دکوراسیون

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

6 ایده برای شخصی سازی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک و تزیین آن

سبک کلاسیک امروزه جزء سبک های شیک و خاص پسند محسوب می شود. اجرای این سبک در خانه ها و آشپزخانه ها کاری بسیار زیبا و شیک محسوب می شود که دارای حسی سرشار از اصالت و وقار است. در این مقاله دکورچوب سعی دارد به 10 ایده ی منحصر به فرد در شخصی سازی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک بپردازد. با ما همراه باشید تا از این ایده ها در فضای آشپزخانه ی کلاسیک خود بتوانید به زیبایی استفاده کنید.

1) کابینت کلاسیک مهم ترین جزء دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

از عناصر اصلی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک می توانیم به استفاده از کابینت های لوکس و کابینت های چوبی اشاره کنیم. همان طور که در مطلبی که در مورد کابینت چوبی نوشته ایم این کابینت ها حس نچرال و طبیعی را به آشپزخانه منتقل می کنند. می توانید از رنگ های نچرال چوب استفاده کنید و یا اینکه به آن ها رنگ بزنید.

از ویژگی هایی که می تواند دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک شما را متفاوت جلوه بدهد استفاده از کابینت های بدون در در بعضی از قسمت های کابینت چوبی آشپزخانه تان است، در این کابینت ها از ظروف تزیینی و رنگی استفاده کنید. استفاده از رنگ های گرم مانند رنگ لیمویی در ظروف تزیینی باعث ایجاد محیطی گرم و صمیمی می شود. از انواع مدل های کابینتی که در سبک کلاسیک می توانید استفاده کنید می توانیم به کابینت جزیره و کابینت ممبران اشاره کنیم.

2) انتخاب رنگ های گرم برای کفپوش در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

رنگ هایی که در دکوراسیون آشپزخانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند معمولا رنگ های روشن و گرمی هستند. معمولا آشپزخانه هایی که سبک کلاسیک را اجرا می کنند از مساحت بزرگی برخوردارند. پارکت ها و پارکت لمینت هایی که در کف آشپزخانه های کلاسیک اجرا می شوند جلوه ای نوستالژیک و قدیمی به محیط می دهند.

رنگ قهوه ای آن ها با کابینت های چوبی ترکیب رنگ مشابهی را به وجود می آورد که نمای زیای یکپارچه ای را نمایش می دهد. اگر دوست دارید آشپزخانه تان منحصر به فرد باشد می توانید از رنگ های مختلف پارکت لمینت ها استفاده کنید. و دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک خود را با پارکت های روشن و تیره شخصی سازی کنید.

3) صندلی های چوبی در دکوراسیون خانه کلاسیک

از صندلی های چوبی برای میز نهار خوری استفاده کنید. زمانی که از کابینت جزیره استفاده می کنید فضای خوبی برای چیدمان انواع صندلی ها اطراف آن دارید. صندلی های چوبی در عین حال که محیط را کلاسیک جلوه می دهند جلوه ای امروزی نیز دارند. استفاده از چهار پایه های چوبی کوتاه نیز در عین جدید بودن حس حال کلاسیک را تقویت می کند.

4) در آشپزخانه ی کلاسیک خود کتابخانه بسازید!

شاید فکر کنید استفاده از کتابخانه ها فقط در اتاق های مطالعه و اتاق های خواب اجرا می شوند. اما یکی ترند هایی که به تازگی در آشپزخانه های کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرد. انتخاب قسمتی از فضای کابینت ها برای قرار دان کتاب های آشپزی است. این کتابخانه می تواند در قسمتی از جزیره ی کابینت باشد و یا به صورت اختصاصی بر روی دیواری نستقل نصب شده باشد.

5) دیوارپوش و کاغذ دیواری های ضد آب در دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

آشپزخانه ها معمولا دیوار های کمی دارند که از آن ها استفاده نشده باشد و چیزی رویشان نصب نشده باشد. اما فاصلهی میان کابینت های دیواری و کابینت های زمینی همیشه فضایی است که خالی باقی مانده است. برای آن که آشپزخانه ی شما نمایی جدید و تازه پیدا کند از دیوارپوش ها و کاغذ دیواری آشپزخانه های ضد آب استفاده کنید.

این پوشش ها نمایی کلاسیک و شیک به آشپزخانه ی شما می دهد و در طرح های مختلفی مانند دیوارپوش ها و کاغذ دیواری طرح آجری، کاغذ دیواری های سه بعدی به اجرا در می آیند. نصب دیوارپوش های طرح سنگ بسیار ارزان تر از کار کردن سنگ های واقعی می باشد و ماندگاری بالایی نیز دارند. در صورتی که آن ها دل شمارا بزنند نیز به راحتی قابل برداشتن هستند.

6) پارتیشن بندی قفسه ها و کشوی کابینت ها

مرتب به نظر رسید ظاهر آشپزخانه فقط کافی نیست بلکه باید داخل فقسه ها و کشو ها نیز نظم و ترتیب خوبی داشته باشد. از ترند های جدیدی که در کشو های کابینت ها امروزه استفاده می شود پارتیشن بندی کردن داخل کشو می باشداین پارتیشن بندی توسط صفحاتی از جنس پلاستیک یا ورق های ام دی اف انجام می شود. به این صورت دیگر وسایل و ابزار داخل کشو ها از جای خود تکان نمی خورند و باعث شلوغی و بی نظمی کشو ها نمی شوند.

مشاوره جهت طراحی دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک از دکوراسیون های قدیمی می باشد که هنوز از مد نیافتاده است. المان های موجود در طراحی آن هنوز هم خواهان خود را دارد و در بسیاری از آشپزخانه ها اجرا می شود. چوبی بودن وسایل و ابزار های آن از ویژگی های منحصر به فرد کلاسیک آن ها است و بیشتر از دکوری های مات در آن استفاده می شود، برای دریافت خدمات و اجرای پارکت ها، پارکت لمینت ها، انواع کابینت ها، دیوارپوش و کاغذ دیواری ها می توانید با بخش بازرگانی شرکت دکورچوب تماس حاصل نمایید یا به صورت حضوری به دکورچوب مراجعه کنید و سمپل ها را از نزدیک مشاهده کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا