دکوراسیون

سبک های طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

عاملی که باعث زینت و زیبایی هر جا و هر مکانی است تمیزی محیط، وسایل و اثباب و اثاثیه سالم و در کنار آن نحوه چینش صحیح وسایل است. به قدری نحوه چیدمان اثباب و اثاثیه در محیط مهم است که با نحوه چیدمان وسایل می توانیم محیط را بزرگتر و یا حتی کوچکتر نشان دهیم و در کنار آن برای هر محیطی باید از یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون داخلی آن محیط پیروی کنیم تا اینگونه فضای داخلی آن محیط هرکجا که می خواهد باشد کاملا زیبا به نظر بیاید.

مسلما سبک دکوراسیون حال و پذیرایی یکی نخواهد بود پس سبک دکوراسیون داخلی اتاق خواب ها هم با سایر بخش های خانه کاملا متفاوت بوده و برای تزئین هر کدام از اتاق خواب ها هم با سایر اتاق ها فرق خواهد داشت.

متفاوت بودن دکوراسیون اتاق خواب ها به سن و جنسیت افراد مربوط می شود و طبیعتا سبک و چیدمان دکوراسیون عروس و داماد و یا والدین با سبک دکوراسیون اتاق خواب دخترانه و با پسرانه کاملا متفاوت است و بسته به میزان بزرگی سرویس خواب و سایر اثاثیه موجود در اتاق خواب مان نحوه چیدمان خاص خود را می طلبد و باید به شکلی این کار را انجام دهیم تا بیشترین فضا را در دسترس برای استفاده را داشته باشیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بنفش

تجربه ثابت کرده است که حجم و تعداد وسایل دختر خانم ها به مراتب بیشتر از وسایل پسرها است و نتیجه ای که می گیریم این است که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه با دکوراسیون اتاق خواب پسرانه جدا از طرح و رنگ کاغذ دیواری و یا پوستر دیواری بسیار متفاوت خواهد بود.

در اکثر مواقع از ما پرسیده می شود که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای سن های مختلف چگونه باشد و یا آیا بین سبک های دکوراسیون در ایران و کشورهای خارجی تفاوت زیادی وجود دارد یا خیر! و اینکه بعضی از مشتریان ما می پرسند دکوراسیون اتاقی که به طور مشترک برای دو یا سه دختر خانم در حال استفاده است چگونه باشد بهتر است؟ و…

به خاطر سوال های مختلفی که بعضی از افراد در مورد دکوراسیون اتاق خواب دخترانه می پرسند و می خواهند با کمترین هزینه کار طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترشان را انجام دهند تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در این مورد برای تان توضیح دهیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه (خردسال)

همه افراد و مخصوصا والدینی که در انتظار بدنیا آمدن دختری هستند طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه به اندازه تهیه سیسمونی مهم و حائز اهمیت است و حتی آنهایی که دختری خردسال دارند با توجه به آشنایی که با روحیات و خلوقیات هر دختری که پیدا کرده اند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترشان از رنگ های صورتی و قرمز زیاد استفاده می کنند.

دکوراسیون اتاق خردسال

به همین جهت بسیاری از تولید کنندگان سرویس خواب کودک هم با در نظر گرفتن این موضوع از رنگ صورتی برای سرویس خواب دخترانه زیاد استفاده می کنند و با این کار می توانیم بدون نیاز به تغییر رنگ دیوارهای اتاق خواب دخترمان از سرویس خوای دخترانه صورتی استفاده کنیم

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می فرمایید رنگ صورتی سرویس خواب کودک با رنگ طوسی دیوارها به خوبی ست شده است و با اینکه رنگ طوسی برای اتاق خواب بچه ها توصیه نمی شود با وجود رنگ صورتی و رنگ کفپوش پارکت لمینت بین رنگ ها یک نوع تعادل از نظر هارمونی رنگ ایجاد شده است که مورد پسند هر دختر بچه ای خواهد بود.

بعضی از والدین برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از شخصیت های کارتونی که جز شخصیت های کاریزما و الهام بخش برای هر دختری هستند استفاده می کنند که یکی از این شخصیت های معروف و دوست داشنی برای هر دختری شخصیت سیندرلا است.

اگر در تصویر بالا دقت کنید می بینید که از رنگ های بنفش و صورتی به خوبی استفاده شده است و حتی برای حفاظت بیشتر از دختر خردسال مان می توانیم از کفپوش مناسب و نرمی مثل موکت استفاده کنیم.

عاملی که باعث می شود این همه تنوع رنگ را در اتاق خواب دخترمان به کار ببریم این است که وجود رنگ های های شاد و متنوع و استفاده از تصاویر شاد و دخترانه، تاثیرات خوب و مثبتی بر روی روحیه دخترمان می گذارد.

ویژگی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ایرانی چیست؟

اما ممکن است بعضی از والدین ترجیح دهند به جای استفاده شخصیت های کارتونی غربی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه از شخصیت های ایرانی استفاده کنند و یا به گونه ای اتاق خواب دخترشان را طراحی کنند که به سبک های ایرانی نزدیک تر باشد. در این حالت می توانیم با یک نقاشی ساده و با حاشیه کاغذ دیواری به راحتی این کار را انجام دهیم. استفاده از رنگ های سبز و صورتی و حاشیه کاغذ دیواری و سایر رنگ های موجود دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را بسیار جذاب و خواستنی کرده است.

اکسسور های اتاق خواب دخترانه

و یا می توانیم با ست کردن طرح و رنگ پرده اتاق خواب با ملحفه رختخواب به زیبایی اتاق خواب دخترانه کمک کنیم و با وجود نوار دوزی صورتی بر روی بالشت ها و پرده بین آنان با رنگ صورتی دیواری هماهنگی لازم را ایجاد کنیم.

چگونه دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره را طراحی کنیم؟

ممکنه است بعضی افراد به علت کمبود تعداد اتاق های منزل از یک اتاق مشترک استفاده کنند که در این حالت برای این که از فضای داخلی اتاق نهایت استفاده در داشته باشند خود است که از تخت خواب های دو طبقه استفاده کنند و البته کار بیشتر برای اتاق خواب های کوچک در دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره بیشتر صورت می گیرد.

اتاق خواب دو تخته کودکان

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید با این که اتاق نسبتا بزرگ است باز هم برای استفاده بهینه تر و بیشتر از محیط اتاق از تخت خواب دو طبقه با شکلی خاص و متفاوت و به خلاقانه ای استفاده شده است.

و حتی طراحی پله هایی که برای بالا رفتن به تخت بالایی است به گونه ای ساخته شده اند که از آنها به عنوان کشو برای وسایل می توان استفاده کرد و علاوه بر کمدهایی که داخل اتاق است برای زیبایی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه دو نفره با نصب قاب هایی بر روی دیوار می توان از آن به عنوان کتاب خانه هم استفاده کرد. این کار جز خلاقانه ترین سبک های طراحی دکوراسیون دخترانه دو نفره محسوب می شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان 2019

ما در سال 2019 شاهد سبک های طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه متفاوت و با رنگ های متنوع برای سلایق مختلف هستیم. در هر سال طراحان مد طرح و رنگ ها را متناسب با سلایق مختلف در نظر می گیرند تا هر دختری بتواند طرح دکوراسیون اتاق خواب دخترانه خود را با توجه به سلیقه ای که دارد تنظیم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا