والپیپر

ترفند کاربردی براي تعمیر کاغذ دیواری

تعمیر کاغذ دیواری

خرید کاغذ دیواری، یک روش مقرون به صرفه و راحت برای آوردن یک چشم انداز زیبا به خانه یا محل کارتان است، اگر چه وقتی بخشی از کاغذ دیواری پاره یا لکه دار می شود، برایتان وحشتناک است؛ اما اگر کاغذ دیواری منزل یا محیط کار شما آسیب‌ ببیند، قابلیت ترمیم و تعمیر آن وجود دارد خوشبختانه کاغذ دیواری‌ ها این قابلیت را دارند تا به‌ راحتی و در زمانی کوتاه تعمیر و حتی تعویض شوند.

ترمیم کاغذ دیواری

تعمیر کاغذ دیواری آسیب‌ دیده کار بسیار ساده ای است و میتوان در زمانی کوتاه آن را ترمیم کرد ولی در موارد جزیی البته نحوه تعمیر کاغذ دیواری ارتباط مستقیمی با وسعت آسیب‌ دیدگی و خرابی آن دارد و اگر گسترده باشد حتما از نصابان متخصص استفاده نمایید. در واقع با افزایش حجم آسیب‌ دیدگی روش تعمیر آن نیز متفاوت خواهد بود. از این‌ رو شما میتوانید با در نظر گرفتن نوع و میزان آسیب‌ دیدگی ، یکی از روش های زیر را برای تعمیر پس از نصب کاغذ دیواری انتخاب کنید.

ترمیم کاغذ دیواری

نحوه از بین بردن لکه و چربی از روی کاغذ دیواری

بسیاری از لکه ها و چربی های چسبیده به کاغذ دیواری با آب و اسفنج از بین نمی روند چون که چربی در بافت نفوذ می کند، برای تعمیر و تمیز کردن کاغذ دیواری و از بین بردن لکه‌ های چربی مقداری آرد تهیه نمایید و آن را با کمی آب ترکیب کنید . مقدار کمی از این خمیر را به لکه و چربی‌ های موجود بمالید و اجازه دهید کامل خشک شود.

علت بلند شدن لبه کاغذ دیواری

پس از خشک شدن مایع می‌توانید با دستمال مرطوب ، قلم‌مو و … محل مورد نظر را پاک کنید؛ با این کار لکه موردنظر از بین خواهد رفت و اگر باز هم اثری از آن باقی بود باید مراحل بالا را دوباره تکرار نمایید تا کاملا لکه بر طرف شود. استفاده از خمیر نان نیز برای پاک کردن لکه‌ های کاغذ دیواری مناسب خواهد بود.

تعمیر کاغذ دیواری و ترمیم و خراشیدگی آن به چه نحوی است؟

رنگ‌ آمیزی اولین و ساده ترین راه برای از بین بردن خراش و یا پارگی‌ های جزئی کاغذ دیواری است؛ شما می توانید یک ماژیک که رنگی مشابه و نزدیک به کاغذ دیواری دارد تهیه کرده و خراش ایجاد شده را پر کنید.

اگر وسعت آسیب‌ دیدگی به‌ قدری باشد که با رنگ‌ آمیزی نتوان آن را ترمیم کرد می‌بایست کاغذ دیواری آسیب‌ دیده را تعویض کرد؛ برای این کار باید مقداری کاغذ دیواری با همان طرح و کد را تهیه کنید یا بهتر است از قبل یک رول از آن اضافه در نظر گرفته بودید برای چنین روزی که ما این کار را به همه پیشنهاد می کنیم.

از بین بردن درز کاغذ دیواری

در غیر این صورت  باید قسمتی را فدای بخش مهم دیگر کرد و بخشی از کاغذ دیواری نصب‌ شده را از قسمتی که قابل‌ مشاهده نیست جدا کرده و در قسمت مورد نظر بچسبانید. توصیه می‌کنیم فضاهای پشت مبلمان یا پرده را که کمتر در دید هست برای جدا کردن کاغذ دیواری انتخاب کنید.

البته پیش از جایگزینی، رول کاغذ دیواری را بر روی قسمت مورد نظر قرار داده و آن را با یک تیغ در اندازه مورد نیاز برش دهید. برای جلوگیری از تکان خوردن می‌توانید کاغذ جدید را به‌ صورت موقت با یک چسب نواری بر روی دیوار نگه دارید.

همراه با بریدن کاغذ دیواری جدید، اطراف کاغذ دیواری آسیب‌ دیده نیز بریده خواهد شد . درنهایت کاغذ قبلی را از روی دیوار جدا کرده و به کمک چسب مخصوص ، کاغذ دیواری جدید را بر روی محل مورد نظر بچسبانید. همین طور در حین برش و نصب باید به هماهنگی طرح کاغذ دیواری ها توجه داشته باشید . بهتر است این کار را به نصاب با تجربه بسپارید.

نحوه ترمیم باز شدن درز کاغذ دیواری

در صورت باز شدن درز کاغذ دیواری به کمک جاروبرقی و قلم‌مو فضای بین درز کاغذ دیواری و دیوار را کاملا تمیز کنید؛ سپس درز را به‌خوبی باز کرده و تمام گرد و خاک موجود را خارج کنید اگر این کار به درستی انجام نشود، چسب به درستی نمیچسباند. اکنون قسمت پشت کاغذ دیواری و دیوار را به چسب مخصوص کاغذ دیواری آغشته کنید.

برای چسباندن کاغذ دیواری یک عدد اسفنج تهیه کرده و آن را کمی مرطوب کنید. سپس اسفنج را بر روی کاغذ دیواری قرار داده و آن را به سمت درز فشار دهید. در صورت خارج شدن چسب از لبه کاغذ دیواری نیز با همان اسفنج از بالا به پایین دیوار را پاک کنید.

نحوه بر طرف کردن حباب‌ های کاغذ دیواری

شرایط آب و هوایی و وجود رطوبت و نم ممکن است متورم شدن رنگ یا گچ دیوار را ایجاد کند. همراه با این تورم ، حباب ها و برجستگی‌ هایی در روی کاغذ دیواری مشاهده می‌شود. البته در برخی از موارد ممکن است این حباب ها براثر از بین رفتن چسب و تجمع هوا به وجود بیاید و یا اینک نصاب کم تجربه باشد. برای ترمیم این بخش ها با استفاده از یک تیغ بر روی حباب خراشی کوچک ایجاد کنید .

اگر حباب حاوی هوا باشد مقداری چسب در بین این درز قرار داده و آن را مجدداً بچسبانید، می توانید این کار را با سرنگ آمپول انجام دهید اما اگر این حفره به دلیل برآمدگی رنگ یا گچ دیوار باشد یک خراش دیگر در بین خراش قبلی به‌ صورت بعلاوه ایجاد کرده و گرد و خاک و گچ موجود در فضا را تخلیه کنید. درنهایت شکاف ایجاد شده را با چسب مخصوص پرکرده و کاغذ دیواری را به دیوار بچسبانید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا