کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مشکی در دکوراسیون

کاغذ دیواری مشکی طلایی

تاثیر خرید کاغذ دیواری مشکی در دکوراسیون به چه صورت است؟ رنگ سیاه یا همان مشکی از جمله رنگ هایی است که مورد علاقه طیف زیادی از افراد است از طراح ها و دکوراتورها تا افراد مذهبی دربرخی ادیان. این رنگ در مفهوم پیچیده و پر رمز و راز خود نشان دهنده قدرت ، شکوه ، راز ، شر و غم است. رنگ مشکی رنگی است که به طور کل رنگ مرموزی است و تفاسیر و برداشت های زیادی از آن می کنند. به طور کلی در دکوراسیون ، رنگ مشکی نشان دهنده هیبت و وقار و سنگینی است. در فرهنگ ما ایرانیان عمدتا نشان دهنده غم و حزن است اما کاغذ دیواری مشکی لزوما همچین برداشتی ازآن نمی شود.

انواع طیف های رنگی کاغذ دیواری مشکی

کاغذهای دیواری رنگ مشکی عمدتا با ترکیب های مشکی طلایی، مشکی سفید، مشکی نقره ای و مشکی قرمز مشاهده می شوند. از پر طرف دارترین این رنگ ها مشکی سفید می باشد. مشکی و سفید این دو رنگ متضاد و در عین حال خنثی زمانی که در کاغذ دیواری به شکل زیبای با یکدیگر ترکیب می شوند جلوه ای بی همتا ایجاد می کنند که امکان استفاده از این کاغذ را در همه جا از قبیل حال و پذیرایی و اتاق خواب و حتی دست شویی ها امکان پذیر می نماید.

کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری مشکی طلایی

کاغذهای دیواری رنگ مشکی همانند کاغذ دیواری های طلایی و نقره ای در همه جا کاربرد دارند و در صورت ایجاد یک هارمونی مناسب و تصویری زیبا در دکوراسیون ایجاد می نماید . کاغذ دیوار رنگ مشکی در انواع طرح های سه بعدی ، داماسک و مدرن می توان مشاهده نمود.

انواع طرح کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری مشکی در ترکیب رنگ های متنوعی در بازار موجود است اما برخی از ترکیب رنگ ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. مثلاً کاغذ دیواری مشکی سفید، مشکی طلایی و مشکی نقره ای در این بین از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند. اغلب کاغذ دیواری مشکی سفید در سبک های بروزتری کاربرد دارند و ترکیب رنگ مشکی طلایی و مشکی نقره ای گزینه ای ایده آل برای استفاده در فضاهای کلاسیک است.

انواع طرح کاغذ دیواری مشکی

کاربردهای کاغذ دیواری مشکی

از کاغذ دیواری مشکی اغلب برای ایجاد فضایی مدرن و خاص استفاده می شود. درواقع کاغذ دیواری مشکی این ویژگی خود را مدیون رنگ مشکی است. رنگ مشکی نمادی از سادگی و مینیمال دکوراسیون مدرن است و استفاده از کاغذ دیواری رنگ مشکی کم و بیش همان ویژگی ها را القا می کند. از طرف دیگر رنگ مشکی در فضاهای رسمی به کار گرفته می شود.

کاربردهای کاغذ دیواری مشکی

تصور کنید بخواهید دفتر وکالت را با کاغذ دیواری پوشش دهید. قطعاً در این فضاها استفاده از کاغذ دیواری مشکی بسیار مناسب تر از سایر رنگ ها خواهد بود. همچنین رنگ مشکی در فضاهایی که قصد داریم دنج تر و آرامتر به نظر بیایند نیز انتخاب بسیار هوشمندانه ای است. برای مثال کاغذ دیواری مشکی در فضاهایی مثل کافه ها بسیار رایج است. به این دلیل که در چنین فضاهایی از رنگ های تیره تر استفاده می شود تا فضا اندکی تاریک تر و کم نورتر به نظر بیاید و فضایی شاعرانه و دنج خلق کنند.

کاغذ دیواری مشکی در اتاق خواب

استفاده از کاغذ دیواری مشکی برای اتاق خواب بهتر است به صورت ترکیبی با سایر رنگ های روشن بویژه رنگ سفید انجام شود. درواقع می توان گفت ترکیب کاغذ دیواری سفید و مشکی برای اتاق خواب یک ترکیب جادویی ست که بسیار شیک و در عین حال زیبا و جذاب است. البته استفاده از رنگ مشکی برای یک دیوار و برای پوشاندن دیوار پشت تخت نیز توصیه می شود و اگر در سایر المان های اتاق به این ترکیب رنگ توجه شود اتاق خوابی بروز و زیبا خواهید داشت.

کاغذ دیواری مشکی در اتاق خواب

کاغذ دیواری مشکی در اتاق پذیرایی

استفاده از کاغذ دیواری مشکی در پذیرایی بسیار رایج تر از سایر فضاهاست. در اتاق پذیرایی که مهم ترین بخش هر منزلی نیز می باشد و اغلب با اتاق تلویزیون یا تی وی روم در یک فضا قرار دارد را می توان با رنگ مشکی هویت جدیدی بخشید. در اتاق پذیرایی نیز اغلب یک دیوار را به عنوان اکسنت وال در نظر می گیرند و کاغذ دیواری مشکی را در آن فضا منحصراً به کار می گیرند. صدالبته بهتر است دیوار انتخابی در فضای پذیرایی همان دیوار پشت تلویزیون باشد که با استفاده از کاغذ دیواری مشکی زیبایی و جذابیت دوچندان خواهد یافت.

کاغذ دیواری مشکی در آشپزخانه

کاغذ دیواری مشکی در اشپزخانه هایی که از سبک مدرن پیروی می کنند استفاده می شوند. استفاده از کاغذ دیواری مشکی نه تنها به لحاظ زیبایی به دکوراسیون خانه شما کمک می کند بلکه به این دلیل که تیره است به لحاظ نظافت به رنگ های روشن تر ارجعیت دارد.

کاغذ دیواری مشکی برای سرویس بهداشتی

در استفاده از کاغذ دیواری مشکی محدودیتی وجود ندارد از اتاق خواب و پذیرایی گرفته تا سرویس بهداشتی همگی با استفاده از کاغذ دیواری مشکی به طور کلی متحول می شوند. اگر به یاد داشته باشید گفتیم که ترکیب کاغذ دیواری مشکی با سفید یک ترکیب جادویی ست، خوب این مسئله در سرویس بهداشتی هایی که با کاغذ دیواری مشکی پوشیده می شوند نیز به چشم می خورد. به این دلیل که در فضای سرویس بهداشتی رنگ سفید رنگ غالب است که در کنار هم قرار گرفتن با کاغذ دیواری مشکی بسیار زیبا و خاص خواهد شد.

کاغذ دیواری مشکی برای سرویس بهداشتی

کاربرد کاغذ های دیواری سیاه و مشکی

سوالی که مخاطبین ما هنگام انتخاب کاغذ دیواری مشکی می پرسند این است که چند تا دیوار را مشکی کنیم؟ در کجا ها از کاغذ سیاه استفاده کنیم؟ کاغذ مشکی را با کدام رنگ ها ترکیب کنیم تا زیبا تر شوند؟

نکته مهم این است که باید دقت کنید از کاغذهای دیواری رنگ مشکی باید به عنوان چاشنی استفاده کنید و نه به عنوان غذای اصلی. معمولا کاغذ های را برای یک تک دیوار استفاده می کنند.

تک دیوار هایی چون پشت میز تلویزیون، پشت میز نهارخوری و یا دیوارهای آشپزخانه کاغذ مشکی جلوه ای باشکوه و پرصلابت به کار می دهد. رنگ مشکی به دلیل خنثی بودن با اکثر رنگ ها قابلیت ست شدن دارد اما در کاغذ دیواری عمدتا ترکیب های مشکی طلایی، مشکی نقره ای و مشکی قرمز و مشکی طوسی مشاهده می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا