دکوراسیون

دکوراسیون دفتر وکالت

چگونه فضایی آرام و زیبا در دفتر کار خود داشته باشیم؟

دکوراسیون فضاهای تجاری و اداری اهمیتی بیش از دکوراسیون فضاهای مسکونی دارد. به این دلیل که هدف از دکوراسیون این فضاها علاوه بر زیباسازی فضا ایجاد تأثیر دلخواه بر مشتری می باشد که این تأثیر باید در راستای اهداف آن فضا باشد. از این رو مدیران موفق اهمیت این موضوع را دانسته و از طراحان حرفه ای به منظور بهینه سازی فضا استفاده می کنند. دکوراسیون دفتر وکالت یکی از آن مواردی ست که می تواند تأثیر مستقیم بر مراجعه کنندگان داشته باشد. اما طراحی آن با دانستن یک سری نکات می تواند توسط خود شخص صورت بگیرد.

دکوراسیون دفتر وکالت

المان های اصلی که اغلب در دکوراسیون دفاتر و ادارات به کار می روند شامل میز، صندلی، کتابخانه، کامپیوتر، کفپوش ها، دیوارپوش ها و اجسام دکوراتیو می باشد. بنابراین اگر در انتخاب این موارد دقت و وسواس بیشتری صورت بگیرد می تواند جهت گیری دکوراسیون دفتر وکالت را تعیین کند.

ویژگی های دکوراسیون دفتر وکالت 

شغل وکالت کاری بسیار دقیق و پرزحمت بوده و به همین دلیل اغلب بیش از حد رسمی به نظر می رسد. درواقع دکوراسیون دفتر وکالت باید گویای این شغل دقیق و خشک باشد. به همین دلیل است که انتظار می رود فضای دفتر وکالت رسمی تر از سایر فضاها به نظر برسد. اما داشتن یک دکوراسیون رسمی مثل هر نوع سبک دیگری نیازمند رعایت شرایط و نکاتی ست که در صورت بی توجهی به آن هرگز نخواهید توانست دکوراسیون مد نظر خود را پیاده کنید. در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که اجرای دکوراسیون دفتر وکالت را ساده تر می کند.

ویژگی های دکوراسیون دفتر وکالت

لوکیشن مبلمان

یکی از مهم ترین نکاتی که در هنگام طراحی دکوراسیون دفتر وکالت نقش دارد تعیین محل مبلمان است. محل مبلمان در دفتر وکالت محلی ست که قرار است مراجعه کننده برای حداقل چند ساعت روی آن بنشینند. پس باید روبروی آن دید خوبی داشته باشد؛ نور خیره کننده نباشد و تا جای ممکن دنج باشد.

کاربرد در برابر زیبایی

میز، قفسه ها و کشوها باید حداکثر کارایی را داشته باشند نه فقط طوری چیده شوند که زیبا به نظر برسند. بنابراین لازم است که به ابزارهایی که نیاز دارید فکر کنید و سپس به زیبایی آن اهمیت بدهید. از افزودن عناصر اضافی که نقش خاصی غیر از اشغال فضای باز ندارند حدالامکان اجتناب کنید. به این دلیل که وسایل اضافی و بی استفاده چه در دکوراسیون منزل و چه در فضاهای اداری مثل دفاتر وکالت کارایی و جذابیت دکوراسیون را به صورت منفی تحت تأثیر قرار می دهد.

یکپارچگی در دکوراسیون دفتر وکالت

دکوراسیون دفتر وکالت باید در تمام بخش ها با هم هماهنگ باشد. بنابراین اگر از یک سبک خاص پیروی می کنید باید سعی کنید از آن سبک تخطی نکنید. برای مثال اگر در یک اتاق از مبلمان چرمی کلاسیک استفاده کردید از مبلمان مدرن در سایر بخش ها استفاده نکنید.

یکپارچگی دکوراسیون دفتر وکالت

رنگ دیوارها در دکوراسیون دفتر وکالت

در مورد رنگ اتاق دفتر وکالت باید دقت کافی داشته باشید زیرا رنگ اتاق یک عامل قدرتمند در تعیین استایل در دکوراسیون دفتر وکالت بازی می کند. در دفتر وکالت رنگ دیوارها بهتر است از انواع ساده و خنثی انتخاب شود. به این دلیل که این رنگ ها به خوبی می تواند فضای رسمی این فضا را به تصویر بکشند. همچنین استفاده از کاغذ دیواری های ساده و یا کاغذ دیواری های مدرن با طرح های خلوت و در رنگ های خنثی نیز می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

بیشتر بخوانید: دیوارپوش های چوبی

کفپوش در دکوراسیون دفتر وکالت

کفپوش ها در دکوراسیون دفتر وکالت یکی دیگر از بخش های اساسی دکوراسیون دفتر وکالت را تشکیل می دهند. از آنجائیکه تمایل به استفاده از دکوراسیون کلاسیک در دفتر وکالت بالاست بهتر است به سراغ رنگ های تیره بروید. کفپوش های لمینتی تیره رنگ مثل ماهاگونی، قهوه ای تیره و مشکی به طرز ایده آلی فضا را به سمت و سوی فضای جدی و کلاسیک سوق می دهد. اگرچه کفپوش های سرامیکی براق نیز می توانند اثرات مشابهی به همراه داشته باشند.

میز خاص در دکوراسیون دفتر وکالت

میزهایی که اغلب در دکوراسیون دفتر وکالت به کار می رود قاعدتاً از انواع میزهای چوبی بوده که ابعاد بزرگی دارند. میزهای بزرگ را می توان خصیصه دفاتر وکالت به حساب آورد و بنابراین باید در انتخاب آن این موضوع را مدنظر قرار داد. اگرچه ابعاد میز باید باتوجه به ابعاد دفتر انتخاب شود ولی با این حال میز باید بخش بزرگی از عرض اتاق را به خود اختصاص دهد.

میز در دکوراسیون دفتر وکالت

کتابخانه و قفسه

اهمیت استفاده از اکسسوری ها در دکوراسیون داخلی امری ست که لزوم آن بر کسی پوشیده نیست. اما اکسسوری باید متناسب با فضا و در راستای اهداف آن استفاده شود. در فضایی مانند دفتر وکالت اکسسوری هایی مانند کتابخانه و قفسه ایده آل ترین اکسسوری ها هستند. می توان قفسه ها را با کتاب هایی مرتبط با قانون و وکالت پر کرد و اینگونه فضا را جدی تر جلوه داد.

شخصی سازی فضا

همانطور که می دانید حدوداً یک سوم زمان خود را در محیط کاریمان می گذرانیم. به همین دلیل دکوراسیون فضا باید متناسب با شخصیت و علائقمان تزئین شود تا فضا خسته کننده نشود. به همین دلیل در انتخاب برخی المان ها باید دست فرد باز گذاشته شود تا مجال ارائه سلیقه فرد مهیا شود. استفاده از تابلوهای خاص، گلدان ها و لوازمی که شخص به آنها تعلق خاطر دارد می تواند در ایجاد چنین فضایی نقش داشته باشد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا