دکوراسیون

دکوراسیون دندان پزشکی و مطب

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دلیل اصلی دکور کردن محیط زندگی و کارمان، ایجاد فضایی بهتر، آرامش بخش و کاربردی برای خود و دیگر افرادی می باشد که در آن جا حضور دارند. بسیار مهم است که در مکانی که در آن کار می کنیم و یا اوقات خود را می گذرانیم، چه کلاس درس باشد، چه شرکت و چه خانه از چه نوع و سبک دکوراسیونی کار شده باشد و تناسب میان وظیفه و کارها با محیط وجود داشته باشد.

امروز در این مقاله دکورچوب به دکوراسیون دندان پزشکی و مواردی که باید در آن رعایت شود می پردازد. اگر می خواهید کلینیک دندان پزشکی تان را از نو دکور کنید و یا برای بار اولی است که می خواهید مطب بزنید بهتر است که در مورد چیدمان و دکوراسیون دندان پزشکی اطلاعات مناسبی داشته باشید.

انتخاب کفپوش مطب دندانپزشکی

این اطلاعات شامل دو بخش می باشد، اولین مورد درباره تجهیزات پزشکی و متریال های مورد استفاده در دندان پزشکی می باشد که قطعا هر پزشکی با آن آشناست ، دومین مورد به دکوراسیون دندان پزشکی بر می گردد، مکان و محیط دندان پزشکی باید به صورتی طراحی شود تا هم پزشک و کادر پزشکی به خوبی بتوانند از آن بهره ببرند و هم مراجعین به آن مطب احساس خوبی داشته باشند.

زیرا اکثر کسانی که به مطب های دندان پزشکی مراجعه می کنند نگران و مضطرب هستند و قطعا کمی ترس از انجام کار پزشکی خود دارند، پس این نکته حائز اهمیت است که محیط طوری طراحی شود تا موجب آرامش افراد مراجعه کننده به دندان پزشکی شود.

دکوراسیون دندان پزشکی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

اولین موردی که در دکوراسیون دندان پزشکی باید رعایت بشود آن می باشد که محیط در تمامی اتاق ها و سالن ها باید از دکوراسیون متناسبی برخوردار باشد از یک ترکیب رنگی در اتاق ها و سالن پذیرش استفاده شود. همچنین اندازه اتاق ها باید به اندازه ای باشد تا پزشک و دستیارها و بیمار در اتاق احساس راحتی بکنند و فضای کافی برای حرکت کردن و قرار گیری صندلی و وسایل مورد نیاز پزشک وجود داشته باشد.

کفپوش های مناسب برای دکوراسیون دندان پزشکی

کفپوش ها در قسمت های مختلف مطب می توانند از متریال های متفاوتی کار شده باشند. در قسمت سالن انتظار می توانید از سنگ ها و سرامیک های مرمر سفید استفاده کنید و یا پارکت های چوبی را انتخاب کنید. یکی از گزینه های زیبا که رنگ گرم و نمای زیبایی را در کف مطب ها به وجود می آورد به کار بردن پارکت لمینت ها می باشد.

 

طراحی داخلی مطب

پارکت لمینت ها در برابر شستشو و آب بسیار مقاوم تر از پارکت ها هستند و در محیط هایی مانند مطب که مدام در حال پاکسازی و تمیز کاری هستند بسیار مناسبند. پارکت لمینت های طلایی رنگی روشن و فوق العاده به مطب شما می دهند و باعث می شوند تا مطب شما به مکانی پر آرامش با منظری گرم و صمیمی جلوه داده شود.

قسمت سالن انتظار مکانی مناسب برای استفاده از پارکت لمینت ها نیز می باشد با توجه به رنگ دیگر اجزاء دکوراسیون دندان پزشکی رنگ پارکت لمینت تان را می توانید انتخاب کنید. پارکت لمینت سفید و پارکت لمینت طوسی از آن دسته رنگ هایی هستند که در محیط های پزشکی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و روشنی را به محیط منتقل می کنند.

شرکت دکورچوب وارد کننده و نماینده بهترین متریال های پارکت لمینت از برندهای معروف خارجی و ایرانی مانند پارکت لمینت ایشیک، AGT، لمنیت آیدا و ایزوفام  می باشد برای انتخاب پارکت لمینت محیط کار و مطب خود می توانید به دکورچوب مراجعه کرده، نمونه و سمپل ها را از نزدیک مشاهده کنید و به راحتی خرید خود را با بهترین جنس و قیمت انجام دهید.

رنگ ها و نورپردازی در دکوراسیون دندان پزشکی و سالن انتظار به چه صورت باید باشد؟

نورپردازی در قسمت های مختلف مطب دندان پزشکی باید متناسب با کارکرد آن اتاق باشد برای مثال زمانی که شما به مطب دندان پزشکی وارد می شوید اولین مکانی که به آن پا می گذارید سالن انتظار می باشد که میز پذیرش و مبلمان در آن قرار گرفته است در این محیط رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون و نورپردازی باید ملایم و آرامش بخش باشند به طوری که در همان نگاه اول احساس خوبی را در بیمار ایجاد کند.

انتخاب رنگ در دکوراسیون مطب دندانپزشکی

سعی کنید از نورهای کوچک و پر نور در دیوارها و تمامی قسمت های سقف استفاده کنید به صورتی که نور به طور متوازن و یکنواخت در محیط وجود داشته باشد. معمولا برای آن که هم لامپ ها برق کمتری مصرف کنند و هم نور به صورت متناسب در محیط وجود داشته باشند از لامپ های پنلی سقفی استفاده می کنند این لامپ ها هم می تواند ساده باشند و هم طرح دار به صورتی که انگار تابلویی نقاشی بر روی سقف روشن شده است.

اتاق جراحی و اتاقی که پزشک در آن مشغول کار می باشد باید از نور خوبی برخوردار باشد سعی کنید اتاقی را به قسمت دندان پزشکی اختصاص بدهید که پنجره و نور گیز بزرگی داشته باشد. سعی کنید رنگ کفپوش ها دیوارپوش ها و لوازم مورد استفاده و اجسام دکوراتیو در اتاق پزشک با هم هماهنگی و هم خوانی داشته باشند.

دیوارها و کاغذ دیواری ها در دکوراسیون دندان پزشکی

دیوارها و سقف می توانند از مهم ترین عنصرهایی باشند که در دکوراسیون دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند زمانی که شخص بر روی صندلی دندان پزشکی می خوابد تا دندان ش مورد بررسی و درمان قرار بگیرد نگاهش بر روی دیوارها و سقف متمرکز می شود. پس بهتر است تا از کاغذ دیواری هایی با رنگ های پاستلی و روشن برای این اتاق استفاده کنید.

در بسیاری اوقات افرادی که به دندان پزشکی مراجعه می کنند کودکان هستند که بسیار از محیط های بیمارستانی و مطب ها می ترسند. می توانید در مطب های دندان پزشکی کودکان از کاغذ دیواری های کودکانه در اتاق کار استفاده کنید تا احساسی زیبا و دلنشین بدون استرس و ترس را برای کودکان به وجود بیاوریم. کاغذ دیواری های دخترانه به رنگ های صورتی و قرار دادن اجسام دکوراتیو زیبا و کودکانه می تواند مطب شما را به یکی از زیبا ترین و دلنشین ترین مطب ها میان کودکان تان بکند.

انتخاب کاغذدیواری مناسب فضای بهداشت و درمان

البته استفاده از طرح های شاد و رنگ های روشن در افراد بزرگ سال نیز تاثیری مشابهه دارد می توانید بر روی دیوارها پوسترهای طرح چهره با لبخندی زیبا بچسبانید که احساس آرامش را به فرد منتقل کند. حتی می توانید از تصاویری مانند منظره های طبیعی در پوسترهای دیواری استفاده کنید. حتی می توانید از سقف های کاذب اسکای ( آسمان ) استفاده کنید.

کابینت و کمدها در دکوراسیون دندان پزشکی به صورت است

کابینت هایی که در مطب های دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند عموما از جنس پی وی سی هستند زیرا مرتب در حال ضد عفونی شدن و تمیز کاری هستند و این جنس کابینت بسیار در محیط های مرطوب مقاومند. البته در دکوراسیون دندان پزشکی زیاد دیده می شود که از کابینت های ام دی اف و کابینت هایگلاس نیز استفاده می شود. کابینت هایگلاس نیز سطحی براق دارد و روکشی پلاستیکی بر روی آن قرار می گیرد و مناسب برای مطب ها می باشند.

معمولا از رنگ های روشن مانند کابینت های سفید، کرم، آبی روشن استفاده می شود تا سریع آلودگی ها مشخص شود و بتوانند محیط را زودتر استرلیزه و تمیز کنند. شرکت دکورچوب با نصابان حرفه ای آماده خدمات دهی به شما مشتریان عزیز می باشد می توانید کابینت مورد نظر خود را انتخاب کرده و با ما تماس بگیرید.

سخن پایانی

دکوراسیون دندان پزشکی از المان های خاصی تشکیل شده است ترکیب رنگ و نورپردازی در این محیط از اهمیت فراوانی برخوردار است با انخاب کفپوش های مناسب مانند پارکت لمینت ها و کاغذ دیواری های زیبا می توانید زیبا ترین محیط را در مطب خود ایجاد کنید.

شرکت دکورچوب با داشتن متریال های کابینت، قرنیز، کفپوش و پارکت، پارکت لمینت، کاغذ دیواری و دیوارپوش آماده خدمات دهی به شما مشتریان گرامی می باشد. برای اطلاع از قیمت ها و مشاوره ی رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ای دکورچوب تماس حاصل فرمایید و یا به صورت حضوری به دکورچوب مراجعه کرده و از خدمات رایگان ما بهره مند شوید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا