دکوراسیون

دکوراسیون منزل ایرانی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ چگونه می توانیم در کنار دکوراسیون مدرن از دکوراسیون های سبک ایرانی بهره ببریم؟

دکوراسیون منزل ایرانی

همیشه بحث و موضوع دکوراسیون منزل و نحوه چینش وسایل خانه برای همه و مخصوصا خانم ها مساله مهمی بوده است. با توجه به نوع چینش وسایل و سبک دکوراسیون منزل به راحتی می توان به طرز فکر و حتی خلق و خوی افراد خانواده پی برد. معمولا افراد در زمان تغییر وسایل منزل خود و مخصوصا تازه عروس ها در زمان خرید جهیزیه خود سعی می کنند وسایل های مثل سرویس خواب و مبلمان و بوفه های خود را با توجه به یکی از سبک های کلاسیک و یا مدرن انتخاب و تهیه کنند؛ تا این گونه خیلی خاص و متفاوت بنظر بیایند.

با همه این تفاسیر و بحث هایی که در بین طراحان دکوراسیون داخلی است همیشه سبک دکوراسیون منزل ایرانی مطرح بوده است. زیبایی، گرمی، حرارت، شور و حال، محبت و عشقی که در معماری و هنر ایرانی بوده از همان ابتدا بر سبک چینش وسایل تاثیرات خود را داشته است. در ایام قدیم خانه های کهنسال و قدیمی جایگاه خاص ویژه داشت، همه چیز در عین حرفه ای بودن معماری ایرانی بسیار ساده ولی زیبا جلوه می کرد ولی با ورود سبک های ساخت و ساز اروپایی به کشورمان دیگر کسی از معماری ایرانی به آن صورت پیروی نمی کرد در نتیجه کاملا طبیعی بود که سبک دکوراسیون داخلی و انتخاب لوازم منزل کاملا متفاوت و اروپایی شود. با آنکه در گذشته امکانات زیادی در ایران نبود ولی سطح و کیفیت زندگی مردم از استاندارد بالاتری نسبت به شرایط زندگی امروزی با این همه پیشرفت در تکنولوژی قرار داشت.

 

اما هنوز افرادی هستند که برای حفظ اصالت های فرهنگ دیرینه ایرانی جدا از جنبه های تجاری اش همچنان از آن در دکوراسیون منزل خود بهره می برند. به همین جهت تصمیم داریم در این مقاله در مورد دکوراسیون منزل ایرانی برای تان توضیح دهیم.

دکوراسیون منزل ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

در واقع سبک دکوراسیون هر خانه در ایران، سفیر و نماینده کشور ما برای معرفی فرهنگ ایرانی به همه دنیا است. مهمترین ویژگی های دکوراسیون منزل ایرانی را می توان در رنگ بندی و نحوه صحیح رنگ آمیزی و تاثیر آن بر هنر فرش دستبافت اصیل ایرانی را به وضوح دید.

 

حضور رنگ های مختلف و استفاده ماهرانه از رنگ ها به خانه رنگ و بویی صمیمی و دوستانه تری می دهد و بهمین خاطر است که سبک دکوراسیون منزل ایرانی در بین اروپایی ها جایگاه خاصی پیدا کرده است. از دیگر ویژگی های خانه ایرانی وجود پنجره های بزرگ است. همان طور که در تصویر بالا می بینید وجود پنجره های بزرگ به ورود هر بیشتر نور خورشیذ کمک کرده و باعث روشنایی بیشتر خانه می شود. استفاده از پرده های بلند و رنگ گل بهی نه تنها نور خورشید را از خود عبور می دهد و باعث روشن تر شدن محیط است بلکه به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک زیادی می کند.همین طور استفاده از پارکت لمینت به دلیل آنکه حسی از طبیعت را به منازل ایرانیان انتقال می دهد می تواند حس و حالی زیبا به دکوراسیون منزل با سبک ایرانی بدهد. وجود رنگ های مشترک در بین رنگ پرده، لوستر، تابلو نقاشی و همچنین فرش دست بافت و زیبایی که دارید ملاحظه می کنید فضایی زیبا و دلنشینی را در کنار هم خلق نموده اند.

حتما بخوانید : دکوراسیون منزل کوچک باید چگونه باشد؟ چگونه می توانیم دکوراسیون زیبا در خانه کوچک خود داشته باشیم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا