دکوراسیون

ایده هایی برای دکوراسیون آژانس هواپیمایی

دفاتر هواپیمایی فضاهای پر رفت و آمدی هستند و تقریبا هر روزه افرادی به این دفاتر مراجعه می کنند و به صورت حضوری به خرید و یا مشاوره در مورد بلیت و انواع سفرها می پردازند. به همین دلیل دکوراسیون آژانس های هواپیمایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند تأثیر بسزایی بر احساس آرامش و اطمینان مراجعین داشته باشد.  به همین دلیل است که اهمیت به این موضوع می تواند در اولویت نخست افرادی قرار بگیرد که تمایل دارند در این حوزه از رقبا پیشی بگیرند. برای طراحی دکوراسیون این فضا می توان ایده های مختلفی را اجرا کرد که در ادامه سعی داریم به بررسی این ایده ها بپردازیم. بنابراین اگر شما هم به نوعی به این موضوع علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم حتماً تا انتهای این راهنما با دکورچوب همراه باشید.

دکوراسیون آژانس هواپیمایی

انواع دکوراسیون آژانس هواپیمایی

دکوراسیون آژانس هواپیمایی باید به گونه ای باشد که با ورود مراجعه کننده هم زیبایی فضا برای او جذاب باشد و هم فضا به نوعی حرفه ای به نظر برسد که احساسی از اطمینان و اعتماد در وی ایجاد شود. برای طراحی دکوراسیون آژانس هواپیمایی می توان از متریال های مختلفی استفاده کرد. ترکیب متریال های چوبی، سنگی، پلاستیکی به همراه اجسام دکوراتیو و زیبا که در رابطه با صنعت هواپیمایی هستند مانند انواع پوسترها، دیوارپوش ها و کفپوش ها همگی می تواند در این فضا تغییرات بزرگی ایجاد کند. آژانس هواپیمایی از بخش های مختلفی تشکیل شده است؛ سالن پذیرش، اتاق های کنفرانس، کانترهایی که مشتری با پرسنل هواپیمایی پشت آن می نشینند و صحبت می کنند و فضاهای منحصر به فرد دیگری که معمولاً با اهداف خاصی در آژانس هواپیمایی در نظر گرفته می شوند. طراحی هر یک از این فضاها مطابق با نیازمندی های آن فضا و منطبق با انتظاراتی که از آن می رود می تواند در ایجاد یک دکوراسیون داخلی منزل شیک و البته کارآمد تأثیر مستقیمی داشته باشد. در ادامه به بررسی تک تک این موارد می پردازیم.

طراحی کانتر آژانس هواپیمایی

اتاق و سالن پذیرش در دفاتر هواپیمایی و مسافرتی اولین محیطی هستند که افراد وقتی وارد فضای آژانس هواپیمایی می شوند آن را می بینند. بنابراین این فضا باید به نوعی خاص و جلب توجه کننده طراحی شود. در دکوراسیون آژانس هواپیمایی کانترهای مختلفی برای فروش بلیط، تورهای داخلی، تورهای خارجی و … در نظر گرفته می شود.

علاوه بر توجه به محل قرارگیری کانترها به بهترین شکل ممکن معمولاً آژانس های هواپیمایی فضاهای دیگری را به منظور انجام خدمات مشاوره ای در نظر می گیرند. این فضا را می توان به نوعی جلب توجه کننده و در نزدیکترین مکان به در ورودی در نظر گرفت تا مراجعین پس از دریافت مشاوره به کانتر مربوطه راهنمایی شوند.

کاغذ دیواری در دکور آژانس هواپیمایی

استفاده از کاغذ دیواری در دکور آژانس هواپیمایی می تواند تفاوت های زیادی ایجاد کند. در مقاله های پیشین که به بررسی دکوراسیون داخلی پرداخته شد گفتیم که استفاده از کاغذ دیواری تا چه حد می تواند با حداقل دردسرها تحول بزرگی در فضای داخلی منزل ایجاد کند. این موضوع در مورد دکواسیون آژانس های هواپیمایی نیز صادق است. البته به یاد داشته باشید نوع و نحوه به کارگیری کاغذ دیواری در فضاهای این چنینی به طور کلی با فضای مسکونی متفاوت است.

در دکوراسیون آژانس هواپیمایی استفاده از کاغذ دیواری می تواند به منظور ایجاد محیطی مرتبط با فعالیت آن فضا باشد. به همین دلیل است که اغلب پوسترهای دیواری با طرح های مرتبط با سفر و مکان های دیدنی سراسر جهان را در آژانس های مسافرتی مشاهده می کنیم. از سویی دیگر استفاده از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری در محیط آژانس هواپیمایی می تواند به عنوان یک تفکیک کننده فضا نیز مطرح باشد. می توان از انواع کاغذ دیواری با رنگ هایی دارای کانتراست بالا به منظور جدا کردن فضای انتظار، کانترها، مشاوره از سایر فضاها استفاده کرد.

برای مشاهده و خرید کاغذ دیواری می توانید به بخش فروشگاهی سایت دکورچوب مراجعه کنید.

کاغذ دیواری در دکور آژانس هواپیمایی

کفپوش در دکوراسیون آژانس هواپیمایی

کفپوش ها یکی از جذاب ترین بخش های دکوراسیون داخلی به طور کلی و دکوراسیون آژانس هواپیمایی به طور خاص محسوب می شوند. رنگ، طرح و جنس کفپوش ها در سبک و نمای کلی فضا تاثیر گذار است. معمولاً در دکوراسیون آژانس های هواپیمایی از کفپوش های سرامیکی و کفپوش های چوبی استفاده می شود. رنگ مات کفپوش های چوبی مانند پارکت ها می تواند نمایی جالب و آرامش بخش به همراه حس طبیعت را به افراد منتقل کند. البته کفپوش های سنگی نیز به دلیل براقیت بالا و قابلیت شستشوی بالا در این فضا مورد توجه قرار می گیرند.

پارکت لمینت هایی که اغلب در محیط های اداری و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرند از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. میزان کیفیت کفپوش های لمینتی را با استانداری به نام استاندارد AC می سنجند. این استاندارد در کنار عدی نمایش داده می شود. این عدد هر چه بالاتر باشد کیفیت و در نتیجه مقاومت آن در برابر خراش بیشتر می شود. استاندارد AC لمینت ها می تواند شامل AC3، AC4 و AC5 می باشد. در فضاهای پرتدد اداری مثل آژانس های هواپیمایی باید از انواع AC5 استفاده کرد تا کفپوش توان مقاومت در برابر ترددهای بالا را داشته باشد. یکی از انواع پارکت لمینت هایی را که بهتر است در فضاهای پررفت و آمدی مثل آژانس های هواپیمایی مورد استفاده قرار داد پارکت لمینت ایزوفام است.

ترمووود در طراحی داخلی آژانس هواپیمایی

استفاده از چوب را می توان به عنوان یک ایده عالی برای طراحی داخلی آژانس هواپیمایی محسوب کرد. اما استفاده از چوب محدودیت هایی دارد که استفاده گسترده از آن را با مشکل مواجه می کند. درواقع چوب به این دلیل که یک عنصر طبیعی ست نسبت به آب و رطوبت حساس است و از این رو نمی توان در برخی از بخش ها از آن استفاده کرد. به همین دلیل استفاده از ترموود که یک چوب بسیار مقاوم در برابر انواع شرایط محیطی است استفاده کنید. ترموودها علاوه بر اینکه مقاومت بالایی دارند ظاهر بسیار شکیلی هم دارند که استفاده از آنها را در هر محیطی مممکن می کند. برای آشنایی بیشتر با ترموود پیشنهاد می کنم حتماً “مقاله ترمووود چیست ؟” را نیز مطالعه کنید.

عناصر دکوری در دیزاین آژانس هواپیمایی

استفاده از عناصر دکوری در دکوراسیون آژانس هواپیمایی تلاشی در جهت ایجاد حس و حالی مرتبط با فعالیت فضای آژانس هواپیمایی می باشد. در هر محیطی که کار می کنید از اجسام دکوراتیو و مرتبط با آن شغل در محیط استفاده کنیدبدین منظور می توانید از ماکت های مختلف باند هواپیمایی، تابلوهای زیبا و استفاده از نقشه های جهان و کشورهای مختلف را در برنامه خود قرار دهید. البته به یاد داشته باشید که در این مورد زیاده روی نکنید. زیرا افراط در استفاده از وسایل دکوری به جای آنکه کمک کننده باشد می تواند حتی شما را از اهدافتان که همان ایجاد حس اعتماد و آرامش در مراجعین است دور کند.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی عناصری پرداختیم که با استفاده از آنها بتوانیم یک دکوراسیون آژانس هواپیمایی مدرن و البته کارآمد داشته باشیم. در این راستا عناصر مختلفی را بررسی کردیم که افزودن آنها به محیط دردسرهای کمتری در پی داشته باشد. البته در حوزه دکوراسیون داخلی تنوع فوق العاده ای وجود دارد و انتخاب متریال اولیه می تواند به طرق مختلفی صورت بگیرد. اما مواردی که در این راهنما به آنها اشاره شد در میان در دسترس ترین آنها قرار دارد. البته قطعاً امکان افزودن جزئیات بیشتر به این عناصر وجود دارد. شاید حتی بتوان ادعا کرد که همین جزئیات هستند که تفاوت ایجاد می کنند. افزودن جزئیات بیشتر سلیقه ای بوده و با توجه به شرایط معماری خاص فضا در نظر گرفته می شود.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. سلام
  برای یک آژانس هواپیمایی که داریم به پارکت لمینت نیاز داریم.می خواستم که راهنمایی کنید.

  1. شرکت دکورچوب نماینده چندین برند معتبر لمینت هست.
   آژانس هواپیمایی چونکه جزو مکان های پر رفت و آمد هست باید که از پارکت لمینت های با کیفیت استفاده کنید.
   پارکت لمینت های ایشیک و مورلند از پارکت های با کیفیت در این زمینه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا