کابینت

جزیره آشپزخانه کوچک در سه مدل ثابت، متحرک و چرخ دار

جزیره آشپزخانه کوچک جایی برای سر و سامان دادن به آشپزخانه های کوچک است تا خانم خانه را از اینکه به خاطر نبود فضای کافی برای جمع جور کردن وسایل آشپزخانه نجات دهد. جزیره آشپزخانه یک روش کاملا متفاوت و در عین حال جذاب برای داشتن آشپزخانه ای زیبا است که به شکل های مختلفی از آن بهره مند گردید.

جزیره آشپزخانه خانه کوچک

جزیره آشپزخانه یک گزینه عالی و کاملا ضروری برای داشتن عملکردی بهتر است و اگر آن را در جای مناسبی از آشپزخانه خود بگذارید بدون شک جلوه زیباتری در منزل تان ایجاد کرده اید. ممکن است برخی از افراد تصور کنند که جزیره مخصوص آشپزخانه های بزرگ و دلباز است اما بعکس این تصور ماهیت سبک طراحی جزیره به شکلی است که در انواع مختلف و برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک کاملا مناسب و کاربردی است.

جزیره مخصوص آشپزخانه کوچک

اما از آنجایی که بیشتر خانه ها امروزه کوچک و نقلی شده است طبیعتا آشپزخانه کوچک بوده و طراحان داخلی برای حل این مساله در سبک های طراحی جزیره اصولا جزیره آشپزخانه کوچک را طراحی اند. جزیره کوچک در وسط آشپزخانه های نقلی امروزی کاملا ضروری است تا نه تنها یک میزکار دم دستی برای خانم خانه باشد بلکه به عنوان یک مکان مناسب و مطمئن برای مرتب نگهداشتن وسایل اضافی و حتی ضروری و پرکاربرد آشپزخانه باشد.

انواع جزیره آشپزخانه کوچک

می توانید با توجه به سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه تان جزیره را در مرکز و به شکل ثابت و بدون امکان جابه جایی ساخته شود و یا جزیره به صورت چرخ دار و یا از نوع متحرک با قابلیت جابه جایی مورد استفاده قرار دهید. اگر تمایل دارید تا هر بار جا و مکان جزیره را در آشپزخانه تغییر دهید و یا در صورت لزوم آن را بیرون از آشپزخانه بگذارید جزیره چرخ دار و متحرک برای شما مناسب تر است و در غیر این صورت طراحی و ساخت جزیره کوچک برای تان کارآمدتر خواهد بود که در ادامه در مورد هر یک از آنها و نحوه استفاده ای که می توانید از آنها ببرید توضیح خواهیم داد.

جزیره آشپزخانه نقلی

حتما بخوانید: جزیره آشپزخانه و کاربرد انواع آن در آشپزخانه های مختلف

جزیره آشپزخانه کوچک ثابت

اگر آشپزخانه تان کوچک است و دوست دارید شکل و حالت جزیره ای که در مرکز آن قرار می گیرد تا حدی شبیه به جزیره آشپزخانه های بزرگ نشان داده شود مسلما جزیره ثابت مناسب تر است. حتی می توانید علاوه بر اینکه از جزیره کوچکی که در آشپزخانه دارید به عنوان میزکار استفاده کنید از آن برای سرو صبحانه هم حتی استفاده کنید. حتی ممکن است افراد در نگاه اول به جزیره تصور کنند که یک میز برای سرو وعده های غذایی است که در مرکز آشپزخانه قرار گرفته است اما به محض دیدن در کمدی که سمت دیگر آن قرار گرفته است متوجه خواهند شد آن یک جزیره کوچک مجهزی است که شبیه میز نشان داده می شد.

وجود یک جزیره آشپزخانه کوچک برای بسیاری از خانه ها امروزی لازم و ضروری است. در کنار زیبایی که برای جزیره برای آشپزخانه منزل تان به همراه دارد به ایجاد فضای کافی برای جمع و جور کردن وسایل اضافی و دم دستی هم کاملا مناسب است ولی حتما سطح روی آن را همیشه تمیز نگهدارید تا آشپزخانه شلوغ و بهم ریخته نشان داده نشود.

جزیره آشپزخانه کوچک چرخ دار

اما اگر دوست دارید که کل فضای آشپزخانه را بدون وجود هیچ مانعی و حتی جزیره در دسترس خود داشته باشید می توانید از طراحی جزیره صرف نظر کنید. اما از آنجایی که همیشه وجود جزیره می تواند برای راحتی کار خانم ها مفید باشد می توانید از جزیره آشپزخانه کوچک چرخ دار استفاده کنید. مزیت و حسن بارز جزیره چرخ دار در این است که هر وقت به آن احتیاج داشتید می توانید آن را در هر قسمت از آشپزخانه که مشغول به کار هستید جلوی دستان بیاورید و از آن به عنوان میز کار استفاده کنید.

جزیره آشپزخانه چرخدار

خوبی چرخ دار بودن جزیره در این است که می توانید آن را جایی بین پیشخوان و نشیمن بگذارید و کسی متوجه این موضوع نمی شود که آن جزیره کوچک و مخصوص آشپزخانه است و یا حتی می توانید آن را گوشه ی از آشپزخانه تان قرار دهید.

حتما بخوانید: کابینت جزیره ای چیست؟ انواع کاربرد های این کابینت چیست؟ و در چه آشپزخانه هایی استفاده می شود؟

نحوه طراحی جزیره آشپزخانه کوچک چرخ دار به این صورت است که در آن قفسه هایی را طراحی کرده اند که می توانید برخی از خوراکی هایی که خارج از یخچال قابل نگهداری هستند را در آن بچینید و یا حتی از آن برای مرتب کردن کتاب های آشپزی تان استفاده کنید تا هر وقت در آشپزخانه نیاز به کتاب آشپزی پیدا کردید در دسترس تان باشد.

بهترین کار برای طراحی جزیره آشپزخانه کوچک این است که همان کابینت سازی که کابینت های منزل تان را طراحی و ساخته است کار ساخت جزیره را هم انجام دهد تا طرح و رنگ کابینت ها و جزیره ست بشوند و آشپزخانه تان را شیک تر از قبل نشان دهد. اما باز هم می توانید بنا به سلیقه شخصی تان هم از طرح و رنگ های متفاوت جزیره در این مورد استفاده کنید.

جزیره آشپزخانه کوچک متحرک

برخی از جزیره های کوچک برای آشپزخانه به شکل متحرک ولی بدون چرخ طراحی شده اند که می توانید بعضی از طرح های آن را به صورت میزی ساده پیدا کنید که در جایی از آشپزخانه می توانید بگذارید و در صورت نیاز آن در جا به جا کنید و حتی بیرون از آشپزخانه قرار دهید.

جزیره اشپزخانه متحرک

حتی می توانید نمونه هایی از جزیره متحرک که دارای قفسه هستند برای آشپزخانه خود استفاده کنید و وسایل ضروری آشپزی خود را در آن بگذارید تا سریع تر به آنها دسترسی پیدا کنید و حتی می توانید از سمت دیگر جزیره برای سرو وعده های روزانه استفاده کنید. البته اگر قصد چنین کاری دارید به خاطر کوچک بودن فضای جزیره معمولا تنها دو صندلی می توانید در پشت آن بگذارید.

اما برخی از جزیره های متحرک که برای هر آشپزخانه ای قابل استفاده است را از نظر ظاهری نمی پسندید می توانید از جزیره های متحرکی استفاده کنید که از نظر ظاهر تا حد زیادی شبیه به جزیره های ثابت در مرکز آشپزخانه است استفاده کنید در چنین شرایطی سبک طراحی آشپزخانه منزل تان رسمی و سنگین تر خواهد بود که در در تصویر پایین نمونه ای از این جزیره را به خوبی می بینید که علاوه بر این که از نظر طرح و رنگ با کابینت ها ست شده است و تصور افراد بر این است که جزیره کاملا ثابت است در حالی که می توانید جای آن را در هر زمان تغییر دهید.

جمع بندی: اگر آشپزخانه تان کوچک است و با مشکل کمبود کابینت برای جمع و جور کردن وسایل آشپزخانه تان رو به رو هستید حتما از جزیره آشپزخانه کوچک استفاده کنید تا در کنار حل مشکل کمبود فضا سبک جدیدی از دکوراسیون را تجربه کنید و هر زمان که خواستید می توانید جزیره را از جلوی دست خود بردارید و جایی خارج از آشپزخانه بگذارید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا