پارکت لمینت

پارکت لمینت برای فضای پذیرایی

پارکت لمینت پذیرایی

وقتی به فروشگاه برای خرید پارکت لمینت مراجعه می کنید تا برای پذیرایی منزلتان پارکت لمینت تهیه کنید، احتمالاً با مشاهده دهها طرح و رنگ گیج می شوید و شاید با خود فکر کنید که در این زمینه خیلی ضعیف هستید. اما باید بدانید که موضوع انتخاب رنگ پارکت لمینت بخصوص برای نشیمن یک موضوع کاملاً تخصصی ست. درواقع طراحان و معماران داخلی سال ها وقت صرف کرده اند تا به علم ترکیب رنگ مسلط شوند. اما نگران نباشید در این راهنما قصد داریم حداقل اطلاعات ضروری برای انتخاب رنگ پارکت لمینت نشیمن را دراختیارتان قرار دهیم. پس با دکورچوب همراه باشید.

انتخاب رنگ پارکت لمینت برای پذیرایی

نکات کلیدی انتخاب رنگ پارکت لمینت نشیمن

برای انتخاب رنگ پارکت لمینت پذیرایی مثل سایر قسمت های منزل باید یک سری نکات را در نظر داشته باشید، با این تفاوت که حساسیت انتخاب پارکت لمینت برای پذیرایی از شدت بیشتری برخوردار است زیرا اتاق پذیرایی از مهم ترین قسمت های منزل می باشد. بنابراین دکوراسیون و به طور کلی اهمیت به زیبایی آن بسیار مهم است.

نکات مهم خرید پارکت لمینت پذیرایی

ابعاد اتاق

مهم نیست که اتاق نشیمنتان کوچک باشد یا بزرگ، رنگی که برای پارکت لمینت انتخاب می کنید همیشه تأثیر زیادی بر ابعادی که به نظر می رسد دارد. آیا اتاق نشیمنتان بزرگ و پهن است؟ در این حالت می توانید از رنگ های گرم یا تناژ تیره مثل گردویی برای شما مناسب خواهد بود. انتخاب رنگ پارکت لمینت باعث می شود اتاقتان کوچک تر و درنتیجه دنج تر به نظر بیاید.

ابعاد اتاق و انتخاب پارکت لمینت

از طرفی دیگر، اگر اتاق نشیمن شما بسیار کوچک است، استفاده درست از رنگ ها می تواند ناجی شما باشد. در این مواقع سعی کنید از رنگ های روشن و خنثی مثل طوسی، سفید یا بلوطی استفاده کنید. این رنگ ها توانایی این را دارند تا فضا را بازتر نشان دهند بدون اینکه مجبور شوید بخشی از مبلمان خود را بیرون بگذارید. همچنین در فضاهای کوچک استفاده از پارکت لمینت براق توصیه نمی شود.

تأثیر رنگ ها

رنگی را که در دکوراسیون کف و دیوارها به کار برده اید بشدت روی حس و حال فضای منزل شما تأثیر می گذارد. رنگ های روشن آن را بشاش تر و گرم تر نشان می دهند. سایه هایی از رنگ زرد فضا را مثبت و جالبتر می کند، درحالیکه سفید فضا را تمیز و بازتر جلوه می دهد. اگر می خواهید نشیمن منزلتان سرد و آرام به نظر بیاید، می توانید از تناژهای سرد رنگ طوسی استفاده کنید. اتاقی که به وفور از رنگ قهوه ای در آن استفاده شده باشد، حس و حالی روستیک و طبیعی به خود می گیرد. حتی رنگ مشکی می تواند فضا را قدرتمند و دراماتیک کند.

قدرت رنگ ها در انتخاب پارکت لمینت

استفاده از نور

در طول روز نور اتاق نشیمنتان به تدریج تغییر می کند. بنابراین خرید پارکت لمینت برای چنین اتاقی در شب و در یک محیط با نور کاملاً متفاوت شما را به اشتباه خواهد انداخت. بنابراین، برای اینکه انتخاب دقیق تری داشته باشید و خدایی نکرده در آینده از انتخاب خود پشیمان نشوید پیشنهاد می کنیم نمونه را در نورهای مختلف و شرایط مختلف بررسی کنید.

اهمیت نور اتاق در انتخاب پارکت لمینت

بزرگتر فکر کنید

رنگ پارکت لمینت پذیرایی را براساس اتاق خالی انتخاب نکنید. حتماً برای انتخاب رنگ پارکت لمینت به رنگ سایر المان های فضا توجه کنید تا ببینید آیا از برآیند کار راضی خواهید بود یا نه. مثلاً اگر مبلمانی دارید که دارای رنگ خاصی ست و تمایل دارید بر رنگ آن تأکید داشته باشید باید از پارکت لمیت رنگ خنثی استفاده کنید. پارکت لمینت هایی که رگه هایی از رنگ قرمز دارند با مبلمان استیل همخوانی دارند. پارکت لمینت های قهوه ای تیره به طور کلی برای منازلی که از سبک روستیک تبعیت می کنند مناسب است.

به یاد داشته باشید برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید وسایل نشیمن یا حتی اگر آشپزخانه و نشیمن به هم نزدیک هستند رنگ کابینت و سایر المان هایی که بخش بزرگی از فضا را به خود اختصاص داده اند را در نظر بگیرید و سپس رنگ کفپوش را متناسب با آن انتخاب کنید. امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت کافی برده باشید. خوشحال می شویم اگر این راهنما را با دوستداران دکوراسیون داخلی به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا