دکوراسیون

دکوراسیون خانه های ایرانی

کدام موارد در دکوراسیون خانه های ایرانی چشمگیر هستند؟

معمولا خانه ها با نوع چیدمان و لوازم و اثبابی که در آن ها قرار داده می شود نما پیدا می کنند. دکوراسیون خانه ها می تواند در سبک های متفاوتی اجرا شود و با توجه به فرهنگ جامعه و سلیقه ی شخصی صاحب خانه به اجرا در بیاید. در مناطق مختلف جهان سبک های دکوراسیون فراوانی وجود دارند که ممکن است با یک دیگر تفاوت 180 درجه ای داشته باشند و یا نه، در جزئیات با هم کمی متفاوت باشند.

در مقالات قبلی در مورد انواع دکوراسیون منازل مانند دکوراسیون خانه های کلاسیک، دکوراسیون خانه های مدرن، دکوراسیون خانه های مینیمال، دکوراسیون خانه های روستیک و انواع مختلفی از دکوراسیون و ترندهایی که در آن ها به کار رفته است برای شما توضیح دادیم.

امروز به بررسی دکوراسیون خانه های ایرانی می پردازیم و می بینیم که در خانه های ایرانی افراد از چه عناصر و نکاتی برای چیدمان منزل شان استفاده می کنند. با ما همراه باشید.

دکوراسیون خانه های ایرانی با فرش های اصیل

همان طور که در خانه ی خود و دیگر افراد دیدید فرش ها از عنصر هایی می باشند که در تمامی دکوراسیون خانه های ایرانی وجود دارند. فرش یک هنر دیرینه در کشورمان می باشد و از زمان های دور در خانه ها مورد استفاده قرار می گرفته است. شما زمانی که وارد یک خانه ی ایرانی می شوید محال ممکن است که در گوشه کناری این فرش های زیبا با طرح های سنتی و یا ساده را نبینید.

سبک دکوراسیون ایرانی

بسیاری از این فرش ها دست بافت هستند و گران قیمت اند. فرش های ابریشمی با طرح ها و نقش های گیاهان از نمونه های لوکس این فرش ها در دکوراسیون خانه های ایرانی می باشند. بسیاری از این فرش ها به صورت تابلو در آمده اند و به عنوان تابلو فرش هایی زیبا و ارزشمند بر روی دیوارها نصب می شوند که نشان دهنده ی هنر زیبای ایرانیان در دکوراسیون خانه های ایرانی ها می باشد.

البته بسیار زیاد مشاهده می کنیم که در سبک دکوراسیون خانه های مدرن افراد از فرش های فانتزی استفاده می کنند که طرح هایی ساده و مینیمال دارند. دکوراسیون خانه های ایرانی نیز بسیاری اوقات با دیگر عناصر موجود در دکوراسیون های دیگر ترکیب می شود و می تواند از چندین سبک در یک خانه استفاده شود. یکی از این سبک ها سبک مدرن است که در آپارتمان های کوچک امروزی شهرهای بزرگ بسیار رواج پیدا کرده است.

دکوراسیون خانه های ایرانی به سبک مدرن

خانه های ایرانی همیشه ویژگی های خانه های سنتی و قدیمی را در خود داشته اند که متاثر از فرهنگی است که در گذشته میان مردمان ما وجود داشته اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در کنار شهرنشینی و کاهش متراژ خانه ها استفاده ی زیاد از این عناصر زیبا و پر نقش رو به کاهش است و تقریبا بیشتر افراد به سراغ سبک های ساده تر می روند که هم متناسب با منزل شان باشد و هم هزینه های کمتری با این دکوراسیون ساده برای منزل شان پرداخت کنند.

دکوراسیون منازل ایرانی به سبک مدرن

در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که چگونه با هزینه های کم بتوانید منزل خود را زیبا و شیک دکوراسیون کنید کافیست با کمی اطلاعات درست در مورد متریال ها و انواع جنس ها خانه تان را تبدیل به یکی از زیبا ترین خانه های ایرانی بکنید.

دکوراسیون خانه های ایرانی و کاغذ دیواری های متناسب با آن

کاغذ دیواری همیشه یکی از گزینه های زیبا و شیک برای خانه های ایرانی می باشد زیرا رنگ ها و طرح هایی که ما ایرانی ها می پسندیم را می توانیم به راحتی در کاغذ دیواری ها پیدا کنیم. کاغذ دیواری های اتاق های مختلف با یک دیگر متفاوت است معمولا در دکوراسیون خانه های ایرانی که به سبک کلاسیک چیدمان می شوند می توانید انواع کاغذ دیواری های طرح داماسک با رنگ ها و طرح های مختلف را ببینید.

دکوراسیون به سبک ایرانی

اگر طرح های کهنه و قدیمی را دوست دارید می توانید از کاغذ دیواری های طرح پتینه نیز استفاده کنید که نمایی مانند خانه های قدیمی و دیوارهای کهنه ی آن را برای خانه خود به وجود بیاورید.

البته بسیاری از افراد نیز دوست دارند که خانه ی زیبایشان طرح دار نباشد. در این حالت بهترین گزینه انتخاب کاغذ دیواری هایی تک رنگ، مدرن و ساده می باشد. یکی از دلایلی که دکورچوب کاغذ دیواری را به رنگ کردن دیوارها ترجیح می دهد هزینه ای می باشد که با انجام کاغذ دیواری برای خانه تان می توانید صرفه جویی کنید.

همچنین کاغذ دیواری ها به راحتی و در زمان بسیار کوتاهی نصب می شوند و دیگر مشکلانی مانند ریختن رنگ و گچ دیوار را نخواهید داشت و می توانید دیوارهای خانه را بسیار زیبا و شیک تزیین کنید. شرکت دکورچوب متخصص در زمینه ی دکوراسیون داخلی علی الخصوص دکوراسیون خانه های ایرانی می باشد. اگر مایلید تا از کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزلتان استفاده کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما نگاهی به آلبوم های کاغذ دیواری دکورچوب داشته باشید.

مبلمان در دکوراسیون خانه های ایرانی به چه شکل است؟

مبلمان از مهم ترین اثبابی می باشد که در دکوراسیون خانه های ایرانی به کار می رود. مبلمان در خانه های ایرانی در اتاق نشیمن و اتاق و سالن پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا از دو سبک متفاوت استفاده می شود مبلمان راحتی در اتاق نشمین قرار میگیرد که این مبلمان به صورت ال چیده می شوند و یا به صورت U قرار میگیرند در مقابل این مبل های راحتی اکثر مواقع رو به روی میز تلویزیون و یا دیواری که ال سی دی روی آن قرار می گیرد وجود دارد تا افراد خانواده به راحتی بتوانند کنار هم بنشینند و به تماشای تلویزیون بپردازند.

مبلمان استیل

مبلمانی که در اتاق و سالن پذیرایی وجود دارد کمی رسمی تر و شیک تر هستند. مبلمان استیل تقریبا در تمامی خانه های کلاسیک وجود دارند، این مبلمان نمایی لوکس و شیک دارند و می توانند در قسمت پایه های چوبی و تاج ها، منبت کاری های متنوعی داشته باشند. در سبک های کلاسیک معمولا از مبلمان با سایزهای بزرگ و راحتی استفاده می شود. در کنار آن ها میزهای شیشه ای و چوبی قرار می گیرند که با مبلمان ست هستند.

از هر طرحی می توانید در دکوراسیون خانه های ایرانی استفاده کنید فقط کافیست رنگ و یا مدلی را انتخاب کرده و مطابق با آن لوازم منزل تان را ست کنید. اگر می خواهید برای منزل تان مبل بخرید ما به شما پیشنهاد می کنیم سری به بازار مبل که در منطقه ی یافت آباد واقع شده سر بزنید و تنوع بی نظیری از مبلمان را مشاهده کنید.

از چه کفپوشی برای دکوراسیون خانه های ایرانی استفاده می شود؟

معمولا کف منازل ایرانی از سنگ و سرامیک پوشیده می شود و از قدیم این روش یکی از روش های رایج برای پوشش کف خانه های ایرانی بوده است. در بسیاری مواقع به کف خانه اهمیت خاصی داده نمی شد چون با موکت ها و فرش های بزرگ کامل کف خانه پوشش داده می شد.

نقش کفپوش در زیبایی منزل

کفپوش های چوبی به تازگی بیشتر در دکوراسیون خانه های ایرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد و شناخت افراد از این کفپوش چوبی بیشتر شده است. در این قسمت سعی می کنیم پارکت و پارکت لمینت های چوبی را به شما معرفی کنیم تا در دکوراسیون خانه های ایرانی بتوانید به زیبایی از آن ها استفاده کنید.

پارکت های چوبی در دکوراسیون خانه های ایرانی

پارکت های چوبی از کفپوش های زیبا می باشند که طبیعت را به خانه ی شما می آورند. دکوراسیون خانه های ایرانی معمولا با طبیعت پیوند خورده است و قرار دادن گلدان و گیاهان زنده در کنار آن ها نمایی جنگلی و سر زنده برای محیط شما به وجود می آورد. همچنین قرار دادن فرش های ایرانی بر روی پارکت های چوبی سبکی تلفیقی و زیبا از مدرن و سنت را در کنار یک دیگر به وجود می آورد.

چیدمان داخلی نشیمن به سبک ایرانی

پارکت لمینت ها نوعی دیگری از پارکت های چوبی هستند که بسیار با کیفیت تر و ارزان تر از پارکت های چوبی هستند. رنگ های موجود در پارکت لمینت ها طیف گسترده تری دارند. شرکت دکورچوب با داشتن نمایندگی از برند های معروف و با کیفیت ایرانی و خارجی می تواند بهترین کفپوش ها را برای خانه شما تهیه کند کافیست تا به شرکت دکورچوب مراجعه کنید و نمونه های کامل رنگ و جنس این کفپوش ها را مشاهده کنید. نحوه ی نصب و ماندگاری پارکت لمینت ها یکی از مزیت هایی است که باعث می شود پارکت لمینت ها نسبت به سنگ و سرامیک برتری پیدا می کنند.

آشپزخانه های منازل ایرانی

آشپزخانه ها معمولا به صورت ساده با دکوراسیونی معمولی چیده می شوند. در خانه های ایرانی یکی از مواردی که اهمیت دارد کابینت ها هستند که محل نگهداری و ذخیره سازی مواد اولیه خوراکی و ظروف می باشند. همان طور که می دانید ظروفی که ایرانی ها مورد استفاده قرار می دهند بسیار زیبا و البته در تعداد زیاد می باشند، پس اهمیت دارد که چگونه این ظروف در کابینت ها قرار بگیرند و در مواردی به عنوان دکوری در نمای آشپزخانه دیده شوند. کابینت هایی که از درب های شیشه ای در آن ها استفاده می شود نمای خوبی برای چیدن ظروف سنتی و کریستالی دارند و باعث می شوند تا نمای آشپزخانه تان زیبا تر شود.

چیدمان آشپزخانه

کابینت های پیشنهادی دکورچوب برای خانه های کلاسیک کابینت ممبران و کابینت های چوبی طبیعی می باشد البته کابینت های ممبران بسیار با صرفه تر هستند و قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های چوبی طبیعی دارند. از دیگر کابینت هایی که می توانید در دکوراسیون آشپزخانه تان استفاده کنید کابینت های هایگلاس می باشد که جز کابینت های مدرن محسوب می شود.

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

هر خانه ای با نوع دکوراسیونی که در آن به اجرا در می آید معرفی می شود و دارای هویت و شخصیت می گردد. اینکه منزل شما به چه صورت دکور و طراحی شود چیزی است که کاملا به فرهنگ و سلایق شما بستگی دارد و نشان دهنده ی روحیات شما می باشد.

امروز دکورچوب به بررسی دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی می پردازد و المان های مختلف آن را مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار می دهد تا شما برای انجام این دکوراسیون در منزل تان به آسانی بتوانید ایده بگیرید و خرید خود را راحت تر انجام دهید. به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن این مقاله سری به مقاله ی دکوراسیون خانه های مدرن بزنید تا بیشتر با این سبک آشنا شوید.

دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی چگونه انجام می شوند؟

همان طور که می دانید ایران یکی از کشور هایی می باشد که در آن به هنر مخصوصا هنر های ساختمانی اهمیت زیادی داده می شود و در بسیاری از بنا های تاریخی می توانید مصداق این سخن را پیدا کنید. البته با گذشت زمان و تغییراتی که در دنیای دکوراسیون به وجود آمد، وارد شدن سبک های مختلف و متنوع دیگر فرهنگ و جوامع به داخل کشورمان، باعث شد تا در دکوراسیون منازل ایرانی تاثیر گذار باشد.

یکی از این موارد که تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون منازل ایرانی داشت سبک مدرن می باشد که با هنر و سلیقه ی ایرانی ترکیب شده است و منجر به  ایجاد سبکی از دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی شده است که در آن می توانید المان های سنتی را در کنار اثباب و وسایل مدرن ببینید.

دکوراسیون خانه های مدرن-دکورچوب

این سبک به زیبایی با سبک ایرانی ترکیب شده است و ویژگی های زیبا و جالبی را در حین سادگی برای منزل شما به ارمغان می آورد. در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی می توانید فرش های پر نقش و نگار ایرانی را در کنار مبلمان راحتی و ساده مشاهده کنید که ترکیب پیچیده ی طرح های فرش با سادگی و مینیمال بودن مبلمان به خوبی ترکیب شده است و یک نمای تازه و چشم نواز به سبک دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی را به وجود آورده است.

خانه کوچک نورگیر

عناصر مهم در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی کدامند؟

عناصر و المان هایی در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی وجود دارد که آن ها را با دیگر ویژگی های منازل ایرانی متفاوت کرده است در این مقاله سعی می کنیم به بررسی این نکات بپردازیم و دکوراسیون این منازل زیبا و مدرن را تجزیه تحلیل کنیم تا روش های چیدمان و نحوه ی به کار برد اجسام دکوراتیو و متریال های اصلی را یاد بگیریم.

اتاق نشیمن و پذیرایی در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

یکی از ویژگی های منازل ایرانی استفاده از رنگ های گرم می باشد، رنگ های قرمز، نارنجی، قهوه ای و زرد می توانند در بسیاری از لوازم و اثباب منازل ایرانی دیده شوند. استفاده از رنگ هایی با پیگمت های قوی در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی می تواند نوعی از سبک مدرن را به وجود بیاورد که در کنار سادگی و مینیمال بودن رنگ و رویی شاد و هیجان انگیز داشته باشد.

چیدمان نشیمن به سبک ایرانی-دکورچوب

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید مبلمان به رنگ نارنجی با کاناپه های کرم رنگ ترکیبی جالبی را در رنگ منزل به وجود آورده است زمینه ی اصلی رنگی که در این خانه به کار رفته کرم قهوه ای می باشد که به راحتی بارنگ هایی مانند سفید، نارنجی و زرد ترکیب می شود.

فرش کوچک به سبک ایرانی

قرار دادن قالیچه های کوچک و بزرگ ایرانی نیز یکی از موارد ویژه ای می باشد که می توانید در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی آن ها را مشاهده کنید. این فرش ها کاملا سنتی و ایرانی هستند و ترکیب شان با سبک مدرن کنتراست جالی ایجاد می کند.

کاغذ دیواری های منازل مدرن ایرانی به چه شکل می باشد؟

کاغذ دیواری می تواند به دیوار های خانه ی شما روح تازه ای ببخشد، در کنار این دیوارپوش های زیبا که قیمت مناسبی دارند و راحت نصب می شوند می توانید خانه تان را به یکی از زیبا ترین خانه های مدرن ایرانی تبدیل کنید. کاغذ دیواری هایی که در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی به کار می روند معمولا شامل رنگ های ساده و طرح های ساده می باشند البته بر اساس آن که کاغذ دیواری در کدام اتاق نصب شود رنگ و طرح های آن ها متفاوت می شود.

کاغذدیواری مناسب خانه های سنتی

شرکت دکورچوب با داشتن انواع و اقسام کاغذ دیواری با طرح های مدرن و زیبا با بیش از  20 آلبوم متفاوت از کاغذ دیواری در تمامی سبک ها می تواند نیاز هر سلیقه ای را برطرف کند. به دکورچوب مراجعه کنید و آلبوم های متنوع کاغذ دیواری ها را از نزدیک مشاهده کنید.

در دکوراسیون ایرانی غالباً خانه با لوازم و اثباب مدرن دکور شده و دیوار ها از کاغذ دیواری طرح داماسک انتخاب می شوند که جز کاغذ دیواری های مجلل می باشند از طرفی دیگر به کار بردن آن در فضایی مدرن محیط جذابی ایجاد می کنند و به سبک خانه های ایرانی نزدیک شده است. به شما پیشنهاد می کنیم تا در قسمت فروشگاه از کاغذ دیواری های موجود دیدن فرمایید.

پارکت ها ستاره ی درخشان در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی

در اکثر خانه های ایرانی مشاهده می کنیم که سرامیک ها و سنگ ها به عنوان کفپوش های رایج استفاده می شوند این کفپوش ها یکی از قدیمی ترین کفپوش هایی می باشند که در منازل مورد استفاده قرار می گرفتند. متاسفانه هزینه ی نصب و تعمیر کاشی و سرامیک ها بالاست و زمان زیادی را می برد تا کار به صورت کامل انجام شود.

اما امروزه شاهد به کار بردن کفپوش های چوبی و پی وی سی در منازل ایرانی هستیم. از این کفپوش های چوبی در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی استفاده می شود که نمایی مدرن و زیبا به خانه ی شما می دهد و باعث می شود هر شخصی با وارد شدن به منزل شما تفاوت و زیبایی خاصی را متوجه شود.

نشیمن دلباز با پارکت لمینت رنگ روشن

پارکت و پارکت لمینت ها در رنگ های متنوعی مانند پارکت طلایی، پارکت طوسی، پارکت سفید و رنگ های تیره وجود دارند. شرکت دکورچوب با نمایندگی از برندهای معروف دنیا مانند پارکت ایشیک، پاکت لمینت ایزوفام، پارکت لمینت آیدا و محصولات با کیفیت ایتالیایی مانند کلیاف که جوابگوی تمامی سلایق می باشد.

با مراجعه به شرکت دکورچوب می توانید سمپل های پارکت ها و پارکت لمینت ها را از نزدیک مشاهده کنید و رنگ ها و جنس ها را با یکدیگر مقایسه کنید. از پارکت ها در تمامی اتاق های منزل می توان استفاده کرد و محدودیتی در نصب آن ندارید به شما توصیه می کنیم قبل از خرید پارکت و پارکت لمینت ها حتما مقاله ی پارکت چوبی برای چه مکان هایی مناسب است؟ نحوه نگهداری و تمیز کردن آن به چه شکل است؟ را مطالعه فرمایید.

آشپزخانه مدرن ایرانی و چیدمان آن

آشپزخانه قلب یک خانه است و بسیار اهمیت دارد ظاهر و نوع چیدمان وسایل و نصب کابینت و دیگر خصوصیات به چه صورت باشد. خانم های خانه دار ایرانی آشپزخانه را یکی از مهم ترین قسمت های خانه می دانند و ترجیح می دهند که تمامی وسایل و ابزارهای وجود در آن از چیدمان و وضعیت مرتب و منظمی برخوردار باشند.

در دکوراسیون آشپزخانه های مدرن ایرانی می توانید سادگی را در عین زیبایی و تجمل ببینید کابینت های سفید در کنار نورپردازی های زیبا و قالیچه های ایرانی فضای آشپزخانه ی شما را صمیمی و دلچسب می کند.

آشپزخانه مدرن ایرانی

معمولا در آشپزخانه های ایرانی و مدرن از کابینت های مدرن مانند کابینت های هایگلاس و کابینت های ام دی اف استفاده می شود. اگر مایلید تا کابینت های آشپزخانه تان بسیار ساده و یکپارچه به نظر برسند به شما پیشنهاد می کنیم از کابینت های بدون دستگیره در آشپزخانه تان استفاده کنید.

کابینت آشپزخانه چوبی

سعی کنید از نورپردازی به صورت لامپ های کوچک و تو کار استفاده کنید بدین صورت تمامی محیط آشپزخانه به صورت یک نواخت روشن خواهد بود و دید مناسبی می توانید به قسمت های مختلف داشته باشید. سعی کنید تا فضایی را برای قفسه های باز اختصاص دهید. البته حتما برای لامپ و لوسترهای مرکزی نیز فکری بکنید یک لوستر فانتزی و یا مجموعه لوسترهای خوشه ای می تواند نمایی زیبا در بالای میز نهار خوری و فضای آشپزخانه تان داشته باشد.

شلف ها و قفسه های باز نمایان گر سبک مدرن در آشپزخانه ی مدرن می باشند می توانید در این قفسه های باز کتاب های آشپزی قرار دهید و یا از اجسام دکوراتیو استفاده کنید گلدان های رنگی قرار دهید.

سخن پایانی

در دکوراسیون خانه های مدرن ایرانی، ترکیب مدرنیته و سبک و استایل سنتی و ایرانی هر دو در کنار یکدیگر قرار دارد و اصالت خود را با فرش های ایرانی و اجسام دکوراتیو و یا حتی کاغذ دیواری هایی با طرح های ایرانی حفظ کرده است. در این سبک از پارکت های چوبی برای کف و کاغذ دیواری های مدرن بر روی دیوار استفاده شده که در کنار تابلو و پرده های توری و طرح دار نمای جالبی پیدا می کند. آشپزخانه ها ساده و شیک هستند و تمامی جزییات در نوع خود منحصر به فرد اند.

شرکت دکورچوب متخصص در زمینه ی دکوراسیون داخلی و خارجی با موجودی متریال های پارکت، پارکت لمینت، دیوارپوش، کفپوش، کاغذ دیواری، کابینت و قرنیز آماده خدمات دهی به شما مشتریان عزیز می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت متریال های ذکر شده با بخش بازرگانی شرکت دکورچوب تماس حاصل فرمایید و یا به صورت حضوری به دکورچوب مراجعه کرده و نمونه های اجناس را از نزدیک ببینید و با یک دیگر مقایسه کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا