دکوراسیونکابینت

دکوراسیون آشپزخانه و ترفند هایی برای بزرگتر نشان دادن آن

دکوراسیون آشپزخانه

ترفند برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه به وسیله دکوراسیون آشپزخانه

1- رنگ

استفاده از رنگ های ملایم و روشن به بزرگتر به نظر آمدن آشپزخانه کمک می کند . برای نمونه همراه با کابینت های کرم رنگ ، برای دیوار ها از رنگ بژ استفاده کنید یا اگر تمایل به استفاده از رنگ های خنثی را ندارید می توانید از رنگ های سبز ملایم یا آبی یا زرد روشن استفاده نمایید . میزان استفاده از این رنگ ها بنا به ابعاد و اندازه و دکوراسیون آشپزخانه شما می تواند متفاوت باشد . اگر آشپزخانه تان خیلی کوچک است ، رنگ های روشن و سفید را بشتر بکار ببرید .

2-متریال

از کابینت با درهای آینه ای در آشپزخانه استفاده کنید ، زیرا این کار آشپزخانه شما را بزرگتر نشان می دهد . همچنین می توانید به جای این کار برای تعدادی از کابینت ها از درهای شیشه ای استفاده کنید و درونشان ظرف های شیشه ای و کریستالی بگذارید . البته نا گفته نماند که برای اینکار مجبور نیستید تمام کابینت ها را به این شکل در آورید ، می توانید این ترفند را برای تعداد محدودی از آنها و یا حتی برای هود و سایر عناصر داخل آشپزخانه نیز بکار ببرید

3- وسایل

وسایلی چون سرویس کفگیر و…  را از انواعی بخرید که می توان روی نصب کرد یا آویخت . فضای کشو ها و روی کابینت ها را بیهوده هدر ندهید . نگران این نباشید که این وسایل باعث شلوغی دکوراسیون آشپزخانه شود ، اگر با طراحی و به تعداد محدود این کار را انجام دهید از نتیجه آن غافل گیر خواهید شد .

4- کابینت

یک یا دو کابینت را از کف تا سقف آشپزخانه در نظر بگیرید تا هم قفسه های بیشتری برایتان مهیا شود و هم سقف آشپزخانه بلندتر به نظر آید . این روش یکی از بهترین روش ها برای افزایش فضا در آشپزخانه های کوچک است .

5- نورپردازی

حتما بخش بالای کابینت ها را با لامپ های هالژن نور پردازی کنید تا زمانی که آنها را روشن می کنید ، فضا شیک و روی سطح کابینت های زیرین روشن شود . در این حالت علاوه بر کاربردی بودن نور پردازی ارتفاع سقف بلند تر نشان داده شده و آشپزخانه دلباز تر می شود .

6- سقف

سقف آشپزخانه را با رنگهای روشن رنگ امیزی کنید و اگر می توانید اندکی نور مستقیم به آن بتابانید . مهم نیست که ترکیب رنگی آشپزخانه شما چیست ، سقف را با وجود ترکیب های تیره و یا روشن ، سفید نگه دارید .

7- سینک ظرفشویی

برای روی سینک ظرفشویی قطعه ای متحرک از جنس سطح کابینت ها در نظر بگیرید . تا زمانی که با سینک کاری ندارید آن را روی سینک قرار دهید تا سطح کار شما وسیع تر شود با این کار فضای بیشتری در دکوراسیون آشپزخانه بدست می آورید .

8- خلوت نگه داشتن آشپزخانه

کمی بیشتر در خصوص وسایلی که در آشپزخانه دارید مو شکافی کنید و ببینید از کدامیک استفاده بیشتر و از کدامیک استفاده کمتری می کنید . تنها وسایل پر کاربرد را در دسترس گذاشته و وسایل دیگر را در کمدها و کابینت ها جای دهید . هر چه دکوراسیون آشپزخانه شما  خلوت تر باشد بزرگتر به نظر می رسد و برای این کار بهتر است ضرورت های یک آشپزخانه کامل را بشناسید .

9- پنجره ها

برای پنجره ها از پرده های نازک و کم چین استفاده کنید تا راه ورود نور خورشید به داخل گرفته نشود ، زیرا نور طبیعی تاثیر بسیار زیادی در بزرگتر و روشن تر شدن فضای آشپزخانه شما دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا