دکوراسیون

دکوراسیون ساده برای آپارتمان های معمولی

دکوراسیون ساده آپارتمانی

این روزها سادگی در بسیاری از جنبه های زندگیمان جایی برای خود باز کرده است. دیگر افراد از شلوغی ها بیزار شده اند و در هر چیزی به دنبال سادگی و کارایی هستند. این دیدگاه در مورد دکوراسیون داخلی نیز وجود دارد. داشتن دکوراسیون ساده شاید همان چیزی باشد که بسیاری از افراد این روزها از طراح دکوراسیون داخلی خود انتظار دارند. اما چطور می توان یک دکوراسیون ساده و البته شیک طراحی کرد. بسیاری از افراد به دلیل هزینه هایی که استفاده از مشاوران داخلی به همراه دارند به ناچار خود به دنبال تغییر دکوراسیون داخلی می یفتند. به همین دلیل دکورچوب تصمیم دارد در ادامه به راهکارهایی برای تحقق آرزوی بسیاری از شما کمک کند. پس تا انتهای این مطلب ما را دنبال کنید.

دکوراسیون ساده

عناصر دکوراسیون ساده

عناصر دکوراسیون داخلی کاملاً وابسته به عوامل و شرایط محیطی و ویژگی های منحصر به فرد هر منزل است. به همین دلیل نمی توان المان های یک دکوراسیون را به همان شکل در دکوراسیونی دیگر به کار گرفت. اما با این حال می توان ادعا کرد که برخی از ویژگی های کلی منزل می تواند تعیین کننده نوع و سبک عناصری باشد که بهتر است که در دکوراسیون آن فضا به کار گرفته شود.

بیشتر بخوانید: پارکت لمینت های روشن

استفاده از اکسسوری های بزرگ

لوازم دکوری و اکسسوری هایی که بزرگتر از ابعاد نرمال هستند می توانند فضا را بزرگتر جلوه دهند. به عنوان مثال می توانید از یک تابلوی هنری با ابعاد بزرگ بر روی دیوار نشیمن استفاده کنید. یا حتی گلدانی که ارتفاع بالایی دارد بدین منظور می تواند انتخاب ایده آلی باشد. به هر حال هر اکسسوری که تصور می کنید با افزودن آن فضا خاص تر و جذاب تر جلوه می کند می تواند یک انتخاب ایده آل باشد.

استفاده از اکسسوری های بزرگ

استفاده خلاقانه از رنگ

رنگ ها می توانند بشدت بر دکوراسیون داخلی منزل شما تأثیر بگذارند، پس نباید در برابر قدرت رنگ ها مقاومت کنید. اجازه دهید شخصیت و علایق شما از طریق رنگ ها خود را نشان دهد. کافی ست کمی به قوه تخیلتان اجازه جولان دادن بدهید. سپس باید با جستجو و اندکی مطالعه رنگ های مکمل رنگ اصلی را شناسایی کنید. با این حال اگر خیلی به سادگی اهمیت می دهید بهتر است رنگ غالب فضا رنگ روشن و احتمالاً سفید باشد.

بیشتر بخوانید: کابینت های هایگلاس

پارچه ها در دکوراسیون ساده

برای داشتن دکوراسیون ساده پارچه هایی که به طرق مختلف در بخش های مختلف منزل مثل پرده، رومبلی و کوسن ها به کار رفته اند باید مورد توجه قرار بگیرند. بهتر است در دکوراسیون ساده از پارچه هایی ساده و بعضاً دارای تکسچر استفاده کنید. البته می توانید به عنوان چاشنی گاهاً از پارچه های شلوغ برای عناصر کوچک مثل کوسن ها استفاده کنید.

پارچه ها در دکوراسیون ساده

تعادل بین فضای خالی و پر در دکوراسیون ساده

فضای خالی یکی از المان های اصلی در دکوراسیون مینیمال و ساده است. از آنجائیکه فضا با اشیاء در ارتباط است و می تواند توجهات را به سمت فضایی خاص جلب کند. در دکوراسیون ساده باید فضاهای خالی متعددی در نظر گرفت. همزمان می توان به طور محدود از عناصر دکوری آن هم بر روی شلف استفاده کرد.

حذف عناصر اضافی و منظم کردن

داشتن منزلی با دکوراسیون ساده یعنی باید با شلوغی خداحافظی کنید. بدین منظور باید اسباب و وسایل اضافی را از دکوراسیون حذف کنید. فقط به وسایلی که واقعاً به آن نیاز دارید بسنده کنید و وسایل اضافی را به انبار انتقال دهید. به عنوان مثال در دکوراسیون آشپزخانه زیر می بینید که چطور روی کابینت فقط به چند وسیله مورد نیاز اختصاص داده شده است. همچنین انتخاب رنگ کابینت سفید با رگه هایی از رنگ قرمز چگونه فضا را باز و مینیمال کرده است.

حذف عناصر اضافی در دکوراسیون ساده

بیشر بخوانید: کاغذ دیواری های گل گلی

استفاده از دکوراسیون با تم مشخص

حتی در دکوراسیون ساده نیز جایی برای افزودن لوازم دکوری و رنگ ها وجود دارد. فقط باید به یاد داشته باشید که لوازم دکوری که استفاده می کنید باید از یک تم مشخص پیروی کنند و این گونه نباشد که بی هدف اقدام به خرید آنها کنید. همچنین برای خرید تابلوها سعی کنید از انتخاب چند تابلوی کوچک خودداری کنید و به جای آن یک یا دو تابلوی بزرگ بخرید.

بیشتر بخوانید: پارکت طوسی

قدرت اشیای ساده

دکوراسیون با پیروی از سبک ساده ممکن است باعث شود در مورد اشیای معمولی بیشتر فکر کنید. در اتاق پذیرایی زیر، اولین چیزی که نگاه شما را خیره می کند به احتمال زیاد کوسن های رنگی و تابلوی رنگارنگ است. وقتی آثار هنری و عناصر دکوراسیون داخلی در فضایی با پس زمینه خنثی قرار می گیرند بیش از پیش خودنمایی می کنند.

قدرت اشیای ساده در دکوراسیون ساده

طرح و الگو در دکوراسیون ساده

خانه های مینیمال اغلب از تعداد طرح و الگوی کمتری برخوردار هستند. اگر تمایل دارید که از عناصر طرح دار در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید، در بخش های کوچکی از آن استفاده کنید. اگر تمایل دارید از الگویی طرحدار بر روی دیوارها استفاده کنید یک دیوار را به این کار اختصاص دهید. می توانید پرده ها را طرحدار انتخاب کنید و یا به سراغ کوسن های طرحدار بروید. حتی می تواند اگر فضای خالی کافی در اختیار دارید هر دو را طرحدار انتخاب کنید.

نور در دکوراسیون منزل ساده

به یاد داشته باشید پنجره ها دوستان شما هستند. اگر جلوی نور پنجره را نگیرید و اجازه دهید نور وارد اتاق شما شود، قطعاً ظاهری مینیمال به فضای دکوراسیون شما می بخشد. اگر بیم آن دارید که داخل منزل از بیرون مشخص باشد، می توانید از پرده های ضخیم متری استفاده کنید. در این دکوراسیون می بینید که انتخاب پرده نازک چطور توانسته فضای نشیمن را نورانی کند.

نور در دکوراسیون ساده

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا