دکوراسیون

دکوراسیون فرانسوی

چگونه از عناصر و المان های فرانسوی در دکوراسیون منزلمان استفاده کنیم؟

فرانسه، سرزمینی که مهد مد، طراحی و شکوه بوده است. کشوری که نامش یادآور پیچیدگی های دنیای هنر است. دکوراسیون فرانسوی نیز از این روند مستثنی نیست. این سبک از دکوراسیون شیک و در عین حال بسیار ساده است! دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی را می توان به دو بخش کلاسیک و مدرن تقسیم کرد. در این مطلب به بررسی نوع مدرن آن خواهیم پرداخت.

سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون مدرن فرانسوی از همان سبک کلاسیک آغاز شد، که یکی از معروف ترین سبک ها در جهان است. این سبک ترکیبی از سبک های باروک، رکوکو، پادشاهی و بسیاری دیگر از استایل هاست. به دلیل استقبال مردم از این سبک در عصر کنونی هنر دکوراسیون فرانسوی مدرن شکل گرفت. این سبک هم شکوه سبک کلاسیک را دارد و هم دارای المان های سبک نوین مینیمال است. بهتر بگوییم، این سبک را می توان ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن دانست.

دکوراسیون فرانسوی

رنگ ها در دکوراسیون فرانسوی مدرن

انتخاب رنگ دردکوراسیون فرانسوی از مهم ترین بخش های این سبک است. رنگ غالب در اغلب موارد سفید است که دیوارها را نیز می پوشاند. در کنار آن رنگ هایی مثل بژ، طوسی روشن، آبی روشن و صورتی روشن استفاده می شوند. اگرچه که این استایل با رنگ های روشن گره خورده اما می توان طراحی های تیره تر نیز در این سبک پیدا کرد. این طراحی ها شیک بوده و برای افرادیکه طرفدار رنگ های تیره هستند ایده آل است.

طلایی در دکوراسیون به سبک فرانسوی

رنگ طلایی ما را به استایل فرانسوی نزدیک می کند که به آن سبک باروک نیز گفته می شود. ویژگی های این سبک ظاهر لوکس آن می باشد که با تزئین های متعدد شکل گرفته است. اما در سبک فرانسوی مدرن به این دلیل که تأکید بر سادگی در آن وجود دارد به میزان کمی از رنگ طلایی استفاده می شود.

قرمز در دکوراسیون فرانسوی

به یاد داشته باشید وقتی در مورد افزودن رنگ مکمل صحبت می کنیم قرمز می تواند یکی از آنها باشد. از ویژگی های رنگ قرمز این است که ضمن آنکه فضا را از یکنواختی خارج می کند ظاهر کلاسیک دکوراسیون را حفظ می کند. می توان از آن در مبلمان یا اکسسوری ها استفاده کرد. حتی می توان به عنوان رنگ دیوار روی آن حساب کرد.

قرمز در دکوراسیون فرانسوی

مشکی در دکوراسیون سبک فرانسوی

به این دلیل که در دکوراسیون فرانسوی رنگ روشن و سفید رنگ غالب هستند، استفاده از مشکی یک تضاد رنگی زیبایی ایجاد می کند. می توان از آن برای تأکید بیشتر بر نقاطی که تمایل دارید استفاده کنید و بین آن و دیگر عناصر مرزبندی ایجاد کنید. همچنین مشکی به خوبی با رنگ طلایی همخوانی دارد.

تزئینات سقف و دیوارها

یکی از بخش هایی که به شکل متفاوت در این سبک طراحی می شود دیوارها و سقف هستند. افزودن جزئیات مخصوص این سبک در دیوارها و سقف به تنهایی می تواند استایل کلی منزل شما را به سبک دکوراسیون فرانسوی شبیه کند. در این سبک استفاده از گچبری ها، قرنیزها و پنل های ساده دیواری رایج است. اما هرگز در این مرحله زیاده روی نکنید. حتماً بخش هایی از دیوارها را ساده رها کنید.

کفپوش

رایج ترین کفپوش ها در دکوراسیون فرانسوی مدرن چوب و سرامیک هستند. چوب گرمای خاصی به منزل می بخشد و محیط مناسبی برای فضای نشیمن ایجاد می کند. درحالیکه سنگ ها و سرامیک ها ظاهری لوکس دارند می تواند در ورودی، لابی، حمام و در هر بخشی که نیاز است ظاهر لوکس ایحاد شود به کار رود.

کفپوش در دکوراسیون به سبک فرانسوی

سقف

همانطور که گفتیم گچبری های سقف در این استایل بسیار رایج هستند. اما گچبری هایی که استفاده می شوند تنوع فوق العاده بالایی دارند و باید مطابق با سلیقه و سایر بخش های منزل انتخاب شوند. اگر سقف منزل شما کوتاه است، بهتر است سقف را روشن تر از دیوارها رنگ کنید.

بیشتر بخوانید: کاغذ دیواری های طرح داماسک

مبلمان در سبک دکوراسیون فرانسوی

وقتی در مورد مبلمان صحبت می کنیم، جایی ست که ترفند و خلاقیت به میان می آید. این سبک اجازه می دهد سبک رایج، مدرن و مینیمال را در هم بیامیزیم. اما در نظر گرفتن مبلمان کلاسیک می توان با ایجاد تغییرات کوچک مناسب سبک کنونی و مدرن باشد. البته اهمیت انتخاب رنگ نیز در این مورد بسیار مهم است. مبلمان چوبی سفید بخوبی در هر فضایی قابل استفاده است. مبلمانی که دارای روکش چرمی و مخملی هستند نیز در سبک دکوراسیون فرانسوی به وفور استفاده می شوند.

اکسسوری ها

دارا بودن عنصری در هر دکوراسیون که چشم ها را خیره کند ضروری ست. لوسترهای کریستالی یا آینه های بزرگ نقره فضا را بسیار جذاب و گیرا می کنند. قطعات هنری و طراحی های فرانسوی نیز می توانند همنشینان خوبی برای آنها باشند. در ادامه به برخی از اکسسوری های ضروری در این سبک می پردازیم.

اکسسوری در دکوراسیون به سبک فرانسوی

کاغذ دیواری طلایی: کاغذ دیواری های طلایی

شومینه

داشتن شومینه در این سبک از ضروریات است. شومینه ای که از جنس سنگ مرمر باشد و یا با گچبری های خاص این سبک طراحی شده باشد. وجود شومینه درواقع مکمل این سبک بوده و تأثیرات آن را عمیق تر می کند.

مجسمه

مجسمه ها فرصت خوبی به ما می دهند تا ظاهر دکوراسیون به سبک کنونی نزدیک و نزدیکتر کنیم. همچنین با استفاده از آنها می شود متریال و یا رنگ هایی را می خواهیم به فضا بیافزاییم. البته لازم نیست حتماً به سراغ مجسمه بروید حتی یک میز قهوه یا یک صندلی نیز می تواند این نقش را ایفا کند.

مجسمه در سبک دکوراسیون فرانسوی

دکوراسیون فرانسوی سبکی خودجوش

سبک دکوراسیون منزل باید پاسخگوی نیازهای شما باشد. این یک نکته خیلی مهم است. خوبی این سبک انعطاف پذیری آن است. می توان المان هایی را به آن افزود یا کم کرد. فضا باید طوری طراحی شود که مناسب زیستن باشد نه فقط فضایی برای عکاسی طراحی کنید. اگر این نکته را مدنظر قرار دهید همه چیز یکی پس از دیگری بخوبی کنار هم قرار خواهند گرفت.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا