دکوراسیون

دکوراسیون خانه های 60 متری

چگونه منزل کوچک خود را به خانه ای با نمای بزرگ و زیبا تبدیل کنیم؟

شهر تهران یکی از شلوغ ترین کلان شهرها می باشد که رشد جمعیت در کنار مهاجرت از دیگر شهرها به آن باعث شده تا خانه ها به صورت آپارتمانی در بیاید و ابعاد و متراژ خانه ها هر روز کوچک تر و کوچکتر بشود. آپارتمان هایی که متراژ زیر 60 متر دارند معمولا جز دسته ی خانه های کوچک محسوب می شوند. بسیاری از افرادی که در این خانه های کوچک زندگی می کنند به دنبال آن هستند که محیط منزل شان را طوری دکوراسیون کنند که از فضا بهترین استفاده را بکنند و در عین حال خانه ای زیبا و دلنشین داشته باشند.

اکثر این خانه های کوچک با مشکل فضا مواجهه هستند و نوع چیدمان وسایل و اثباب اگر درست نباشد خانه تبدیل به یکی از شلوغ ترین خانه هایی می شود که تا به حال دیده اید. برای آن که آرامش و نظم و نظام به خانه تان برگردد باید از هر قسمتی از خانه به صورت بهینه استفاده شود. حتی در گوشه کنار خانه، کنج ها و فضاهای پرت نیز باید از فضا استفاده شود و جایی بی استفاده نماند. برای انجام این کار حتما با یک متخصص و طراح دکوراسیون داخلی مشورت کنید.

شرکت دکورچوب در این مقاله به شما انواع مختلفی از متریال های به کار رفته در دکوراسیون خانه های 60 متری را معرفی می کند که با استفاده از آن ها می توانید خانه ی کوچک خود را با کمترین هزینه و شیک ترین متریال ها دکوراسیون بکنید.

دکوراسیون خانه های 60 متری و نحوه معماری داخلی آن

دکوراسیون خانه های 60 متری باید طوری طراحی شود تا محیط کوچک به نظر نرسد. برای این کار ما به انجام چند کار می پردازیم.

اولین موردی که باید در دکوراسیون خانه های 60 متری به آن پرداخته شود رنگ و تنالیته رنگی است که به کار می بریم. خانه های کوچک اگر با رنگ های روشن دکور شوند محیط کمی بزرگ تر از حالت معمولی خود به نظر می رسد و خانه دلباز می شود. برای این کار ما از دو عنصر کمک می گیریم.

1) کاغذ دیواری های روشن در دکوراسیون خانه های 60 متری

کاغذ دیواری یکی از مهم ترین قسمت هایی می باشد که باید رنگ و طرح آن در دکوراسیون خانه های 60 متری با دقت بسیاری انجام شود زیرا انتخاب اشتباه در کاغذ دیواری منزل تان باعث می شود تا منزل شما ظاهری نازیبا پیدا کند و این اتفاق برای تمامی دیوارهای خانه شما می افتد.

شرکت دکورچوب با داشتن انواع مدل های کاغذ دیواری و پوستر می تواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را برای منزل تان داشته باشید آلبوم های متنوع و زیبایی همچون آلبوم کاغذ دیواری نورمن ( NORMAN ) که شامل رنگ ها و تناژ روشن می باشد متناسب با دکوراسیون خانه های 60 متری و کوچک می باشد. طرح های این آلبوم بسیار متنوع و شیک می باشد و می توانید آن ها را در هر خانه ای با هر سلیقه ای داشته باشید.

آلبوم دیگری که به شما معرفی می کنیم آلبوم کاغذ دیواری اسکارلت ( SCARLETT ) می باشد. تناژ کاغذ دیواری هایی که در این آلبوم وجود دارد نیز خنثی و شامل رنگ های سرد و روشن می شود. طرح هایی که در این آلبوم وجود دارد برای دکوراسیون خانه های 60 متری که به طرح های کلاسیک علاقه مند هستند مناسب است. در آلبوم کاغذ دیواری اسکارلت می توان طرح های داماسک و کاغذ دیواری راه راه، کاغذ دیواری با طرح اسلیمی و همچنین طرح هایی از نقش های گیاهان را ملاحظه کرد.

2) کفپوش های روشن و انواع آن در دکوراسیون خانه های 60 متری

خانه های کوچک بیشتر مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار می گیرند و زمانی که شخصی وارد خانه ی نقلی شما می شود دوست دارد بداند که در جز جز این خانه چه مواردی به کار رفته که انقدر زیبا و دلنشین به نظر می رسد. در این صورت شما باید به تمامی نکات دقت کامل داشته باشید. برای مثال دکوراسیون خانه های 60 متری با کمی رنگ های روشن در کف زیبایی دوچندان پیدا می کنند و محیط روشن تر به نظر می رسد.

پارکت و پارکت لمینت

کفپوشی که ما برای دکوراسیون خانه های 60 متری پیشنهاد می کنیم پارکت و پارکت لمینت های روشن است. خانه ی شما چه به سبک کلاسیک دکور شود چه به سبک مدرن پارکت ها در آن ها نمای خاص خود را دارند و به با هر دو سبک هماهنگ می شوند اگر در آینده تصمیم گرفتید که سبک دکوراسیون منزل تان را عوض کنید قطعا وجود پارکت ها مزیت محسوب می شود زیرا نیازی به تعویض ندارند و همچنان در دکوراسیون جدید می درخشند.

پارکت لمینت های روشن برای دکوراسیون خانه های 60 متری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت دکورچوب با نمایندگی از برند های معروف ایرانی و خارجی می تواند پارکت لمینت های با کیفیت و قیمت مناسبی را برای منزل شما فراهم کند. یکی از این کفپوش های چوبی پارکت لمینت ایشیک می باشدکه محصول محبوب ترکیه ای است و رنگ های متنوعی را شامل می شود.

از پارکت لمینت های دیگری که در تناژ روشن تولید می شود و مناسب منازل کوچک ایرانی می باشد پارکت لمینت ایزوفام می باشد. این برند با بیش از 15 مدل پارکت لمینت روشن به شما دستی باز در انتخاب می دهد تا کفپوش چوبی خود را به راحتی بتوانید از میان انواع مختلف پارکت ها پیدا کنید.

حتما بخوانید: پارکت لمینت ایشیک و رنگ بندی متنوع

دیوار ها مانند حصار هایی هستند که قسمت های مختلف خانه را از هم جدا می کنند در محیط های کوچک دیوار ها باعث دلگیر شدن خانه می شوند به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که از پلان های باز برای دکوراسیون خانه خود استفاده کنید و سعی کنید تا جایی که امکان دارد دیوار های میان فضاهای خانه تان را بردارید. نمایی که خانه های پلان باز به وجود می آوردن در بزرگ جلوه دادن خانه بسیار اهمیت دارد.

آشپزخانه های اپن در دکوراسیون خانه های 60 متری

در دکوراسیون خانه های 60 متری معمولا آشپزخانه ها اندازه ای کوچک تر از بقیه ی قسمت های خانه خواهد داشت پس لازم است تا بهترین و بهینه ترین استفاده را از این محیط بکنیم و سعی کنیم با حذف اجسام دکوراتیو اضافی شلوقی و بی نظمی موجود در آشپزخانه را کاهش دهیم و به فضا سازی در آشپزخانه بپردازیم.

اولین نکته ای که در آشپزخانه و دکوراسیون خانه های 60 متری اهمیت دارد استفاده از اپن به جای دیوار ها است زمانی که از اپن به جای دیوار استفاده شود فضای داخلی آشپزخانه نمایان می شود و در نگاه کلی فضایی باز و بزرگ به وجود می آید. حتی می توانید برای این که مرزی بین فضای آشپزخانه و هال احساس نشود از کابینت جزیره استفاده کنید. با اجرای کابینت جزیره می توانید میز نهارخوری را نیز از فضای خانه حذف کنید که به خالی شدن فضا کمک بسیاری می کند و صندلی های نهار خوری را در اطراف جزیره بچینید و با یک تیر دو نشان بزنید.

کابینت های پیشنهادی دکورچوب به شما برای دکوراسیون خانه های 60 متری کابینت هایگلاس می باشد. این کابینت ها مدرن می باشند و براق اند و برای محیط های کوچک مناسبند زیرا با بازتاب نور بر روی آن ها نور محیط افزایش پیدا می کند و همچنین نمایی ساده در آشپزخانه ایجاد می کنند. همچنین کابینت های بدون دستگیره در دکوراسیون خانه های 60 متری یکی از پیشنهاد های بی نظیری دکورچوب به شما می باشد این کابینت ها دستگیره ندارند و نمایی ساده و مینیمال در آشپزخانه شما به وجود می آورند.

نورپردازی در دکوراسیون خانه های 60 متری باید به چه صورت باشد؟

یکی از مهم ترین کار هایی که باید برای منزل کوچک خود انجام دهید نحوه ی نورپردازی می باشد. سعی کنید از لامپ های پر نور و تو کار دور سقف استفاده کنید تا نور به صورت متوازن به تمامی قسمت های اتاق بتابد و از لوستر های بزرگ و پر نور در مرکز اتاق ها و آشپزخانه تا استفاده کنید. نور محیط هر چه بیشتر باشد خانه شما زیبا تر و بزرگ تر از اندازه ی واقعی به نظر می رسد. سعی کنید از پرده های نازک و روشن بر روی پنجره های خانه تان استفاده کنید تا نور طبیعی بتواند به راحتی وارد اتاق های منزل شما شود.

برای اطلاع از قیمت های متریال های پارکت،پارکت لمینت، کاغذ دیواری، دیوارپوش ها و کفپوش ها، کابینت و قرنیز با بخش بازرگانی شرکت دکورچوب تماس حاصل نمایید و یا به صورت حضوری به دکورچوب مراجعه کرده و محصولات را از نزدید ببینید و با یک دیگر مقایسه کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا