پوستر

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری چیست؟ و شامل چه جنس هایی هستند؟ چگونه از پوستر دیواری و کاغذ دیواری باید استفاده کنیم؟

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

راحت ترین روش برای ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل استفاده کاغذ دیواری و پوستر دیواری است. با تنوع طرح و رنگ های مختلفی موجود در پوستر دیواری و کاغذ دیواری با کمترین درد سری و با کمترین هزینه می توانید فضای منزل خود را متحول سازید. توصیه ما به اکثر افرادی که قصد انجام تعمییرات و طراحی دکوراسیون منزل خود را دارند و یا به نوعی از یکنواختی فضای خود خسته شده اند استفاده از کاغذ دیواری و بعد از آن پوستر دیواری است.

یکی از خوبی ها و مزیت های بارز کاغذ دیواری و پوستر این است که وقت و انرژی و همچنین زمان زیادی را از شما نمی گیرد و دیگر این که می توانید بسته به هر بخش از خانه از یک نوع کاغذ دیواری و با یک رنگ خاص استفاده کنید و در طی چند ساعت منزل خود را کاغذ دیواری کنید و از زحمت چند هفته ای و حتی چند ماهه نقاشی ساختمان و تحمل بوی رنگ نجات پیدا کنید.

بعضی از مشتریان در طی تماس های تلفنی یا مراجعه حضوری با شرکت دکور چوب داشتند به کررات در مورد تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری سوالات مختلفی داشتند و در مورد این که کدام یک از این دو می تواند برای شان بهتر باشد سوال داشتند. به همین جهت در این مقاله تصمیم داریم در مورد تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری برای تان توضیح دهیم.

پوستر دیواری چیست؟

امروزه پوسترهای دیواری نقش بسیار مهمی در زیباسازی محیط منزل یا محل کار دارند و به علت تنوع طرح های متفاوت و زیبا هر سلیقه ای را به سمت خود جلب کرده است. پوستر دیواری پوششی مانند کاغذ دیواری است که در ابعاد خاص و طرح هایی متفاوت بر روی دیوار نصب می شود. پوستر دیواری در قالب یک یا چند قواره در کنار هم، یک تصویر کلی را بر روی دیوار ایجاد می کند.

پوستر دیواری

پوستر های دیواری دارای دو نوع آماده و سفارشی هستند، پوسترهای آماده دارای طرح ها و ابعاد مشخصی هستند ولی پوسترهای سفارشی در طرح و ابعاد دلخواه مشتری تولید می شوند. همچنین پوستر سفارشی دارای تنوع در نوع کاغذ می باشد و مشتری می تواند در هنگام سفارش، نوع کاغذ مورد نظر را نیز تعیین کند.

افزون بر این امکان تبدیل تصاویر پرتره و عکس شخصی، به پوستر دیواری نیز مقدور می باشد. پوستر دیواری را می توان در هر فضایی به کار برد، تنوع تصاویر پوستر دیواری به قدری زیاد است که می توان طراحی متناسب برای هر مکان را از بین آن ها انتخاب کرد، مثلا برای یک محیط اداری می توان از طرح یک نقشه، یا نمای یک شهر استفاده نمود یا برای محیط خانه خود می توانید از تصاویر طبیعت و یا طراحی های سه بعدی که باعث ایجاد آرامش و حس خرسند می شود استفاده کرد.

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

پوستر دیواری و کاغذ دیواری به لحاظ جنس و نصب به هم شباهت هایی دارند اما تفاوت های آنها است که باید مورد دقت ویژه قرار گیرد. در پوستر دیواری، کار به صورت کاملا سفارشی با ابعاد دیوار مورد نظر و طرح انتخابی مشتری و برای همان مشتری خاص تولید می گردد در صورتی که کاغذ دیواری در تیراژهای بسیار بالا با رول هایی با طول یکسان و طرح های تکرار شونده تولید می کردند.

در پوستر دیواری بعد از عملیات چاپ هیچگونه لایه محافظتی بر روی کار وجود ندارد و فقط خود چاپ است که مقاومت می کند در صورتی که در پروسه تولید کاغذ دیواری بعد از چاپ لایه های محافظ بر روی آن قرار می گیرد و از آن محافظت بیشتری می کند به همین علت است که نباید با کاردک های زبر بر روی پوستر دیواری کشید.

در نصب پوستر دیواری باید مهارت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری به خرج داد به این علت که درزها و عدم تطابق آنها در کاغذ دیواری در حد یکی دو میلی متر اهمیتی ندارد ولی در پوستر کاملا به چشم می آید.

حتما بخوانید : تمیز و تعمیر کاغذ دیواری چگونه است؟

جنس پوسترهای دیواری

پوستر ها در چهار جنس کاغذ با توجه به سلیقه مشتری چاپ و تولید می شود که این چهار جنس شامل: کاغذهای سندی و پاستل با گرماژ 180 و عرض 105 سانتی متری، که کاغذ های بافت دار و براقی هستند. کاغذهای فیبر و با گرماژ 240 و عرض 105 سانتی متر، کاغذ بافت دار و نیمه مات می باشد. کاغذ ماکسیس با گرماژ 140 و عرض 127 سانتی متر کاملا صاف و بدون بافت می باشد. این کاغذ از نسل جدید کاغذها و به صورت non woven می باشد که نصب بسیار راحتی دارد، همچنین به دلیل عرض بالای کاغذ، درزهای کمتری در کار وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا