آن در بلند مدت خواهد بود و در ضمن هزینه کمتری را به همراه خواهد داشت؛ تجربه ثابت کرده است تعمیر و رفع نقایض جزئی ساختمان خرج کمتری را برای صاحب خانه به بار می آورد تا موقعی که کاملا ساختمان و یا خانه شخصی تان دچار فرسودگی کامل شده باشد و دیگر نتوان با تعمیرات جزئی آن را رفع کرد.

بعضی از افراد تصور می کنند چون منزل شان خیلی قدیمی شده است باید انجام کار زیبا سازی حتما از نو منزل شان را بسازنند و یا یک خانه جدید بخرند در حالی که اگر همین افراد از یک دکوراتور کمک بگیردند می توانند علاوه بر کار تعمیرات نما داخلی و یا حتی نمای خارجی خانه خود را به کلی تغییر دهند.

دکورتورهای حرفه ای با ارائه یکسری ایده برای بازسازی منزل تان به شما کمک می کنند تا با کمترین هزینه ای خانه خود را متحول کنید و با کمی تغییرات جزئی هم منزل تان جدید به چشم بیاید.

ما با دانستن ایده برای بازسایی منزل است که می توانیم از فرسوده شدن خانه خود در آینده نچندان دور پیشگیری کنیم و حتی بسیار خاص تر نه چشم بیایم و به همین خاطر تصمیم داریم تا در این مقاله چند ایده برای بازسازی منزل ارائه دهیم تا بدبن طریق به شما کمک کنیم تا بتوانید از هم از خانه خود به خوبی نگهداری کنید و هم در صورت نیاز به تعمیر بدانید چه کاری برای شما بهتر خواهد بود.

قدم اول برای نگهداری از خانه چیست؟

قدم اول برای داشتن ساختمان و خانه ای سالم که در حال قدیمی شدن است نحوه صحیح نگهداری از آن ساختمان است. اگر نوع کفپوش منزل شما از هر نوع و جنسی که باشد در صورت ریختن هر نوع مایعاتی رو سطح آن از ماندن طولانی مدت آن بر روی سطح کفپوش منزل تان غافل نشوید و سریع به خشک کردن کف منزل تان اقدام کنید.

قدم دوم برای نگهداری از خانه چیست؟

قدم دوم این است که باید مراقب دیوارها باشیم و در صورت امکان تا جایی که می شود از میخ زدن به دیوار خود داری کنیم و برای قرار دادن قابت عکس سعی کنیم از قاب عکس های پایه دار استفاده کنیم تا اینگونه مجبور به میخ زدن به دیوار باشیم و با قرار دادن آن بر روی میز کار از میخ زدن به دیوار بی نیاز شویم و البته ممکن است بعضی از افراد دوست داشته باشند عکس خود را بر روی دیوار نصب کنند که در ادامه بر این به شما پیشنهادی را خواهیم داد.

حتما بخوانید: بازسازی منزل و ساختمان های اداری چگونه است؟ چگونه یک بازسازی مناسب با هزینه مناسب و اقتصادی داشته باشیم؟

قدم سوم در نگهداری از خانه چیست؟

قدم سوم برای نگهداری از خانه این است که به شدت مراقب سرویس های بهداشتی باشیم و علاوه بر این که باید از سیستم لوله کشی سرویس ها مراقبت کنیم باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که ما نباید از هر نوع ماده شوینده ای برای تمیز کردن و نظافت سوریس ها استفاده کنیم، چون این کار در دراز مدت باعث تجریب لایه ضخیم قیر و گونی موجود در زیر سرامیک های سرویس ها می شود و باعث نفوذ نم و رطوبت به طبقات زیرین ساختمان می شود و این خود می تواند دردسر های زیادب را به دنبال داشته باشد.

قدم چهارم در نگهداری از خانه چیست؟

قدم چهارم این است که قبل از هر جایی به آشپزخانه باید توجه کافی را داشته باشیم. آشپزخانه از موقعیت مهم و حساسی برخوردار است و از انجایی که بیشترین کارهای شستشو و پخت و پز در این محل انجام می شود ما در آنجا بخار، رطوبت، حرارت، چربی و… را داریم و مخصوصا بیشترین استفاده آب در آشپزخانه است تا جاهای دیگر خانه و همین موارد می توانند به مرور زمان باعث ایجاد لایه رسوب بر روی کاشی های اطراف سینک آشپزخانه شود و حتی سطح شفاف استیل سینک آشپزخانه به مرور زمان با لایه های رسوب آب پوشیده شود و زیبایی اولیه خود را از دست بدهد.

ما برای حل این مشکل می توانیم هر ماه یکبار با یک شوینده خوب و مناسب سطح سینک و کاشی های اطراف آن را بشوییم تا لایه های رسوب از روی آب کنده شود تا پس از چند سال زندگی در یک خانه مجبور به پرداخت هزینه زیاد برای خرید یک سینک جدید متحمل نشویم.

بهترین ایده برای بازسازی منزل چیست و بهترین ایده برای نوسازی منزل ما کدام است؟

اکنون در این بخش قصد داریم به شما برای پیدا کردن ایده برای بازسازی منزل تان کمک کنیم تا بتوانید هر قسمت از خانه خود را با کمترین هزینه تعمیر کنید و بازسازی نمایید.

ایده برای بازسازی دیوارهای نم دار

اگر دیوارهای منزل شما کمی نم دارد و یا فقط دیوارهای نزدیک سرویس بهداشتن نم دارند و دچار رطوبت دائمی هستند در ابتدا بهترین کار این است که وضعیت قیر و گونی را چک کنید و در صورت نیاز مجددا اقدام به قیر و گونی نمائید و از نوع کار گچ کاری را تکرار نمائید و اگر وضعیت قیر و گونی خوب بود و نیاز به انجام مجدد آن نبود و با گچ کاری مجدد مشکل همچنان ادامه داشته بهترین کار این است که از دیوارپوش استفاده کنید.

ایده برای باسازی کفپوش فرسوده

ممکن است کف منزل تان وضعیت خوبی نداشته باشد و شما دوست نداشته باشید و یا نتوانید کف ساختمان را بکنید تا مجدد آن را سرامیک کنید و استفاده نمایید برای این منظور می توانید از انواع کفپوش PVC استفاده کنید و در صورتی که بچه ای داشته باشید و یا عادت داشته باشید کف منزل تان را مدام با دستمال خیس و یا یک تی تمیز کنید برای شما بسیاز مناسب است.

مخصوصا از کفپوش پی وی سی برای آشپزخانه که بیشترین مصرف آب را داریم و هر لحظه احتمال خیس شدن کف آشپزخانه وجود دارد باید از کفپوشی استفاده نماییم تا به محض خیس شدن نگران خراب شدن آن دیگر نباشیم. کفپوش PVC بهترین کفپوش برای هر آشپزخانه ای است.

هزینه بازسازی ساختمان با توجه به ایده برای بازسازی منزل چقدر است؟

قیمت و هزینه نهایی بازسازی منزل تان براساس میزان نیاز تعمیر برای خانه شما تعیین می گردد و این موضوع به عمق خرابی دیوارها و کف خانه و همچنین میزان فرسودگی خانه هم ارتباط پیدا می کند. عامل دیگری که بر روی قیمت تاثیر دارد این است که شما از چه جنسی و با چه کیفیتی تصمیم دارید برای تعمیر و نوسازی منزل تان استفاده کنیم و میزان بودجه ای که برای این کار اختصاص داده اید چقدر است؟

بهترین کار این است که اگر به دنبال ایده برای بازسازی منزل هستید اول اطلاعات خود را در مورد هر یک از مصالحی که تصمیم دارید برای تعمیرات استفاده کنید کامل کنید و بر اساس جنس و کیفیت محصول اقدام به خرید نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا