دکوراسیون

دکوراسیون مغازه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه همانند دکوراسیون فضاهای دیگر نیازمند بررسی نکات و ویژگی هایی است که قطعا بایستی به شکل کامل بررسی شود. تیم طراحی دکورچوب برای طراحی یک دکوراسیون زیبا و منحصر بفرد نکاتی را خدمت مشتریان پیشنهاد می دهد: اولین نکته برای دکوراسیون مغازه این است که مشخص کنیم که مغازه و یا واحد تجاری ما چه شغلی در آن قرار است که صورت گیرد. زیرا بسیاری از طراحان و دکوراسیون کاران بدون در نظر گرفتن نوع واحد شغلی یک سری نکات کلیشه ای را برای تمامی مشاغل توصیه می کنند که قطعا موضوع اشتباهی است و برای هر صنف بایستی که دکوراسیون منحصر به فرد خود توصیه شود.

قطعا دکوراسیونی که برای یک مغازه موبایل فروشی توصیه می شود برای یک مغازه پوشاک نمی توان توصیه نمود؛همین طور توصیه ما دکوراسیون های فصلی است.به خصوص برای دکوراسیون پوشاک و همین طور خرده فروشی ها تاثیر به سزایی می تواند داشته باشد.به عنوان مثال برای مناسبت هایی چون شب عید؛ماه رمضان؛محرم و…به تناسب شغل و همین طور کار می توان دکوراسیون های گوناگونی در نظر گرفت.

از دیگر نکاتی که در دکوراسیون مغازه می بایست در نظر گرفت بحث نور پردازی می باشد.نحوه نور پردازی؛نوع رنگ؛شدت نور پردازی از جمله نکات مهمی است که هنگام طراحی دکوراسیون مغازه در نظر گرفت.

همین طور در صورتی که می خواهید برای مغازه از پارکت لمینت استفاده نمایید،به متراژ مغازه دقت کنید.معمولا مغازه های کوچک از پارکت لمینت های روشن و مغازه های بزرگ از پارکت لمینت های تیره استفاده می کنند.

یکی دیگر از موضوعاتی که در دکوراسیون مغازه بایستی در نظر داشت بحث تمایز دکوراسیون مغازه با دیگر مغازه هاست.قطعا توصیه ما این است که  دکوراسیون هرجایی با اطراف آن متمایزباشد تا مشتری جلب گردد.استفاده  از المان های جدید و همین طور خیره کنده در این موضوع می تواند خیلی تاثیر گذار باشد.

رنگ دیوارها و همین طور نوع کف پوش مغازه؛کاغذ دیواری مورد استفاده؛استفاده از شلف ها و قفسه ها و ترکیب عناصر با یکدیگر با هم تاثیر به سزایی در طراحی زیبای دکوراسیون یک مغازه خواهد داشت.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا