دکوراسیون

دکوراسیون خانه های لوکس در تهران

انواع دکوراسیون داخلی خانه های لاکچری

شاید این تیتر اندکی بیش از حد گنگ و نامفهوم باشد که باعث به اشتباه انداختن ذهن خوانندگان شود به این دلیل که واژه لوکس تعریف مشخصی ندارد و می تواند به اشیاء، بزرگی فضا و یا حتی برند وسایلی که در یک منزل به کار گرفته شوند خلاصه شود. با این حال اما احتمالاً با ما موافق خواهید بود که یکی از مشخصه های اصلی منازلی که از دید بسیاری لوکس تلقی می شود بزرگ بودن آنهاست. همچنین در این منازل اغلب از اثاثیه هایی با برندهای معروف به کار برده می شود. بنابراین در این مطلب بیشتر به بررسی این سبک از دکوراسیون و ویژگی ها و انواع آن خواهیم پرداخت.

دکوراسیون خانه های لوکس

ویژگی های منازل لوکس

خانه هایی که به نظر بسیاری از افراد لوکس تلقی می شوند دارای یک سری وجوه مشترک هستند که نظر بسیاری را به خود معطوف می کنند، این ویژگی ها را می توان در به کارگیری نوع خاصی از مبلمان، پرده های خاص، کفپوش متفاوت، نقاشی، کابینت و بسیاری موارد جزئی تر می شود.

ویژگی های دکور لوکس

نقاشی های خاص پذیرایی

نوعی از نقاشی هایی که روی دیوار و یا بر روی سقف انجام می شوند خاصه این منازل لوکس و کلاسیک محسوب می شوند. این نقاشی ها با به تصویر کشیدن فضای مینیاتوری و به دور از واقعیت فرد را وارد دنیای رؤیایی می کنند که در دور از دسترس به نظر رسیدن این قبیل از دکوراسیون ها بی تأثیر نیست. گاهی این تصاویر علاوه بر دیوارها بر روی سقف نیز به کار برده می شوند که در این صورت تأثیر را دوچندان می کنند.

نقاشی در دکوراسیون لوکس

لوستر

از جمله نقاط مشترک بسیاری از خانه های لوکس کلاسیک استفاده از لوسترهایی به رنگ طلایی که غالباً برنجی هستند و به سبک کلاسیک طراحی شده اند می باشد. همچنین استفاده از لوستر های کوچک دیواری بر دیوار های حال و ورودی ساختمان ها نیز از دیگر ویژگی های مشترک این منازل محسوب می شود.

مبلمان

شاید اگر شخصی سؤال کند که مهم ترین عنصر در هر منزل چه می تواند باشد تعداد بسیاری از شما مبلمان را برگزیند. مبلمان به حدی در تعیین نوع دکوراسیون نقش دارد که می توان حتی با تغییر مبلمان تقریباً سبک دکوراسیون یک منزل را تحت الشعاع قرار داد. در منازل لوکس استفاده از مبلمان استیل با چوب های منبت کاری شده و در رنگ های اغلب کرم و قهوه ای بسیار رایج است.

مبلمان در دکوراسیون کلاسیک

پرده

پس از مبلمان پرده نیز می تواند یک عنصر قدرتمند در تحت تأثیر قرار دادن دکوراسیون منزل مد نظر قرار داد. پرده های ساتن و ابریشمی با گل های ریز کارشده بر روی آنها، والان های مخملی و اغلب سنگین که ابهت خاصی به فضا خواهند داد می تواند یک ترکیب درخشان و کانونی در منازل لوکس باشند.

پرده در دکوراسیون لوکس

کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری دارای سبک کلاسیک نیز می تواند در کنار سایر عناصر به لوکس و کلاسیک نشان دادن فضا بیشتر کمک کند. کاغذ دیواری های لاکچری غالباً دارای طرح های گل ریز و یا نقوش اسلیمی و داماسک هستند. این کاغذ دیواری ها علاوه بر پذیرایی در اتاق خواب ها نیز می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. البته بهتر است در اتاق خواب از کاغذ دیواری های طرح پتینه و کاغذ دیواری های داماسک با رنگ های روشن استفاده کنید.

کاغذدیواری کلاسیک

چیدمان اتاق خواب

اتاق های خواب در منازل لوکس به صورت متفاوتی از سایر منازل چیده می شوند. در این اتاق ها اغلب از تخت خواب های بزرگ و دونفره استفاده می شود که ظاهری کاملاً کلاسیک دارند. روتختی هایی که برای پوشاندن تخت استفاده می شود براق و اغلب از جنس ساتن می باشد. این پارچه ها به صورتی انتخاب می شوند که دارای طرح های پیچیده و کلاسیک باشند. عموماً رنگ به کار رفته در پرده ی اتاق و والان های آن مشابه به رنگ پارچه ی استفاده شده روتختی می باشد. رنگ هایی که در چیدمان این فضا به کار گرفته می شوند مانند اتاق پذیرایی از رنگ های ملایم، مانند کرم، سفید، شیری، نباتی و قهوه ای روشن می باشند.

اتاق خواب کلاسیک

همچنین برای پوشاندن کف اتاق ها مانند پذیرایی از کفپوش های چوب طبیعی که اصطلاحاً به آن پارکت گفته می شود استفاده می شود. همچنین می توانید از پارکت های سه بعدی و پارکت لمینت های روشن در دکوراسیون خانه های لوکس تان استفاده کنید. ترکیب رنگ چوب با محیط های لوکس و کلاسیک گرما و صمیمیت خوبی به خانه می دهد.

آشپزخانه

اگرچه ممکن است تصور کنید که دکوراسیون آشپزخانه خیلی در تعیین روند دکوراسیون منزل نقش ندارد اما باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. انتخاب کابینت ها مناسب با این سبک شامل کابینت ممبران، کابینت جزیره ای چوبی در رنگ های کرم و قهوه ای و در برخی موارد سفید شاید بهترین ترکیب برای به نمایش گذاشتن آشپزخانه در دکوراسیون لوکس باشد. کابینت های به کار گرفته شده در این سبک اغلب از نوع منبت کاری شده هستند.

آشپزخانه کلاسیک

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا