دکوراسیون

دکوراسیون خانه های ایرانی، کدام موارد در دکوراسیون خانه های ایرانی چشمگیر هستند؟

دکوراسیون ایرانی

معمولا خانه ها با نوع چیدمان و لوازم و اثبابی که در آن ها قرار داده می شود نما پیدا می کنند. دکوراسیون خانه ها می تواند در سبک های متفاوتی اجرا شود و با توجه به فرهنگ جامعه و سلیقه ی شخصی صاحب خانه به اجرا در بیاید. در مناطق مختلف جهان سبک های دکوراسیون فراوانی وجود دارند که ممکن است با یک دیگر تفاوت 180 درجه ای داشته باشند و یا نه، در جزئیات با هم کمی متفاوت باشند.

در مقالات قبلی در مورد انواع دکوراسیون منازل مانند دکوراسیون خانه های کلاسیک، دکوراسیون خانه های مدرن، دکوراسیون خانه های مینیمال، دکوراسیون خانه های روستیک و انواع مختلفی از دکوراسیون و ترند هایی که در آن ها به کار رفته است برای شما توضیح دادیم.

امروز به بررسی دکوراسیون خانه های ایرانی می پردازیم و می بینیم که در خانه های ایرانی افراد از چه عناصر و نکاتی برای چیدمان منزل شان استفاده می کنند. با ما همراه باشید.

دکوراسیون خانه های ایرانی با فرش های اصیل

همان طور که در خانه ی خود و دیگر افراد دیدید فرش ها از عنصر هایی می باشند که در تمامی دکوراسیون خانه های ایرانی وجود دارند. فرش یک هنر دیرینه در کشورمان می باشد و از زمان های دور در خانه ها مورد استفاده قرار می گرفته است. شما زمانی که وارد یک خانه ی ایرانی می شوید محال ممکن است که در گوشه کناری این فرش های زیبا با طرح های سنتی و یا ساده را نبینید.

سبک دکوراسیون ایرانی

بسیاری از این فرش ها دست بافت هستند و گران قیمت اند. فرش های ابریشمی با طرح ها و نقش های گیاهان از نمونه های لوکس این فرش ها در دکوراسیون خانه های ایرانی می باشند. بسیاری از این فرش ها به صورت تابلو در آمده اند و به عنوان تابلو فرش هایی زیبا و ارزشمند بر روی دیوار ها نصب می شوند که نشان دهنده ی هنر زیبای ایرانیان در دکوراسیون خانه های ایرانی ها می باشد.

البته بسیار زیاد مشاهده می کنیم که در سبک دکوراسیون خانه های مدرن افراد از فرش های فانتزی استفاده می کنند که طرح هایی ساده و مینیمال دارند. دکوراسیون خانه های ایرانی نیز بسیاری اوقات با دیگر عناصر موجود در دکوراسیون های دیگر ترکیب می شود و می تواند از چندین سبک در یک خانه استفاده شود. یکی از این سبک ها سبک مدرن است که در آپارتمان های کوچک امروزی شهر های بزرگ بسیار رواج پیدا کرده است.

دکوراسیون خانه های ایرانی به سبک مدرن

خانه های ایرانی همیشه ویژگی های خانه های سنتی و قدیمی را در خود داشته اند که متاثر از فرهنگی است که در گذشته میان مردمان ما وجود داشته اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در کنار شهرنشینی و کاهش متراژ خانه ها استفاده ی زیاد از این عناصر زیبا و پر نقش رو به کاهش است و تقریبا بیشتر افراد به سراغ سبک های ساده تر می روند که هم متناسب با منزل شان باشد و هم هزینه های کمتری با این دکوراسیون ساده برای منزل شان پرداخت کنند.

دکوراسیون منازل ایرانی به سبک مدرن

در این مقاله ما به شما کمک می کنیم که چگونه با هزینه های کم بتوانید منزل خود را زیبا و شیک دکوراسیون کنید کافیست با کمی اطلاعات درست در مورد متریال ها و انواع جنس ها خانه تان را تبدیل به یکی از زیبا ترین خانه های ایرانی بکنید.

دکوراسیون خانه های ایرانی و کاغذ دیواری های متناسب با آن

کاغذ دیواری همیشه یکی از گزینه های زیبا و شیک برای خانه های ایرانی می باشد زیرا رنگ ها و طرح هایی که ما ایرانی ها می پسندیم را می توانیم به راحتی در کاغذ دیواری ها پیدا کنیم. کاغذ دیواری های اتاق های مختلف با یک دیگر متفاوت است معمولا در دکوراسیون خانه های ایرانی که به سبک کلاسیک چیدمان می شوند می توانید انواع کاغذ دیواری های طرح داماسک با رنگ ها و طرح های مختلف را ببینید.

دکوراسیون به سبک ایرانی

اگر طرح های کهنه و قدیمی را دوست دارید می توانید از کاغذ دیواری های طرح پتینه نیز استفاده کنید که نمایی مانند خانه های قدیمی و دیوار های کهنه ی آن را برای خانه خود به وجود بیاورید.

البته بسیاری از افراد نیز دوست دارند که خانه ی زیبایشان طرح دار نباشد. در این حالت بهترین گزینه انتخاب کاغذ دیواری هایی تک رنگ، مدرن و ساده می باشد. یکی از دلایلی که دکورچوب کاغذ دیواری را به رنگ کردن دیوار ها ترجیح می دهد هزینه ای می باشد که با انجام کاغذ دیواری برای خانه تان می توانید صرفه جویی کنید.

همچنین کاغذ دیواری ها به راحتی و در زمان بسیار کوتاهی نصب می شوند و دیگر مشکلانی مانند ریختن رنگ و گچ دیوار را نخواهید داشت و می توانید دیوار های خانه را بسیار زیبا و شیک تزیین کنید. شرکت دکورچوب متخصص در زمینه ی دکوراسیون داخلی علی الخصوص دکوراسیون خانه های ایرانی می باشد. اگر مایلید تا از کاغذ دیواری برای دکوراسیون منزلتان استفاده کنید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا حتما نگاهی به آلبوم های کاغذ دیواری دکورچوب داشته باشید.

مبلمان در دکوراسیون خانه های ایرانی به چه شکل است؟

مبلمان از مهم ترین اثبابی می باشد که در دکوراسیون خانه های ایرانی به کار می رود. مبلمان در خانه های ایرانی در اتاق نشیمن و اتاق و سالن پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا از دو سبک متفاوت استفاده می شود مبلمان راحتی در اتاق نشمین قرار میگیرد که این مبلمان به صورت ال چیده می شوند و یا به صورت U قرار میگیرند در مقابل این مبل های راحتی اکثر مواقع رو به روی میز تلویزیون و یا دیواری که ال سی دی روی آن قرار می گیرد وجود دارد تا افراد خانواده به راحتی بتوانند کنار هم بنشینند و به تماشای تلویزیون بپردازند.

مبلمان استیل

مبلمانی که در اتاق و سالن پذیرایی وجود دارد کمی رسمی تر و شیک تر هستند. مبلمان استیل تقریبا در تمامی خانه های کلاسیک وجود دارند، این مبلمان نمایی لوکس و شیک دارند و می توانند در قسمت پایه های چوبی و تاج ها، منبت کاری های متنوعی داشته باشند. در سبک های کلاسیک معمولا از مبلمان با سایز های بزرگ و راحتی استفاده می شود. در کنار آن ها میز های شیشه ای و چوبی قرار می گیرند که با مبلمان ست هستند.

از هر طرحی می توانید در دکوراسیون خانه های ایرانی استفاده کنید فقط کافیست رنگ و یا مدلی را انتخاب کرده و مطابق با آن لوازم منزل تان را ست کنید. اگر می خواهید برای منزل تان مبل بخرید ما به شما پیشنهاد می کنیم سری به بازار مبل که در منطقه ی یافت آباد واقع شده سر بزنید و تنوع بی نظیری از مبلمان را مشاهده کنید.

از چه کفپوشی برای دکوراسیون خانه های ایرانی استفاده می شود؟

معمولا کف منازل ایرانی از سنگ و سرامیک پوشیده می شود و از قدیم این روش یکی از روش های رایج برای پوشش کف خانه های ایرانی بوده است. در بسیاری مواقع به کف خانه اهمیت خاصی داده نمی شد چون با موکت ها و فرش های بزرگ کامل کف خانه پوشش داده می شد.

نقش کفپوش در زیبایی منزل

کفپوش های چوبی به تازگی بیشتر در دکوراسیون خانه های ایرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد و شناخت افراد از این کفپوش چوبی بیشتر شده است. در این قسمت سعی می کنیم پارکت و پارکت لمینت های چوبی را به شما معرفی کنیم تا در دکوراسیون خانه های ایرانی بتوانید به زیبایی از آن ها استفاده کنید.

پارکت های چوبی در دکوراسیون خانه های ایرانی

پارکت های چوبی از کفپوش های زیبا می باشند که طبیعت را به خانه ی شما می آورند. دکوراسیون خانه های ایرانی معمولا با طبیعت پیوند خورده است و قرار دادن گلدان و گیاهان زنده در کنار آن ها نمایی جنگلی و سر زنده برای محیط شما به وجود می آورد. همچنین قرار دادن فرش های ایرانی بر روی پارکت های چوبی سبکی تلفیقی و زیبا از مدرن و سنت را در کنار یک دیگر به وجود می آورد.

چیدمان داخلی نشیمن به سبک ایرانی

پارکت لمینت ها نوعی دیگری از پارکت های چوبی هستند که بسیار با کیفیت تر و ارزان تر از پارکت های چوبی هستند. رنگ های موجود در پارکت لمینت ها طیف گسترده تری دارند. شرکت دکورچوب با داشتن نمایندگی از برند های معروف و با کیفیت ایرانی و خارجی می تواند بهترین کفپوش ها را برای خانه شما تهیه کند کافیست تا به شرکت دکورچوب مراجعه کنید و نمونه های کامل رنگ و جنس این کفپوش ها را مشاهده کنید. نحوه ی نصب و ماندگاری پارکت لمینت ها یکی از مزیت هایی است که باعث می شود پارکت لمینت ها نسبت به سنگ و سرامیک برتری پیدا می کنند.

آشپزخانه های منازل ایرانی

آشپزخانه ها معمولا به صورت ساده با دکوراسیونی معمولی چیده می شوند. در خانه های ایرانی یکی از مواردی که اهمیت دارد کابینت ها هستند که محل نگهداری و ذخیره سازی مواد اولیه خوراکی و ظروف می باشند. همان طور که می دانید ظروفی که ایرانی ها مورد استفاده قرار می دهند بسیار زیبا و البته در تعداد زیاد می باشند، پس اهمیت دارد که چگونه این ظروف در کابینت ها قرار بگیرند و در مواردی به عنوان دکوری در نمای آشپزخانه دیده شوند. کابینت هایی که از درب های شیشه ای در آن ها استفاده می شود نمای خوبی برای چیدن ظروف سنتی و کریستالی دارند و باعث می شوند تا نمای آشپزخانه تان زیبا تر شود.

چیدمان آشپزخانه

کابینت های پیشنهادی دکورچوب برای خانه های کلاسیک کابینت ممبران و کابینت های چوبی طبیعی می باشد البته کابینت های ممبران بسیار با صرفه تر هستند و قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های چوبی طبیعی دارند. از دیگر کابینت هایی که می توانید در دکوراسیون آشپزخانه تان استفاده کنید کابینت های هایگلاس می باشد که جز کابینت های مدرن محسوب می شود.

شرکت دکورچوب با داشتن موجودی کامل و متنوع از کابینت و انواع آن می تواند به خوبی نیز آشپزخانه شما را برطرف کند می توانید با شرکت دکورچوب تماس حاصل فرمایید و کابینت دلخواه خود را سفارش بدهید. شرکت دکورچوب نصابانی حرفه ای دارد که می توانید با آسودگی خیال ساخت و نصب کابینت آشپزخانه خود را به آن ها بسپارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا