دکوراسیون

دکوراسیون فرانسوی

چگونه از عناصر و المان های فرانسوی در دکوراسیون منزلمان استفاده کنیم؟

از زمان های دور افراد برای خانه های خود و ظاهر آن ارزش بسیاری قائل می شدند و سعی می کردند تا دکوراسیون منازل شان را به زیبا ترین شکل بچینند. سبک های مختلفی در طول سال ها روی کار می آمد و پس از مدتی کنار گذاشته می شدند اما بعضی سبک ها بسیار ماندگار و اصیل بودند که حتی امروزه نیز می توانید آن ها را در منازل بسیاری مشاهده کنید. سبک و دکوراسیون فرانسوی یکی از این سبک های ماندگار و اصیل است.

دکوراسیون فرانسوی از آن دسته سبک هایی است که اصالت و وقار خاص خود را دارد و این اصالت را هنوز می توانید در معماری ها و دکوراسیون خانه هایشان مشاهده کنید. سبک دکوراسیون فرانسوی با دوره های مختلفی که در تاریخ فرانسه پیش آمده همراه بوده است و می توانیم سبک های زیادی را برای خانه های فرانسوی در نظر بگیریم . اما چیزی که در دکوراسیون فرانسوی به عنوان شاخص اصلی شناخته می شود تجمل گرایی و لوکس بودن می باشد.

ویژگی های دکوراسیون فرانسوی چیست؟

هر سبکی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد برای مثال ویژگی دکوراسیون مینیمال ساده گرایی آن می باشد. دکوراسیون فرانسوی نیز ویژگی های مشخصی دارد که به بررسی آن می پردازیم.

قرن ها است که فرانسه به دلیل قوی بودن در عرصه های هنری در صحنه جهانی به خوبی مطرح شده است، چه از نظر آشپزی ، چه نوشیدنی های خوب و چه مد، بنابراین جای تعجب ندارد که وقتی صحبت از طراحی داخلی فرانسه می شود، می توانید برخی از تاثیرگذارترین موارد را که صنعت طراحی داخلی تاکنون شناخته است، پیدا کنید.

دکوراسیون فرانسوی-دکورچوب

اولین ویژگی که برای دکوراسیون فرانسوی می توانیم در نظر بگیریم به کار بردن لوازم و اثباب کلاسیک قدیمی است که معمولا از لوازم گران قیمت می باشند. ظاهر خانه های فرانسوی بسیار مجلل و باشکوه است و جزییات فراوانی دارند. خانه های فرانسوی قدیمی سقف های بلندی دارند، دیوار ها با گچبری های پیچیده و طلایی تزیین شده اند و از لوستر های عظیم الجثه و مجلل که با فلزاتی نقره ای و طلایی به همراه آویز های کریستالی تهیه شده است. خانه های فرانسوی امروزی مساحت زیادی مانند منازل مجلل دوران قرن 17 و 18 ندارند به همین دلیل از پنجره های قدی بزرگ برای ایجاد نور در فضا و روشنایی و دلباز شدن اتاق ها استفاده می کنند.

حتما بخوانید: دکوراسیون خانه های کلاسیک ، ۵ عنصر چشمگیر و اصلی که باید در دکوراسیون خانه های کلاسیک وجود داشته باشد.

رنگ ها در دکوراسیون فرانسوی

اگر می خواهید بدانید که در دکوراسیون فرانسوی از چه رنگ هایی استفاده می شود بهترین جواب “رنگ های گرم” می باشد. اگر چه پایه و اساس رنگ در دکوراسیون فرانسوی رنگ های خنثی و روشن است اما اضافه کردن سایه روشن هایی از رنگ های دیگر مانند سبز و آبی یا صورتی و گلبهی کمرنگ می تواند شخصیت منحصر به فردی به خانه شما بدهد و فضای خانه شما را دلنشین بکند.

اکسسوری لوکس در سبک چیدمان فرانسوی

برای اجرای دکوراسیون فرانسوی در منزل تان اول از همه به سراغ رنگ های روشن بروید و در درجه اول از سایه های گرم استفاده کنید. این کار باعث می شود تا منزل شما خوشایند، گرم و صمیمی جلوه کند. رنگ های تیره را کمتر در دکور خانه به کار ببرید این رنگ ها معمولا کاربرد زیادی در دکوراسیون فرانسوی ندارند، مگر آنکه بخواهید دکوراسیونی جسورانه با رنگ های تیره داشته باشید که در انتخاب آن باید کاملا دقت و ظرافت را در نظر بگیرید تا دکوراسیون تان خوب از آب در بیاید.

کاغذ دیواری به سبک دکوراسیون فرانسوی

انتخاب کاغذ دیواری یکی از مواردی است که تاثیر زیادی بر نمای کلی منزل شما می گذارد. در سبک و دکوراسیون فرانسوی معمولا دیوار ها را با کاغذ دیواری های نقش و نگار دار تزیین می کنند. از کاغذ دیواری های گلدار می توانید در تمامی اتاق های منزل تان استفاده کنید.

کاغذ دیواری های طرح داماسک یکی از انتخاب های مناسبی است که با سبک فرانسوی هم خوانی زیادی دارد این طرح به صورت خطوط منحنی و پیچیده ای است که نمایی متقارن نیز دارند و می توانید آن ها را در سالن پذیرایی و اتاق نشیمن نصب کنید.

کاغذدیواری طرح داماسک به رنگ سبز

هرچند که در بسیاری از خانه های فرانسوی گچبری های زیبایی به رنگ های طلایی و نقره ای بر روی دیوار ها کار شده اند و نمای مجللی را به وجود آورده اند اما استفاده از کاغذ دیواری های گلدار با رنگ های سبز آبی و سرد می تواند جلوه ای تازه و خاصی به خانه بدهد. همچنین می توانید برای چشمگیر نشان دادن دیوار ها از کاغذ دیواری های طلایی استفاده کنید که نمایی شیک و لوکس را با خود به ارمغان می آورند.

 

کاغذدیواری طرح داماسک آبی

 

مبلمان فرانسوی و طرح های منحنی روی آن ها

شاخصه ی اصلی در مبلمان فرانسوی منحنی و پیچ و خم هایی است که در چوب آن ها به رفته است و حالت کلاسیک و با شکوهی را به وجود می آورد. این مبلمان بسیار بدنه ی ظریفی دارند و معمولا توسط پارچه هایی سفید و براق پوشیده شده اند و از بالشتک های ساتن و مخملی بر روی آن ها استفاده می شوند. رنگ های روشن دیگری مانند آبی، سبز و کرم قهوه ای از زیبا ترین و معمول ترین رنگ هایی است که در روکش مبل های فرانسوی مورد استفاده قرار می گیرند.

مبلمان لوکس به سبک فرانسوی

 

در کنار مبلمان کلاسیک و فرانسوی فرش ها جلوه ی خاصی پیدا می کنند ممکن است کفپوش منزل شما از نوع سنگ و سرامیک و یا کفپوش چوبی مانند پارکت ها و پارکت لمینت ها باشد. قرار دادن فرش های طرح دار مانند فرش های ایرانی بر روی پارکت ها نمای زیبایی پیدا می کند و هم باعث می شود زمانی که در اتاق رفت و آمد می کنید مدام صدای بلند ایجاد نشود.

لوسترها، نورگیرها و پرده های فرانسوی

لوستر های بزرگ و مجلل یکی از عناصر جذاب در دکوراسیون فرانسوی محسوب می شود و معمولا آن ها را در بالای میز نهارخوری و سالن های پذیرایی مشاهده می کنید، دلیل استفاده از چنین لوستر های بزرگی آوردن نور به درون خانه ها بود زیرا خانه های فرانسوی معمولا ابعاد و متراژ بزرگی ندارند.

لوستر لاکچری در دکوراسیون خانه

خانه های فرانسوی معمولا از نورهای طبیعی برای روشنایی خانه هایشان استفاده می کردند به همین دلیل پنجره های بلند و قدی را در معماری ساختمان هایشان به کار می بردند. انتخاب پرده های بلند که از جنس های ساتن، مخمل و تور هستند باعث می شود تا محیط اتاق ها بزرگتر و روشن تر به نظر برسد، پرده هایی که در اطراف جمع می شوند و نمایی چین دار به وجود می آورند.

کابینت های کلاسیک شاخصه منحصر به فرد آشپزخانه فرانسوی

نمای آشپزخانه های فرانسوی کاملا به سبک کلاسیک کار شده است و ویژگی هایی که در دکوراسیون فرانسوی وجود دارند به خوبی در طراحی و کابینت های آشپزخانه محسوس است کابینت های چوبی با منبت کاری های ظریف و زیبا از تزییناتی است که بر روی درب های کابینت ها کار شده است که حس و حال آشپزخانه های سلطنتی و باشکوه را القا می کند.

آشپزخانه کلاسیک با کابینت های سفید

انتخاب کابینت ممبران می تواند به خوبی آشپزخانه ی شما را به یکی از فرانسوی ترین آشپزخانه ها تبدیل کند! این کابینت ها با داشتن طرح های کار شده در قسمت سر ستون ها، عاج ها، پاخور ها و درب های کابینت نمایی شیک و کلاسیک به وجود می آورند. رنگ های روشن نیز در دکوراسیون آشپزخانه زیاد مورد استفاده قرار می گیرند کابینت های فرانسوی روشن آشپزخانه شما را دلباز و وسیع نشان می دهند.

حتما بخوانید: کابینت لوکس

سخن پاپانی

دکوراسیون فرانسوی از دکوراسیون های کلاسیک و اصیل می باشد که از قرن های 17 به صورت متنوع و گسترده در سطح اروپا پیشرفت کرد و سپس وارد دیگر فرهنگ ها و کشور ها شد و محبوبیت خاصی میان افراد کلاسیک پسند پیدا کرد.

شرکت دکورچوب متخصص در زمینه ی دکوراسیون داخلی و خارجی می باشد برای مشاوره ی رایگان درباره دکوراسیون و متریال های به کارفته در آن مانند کاغذ دیواری، پارکت، پارکت لمینت، کابینت، قرنیز، انواع دیوارپوش و کفپوش با کارشناسان حرفه ای دکورچوب تماس حاصل فرمایید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا