دکوراسیون

دکوراسیون خانه های کلاسیک

چیدمان منزل به سبک کلاسیک

اولین بار سبک کلاسیک در زمان های بسیار قدیم بیش از 2 هزار سال پیش در معماری های رومیان و یونانیان باستان مورد استفاده قرار گرفت. در سبک کلاسیک از طراحی های پر نقش و نگار که در عین حال تقارن خود را به نمایش می گذارند استفاده شده است. این طراحی ها در مکان های سلطنتی و لوکس مورد استفاده قرار می گرفته است و رنگ و لعابی اشرافی به همراه داشته است.

5 عنصر چشمگیر و اصلی در دکوراسیون خانه های کلاسیک

نمونه های بارز این نوع سبک را می توانید در مکان هایی مانند کلیسا ها و عمارت های رومی و یونانی و حتی اروپایی مشاهده کنید. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی نیز از طرح ها و نقش های پر نقش و نگار و زرق و برق دار طراحی شده است. امروزه افراد برای دکوراسیون منزل خود بیشتر سراغ طرح های جدید و امروزی و سبک های مدرن و مینیمال می روند.

سادگی تبدیل به ترند سال جدید شده است و همه به دنبال مکانی زیبا ساده و مدرن هستند. البته در کنار تمامی علاقه مندی ها به سبک های مدرن و ساده هنوز افرادی هستند که سبک های کلاسیک را برای خانه هایشان می پسندند. دکورچوب در این مقاله به توضیح جزییات و المان های دکوراسیون خانه های کلاسیک می پردازد. با ما همراه باشید.

دکوراسیون خانه های کلاسیک و المان های اصلی آن ها 

اکثر کسانی که دکوراسیون خانه های کلاسیک را می پسندند افراد مسن هستند زیرا در خانه های کلاسیک آرامش و راحتی بیشتری را پیدا می کنند. دکوراسیون خانه های کلاسیک از اجزایی تشکل شده است که هویت سبک کلاسیک محسوب می شوند. استفاده از مبلمان کلاسیک که با طرح های سلطنتی و چوب های منبت کاری شده ساخته شده اند، پرده های پر چین و طرح دار که بلندای آن ها تا روی زمین کشیده شده است.

با منگوله های طلایی و نقره ای جمع شده باشند، لوستر های بزرگ که از جنس های فلزی،برنزی و در لاکچری ترین حالت ها از فلزات گران بهایی مانند نقره و طلا ساخته شده باشد. و فرش های ابریشمی و دست بافت با طراح های پر کار و متقارن، همگی عناصر اصلی دکوراسیون خانه های کلاسیک محسوب می شوند. اگر تمایل دارید در منزلتان از دکوراسیون خانه های کلاسیک استفاده کنید باید به جزییات این دکوراسیون دقت زیادی داشته باشید.

امروزه سبک دکوراسیون خانه های کلاسیک تلفیقی از عناصر اصلی سنتی و قدیمی با وسایل و اکسسوری های مدرن است. ترکیب این دو سبک احساس راحتی و زیبایی را برای خانه های کلاسیک در قرن 21 به وجود آورده است.

1) استفاده از فرش های ایرانی در دکوراسیون خانه های کلاسیک

همان طور که می دانید فرش های ایرانی از اصیل ترین و خوش نقش ترین فرش های دنیا محسوب می شود. این فرش ها حس و حال کلاسیک و سنتی را در محیط القا می کنند طرح های متنوع این فرش ها شامل طرح های گل و گیاهان و حتی طرح ها و نقش هایی در رابطه با داستان های کهن ایرانی بافته شده اند. رنگ های استفاده شده در فرش های کهن و کلاسیک ایرانی، معمولا از رنگ قرمز به عنوان رنگ زمینه و طراحی های سفید و سبز و مشکی در میان آن ها استفاده شده است که علاوه بر کلاسیک بودن سبکی قدیمی و سنتی دارند. پهن کردن این فرش ها بر روی پارکت های چوبی حس کلاسیک بودن محیط را دو چندان می کند. امروزه با استفاده از تکنولوژی و افزایش فرش های ماشینی تنوع رنگ در فرش های کلاسیک بالا رفته است. و می توانید از انواع رنگ های مختلف مانند رنگ های کرم، قهوه ای، خاکستری، آبی، نارنجی و … در دکوراسیون خانه های کلاسیک استفاده کنید و خانه ی خود را به سبک کلاسیک امروزی دکور کنید.

2) پارکت لمینت های طرح دار چشم نواز ترین نمای کف خانه های کلاسیک

یکی از مواردی که در اکثر دکوراسیون خانه های کلاسیک اجرا می شود کفپوش های طرح دار و چوبی می باشد. این طرح ها معمولا در کف سالن های پذیرایی و اتاق های نشیمن اجرا می شوند و هم می توانند پارکت های ساده باشند و هم می توانند از پارکت لمینت های طرح دار و پارکت های سه بعدی استفاده شود.

پارکت های طلایی بهترین انتخاب برای دکوراسیون خانه های کلاسیک است زیرا رنگ این پارکت ها روشن است و فضای کلاسیک خانه را دلباز تر می کند و زمینه ای روشن برای خودنمایی فرش ها و مبلمان با طرح های شلوغ و رنگی به وجود می آورد. در قسمت آشپزخانه های کلاسیک بهتر است از لمینت های روشن استفاده کنید لمینت ها نسبت به پارکت ها مستحکم تر و مقاوم ترند و در محیطی مانند آشپزخانه که رفت و آمد در آن زیاد است استفاده از پارکت لمینت ها و لمینت ها پیشنهاد می شود.

3) انواع مبلمان برای دکوراسیون خانه های کلاسیک

اشرافی و سلطنتی بودن یکی از ویژگی های اصلی سبک کلاسیک است و مبلمان کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مبلمان کلاسیک در دو مدل راحتی و استیل در دکوراسیون خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد.

1) مبلمان استیل مناسب برای سالن های پذیرایی

معمولا در قسمت سالن پذیرایی از مبلمان استیل استفاده می کنند که ویژگی های اصیل و منحصر به فردی دارند. معمولا پارچه هایی که برای مبلمان استیل در دکوراسیون خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد از پارچه های رنگ روشن مانند رنگ های سفید، طلایی، نقره ای و رنگ های بژ می باشد که در قسمت بالشت آن از پارچه های ساده و در قسمت پشت و روی دسته

های آن ها از طرح های مختلف متقارن و گل دار استفاده می شود. پایه ها، دسته ها و تاج مبلمان از چوب درختان بلوط، راش، گردو و افرا تهیه شده است که بسیار چوب های با کیفیتی هستند و بر روی آن ها منبت کاری صورت گرفته است و می تواند طرح های ساده و یا شلوغ و پر کار داشته باشد. بعضی اوقات برای ایجاد نمایی لوک از طلاکوبی بر روی چوب های آن ها در قسمت تاج و پایه ها استفاده می کنند.

2) مبلمان کلاسیک راحتی مناسب برای اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محل استراحت و تماشای تلویزیون در کنار خانواده و دوستان خود می باشد به همین علت باید از مبلمان راحتی برای دکوراسیون آن استفاده کنیم این مبل های راحتی ظاهری بزرگ و کاملا نرم دارند و معمولا تمام بدنه ی آن ها از پارچه های ساده با رنگ های گرم وگاهی اوقات با پارچه های گل دارو طرح های زیر در اتاق های نشیمن خودنمایی می کنند. استفاده از کاناپه های چرمی بزرگ نیز حس طبیعی و نچرالی را به محیط اتاق های نشیمن منتقل می کند، که معمولا رو به روی شومنیه ها قرار می گیرند و در اطرافشان می توانید از آباژور ها و میز های عسلی استفاده کنید.

4) کاغذ دیواری نمای چشم گیر دکوراسیون خانه های کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک که در دکوراسیون خانه های کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا طرح های داماسک و کاغذ دیواری های گل دار ریز و کاغذ دیواری برجسته می باشد. طرح داماسک از جمله طرح های زیبا و جذاب برای دکوراسیون خانه های کلاسیک می باشد کاغذ دیواری طرح داماسک از جمله طرح هایی است که نگاه هر خریداری به سمت خود جذب می کند این کاغذ دیواری ممکن است. که به صورت کاغذ دیواری برجسته با رنگ های تیره و روشن باشند و جزو آن دسته از طرح های کلاسیکی هستند که هیچ وقت از مد نمی افتد  و همیشه در بازار جایگاه خود را حفظ خواهند کرد.

طرح داماسک از زمان قدیم همراه خود حس لوکس بودن و ثروتمندی را به وجود می آورد. کاغذ دیواری اتاق پذیرایی در دکوراسیون خانه های کلاسیک همراه با رنگ های خنثی و روشن از شیک ترین نوع تزیینات سالن های پذیرایی محسوب می شوند که در رنگ های طلایی کرم و نقره ای جلوه ای خاص پیدا می کنند.

5) کابینت های چوبی جلوه گر دکوراسیون آشپزخانه های کلاسیک

در آشپزخانه های کلاسیک حتما کابینت های چوبی به چشمتان خورده است کابینت های چوبی از گران ترین و لوکس ترین کابینت ها بین دیگر مدل های کابینت ها است. که بیشتر در دکوراسیون خانه های کلاسیک لوکس و ویلایی مورد استفاده قرار می گیرد. کابینت های کلاسیک با پاخور ها و سر ستون های منبت کاری شدشان معروفند که از بهترین چوب های درختان گردو راش و بلوط تهیه شده اند. این کابینت ها با منبت کاری و خطوط منظم بر روی در های کابینت نمای شیک و کلاسیکی را به وجود می آورند.

از نمونه های زیبای طراحی کابینت کلاسیک در آشپزخانه های بزرگ اجرا می شوند می توانیم به کابینت جزیره ای و کابینت ممبران اشاره کنیم. سبک این کابینت ها برای خانه های کلاسیک بسیار مناسب اند و احساس آشپزخانه های سلطنتی را به محیط القا می کند. رنگ های روشن مانند کابینت های سفید طلایی و کابینت سفید مشکی از کابینت هایی است. که در دکوراسیون خانه های کلاسیک زیاد مورد استفاده قرار میگیرد رنگ سفید باعث بزرگ جلوه دادن محیط آشپزخانه ها می گردد.

سخن پایانی

دکوراسیون خانه های کلاسیک از سبک های قدیمی و سنتی در ایران منشا گرفته است و به مرور زمان با سبک های کلاسیک غربی و مدرن ترکیب شده و سبک کلاسیک امروزی را به وجود آورده است. اگر تمایل دارید تا خانه ای به سبک کلاسیک داشته باشید، حتما قبل از خرید وسایل و نصب آن ها با متخصصان حرفه ای در حوزه ی دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

شرکت دکورچوب متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد. برای مشاوره و دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد دکوراسیون داخلی و خارجی منزلتان و اطلاع از قیمت های متریال های کابینت، قرنیزها، پارکت، پارکت لمینت، انواع کاغذ دیواری و دیوار پوش ها با کارشناسان دکورچوب تماس حاصل نمایید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام
    یک پروژه سمت شمال تهران داریم می خواستیم که برای انجام دکوراسیون داخلی اش به ما کمک کنید لطفا راهنمایی بفرمایید

    1. شرکت دکورچوب دارای چندین سال سابقه در انجام پروژه در شمال تهران ودیگر نقاط تهران می باشد.
      برای انجام کلیه امور بازسازی می توانید روی شزکت دکورچوب حساب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا