دکوراسیون

دکوراسیون منزل کوچک باید چگونه باشد؟ چگونه می توانیم دکوراسیون زیبا در خانه کوچک خود داشته باشیم؟

دکوراسیون منزل کوچک

امروز به خاطر مهاجرت های زیادی که افراد به کلان شهرها دارند و به دلیل افزایش جمعیت، روند ساخت و سازها به کلی تغییر کرده است. در گذشته خانه های بزرگ و با حیاط مستقل تنها در اختیار یک خانواده بود اما با رشد جمعیت، دیگر شاهد خرید و فروش و حتی ساخته شدن خانه هایی با حیاط مستقل نیستیم.

در دو سه دهه اخیر با تغییرات تدریجی که در فرهنگ، طرز تفکر و سبک زندگی افراد ایجاد شده است و مخصوصا در شهرهایی که نرخ رشد جمعیت بسیار زیاد است خانه های دلباز چند صد متری تبدیل شده اند به خانه های چهل متری و پنجاه متری. طبیعتا با کم شدن متراژ خانه دیگر نمی توان مثل سابق اسباب و اثاثیه زیادی را در خانه تان بچینید.

افرادی که به تازگی زندگی خود را در یک خانه کوچک و نقلی شروع کرده اند بهتر می توانند خود را با شرایط یک خانه کوچک طبیق دهند، اما اگر شما دارای فرزند هستید قطعا برای کنترل فضای داخلی منزل خود علاوه بر سلیقه نیاز به راه کارهای هوشمندانه خواهید داشت. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله در مورد دکوراسیون منزل کوچک و راه های استفاده مناسب و بهینه تر از خانه های کوچک و نقلی را توضیح دهیم.

چگونه باید دکوراسیون منزل کوچک را انجام دهیم؟

اگر شما به تازگی منزل کوچکی خریده اید یا به خانه ای کوچکتر از خانه قبلی خود نقل مکان داشتید لازم است در سبک چیدمان و حتی زندگی خود تجدید نظر کنید. شما دیگر نمی توانید مثل دورانی که در یک خانه بزرگ و با کلی وسیله های مختلف و جور واجور زندگی می کردید به همان شکل در خانه کوچک جدیدتان به زندگی خود ادامه دهید.

به اولین چیزی که در هر خانه کوچکی باید توجه داشت میزان بزرگی و کوچکی پنجره ها برای ورود نور خورشید به داخل خانه است. میزان نور بر بزرگی و کوچکی خانه به شدت تاثیر گذار است، اگر پنجره های منزل تان بزرگ است این برای شما یک مزیت به حساب می آید. اگر پنچره های منزل تان کوچک است با یک تعمییر جزی می توانید در طی یک یا دو روز اندازه آن را بیشتر کنید تا نور راحت تر وارد محیط خانه شود. حتما در نظر داشته باشد برای منازل کوچک و مخصوصا برای خانه هایی که پنجر های کم یا کوچک دارد حتما از پرده های رنگ روشن و بلند استفاده کنید.

وقتی پرده های بلند از سقف به زمین برسند نقض و کوچکی محیط را پوشش می دهند و فضا را وسیع تر جلوه می دهند.

نقش کاغذ دیواری در دکوراسیون منزل کوچک چیست؟

مورد دوم این است که از رنگ روغن یا کاغذ دیواری های رنگ روشن استفاده کنید. رنگ های روشن به دلباز نشان دادن محیط و به بزرگ جلوه دادن خانه های کوچک بسیار کمک می کند. استفاده از کاغذ دیواری طرح آینه و سفید بسیار می تواند برای شما مناسب باشد، مخصوصا اگر به تازگی زندگی مشترک خود را شروع کرده باشید.

همچنین استفاده از کاغذ دیواری گل دار با زمینه رنگ روشن بسیار منزل شما را شیک و زیبا می کند. فقط مراقب باشید که در زمان انتخاب کاغذ دیواری سراغ طرح هایی شلوغ و گل های درشت نروید. استفاده از پارکت لمینت خوب با رنگ های روشن نیز برای منازل کوچک موجب می گردد که منازل کوچک بزرگتر و دلباز تر به نظر برسند.پس حتما نتخاب پارکت لمینت را برای منازلتان مد نظر داشته باشید. کاغذ دیواری مناسب برای دکواسیون خانه کوچک استفاده از کاغذ دیواری طرح دار ساده با رنگ روشن است.

همان طور که در تصویر بالا مشاهد می کنید استفاده از کاغذ دیواری گل دار با زمینه سفید و نصب پرده های گل دار و همخوانی رنگ های به کار رفته در اسباب اثاثیه به غیر از اینکه فضا را روشن تر و دلباز تر نشان می دهند حتی آستانه تحمل افرادی که تجربه زندگی در خانه های کوچک و نقلی را نداشته اند را افزایش می دهد.

استفاده از پوستر دیواری سه بعدی پشت تلویزیون ال سی دی در دکوراسیون منزل کوچک

اگر نصب کاغذ دیواری بر روی همه قسمت های منزل را نمی پسندید استفاده از پوستر دیواری سه بعدی پشت تلویزیون ال سی دی برای شما گزینه فوق العاده ای است. تصاویر سه بعدی به خاطر حالت و جلوه طبیعی که دارند به خلق نما و انتقال انرژی به محیط به ایجاد حس پویایی و تحرک کمک می کند. استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی طبیعت برای خانه های کوچک که امکان نگهداری از گل و گیاه در آنها محدود است بسیار مفید و حائز اهمیت است.

تلویزیون مناسب برای خانه کوچک

حتما به این نکته توجه داشته باشد اگر منزل تان کوچک است نباید از تلویزیون های بزرگ استفاده کنید. باید با توجه به متراژ اتاق و محلی که قرار است تلویزیون را در آنجا قرار دهید و یا می خواهید نصب کنید ابعاد تلویزیون خود را در زمان خرید تعیین نمائید. اگر نمی دانید در زمان خرید، تلویزیون چند اینچی خریداری کنید خوب است که از محلی که قصد نصب تلویزیون را دارید، عکس بگیرید و به کارشناس دکوراسیون داخلی نشان دهید تا تلویزیونی با ابعاد متناسب با خانه خود را خریداری نمائید.

9 نکته در مورد دکوراسیون منزل کوچک

  • از کاغذ دیواری های رنگ روشن و ترجیحا ساده استفاده کنید.
  • برای بزرگ نشان دادن محیط پرده های بلند و رنگ روشن نصب کنید.
  • از مبلمان بزرگ و جاگیر هرگز استفاده نکنید.
  • استفاده از تلویزیون بزرگ ممنوع، با توجه به اندازه محیط تلویزیون منزل تان را انتخاب کنید.
  • از مبلمان تختخواب شو استفاده کنید.
  • لوازم غیر ضروری را بفروشید.
  • برای یک خانه کوچک و نقلی باید حتما ابعاد لوازم را متناسب برای آن محیط تهیه کرد تا خانه شیک و زیبا شود.
  • با نور پردازی درست و صحیح می توان محیط بر بزرگ جلوه داد.
  • استفاده از آینه دکوراتیو برای اتاق خواب و همچنین پذیرایی بسیار موثر است.

نقش مبل تختخواب شو در دکوراسیون خانه کوچک چیست؟ چگونه می توانیم فضای کوچک منزل خود را مدیریت کنیم؟

زندگی در خانه ای کوچک برای یک زوج کاملا مناسب و راحت خواهد بود اما اگر زوجی دارای یک یا دو فرزند باشند طبیعتا برای زندگی در چنین خانه ای دچار مشکلات بسیار زیادی خواهند شد. متاسفانه اکثر خانه های کوچک تک خواب هستند. در چنین خانه هایی اصولا به محض تولد و ورود عضو جدید خانواده مادر و پدر باید اتاق خود را برای حفظ آرامش فرزندشان به او تقدیم کنند و این گونه مادر و پدر اتاق خواب خود را خیلی راحت از دست می دهند.

در اینجا استفاده از مبل های تختخواب شو برای شما مناسب و کاملا کاربردی خواهد بود و در نتیجه جایگزین خوبی برای تخت خوابی بوده که از دست داده اید. استفاده از مبل های تخت خواب شو به صرفه جویی در هزینه های و به استفاده هوشمندانه از محیط بسیار کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا