دکوراسیون

دکوراسیون خانه های بدون مبل به چه شکل است؟

دکوراسیون منزل بدون مبل

امروزه مبلمان تبدیل به جزء جدایی ناپذیر هر منزلی شده است به نحوی که می توان از آن به عنوان مهم ترین و تأثیرگذارترین عنصر در دکوراسیون یاد کرد. شاید سال ها قبل استفاده از مبل مخصوص میهمانان بود اما اکنون دیگر سنت نشستن بر روی زمین امری غیرعادی تلقی می شود که کمتر کسی هنوز به آن پایبند است. گذشته از زیبایی که مبلمان با خود به همراه دارد مزیت های سلامتی و کمک به حفظ بدن در شرایط مناسب از طرفی دیگر افراد بیشتری را به استفاده روزانه از آن تشویق کرده است. اما داشتن مبل علاوه بر همه مزیت هایی که برشمردیم و آنهایی که هنوز به آن اشاره نکرده ایم یک ایراد بزرگ دارد؛ اشغال بخش بزرگی از نشیمن. بله درست است که مبلمان توانسته کمک زیادی به داشتن منزلی به روز کند اما با این حال این روزها هر کسی فضای کافی برای جا دادن یک دست مبل را ندارد. اما چه می شود کرد! در این راهنما سعی داریم به عزیزانی که پذیرایی هایی بسیار کوچک دارند کمک کنیم تا بدون داشتن مبلمان جاگیر چیدمان عالی داشته باشند. پس توصیه می کنم اگر شما هم جزء همین گروه هستید با ما تا به انتها همراه باشید.

دکور بدون مبل

دکوراسیون منزل بدون مبل

نشستن بر روی زمین سنت دیرینه ایرانیان است که این روزها خیلی طرفدار ندارد. اما اگر اندکی با دنیای دکوراسیون داخلی آشنا باشید بخوبی می دانید که در چیدمان و هنر دکوراسیون داخلی پیروی از عادات جایگاهی ندارد. این روزها در جدیدترین مجلات دکوراسیون داخلی به عناصری برمی خوریم که صدها سال پیش رایج بودند و گویی هیچ ایده ای تنها به این دلیل که قدیمی به نظر می رسد نادیده گرفته نمی شود. پس نداشتن مبلمان هایی که این روزها وجودشان ضروری به نظر می رسد می تواند خود یک تم جدید و مینیمال در نظر گرفته شود.

دکوراسیون منزل بدون مبل

در واقع شاید روی کار آمدن سبک مینیمال به داشتن منازلی بدون مبل دامن بزند. در سبک چیدمان مینیمال طراح همه تلاش خود را می کند تا تنها وسایلی که کاملاً کاربردی هستند مورد استفاده قرار بگیرد و از وسایلی با کارکرد متوسط تا ضعیف تا حد امکان خودداری شود. نتیجه کار شاید شگفت زده یتان کند. خانه ای تقریباً خالی اما پر از احساس آرامش و امنیت؛ همان چیزی که شاید بسیاری به دنبال آن هستند اما نمی دانند چگونه به آن دست بیابند. بنابراین حتی افرادیکه منزل کوچکی ندارند با پیروی از سبک چیدمان مینیمال ممکن است با فاکتور گرفتن از خرید مبلمان به آرامش فضای خود کمک کنند.

نحوه چیدمان پذیرایی بدون مبل

فقدان مبلمان در پذیرایی یک فقدان بزرگ است که جای خالی آن بشدت واضح است اما نداشتن مبلمان به این معنا نیست که جایگاه ویژه ای برای نشستن و گردهمایی های خانوادگی نداشته باشیم. درواقع مبلمان آنگونه که به ذهن می رسد یعنی مبلمانی مخصوص 7 یا 9 نفر در فضاهای کوچک جایگاهی ندارد اما می توان با استفاده از کاناپه و صندلی های بسیار کوچک فضایی را به نشستن اختصاص داد و این یعنی هوشمندانه ترین روش خرید وسایل؛ خرید براساس نیازمندی ها و شرایط موجود نه براساس علاقه شخصی.

پذیرایی بدون مبل

گزینه دیگر استفاده از مبلمان عربی و نمونه های مدرن آن است. این مبلمان به صورت تشکچه هایی به همراه پشتی هستند که در میان اعراب رایج هستند. استفاده از مبلمان عربی می تواند علاوه بر اینکه نشستن روی زمین را ساده کند بخوبی جای خالی مبلمان را به بهترین شکل پر کند. از طرف دیگر مبلمان عربی با قیمتی به مراتب کمتر از مبلمان معمولی به فروش می رسد و بنابراین می توانید با هزینه کم دکوراسیون پذیرایی خود را تکمیل کنید. همچنین مبلمان عربی علاوه بر پذیرایی در اتاق خواب ها نیز رایج هستند و دیده می شود حتی افرادیکه مبلمان معمولی دارند برای تکمیل چیدمان سایر اتاق ها یا فضاهای خالی پذیرایی از چنین مبل هایی استفاده می کنند.

مبلمان عربی

همچنین می توانید متناسب با شکل و ابعاد دیوارها سکویی با ارتفاع مناسب و از جنس ام دی اف تهیه کنید و یا به صورت سفارشی بسازید و روی آن را با تشکچه ها و کوسن های رنگی بپوشانید. این کار علاوه بر اینکه چیدمان منزل را مدرن تر جلوه می دهد فضای زیادی را هم اشغال نمی کند زیرا کاملاً در کنار دیوارها قرار گرفته و از حداقل فضا استفاده می کند.

سکوی ام دی افی

مطالب پیشنهادی: کاغذ دیواری های فانتزی

مطالب پیشنهادی: کاغذ دیواری سه بعدی

مطالب پیشنهادی: کاغذ دیواری کودکانه

پارکت و پارکت لمینت ها در دکوراسیون خانه های بدون مبل

وقتی تصمیم می گیرید که روی زمین بنشینید و یا از مبل های عربی و تشکچه به جای مبل استفاده کنید کفپوش آن فضا ناگهان بسیار مهم تر از پیش به نظر می رسد. درواقع نشستن بر روی زمین نیازمند کفپوشی است که علاوه بر زیبایی بسیار راحت باشد. راحتی کفپوش از جهات مختلف قابل بررسی است. یکی از مهم ترین معیارهای سنجش راحتی کفپوش عایق بودن گرماست. سطوح سنگی و سرامیکی بدلیل انتقال شدید گرما همیشه سرد هستند و نشستن بر روی آن احساس ناخوشایندی به فرد انتقال می دهد. علاوه بر این اگر قرار باشد روی زمین بنشینید یا با پای برهنه بر روی آن قدم بگذارید انعطاف پذیری سطح نیز حائز اهمیت است. سطوح سخت سنگی نمی تواند کفپوشی ایده آل بدین منظور باشد. علاوه بر این موارد زیبایی و دلنشینی کفپوش نیز از نکاتی ست که نباید نادیده گرفته شود. درواقع رنگ های کفپوش که دارای تناژ گرم بوده برای چنین منازلی می تواند بهترین انتخاب باشد. همه این ویژگی های مثبت در کفپوش های لمینتی موجود است. علاوه بر آن قیمت کفپوش های پارکت لمینت نیز بسیار مقرون به صرفه است و برای افرادیکه دارای بودجه محدودی هستند توصیه می شود. در این زمینه برندهایی همچون پارکت ایشیک و پارکت ایزوفام توصیه می شوند.

پارکت لمینت در منازل بدون مبل

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا