دکوراسیون

دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی

فضای زندگی انسان در عصر حاضر در نقطه برخورد مفاهیم مختلف شکل گرفته است . در فرهنگ کهن ایران زمین از دیرباز جهان به مثابه مکانی تعریف شده بود که انسان در آن زندگی می کند . در خانه ما که نقشی کوچک از جهان هستی و نگاه ما به جهان خواهد بود ، همواره باید همه اجزا به زیبایی در میان نور و سایه ها به رقص در آیند تا یک زندگی شاد و سرزنده با ارزش های پایدار در فضای زندگی مان به ظهور برسد . انتخاب کاغذ دیواری با طرح خاص و متفاوت می تواند نمای داخلی منزل شما را زیر و رو کند و علاوه بر این دکوراسیون منزل شما با کاغذ دیواری جذاب و ایده آل می شود البته نه با هر نوع کاغذ دیواری

روش های بکار گیری کاغذ دیواری از گذشته تا کنون

اولین روش این است که یک طرح کاغذ دیواری انتخاب می شود و تمام فضاهای منزل با همین یک طرح کاغذ دیواری می شود. این سبک دکوراسیون منزل  البته خیلی وقت است که دیگر استفاده نمی شود و البته چند ده سالی می شود که یک طرح در کل خانه بکار گرفته نمی شود.

دومین روش این است که دو مدل یا دو طرح مختلف کاغذ دیواری انتخاب میشود. یک طرح برای اتاق نشیمن و پذیرایی و دیگری طرحی متفاوت و ترجیحا خاص برای اتاق خواب ها. نصب کاغذ دیواری به این شکل در فضای داخلی خانه تنوع بیشتری را نسبت به روش اول برای دکوراسیون داخلی منزل به ارمغان می آورد.

سومین روش این است که تضاد طرحی یا رنگی در فضا انجام می گیرد و نقطه کانونی ایجاد می گردد. مثلا در سالن نشیمن و پذیرایی خانه تمام دیوارها با یک طرح مشترک کاغذ دیواری پوشش داده می شود و برای دیوار پشت میز تلویزیون یا اطراف شومینه، رنگ و طرح متضاد انتخاب می شود. این مدل نصب کاغذ دیواری در اتاق خواب و روی دیوار پشتی سرویس خواب هم می تواند اتفاق بیافتد. این روش در سال های اخیر جزء پرطرفدارترین مدل های نصب کاغذ دیواری بوده و نسبتا جدید است.

چهارمین روش این است که از کاغذ دیواری های مدرن استفاده نمایید. که آخرین روش و جدید ترین روش از میان روش های نام برده و مطابق مد روز و امروزی  در دکوراسیون داخلی است. کاغذ دیواری های سه بعدی و پوستری امروزه توانسته اند توجه افراد و طراحان داخلی را به سوی خود جلب کنند. این مدل کاغذ دیواری ها فضایی متفاوت و جذاب را در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد می کنند و برای تزیین دیوار منزل این مدل کاغذ دیواری ها می توانند ایده آل و مناسب باشند.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا