دکوراسیون

دکوراسیون شابی شیک چیست؟

سبک شابی شیک

امروزه سبک های متفاوتی برای دکوراسیون منازل وجود دارد و تقریبا اکثر افراد این سبک ها را با تمامی جزییات می شناسند. سبک مدرن تقریبا در اکثر خانه ها دیده می شود، دکوراسیون مینیمال برای خانه هایی که طرفدار سادگی هستند مورد استفاده قرار می گیرند، دکوراسیون صنعتی برای افرادی که به اجسام دکوراتیو فلزی را می پسندند و دکوراسیون کلاسیک برای کسانی است که سبک های قدیمی و سنتی را دوست دارند.

البته سبک های بسیاری هستند که می توانید از الهام گرفتن از آن ها منزل تان را به آن شکل و صورت دکور کنید مانند سبک های اسکاندیناوی، سبک های آسیای شرقی، سبک شابی شیک و … .

تمامی سبک های دکوراسیون داخلی منازل از منطقه های مختلف در سراسر جهان آمده اند و بر اساس اقلیم جغرافیایی و فرهنگ هر مرز و بوم این سبک از دکوراسیون به وجود آمده است. در این مقاله دکورچوب به شرح دکوراسیون شابی شیک و عناصر به کار گرفته شده در این سبک می پردازد. با ما همراه باشید.

دکوراسیون شابی شیک چیست؟

دکوراسیون شابی شیک ( Shabby-chic ) در سال 1980 در انگلستان رواج پیدا کرد. این سبک توسط شخصی به نام آقای ریچل اشول طراحی شد. در آن زمان ها سبک دکوراسیون داخلی خانه ها بر پایه ی لوکس و تجملاتی بودن پایه گذاری شده بود و همه چیز در بهترین و زیبا ترین حالت کلاسیک خود قرار داشت.

در این سال ریچل دکوراسیون شابی شیک را طراحی کرد که در آن عناصر اصلی سبک انگلیسی وجود داشت اما از تجملات بیش از حد خبری نبود. وسایل و اثباب این سبک از دکوراسیون، به صورت ساده انتخاب شده بودند که حالت راحتی و غیر رسمی داشتند.

دکوراسیون شابی شیک چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های دکوراسیون شابی شیک به شرح زیر است:

  • به کار بردن رنگ های پاستلی مانند صورتی، بژ، آبی کمرنگ، خاکستری و سفید
  • پارچه های توری و گل گلی زنانه در پرده ها، مبلمان و تخت خواب ها
  • استفاده از اجسام دکوراتیو آنتیک و قدیمی به سبک انگلیسی ها
  • دیوار های گل گلی، صورتی و آبی آسمانی در کنار پرده های سفید

دکوراسیون شابی شیک جزء دکوراسیون زنانه و رویایی محسوب می شود که خوشبختانه برای اجرای آن نیازی به بودجه ی زیادی ندارید زیرا تمام عناصری که در این سبک به کار می روند به راحتی در بازار پیدا می شوند و قیمت گرانی نیز ندارند. در ادامه به شرح و تحلیل تصاویر خانه های شابی شیک و انواع اثباب و وسایل دکوراتیو و عناصر اصلی در آن می پردازیم .

نشیمن صورتی دخترانه-دکوراسیون شابی شیک

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید زمینه ی اصلی رنگ در خانه، سفید می باشد این رنگ علاوه بر آنکه منزل شما را دلباز و شاداب نشان می دهد باعث می شود تا دیگر لوازم و اجسام دکوراتیو خود را به خوبی نمایش دهند.

در دکوراسیون شابی شیک از پرده های توری و روشن برای پنجره ها استفاده می کنند که این مورد نیز مجددا به افزایش روشنایی و نور محیط کمک بسیاری می کند. مبلمانی که در این سبک از دکوراسیون به کار می رود مبلمان راحتی می باشند که معمولا بالش های نرم و کوسن های رنگی به همراه خود دارند.

رنگ هایی که در پارچه ی مبلمان در دکوراسیون شابی شیک به کار می رود، رنگ هایی ملایم مانند صورتی کمرنگ، آبی آسمانی و رنگ های خنثی مانند کرم، بژ، خاکستری و سفید می باشد. در کنار تناژ ملایم طرح های مبلمان انتخاب پارچه های گلدار با رنگ های صورتی و قرمز ظاهر خانه به صورت زنانه و زیبا در می آید.

کفپوش دکوراسیون شابی شیک از چه متریال هایی می باشند؟

همه ی خانه ها برای کف اتاق ها از کفپوش های مختلفی استفاده می کنند این کفپوش ها می توانند از متریال های طبیعی مانند انواع سنگ ها مانند سنگ مرمر و گرانیت ها باشند و یا از چوب های طبیعی مانند پارکت ها باشند.

مبلمان گلدار صورتی

سنگ های سفید حالتی رسمی تر و کلاسیک تر دارند و در خانه هایی که رفت و آمد در آن جا بسیار زیاد است مورد استفاده قرار می گیرند. اما اگر دوست دارید تا منزل تان حال و هوایی ساده و معمولی داشته باشد، بهترین گزینه انتخاب کفپوش های چوبی می باشد.

پارکت های روشن برای دکوراسیون شابی شیک یک گزینه ی زیبا و شیک محسوب می شوند، همان طور که رنگ روشن پارکت ها نمای یکدست و یکپارچه ای را به وجود می آورد، در عین حال گرما و صمیمیت خاصی به اتاق می دهد. می توانید پارکت های طلایی و پارکت سفید را در خانه هایی به سبک شابی شیک نصب کنید.

ظاهر آشپزخانه در دکوراسیون شابی شیک به چه شکل است؟

جذاب ترین و شیرین ترین دکوراسیون آشپزخانه ها را قطعا می توانید در آشپزخانه شابی شیک بیابید. آشپزخانه های شابی شیک معمولا زیبا و شبیهه تصورات کودکانه رویایی هستند، کابینت های این سبک از نوع کابینت های ممبران و کابینت های چوبی کلاسیک هستند که بر روی آن ها منبت کاری شده است و یا طرح های ساده ای بر روی درب ها درج شده است.

آشپزخانه صورتی

معمولا از لوستر های بزرگ و پر زرق و برق در مرکز سقف استفاده می شود که با کریستال های کوچک و بزرگ تزیین شده است و کاملا ظاهری کلاسیک و قدیمی دارند نور لامپ ها اگر به رنگ زرد باشد تاثیر بیشتری بر فضا و دکوراسیون به سبک شابی شیک می گذارد.

ظروف معمولا از جنس چینی هایی هستند که طرح های گلدار و صورتی دارند و یا به رنگ صورتی و قرمز می باشند. از ترکیب رنگ آبی کمرنگ نیز در بسیاری از ظروف استفاده شده است که در کنار رنگ صورتی کنتراست جالب و دلنشینی را به وجود آورده است.

یکی از مواردی که می توانید در دکوراسیون شابی شیک آشپزخانه ها ببینید به کار بردن قفسه، شلف و آویز ها می باشد. در قسمت هایی که کابینت کار نشده می توانید از قفسه های باز استفاده کنید و اجسام و ظروف دکوراتیو خود را برای تزیینات بیشتر در آن جا قرار دهید، لیوان ها، قاشق ها و دیگر وسایلی که هر روزه مورد استفاده قرار می گیرند می توانند در قسمتی در دسترس آویزان شوند.

چگونه دیوار های اتاق خواب را با کاغذ دیواری به سبک شابی شیک نزدیک کنیم؟

معمولا اتاق خواب ها محل استراحت کردن و مطالعه می باشند، پس ایجاد فضایی پر آرامش و راحت از عنصر اصلی در دکوراسیون آن محسوب می شود. با انتخاب رنگ های ملایم می توانید رنگ و چهره ی اتاق خواب خود را به سبک دکوراسیون شابی شیک نزدیک کنید.

کاغذدیواری صورتی دخترانه-دکورچوب

به کار بردن کاغذ دیواری ها کمک بزرگی به شما می کند تا اتاق خود را به راحتی و با هزینه و زمانی کم تبدیل به زیبا ترین و شیرین ترین اتاق خواب ها بکنید. از کاغذ دیواری های ساده مانند کاغذ دیواری آبی برای اتاق پسران و از کاغذ دیواری صورتی می توانید برای اتاق خواب های خانم و دختران استفاده کنید.

اگر تمایل دارید که کمی رنگ و لعاب شاد و پر رنگ تری برای تزیین اتاق خواب تان استفاده کنید ما به شما کاغذ دیواری های گلدار و صورتی را معرفی می کنیم. این کاغذ دیواری در عین حال دارای طرح های گل های ریز و رنگی می باشد حس آرامش و لطافت را به اتاق خواب شما می افزاید.

کاغذ دیواری با طرح های دخترانه نیز از محبوب ترین کاغذ دیواری هایی می باشد که می توانید برای اتاق خواب فرزند دخترتان مورد استفده قرار دهید. در کنار آن از کمد، میز تحریر و کشو هایی به سبک کلاسیک و چوبی استفاده کنید می توانید برای زیبایی بیشتر دیوار های اتاقتان از قاب عکس های طرح دار نیز استفاده کنید.

خرید کاغذدیواری گلدار دخترانه

سخن پایانی

دکوراسیون شابی شیک از دوران 1980 مورد استفاده در خانواده های انگلیسی قرار گرفت. این سبک از تجملات در اثباب و وسایل خودداری کرده است و سعی می کند تا سبک انگلیسی را با دکوراسیونی ساده تلفیق کند. راحتی مهم ترین عنصر دکوراسیون شابی شیک محسوب می شود که می تواند آن را در مبلمان راحتی کاغذ دیواری و رنگ های ساده ی دیوار ها، کفپوش های روشن چوبی و سنگی و اجسام دکوراتیو پاستلی مشاهده نمایید.

حتما قبل از آن که تصمیم بر انجام دکوراسیون و خرید لوازم برای دکوراسیون منزلتان کنید با مشاوران حرفه ای دکورچوب مشورت کنید. شرکت دکورچوب متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد و با داشتن متریال های کاغذ دیواری، دیوارپوش ها، پارکت، پارکت لمینت، کابینت و قرنیز آماده خدمات دهی به شما مشتریان عزیز می باشد.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا