دکوراسیون

سبک های طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

عاملی که باعث زینت و زیبایی هر جا و هر مکانی است تمیزی محیط، وسایل و اثباب و اثاثیه سالم و در کنار آن نحوه چینش صحیح وسایل است. به قدری نحوه چیدمان اثباب و اثاثیه در محیط مهم است که با نحوه چیدمان وسایل می توانیم محیط را بزرگتر و یا حتی کوچکتر نشان دهیم و در کنار آن برای هر محیطی باید از یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون داخلی آن محیط پیروی کنیم تا اینگونه فضای داخلی آن محیط هرکجا که می خواهد باشد کاملا زیبا به نظر بیاید.

مسلما سبک دکوراسیون حال و پذیرایی یکی نخواهد بود پس سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها هم با سایر بخش های خانه کاملا متفاوت بوده و برای تزئین هر کدام از اتاق خواب ها هم با سایر اتاق ها فرق خواهد داشت.

متفاوت بودن دکوراسیون اتاق خواب ها به سن و جنسیت افراد مربوط می شود و طبیعتا سبک و چیدمان دکوراسیون عروس و داماد و یا والدین با سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و با پسرانه کاملا متفاوت است و بسته به میزان بزرگی سرویس خواب و سایر اثاثیه موجود در اتاق خواب مان نحوه چیدمان خاص خود را می طلبد و باید به شکلی این کار را انجام دهیم تا بیشترین فضا را در دسترس برای استفاده را داشته باشیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بنفش

تجربه ثابت کرده است که حجم و تعداد وسایل دختر خانم ها به مراتب بیشتر از وسایل پسرها است و نتیجه ای که می گیریم این است که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جدا از طرح و رنگ کاغذ دیواری و یا پوستر دیواری اتاق کودک بسیار متفاوت خواهد بود.

در اکثر مواقع از ما پرسیده می شود که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای سن های مختلف چگونه باشد و یا آیا بین سبک های دکوراسیون در ایران و کشورهای خارجی تفاوت زیادی وجود دارد یا خیر! و اینکه بعضی از مشتریان ما می پرسند دکوراسیون اتاقی که به طور مشترک برای دو یا سه دختر خانم در حال استفاده است چگونه باشد بهتر است؟ و…

به خاطر سوال های مختلفی که بعضی از افراد در مورد دکوراسیون اتاق خواب دخترانه می پرسند و می خواهند با کمترین هزینه کار طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترشان را انجام دهند تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در این مورد برای تان توضیح دهیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه (خردسال)

همه افراد و مخصوصا والدینی که در انتظار بدنیا آمدن دختری هستند طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به اندازه تهیه سیسمونی مهم و حائز اهمیت است و حتی آنهایی که دختری خردسال دارند با توجه به آشنایی که با روحیات و خلوقیات هر دختری که پیدا کرده اند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترشان از رنگ های صورتی و قرمز زیاد استفاده می کنند.

دکوراسیون اتاق خردسال

به همین جهت بسیاری از تولید کنندگان سرویس خواب کودک هم با در نظر گرفتن این موضوع از رنگ صورتی برای سرویس خواب دخترانه زیاد استفاده می کنند و با این کار می توانیم بدون نیاز به تغییر رنگ دیوارهای اتاق خواب دخترمان از سرویس خوای دخترانه صورتی استفاده کنیم

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید رنگ صورتی سرویس خواب کودک با رنگ طوسی دیوارها به خوبی ست شده است و با اینکه رنگ طوسی برای اتاق خواب بچه ها توصیه نمی شود با وجود رنگ صورتی و رنگ کفپوش پارکت لمینت بین رنگ ها یک نوع تعادل از نظر هارمونی رنگ ایجاد شده است که مورد پسند هر دختر بچه ای خواهد بود.

بعضی از والدین برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از شخصیت های کارتونی که جز شخصیت های کاریزما و الهام بخش برای هر دختری هستند استفاده می کنند که یکی از این شخصیت های معروف و دوست داشنی برای هر دختری شخصیت سیندرلا است.

اگر در تصویر بالا دقت کنید می بینید که از رنگ های بنفش و صورتی به خوبی استفاده شده است و حتی برای حفاظت بیشتر از دختر خردسال مان می توانیم از کفپوش مناسب و نرمی مثل موکت استفاده کنیم.

عاملی که باعث می شود این همه تنوع رنگ را در اتاق خواب دخترمان به کار ببریم این است که وجود رنگ های های شاد و متنوع و استفاده از تصاویر شاد و دخترانه، تاثیرات خوب و مثبتی بر روی روحیه دخترمان می گذارد.

ویژگی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ایرانی چیست؟

اما ممکن است بعضی از والدین ترجیح دهند به جای استفاده شخصیت های کارتونی غربی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از شخصیت های ایرانی استفاده کنند و یا به گونه ای اتاق خواب دخترشان را طراحی کنند که به سبک های ایرانی نزدیک تر باشد. در این حالت می توانیم با یک نقاشی ساده و با حاشیه کاغذ دیواری به راحتی این کار را انجام دهیم. استفاده از رنگ های سبز و صورتی و حاشیه کاغذ دیواری و سایر رنگ های موجود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را بسیار جذاب و خواستنی کرده است.

اکسسور های اتاق خواب دخترانه

و یا می توانیم با ست کردن طرح و رنگ پرده اتاق خواب با ملحفه رختخواب به زیبایی اتاق خواب دخترانه کمک کنیم و با وجود نوار دوزی صورتی بر روی بالشت ها و پرده بین آنان با رنگ صورتی دیواری هماهنگی لازم را ایجاد کنیم.

چگونه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره را طراحی کنیم؟

ممکنه است بعضی افراد به علت کمبود تعداد اتاق های منزل از یک اتاق مشترک استفاده کنند که در این حالت برای این که از فضای داخلی اتاق نهایت استفاده در داشته باشند خود است که از تخت خواب های دو طبقه استفاده کنند و البته کار بیشتر برای اتاق خواب های کوچک در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره بیشتر صورت می گیرد.

اتاق خواب دو تخته کودکان

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید با این که اتاق نسبتا بزرگ است باز هم برای استفاده بهینه تر و بیشتر از محیط اتاق از تخت خواب دو طبقه با شکلی خاص و متفاوت و به خلاقانه ای استفاده شده است.

و حتی طراحی پله هایی که برای بالا رفتن به تخت بالایی است به گونه ای ساخته شده اند که از آنها به عنوان کشو برای وسایل می توان استفاده کرد و علاوه بر کمدهایی که داخل اتاق است برای زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره با نصب قاب هایی بر روی دیوار می توان از آن به عنوان کتاب خانه هم استفاده کرد. این کار جز خلاقانه ترین سبک های طراحی دکوراسیون دخترانه دو نفره محسوب می شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان

ما در سال 2019 شاهد سبک های طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه متفاوت و با رنگ های متنوع برای سلایق مختلف هستیم. در هر سال طراحان مد طرح و رنگ ها را متناسب با سلایق مختلف در نظر می گیرند تا هر دختری بتواند طرح دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود را با توجه به سلیقه ای که دارد تنظیم کند.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه تنها راه هماهنگ کردن رنگ ها و اثباب و اثاثیه است تا به آن جلوه ای ماندگار بدهید. هر چقدر که اتاق خواب دخترتان هم کوچک باشد و با کمبود فضای کافی برای جمع و جور کردن وسایل و خرده ریزهای آن روبه رو باشید راه کارهایی وجود دارند تا با آنها بتوانید به آن سر و سامان بدهید. اگر به دنبال یک ایده جذاب و خوب برای اتاق خواب دخترتان هستید می توانید با اطمینان این مقاله را دنبال کنید.

خانه های امروزی اغلب کوچک هستند و اتاق خواب های کوچکی دارند که باید برای جا دادن همه وسایل بزرگ و کوچک تان فضای آن را به بهترین شکل مدیریت کنید. هرگز نباید تصور کنید که اگر می خواهید خانه ای زیبا و مرتب و منظم داشته باشید باید خانه ای دلباز و بزرگ در اختیارتان باشد. اگر شما خانه ای بزرگ یا حتی اگر یک قصر هم باشد اما در انتخاب و استفاده از رنگ ها و نحوه چیدمان صحیح کمترین خلاقیتی از خود نشان ندهید باز هم برای تان چندان خوش آیند نخواهد بود.

گرچه هر چه وسایل خرده ریزتان بیشتر باشد برای جمع و جور کردن آنها بیشتر دچار دردسر می شوید و اگر فضای کافی در اختیارتان نباشد مسلما با مشکلات بیشتری  هم روبه رو خواهید بود. اما از آنجایی که دخترها معمولا وسایل بیشتری نسبت به پسرها دارند سعی می کنند بزرگترین اتاق خواب خانه را بردارند اما اگر باز هم فضای هیچ کدام از اتاق خواب های منزل به اندازه کافی بزرگ نیست می توانید با صرف کمی خلاقیت از همه فضای اتاق تان نهایت استفاده را به طرز هوشمندانه ای ببرید و به همین دلیل در ادامه می خواهیم در مورد طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و روش هایی که می تواند برای شما مناسب باشد صحبت کنیم.

پشت تخت خواب در طراحی اتاق دختران

همیشه راهی برای مرتب کردن وسایل اتاق خواب تان وجود دارد تا بدین طریق بتوانید همه وسایل ضروری و حتی اضافه را سر و سامان بدهید. به همین دلیل می خواهیم در اینجا در مورد یکی از پر طرفدارترین روش هایی که ممکن به کار بسیاری از افراد بیاید صحبت کنیم.  همیشه برای طراحی پشت تخت خواب استفاده از نصب کاغذ دیواری و انواع دیوارپوش را پیشنهاد داده بودیم و یا نهایتا درست کردن طاقچه های تزیینی که بتوانید بالاسر تخت خواب تان بگذارید و به نوعی فضای اتاق تان را تزیین کنید.

اما با یک روش خلاقانه دیگری هم می توانید علاوه بر اینکه فضای پشت تخت خواب تان را کاغذ دیواری می کنید از تمامی فضای پشت آن بیشترین استفاده را داشته باشید. اگر به تصویری که در پایین است دقت کنید متوجه خواهید شد که در کنار طراحی حرفه ای و خلاقانه ای که برای این اتاق خواب دخترانه انجام شده است همه وسایل با نظم خاصی در کنار هم قرار گرفته اند و به تمامی خرده ریزهای اتاق هم نظم داده است.

استفاده خلاقانه از پشت تخت

طراح در زمان طراحی این اتاق خواب کوچک برای اینکه حداکثر استفاده را از حداقل فضای اتاق داشته باشد تا بتواند فضای کافی در اختیارتان بگذارد سعی کرده است در دیوار پشت تخت خواب را علاوه بر اینکه از کاغذ دیواری طرح دار استفاده می کند و تخت خواب را در وسط قرار می دهد و مابقی فضای خالی سمت راست و چپ تخت خواب را با قرار دادن میز تحریر و یک دراور پر کرده است.

در حقیقت با درست کردن قفسه هایی بر روی دیوار پشت تخت از آنها به عنوان قفسه کتاب و محل برای چیدن وسال تزیینی و همچنین برای جمع و جور کردن وسایل اضافی و خرده ریز فضای کافی را فراهم کرده است. نحوه طراحی پشت تخت خواب به شکلی است که در عین زیبایی که دارد هر کسی تصور می کند که کمد در دو طرف تخت خواب قرار گرفته است و این می تواند جذابیت خاصی به فضای اتاق خواب بدهد.

حتی در کار نورپردازی پشت تخت خواب به جای استفاده از سایر روش های معمول و متداول چراغ های تزیینی را بر روی دیوار و در دو طرف بالاسر تخت خواب نصب کرده است. جدا از نظم و انضباط در این اتاق خواب عاملی است که به جذابیت آن افزوده شود و همچنین عامل اصلی در جلب توجه افراد می شود رنگ بندی اتاق است که از هر نظر با هم ست شده اند و از نظر هارمونی رنگ ها با یکدیگر هم خوانی زیادی دارند.

با استفاده از این روش نه تنها پشت تخت خواب تان را طراحی کرده اید بلکه کلی وسیله را همراستا با تخت قرار داده اید. بهترین کار برای داشتن چنین اتاق این است که است ست سرویس خواب دخترانه استفاده کنید و یا از طراح داخلی بخواهید طوری این کار را برای تان انجام دهد که همه قسمت ها با هم هماهنگ و متحدالشکل شود تا زیبایی ظاهری کار به خوبی حفظ شود. علاوه بر آن سایر قسمت های اتاق خواب کاملا خالی باقی می ماند و می توانید از این فضا به شکل های مختلف استفاده کنید و یا اینکه برای راحتی کارتان کاملا خالی بگذارید تا به راحتی بتوانید از فضای موجود و در دسترس تان استفاده کنید.

استفاده از صندلی آویز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اگر با این روش اتاق خواب تان را طراحی کنید دقیقا بخش زیادی از فضای اتاق خواب تان آزاد خواهد ماند و این می تواند به شما این فرصت را بدهد تا به شکل متفاوتی از آن استفاده ببرید. همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید در کنار پنجره با نصب کردن یک صندل آویز به سقف آن می توانید به عنوان یک مکان دنج برای مطالعه های متفرقه تان باشد و حتی علاوه برای اینکه یک صندلی برای نشستن تان است یک وسیله کاملا شیک و با کلاس در اتاق یک دختر جوان محسوب می شود و به آن جلوه به خصوصی می دهد.

استفاده از صندلی آویزان

جمع بندی: آنچه که دیدید و مطالعه کردید تنها یکی از روش های پر کاربرد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است که در عین کوچک بودنش می خواهید از کمترین فضای اتاق بیشترین استفاده را ببرید کاملا مناسب و کارآمد خواهد بود. اما اگر این مدل سبک طراحی را نمی پسندید می توانید از سایر روش های دیگری که برای اتاق خواب کوچک مناسب است در کار طراحی اتاق تان سود ببرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا