والپیپر

ترفند کاربردی براي تعمیر کاغذ دیواری

تعمیر کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری، یک روش مقرون به صرفه و کم دردسر برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل و دفتر کار شما می باشد. به همین دلیل اغلب به نقاشی ترجیح داده می شوند اما کاغذ دیواری ها یک ایراد دارند و آن آسیب پذیری سطحی است. سطح کاغذ دیواری در برابر انواع و اقسام لکه ها، پارگی و خراش آسیب پذیر هستند. اما آیا این ایراد باعث می شود عطای استفاده از کاغذ دیواری را به لقای آن بسپاریم. البته که نه در ادامه خواهید دید که امکان ترمیم کاغذ دیواری وجود دارد و در خرید کاغذ دیواری نباید خیلی نگران این مسئله باشید.

ترمیم کاغذ دیواری

معمولاً وقتی اسباب کشی دارید و یا به دلیل ایجاد تغییر در دکوراسیون تصمیم به جابه جایی وسایل می گیرید این احتمال وجود دارد که به کاغذ دیواری هایتان آسیب وارد شود. احتمال آسیب به کاغذ دیواری خیلی رایج است و شاید نتوان به طور صدردرصدی از بروز آن جلوگیری کرد. اما خبر خوب اینکه با پیروی از یک سری اصول خواهید توانست بخش های آسیب دیده را به خوبی ترمیم کرده به نحوی که امکان مشاهده آن دیگر وجود نداشته باشد.

 نصب کاغذ دیواری

بلند شدن درزهای کاغذ دیواری

اگر کاغذ دیواری در برابر رطوبت قرار بگیرد و یا تهویه فضا مناسب نباشد به احتمال زیاد پس از مدتی شاهد درزهای بلند شده ای خواهید بود که ظاهری زشت و نازیبا دارند. در چنین مواردی حتماً باید قبل از نصب کاغذ دیواری مطابق با شرایط فضا اقدام به خرید کنید. همچنین اگر تهویه فضا نامطلوب است حتماً فکری برای آن بکنید چون اگر این مشکل رفع نشود پس از ترمیم مجدد درزها بلند خواهند شد.

ترمیم درزهای باز کاغذ دیواری

ترمیم کاغذ دیواری دارای درزهای بلند شده

برای ترمیم کاغذ دیواری با درزهای باز باید بخش هایی که از روی دیوار بلند شده اند را مجدد چسب کاری کنید. دقت کنید چسب باید روی کاغذ زده شود. سپس به کمک غلتک کاغذ دیواری را بر روی دیوار بچسبانید. پس از حرکت غلتک امکان دارد اضافات چسب از درز بیرون بیاید. دقت داشته باشید که مازاد چسب را به کمک دستمال یا اسفنج مرطوب از روی کاغذ پاک کنید. سپس لازم است حداقل 24 ساعت به آن زمان بدهید تا خشک شود. در این زمان بهتر است تابلو و یا اشیای دکوری روی دیوار نصب نشود. همچنین سعی کنید وسایل مقابل آن نباشد تا فرآیند خشک شدن با سرعت بیشتری انجام شود.

لکه چربی بر روی کاغذ دیواری

احتمالاً پس از اینکه با اثر انگشت دستان چرب فرزندتان بر روی کاغذ دیواری مواجه می شوید حسابی اعصابتان به هم می ریزد. اما نگران نباشید راهکارهایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن لکه ها را ترمیم کنید. البته یکی از پیشنیازهای تمیز کردن کاغذ دیواری این است که کاغذ دیواری مد نظر حتماً ضدآب باشد وگرنه نباید دستمال مرطوب روی آن کشیده شود.

همچنین در نظر داشته باشید که لکه برداری از روی آن باید به کمک دستمال های نرم و هرگز از سیم ظرفشویی، اسکاچ و لوازم زبر برای تمیز کردن کاغذ دیواری استفاده نکنید.

لکه های چربی روی کاغذ دیواری

تمیز کردن کاغذ دیواری

ترمیم اثر لکه و چربی کاغذ دیواری با پودر جاذب

یکی از راهکارهای مفید برای از بین بردن لکه های چرب کاغذ دیواری استفاده کرن از پودرهایی ست که جاذب چربی هستند. به عنوان مثال جوش شیرین، نشاسته ذرت، پودر بچه و محصولات مشابهی که خاصیت جذب چربی دارند را می توان بدین منظور مورد استفاده قرار داد. بدین منظور لازم است یکی از این مواد را با چند قطره مایع ظرفشویی ترکیب کنید و به صورت خمیر غلیظی دربیاورید. این خمیر را به کمک کاردک یا مسواک بر روی کاغذ دیواری بکشید. البته این روش در اغلب موارد منجر به زدودن لکه های چربی می شود که زمان زیادی از ایجاد آنها نگذشته باشد.

ترمیم اثر چربی کاغذ دیواری با پودر جاذب

الکل پاک کننده لکه چربی کاغذ دیواری

الکل خالص یا محلول هایی که حاوی درصدی الکل هستند قادرند لکه های چربی را از بین ببرند. می تواند محلول را بر روی پنبه اسپری کنید و قسمت هایی که حاوی لکه هستند را با آن تمیز کنید. البته دقت داشته باشید میزان استفاده باید تا حدی باشد که باعث خیس شدن کاغذ نشود. وگرنه خیس شدن خود باعث افزایش شدت آسیب ها خواهد شد.

حباب‌ های کاغذ دیواری

شرایط آب و هوایی و وجود رطوبت و نم ممکن است منجر به تورم رنگ یا گچ دیوار شود. اگر دیوارها با کاغذ دیواری پوشیده شده باشد این فرآیند حباب ها و برجستگی‌ هایی را روی کاغذ دیواری ایجاد می کند. البته ممکن است علت ایجاد این حباب ها از بین رفتن چسب و تجمع هوا و یا نصب غیراصولی باشد.

حباب های کاغذ دیواری

ترمیم حباب های کاغذ دیواری

برای ترمیم این بخش ها می توان با استفاده از یک تیغ بر روی حباب خراشی کوچک ایجاد کرد. اگر حباب حاوی هوا باشد مقداری چسب در بین این درز قرار داده و آن را مجدداً بچسبانید. می توانید این کار را به کمک سرنگ انجام دهید. اما اگر این حفره به دلیل برآمدگی رنگ یا گچ دیوار باشد یک خراش دیگر در بین خراش قبلی به‌ صورت بعلاوه ایجاد کرده و گرد و خاک و گچ موجود در فضا را تخلیه کنید. درنهایت شکاف ایجاد شده را با چسب مخصوص پرکرده و کاغذ دیواری را به دیوار بچسبانید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا