دکوراسیون

دکوراسیون ساده برای آپارتمان های معمولی

دکوراسیون ساده آپارتمانی

امروزه افراد به دنبال دکوراسیون ساده برای منازل و اتاق های خانه خود هستند. دکوراسیون ساده را می توانید در بیش از 100 مدل مختلف برای خانه تان مورد استفاده قرار بدهید. اکثر خانه های آپارتمانی و کوچک از دکوراسیون ساده و دکوراسیون مدرن استفاده می کنند زیرا این نوع از چیدمان و دکور فضای خانه را دلباز جلوه می دهد و باعث بزرگ به نظر رسیدن در ابعاد خانه می شوند. با دکورچوب همراه باشید تا به بررسی انواع مختلف دکوراسیون ساده که در منازل مختلف اجرا شده اند بپردازیم.

دکوراسیون ساده در خانه های آپارتمانی

اولین و مهم ترین اتاق در خانه که دکوراسیون و چیدمان آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است اتاق و سالن پذیرایی است. برای آن که سالن پذیرایی تان ساده به نظر برسد باید در چیدمان و رنگ وسایل تان دقت کنید از رنگ های خنثی، ملایم و روشن برای اتاق های خانه تان استفاده کنید.

معمولا در دکوراسیون ساده از دکوری ها و اکسسوری های مدرن بیشترین استفاده را می کنند. مبلمان راحتی با رنگ های نخودی، کرم قهوه ای و سفید با کوسن های بزرگ و کوچک طرح دار از ویژگی های دکوراسیون ساده می باشد.

سعی کنید از رنگ های کرم و قهوه ای بیشتر در دکوراسیون آپارتمان خود استفاده کنید. این رنگ در عین حال که رنگی روشن است گرمی ملایمی به دیوار ها و کف خانته تان می بخشد. استفاده از پارکت و پارکت لمینت های روشن ایده ی جدید و ساده ایست برای پوشش کف اتاق پذیرایی تان. پارکت لمینت ها را می توانید از بازرگانی دکورچوب با طیف وسیعی از رنگ ها مانند پارکت های روشن، پارکت های طلایی و تهیه نمایید.

اگر اهل مطالعه هستید اما فضای کافی برای محیا کردن اتاق کار و اتاق مطالعه ندارید، بهترین کار نصب کتابخانه در اتاق نشیمن و پذیرایی تان است. می توانید در ضلعی از اتاق پذیرایی دکور بزنید و قسمتی را به کمد و کتابخانه اختصاص دهید. حتی می توانید در قسمت های مختلف قفسه های کتابخانه ی کوچکتان از دکوری های ساده و کوچک استفاده کنید.

چیدمان اتاق نشیمن و راه هایی برای زیبا به نظر رسیدن آن

اتاق نشیمن خانه های آپارتمانی و کوچک باید از نور مناسبی بر خوردار باشند. اگر این اتاق از پنجره های بزرگ و نورگیر طبیعی مناسبی بر خوردار است دیگر احتیاجی به لوستر های بزرگ ندارید. در این اتاق باید از پرده های توری و نازک برای پنجره ها استفاده کرد، پرده های ضخیم و تیره نور محیط را می گیرند اما پرده های توری و نازک نور را خوبی از خود عبور می دهند و نمای ساده و شیکی نیز به اتاق نشمین می دهند.

در کنار مبلمان روشن و راحتی که با کوسن های رنگی تزیین شده اند میز های شیشه ای می تواند، کامل کننده دکوراسیون ساده ی اتاق نشیمن شما باشد. این میز ها در هر ابعادی که باشند، به علت شیشه ای بودنشان ظاهری فضا گیر ندارند و در عین حال ساده و شیک هستند. از میز های شیشه ای می توانید برای میز نهار خوری، میز اصلی پذیرایی و میزهای عسلی استفاده کنید.

در کنار پارکت لمینت های روشن مانند پارکت طوسی و پارکت سفید می توانید از فرش ها برای زیر مبلمان استفاده کنید. اگر تمایل داریک که سبک دکوراسیون خانه تان کاملا ساده باشد از فرش های فانتزی و تک رنگ استفاده کنید. و اگر دوست دارید خانه تان در عین حال که دکوراسیون ساده ای دارد کمی رنگ و لعاب داشته باشد، می توانید از فرش های اصیل ایرانی با طرح های متقارن استفاده کنید البته هر چه طرح ها ساده تر باشند مناسب ترند.

دکوراسیون ساده ی اتاق خواب و ویژگی های آن

اتاق خواب همان طور که از نامش پیداست محل خوابیدن و استراحت کردن می باشد. پس مهم است که چیدمان و دکوراسیون ساده ای داشته باشد تا موجب آرامش ما بشود. اتاق خواب ها معمولا از دید مهمانان و بقیه افراد که وارد خانه می شوند دور است ولی دلیل بر این نمی شود که در طراحی آن کوتاهی شود.

تخت خواب از مهم ترین عناصر اتاق خواب ها محسوب می شود که اگر به صورت دونفره باشد در مرکز اتاق قرار می گیرد. برای ایجاد فضای ساده از روکش ها و ملحفه های سفید رنگ استفاده کنید. در اطراف تختان می توانید از چراق خواب های آباژوری ساده و مدرن استفاده کنید.

کاغذ دیواری و دیوارپوش اتاق خواب به سبک دکوراسیون ساده

از دیگر مواردی که می توانید در اتاق خواب ها اجرا کنید دیوارپوش ها و کاغذ دیواری ها هستند. کاغذ دیواری ها دنیایی دیگر برای اتاق خواب شما به وجود می آورند. طرح های زیاد و متنوعی از کاغذ دیواری وجود دارد که می توانید آن ها را در اتاق خواب با طرحی ساده بچسبانید. کاغذ دیواری های راه راه و کاغذ دیواری های ساده مثل کاغذ دیواری قرمز، سبز ، آبی همگی از موارد ساده کاغذ دیواری اند.

اگر دلتان می خواد کمی از حس و حال طبیعت را وارد اتاق خواب ساده خود بکنید، از دیوارپوش های طرح چوب استفاده کنید. این دیوارپوش ها به راحتی نصب می شوند و هزینه ی اجرایی شان نیز گران نیست.

اگر به گل و گیاه علاقه دارید ولی فضایی برای گلدان ها ندارید بهترین راه برای به وجود آوردن، فضایی شاد استفاده کردن از کاغذ دیواری های گل گلی می باشد. کاغذ دیواری های گلدار می توانند به رنگ های مختلفی باشند کافیست تا رنگ گل های آن را با دیگر رنگ های وسایل اتاق هماهنگ کنید. این کاغذ دیواری به تنهایی تمامی طرح ها و زیبایی اتاق خواب را تامین می کند.

اگر از این کاغذ دیواری استفاده می کنید در تمامی دیگر وسایل از رنگ های ساده و بدون طرح استفاده کنید. تابلو های نقاشی و آینه های دیواری از دیگر اکسسوری هایی هستند که به زیبا شدن دیوار های اتاق خواب تان کمک می کنند. سعی کنید از آینه های دکوراتیو و تابلو های ساده و مدرن در دکوراسیون ساده اتاق خوابتان استفاده کنید.

دکوراسیون ساده آشپزخانه و عناصر به کار رفته در آن

آشپزخانه ها معمولا محل پخت و پز و تهیه غذا می باشند و هر چه این محیط ها تمیز و ساده باشند بهتر است. وسایل و کوری های اضافی را از آشپزخانه تان جمع کنید و دور بیندازید. هر چه دکوراسیون آشپزخانه تان ساده تر باشد فضایی بیشتری برای رفت و آمد و حرکت کردن دارید جلوی دست خود را خالی کنید تا هم محیط ساده و شیک به نظر برسد و هم شما تمرکز کافی برای انجام کارای آشزخانه داشته باشید.

بهترین دکوری که می توانید در آشپز خانه هایتان اجرا کنید انتخاب کابینت های ساده و رنگی می باشد. در عین حال که ابزاری کاربردی و واجب هستند نمای زیبایی به آشپزخانه شما می دهند.

کابینت های هایگلاس نسل جدید کابینت های ساده ای هستند که سطح براقی دارند. نصب این کابینت ها جلوه ی ساده و مدرنی به آشپزخانه شما می دهد و نور محیط را به خوبی منعکس می کند. همچنین برای نورپردازی از هالوژن های سقفی استفاده کنید که نور ملایم و ساده ای را به محیط می دهند. برای آنکه آشپزخانه تان خیلی هم بی روح به نظر نرسد از چند گلدان کوچک با گل های مینیاتوری و ساده استفاده کنید. همین طور استفاده از پرده های زبرا هم در یک چیدمان ساده زیبا به نظر می رسد.

اگر مایلید از کابینت های مات در دکوراسیون ساده آشپزخانه تان استفاده کنید می توانید از کابینت های ممبران با طرح های ساده و یا از کابینت های ملامینه که سطحی مات دارن استفاده کنید کافیست در های کابینت را ساده و بدون طرح انتخاب کنید. کابینت های بدون دستگیره و یا با دستگیره های مدرن و ساده استفاده کنید که ظاهری ساده و شیک دارند.

سخن پایانی

دکوراسیون ساده را می تانید در تمامی خانه ها با هر ابعادی که دارند اجرا کند. استفاده از المان های اصلی ساده مانند مبلمان، فرش ها، پرده ها همگی به خوبی حال و هوای ساده ای را به خانه منتقل می کند. برای اینکه خانه ای ساده و شیک داشته باشید کافیست موارد ذکر شده در مطلب بالا را به کار بگیرید.

شرکت دکورچوب متخصص در زمینه ی دکوراسیون داخلی و خارجی آماده همکاری با شما مشتریان گرامی می باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد متریال های پارکت، پارکت لمبنت، کاغذ دیواری، دیوارپوش ها و کفپوش ها و کابینت، با کارشناسان حرفه ای دکورچوب تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید به صورت حضوری به دکورچوب مراجه کنید و سمپل ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا