قرنیز

بهترین قرنیز موجود در بازار

بهترین مدل ها و انواع قرنیز

« بهترین قرنیز موجود در بازار چیست ؟ » سوالی است که بسیاری از مشتریانی که به دکورچوب مراجعه می‌کنند و قصد خرید قرنیز برای منزل و یا محیط کار خود دارند از ما می‌پرسند . اغلب مشتریان بهترین قرنیز را می‌خواهند . پاسخ ما نیزبه تمامی این مشتریان یکسان است : هیچ بهترینی وجود ندارد و بهترین از نظر هر شخص متفاوت از دیگری است.

در این مقاله می‌خواهیم این موضوع را بیشتر بسط داده و توضیح دهیم که منظور ما از بهترین قرنیز چیست و چه پارامترهایی در انتخاب بهترین قرنیز موثر است . در اینجا از چند پارامتر بهترین قیمت قرنیز ، بهترین رنگ قرنیز ، بهترین جنس قرنیز ، بهترین ابعاد قرنیز به بررسی همه جانبه این موضوع می‌پردازیم. همان‌طور که در بالا هم گفته شد از نظر هر کسی بهترین یک معنایی دارد و برای انتخاب بهترین قرنیز موجود در بازار به یک سری پارامترها وجود نیاز دارد که در ادامه شرح می‌دهیم.

 

قیمت بهترین قرنیز موجود در بازار

بهترین قرنیز موجود در بازار از نظر قیمت در تمامی موارد و موضوعات چیزی است که حرف اول را می زند و بیش از ۸۰ در صد مشتریان زمانی که صحبت از بهترین می‌کنند، منظور بهترین قیمت قرنیز است. برای قیمت باید عرض کنم که برند قرنیز و جنس قرنیز در قیمت تاثیر بسزایی دارد . جنس قرنیزها عمدتا در پنج جنس سنگ، PVC، پلی استایرن و ام دی اف موجود است. معمولا (نه همیشه) ترتیب قیمتی قرنیزها بدین شکل است که ابتدا قرنیزهای پلی استایرن و چوب بعد PVC ، سپس سنگ و بعد قرنیزهای ام دی افی است. هنگام انتخاب قرنیز بنا به نیاز و همین طور بودجه خود قرنیز دلخواهتان را انتخاب کنید.

بهترین رنگ قرنیز

موضوع رنگ از موضوعاتی است که در آن اجماعی وجود ندارد و سلیقه ، نوع رنگ دیوار ، رنگ کف و … در انتخاب رنگ قرنیز تاثیر زیادی دارند. در مقاله ای قبلا این موضوع را به شکل کامل توضیح داده ایم اما به طور کلی قرنیز می‌بایست که یک پرده تیره تر از کف باشد تا شبیه قاب به نظر برسد. در قرنیزهای pvc  و قرنیزهای ام دی اف تنوع طرح و رنگ بیشتر از دیگر قرنیزهاست.

 

بهترین جنس قرنیز

به شکل کلی در انتخاب جنس قرنیز بهترینی وجود ندارد و این بهترین بنا به نیاز ما و بودجه ما هست که تعریف می‌گردد . در جاهایی که رطوبت زیاد است و همین طور امکان آب ریزش و شست و شو زیاد هست ما قرنیزهای سنگی و یا قرنیزهای PVC را توصیه می‌کنیم . در برخی از جاهایی که دنبال کارهای خاص می‌گردند قرنیزهای پلی استایرن می تواند این نیاز را برآورده کند . در برخی مکان های عمومی که رفت و آمدهای زیادی هست و نیاز به یک جنس با دوام و باصرفه هست از قرنیزهای بتونی نیز استفاده می‌گردد .

بهترین ابعاد قرنیز

ابعاد قرنیزها معمولا ۷ و ۹ سانتی‌متر هستند اما دیگر ابعاد هم کم و بیش استفاده می‌گردد . کسانی که دنبال قرنیزهای لوکس می‌گردند قرنیزهای با ارتفاع بیشتر نیز استفاده می ‌کنند . قرنیزهای ۱۵ سانت برای کسانی که دنبال قرنیزهای لوکس می‌گردند زیاد انتخاب می‌گردد . در صورتی که کف را لمینت می‌کنید و می‌خواهید که قرنیز ام دی اف بزنید حتما از قرنیز ام دی اف با ضخامت ۱۶ میل استفاده گردد . موضوع دیگر برای کسانی است که قرنیز سنگی دارند و می خواهند بر روی آن قرنیز pvc ویا ام دی افی نصب کنند ارتفاع قرنیز باید به اندازه ای باشد که کامل روی قرنیز سنگی را بپوشاند .

 

چگونه می توانیم بهترین نوع قرنیز را انتخاب و تهیه کنیم؟

هرگز از حاشیه پایین دیوارهای خانه‌تان غافل نباشید، زیرا توجه به جزئیات اصل اساسی طراحی دکوراسیون محسوب می شود. قرنیز هم اگرچه تنها بخش کوچکی از فضای منزل را اشغال می کند اما در هارمونی و زیبایی منزل بسیار مهم است پس در انتخاب قرنیز نیز باید حداکثر حساسیت خود را به کار بگیرید.

حساسیت در انتخاب قرنیز محدود به شکل ظاهری نیست و به همان میزان جنس و کیفیت آن نیز حائز اهمیت است. زیرا افرادیکه فرزندان خردسال دارند یا به طور کلی تمایل دارند قرنیزها به طور مکرر تمیز شوند باید از قرنیزهایی استفاده کنند که قابلیت تمیز شوندگی بالایی داشته باشند. در این راهنما بر روی انتخاب قرنیز متمرکز خواهیم شد.

انتخاب بهترین قرنیز

قرنیز با اینکه در قسمت پایین دست دیوارها کار گذاشته می‌شود و غالبا باریک و کوتاه هستند، اما به هر فضایی، نمایی به خصوص می‌دهند. حتی می‌توانید برای ایجاد تغییراتی در دکوراسیون آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی و هر جای دیگری که دیوار دارد، تنها با تعویض و خرید قرنیز این کار را انجام دهید. عوض کردن قرنیز یک روش عالی برای تزیین منزل با کمترین هزینه می باشد. نکات مهم انتخاب قرنیز

ساکنین منزل

توجه به اینکه چه افرادی قرار است از منزلی که دیوارهای آن با قرنیزهای شیک پوشیده شده است استفاده کنند بسیار مهم است. فرض کنید در منزل کودک خردسال دارید که امکان دارد روی قرنیزها نقاشی بکشد، یا قرنیز قرار است روی دیواری نصب شود که تردد در آن محل بالاست و امکان کثیف شدن قرنیزها به مراتب بیشتر از اتاق خواب است. در اینگونه موارد باید قرنیزی به رنگ تیره و یا نهایتاً با قابلیت شستشوی بالا انتخاب شود.

دکوراسیون منزل

در مرحله بعد زمان آن رسیده است که به عقب برگردید و به طراحی کلی خانه خود نگاهی بیندازید. آیا دکوراسیون منزل شما از سبک کلاسیک پیروی می کند در این صورت قرنیزهای چوبی بهترین انتخاب هستند، یا برعکس سبک منزل شما مدرن است که در این صورت قرنیزهای رنگی و فانتری تر فضایی برای عرض اندام خواهند داشت. دکوراسیون منزل در حالت کلی یکی از فاکتورهای اساسی در انتخاب قرنیز می باشد.

حتما بخوانید: نقش قرنیز در دکوراسیون منزل چیست و میزان اهمیت آن چقدر می باشد؟

رنگ قرنیز

انتخاب رنگ قرنیز اغلب با توجه به رنگ کفپوش صورت می گیرد. معمولاً رنگ قرنیز همرنگ کفپوش یا یک درجه تیره تر انتخاب می شوند تا هارمونی در فضا کامل شود و به نوعی کفپوش و قرنیز یکپارچه به نظر برسند. با این حال برخی رنگ قرنیز متضاد را نیز زیبا و خاص می دانند. از نظر این دسته از افراد رنگ قرنیز متضاد با رنگ کفپوش می تواند سبب جلب توجه دیوارها شود و از این طریق زیبایی خود را به رخ بکشد.

ارتفاع قرنیز

قرنیزها اغلب در ارتفاع 7 و 9 سانتی متری یافت می شوند. در فضاهای کوچک بهتر است از قرنیز 7 سانتی متری و در فضاهای بزرگتر قرنیز 9 سانتی متری توصیه می شود. البته ارتفاع های قرنز 11 و 15 سانتی متری هم وجود دارند که مخصوص فضاهایی است که دارای سقف های بلندتر از 3 متر و مساحت بیشتر از 100 متر مربع هستند.

رنگ کردن قرنیز

با این وجود شاید تصمیم دارید قرنیزهای قدیمی خود را رنگ کنید و یا قرنیزهای خریداری شده را با رنگ های خاص بپوشانید در این شرایط لازم است قبل از نصب عملیات رنگرزی صورت بگیرد. البته سطح قرنیزها باید کاملاً صاف و عاری از هرگونه حفره و خراش باشد.

 انواع طرح های قرنیز

خبر خوب و عالی این است که گزینه های بسیاری برای انتخاب قرنیز وجود دارد. بنابرین خیلی راحت می‌توانید در زمان انتخاب بهتر قرنیز طرح و جنس مناسب خود را پیدا کنید. بگذارید برخی از آنها را مرور کنیم:

قرنیز ام دی اف: این نوع از قرنیزها از پیش ساخته هستند و در مقابل پیچ و تاب و تورم مقاوم می باشند.

قرنیز با چوب نرم: این نوع قرنیز از چوب درختان همیشه سبزی مثل کاج تهیه می شود که برای داشتن ظاهر زیباتر می‌توان آن را رنگ آمیزی کرد.

قرنیز با چوب سخت: این قرنیزها از چوب های سختی همچون چوب بلوط تهیه شده اند.

قرنیز ام دی اف: MDF به معنای تخته فیبر با دانستیه متوسط است.  ام دی اف در حقیقت نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید می‌شود.

قرنیز پی وی سی: همانطور که از نام این نوع قرنیزبرمی آید، جنس آن از PVC است. مزیت قرنیز پی وی سی این است که بعضی از انواع آن می تواند رنگ شفاف داشته باشد و چندان به چشم نیاید. این نوع قرنیزها مناسب فضاهایی ست که کفپوش سنگ و یا سرامیک دارند.

قرنیز سنگی:این نوع قرنیزها از سنگ ساخته می شوند و به زیبایی قرنیزهای چوبی نیستند، اما برای فضاهایی که کفپوش آنها سنگ است، مناسب به نظر می رسد. معمولا ارتفاع قرنیز سنگی بین 10 تا 15 سانتی متر است.

کار نصب قرنیز را به نصاب حرفه ای بسپارید

وقتی که بالاخره قرنیز مناسب خود را پیدا کردید نوبت به نصب آن می رسد. در این مرحله باید به دنبال یک نصاب حرفه ای باشید چراکه نصاب های غیر حرفه ای ممکن است نتوانند آنگونه که شما مایل هستید از پس نصب قرنیز برآیند. روش نصب و ریزه کاری های آن مثل انتخاب قرنیز می تواند مهم باشد.

جمع بندی

شاید قرنیز در پایین و حاشیه کار قرار بگیرد، اما نقش و تاثیری که در زیبایی هر خانه ای می‌تواند داشته باشد را نمی‌توان انکار کرد. انتخاب قرنیز علاوه بر بعد طرح و رنگ از نظر جنس و کیفیت نیز باید بررسی شود. درنهایت با توجه به نیازمندیتان می توانید یکی از انواع قرنیز ام دی افی، پی وی سی، و یا چوبی را انتخاب کنید.

در جمع بندی مطالب و موضوعات بالا برای انتخاب بهترین قرنیز بایستی عرض کنیم که بایستی بهترین را معنی کنید .با توجه به چهار مورد بالا بهترین قرنیز را انتخاب کنید اما چند ویژگی که در تمامی قرنیزها بایستی موجود باشد این است که ضربه پذیر باشد ، مقاومت در برابر رطوبت و نم داشته باشد ، تناسب با محیط داشته باشد .

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام، من خونم رو قرنیز کردم، ولی الان بعد از 3 ماه بر اومده، علت چیه؟

  1. با سلام
   به چند علت می تونه این اتفاق افتاده باشه :۱)جنس شما از مواد درجه ۲ و بی کیفیت بوده ۲)نصابتون ماهر نبوده ۳)زیر سازی کار مشکل داشته

 2. یک پروژه خیلی بزرگ داریم که به مقدار زیادی قرنیز نیاز مندیم ، چطور در مورد قیمت و جنس مورد نیازمون می تونید کمکمون کنید؟

  1. سلام
   شرکت دکورچوب یکی از بالاترین و متنوع ترین دپوهای قرنیز رو داره که با شرکت های متعددی هم کار می کند.برای اطلاع از شرایط و قیمت های مربوط به پروژه با معرفی نوع پروژه و همین طور مقدار درخواستی تون با بخش فروش شرکت دکورچوب در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا