دکوراسیون

دکوراسیون هتل ها چگونه طراحی می شود؟

7 ایده ی جدید و جذاب برای طراحی داخلی دکوراسیون هتل های مدرن

مردمان بسیاری هر ساله در حال سفر کردن به نقاط مختلف می باشند. بیشترین سفر ها در تابستان ها که تعطیلات است و بچه ها به مدرسه نمی روند اتفاق می افتد. یکی از مواردی که خانواده ها در هنگام سفرشان به آن اهمیت می دهند مکانی است که قرار است طی زمان سفر در آنجا اقامت داشته باشند.

به همین علت در اینترنت و صفحات رزرو هتل به بررسی انواع و اقسام هتل ها و سوئیت هایی راحت و زیبا می گردند. این واقعیت که افراد برای مدت کوتاهی قرار است که در هتل ها، مسافرخانه ها و سوئیت ها اقامت داشته باشند به آن معنا نیست که اهمیت به راحتی محل سکونت شان نمی دهند و یا راحتی و زیبایی آن جا برایشان مهم نیست.

حتما بخوانید: کاغذ دیواری هتل

اتفاقا طراحی داخلی هتل ها از همان لحظه ورود مسافران به لابی هتل می تواند تاثیر زیادی بر روی میزان اقامت گزیدن افراد در هتل داشته باشد. به همین دلیل طراحی لابی و ورودی هتل ها برای خوش آمد گویی به میهمانان خود از اهمیت بالایی برخوردار است. مطمئنا صاحبان هتل ها از میزان تاثیری که دکوراسیون هتل بر روی مسافران می گذارند به خوبی آگاهند و باید سعی کنند تا دکوراسیون هتل مدرن خود را طوری طراحی کنند تا مسافر با دیدن آن جذب آن مکان شود و بخواهد کل مدت سفر خود را در آن هتل اقامت داشته باشند. برخلاف بیشتر مشاغل هتل ها تقریباً به زیبایی شناسی متکی هستند به همین دلیل است که هر طراح داخلی باید این 7 ترفند را بداند:

1) لابی همه کاره و کاربرد آن در دکوراسیون هتل ها

مهم ترین قسمتی که مسافران پس از لحظه ی ورود به هتل ها می بینند لابی هتل است پس بهتر است که از تمام توان و خلاقیت خود برای دکوراسیون لابی هتل استفاده کنید. بهترین گزینه برای دکوراسیون لابی استفاده از اجسام دکوراتیو زیبا و چشم نواز در کنار مبلمان شیک و زیبا می باشد.

لابی هتل ها محل انتظار و گاهی اوقات محل برگزاری جلسه های کوچک می باشد. پس اهمیت دارد که چیدمان مبلمان و میز ها به صورت مرتب و شیک باشد. دکوراسیون لابی ها معمولا امری چالش بر انگیز برای هتل داران می باشد زیرا مخاطب آن ها افرادی با فرهنگ ها و سلیقه های متفاوت هستند. که هر کدام خصوصیات خاصی را می پسندند باید با توجه به بسیاری از این ویژگی ها لابی ها طراحی شوند.

هتل داران مجبورند برای قسمت های لابی مکان هایی اختصاصی و عمومی را طراحی کنند تا تمامی افراد در آن احساس راحتی داشته باشند. شما می توانید از تمام ایده های خلاقانه خود ، مانند آبشارها ، گیاهان ، کافه ها یا هر آنچه فکر می کنید می تواند به میهمانان شما احساس خوبی را  القا کند، تا وقت بیشتری را در لابی بگذرانند استفاده کنید. در یک لابی هتل مدرن میهمانان انتظار کیفیت، راحتی و زیبایی را دارند.

2) نور پردازی های خیره کننده در طراحی دکوراسیون هتل ها

نورپردازی معمولاً تأثیر بسزایی در فضاهایی بزرگ مانند لابی هتل ها دارند.

به همین دلیل است که ما غالباً لابی هایی با لوسترهای بیش از حد بزرگ و نفس گیر مشاهده می کنیم که هم به ظاهر شگفت انگیز و هم به روشنایی جوی کمک می کنند.

نورپردازی اغلب یک جنبه مهم در طراحی ورودی هتل است و باید در تمامی نقاط هتل چه در لابی ها و چه در راهرو ها به تناسب از آن ها بهره گرفت.

سعی کنید از نور های مخفی برای راهرو ها و اتاق خواب ها استفاده کنید. این مدل نور چشم ها را اذیت نمی کند و احساس آرامش را به وجود می آورد.

ار آباژور ها و چراغ خواب های شیک و کوچک در کنار میز مطالعه و تخت خواب ها استفاده کنید که نور ملایمی را در شب برای کاربر به همراه بیاورد.

3) از رنگ ها و طرح های جسورانه و چشمگیر در دکوراسیون هتل ها استفاده کنید

رنگ های جسورانه مانند رنگ های طلایی نقره و رنگ های براق ایده های محبوب طراحی هتل هستند. رنگ قادر است یک فضا را روشن کند و لابی را به مراتب جالب تر از آنچه در الگوهای سنتی به سبک انگلیسی به نظر می رسد نشان دهد. اگر شما یک هتل مدرن را طراحی می کنید سعی کنید ایده های قدیمی هتل را را کنار بگذارید. کاری را انجام دهید که مشتریان و مسافران را تحت تأثیر قرار دهد و به آنها الهام دهید تا دوباره به هتل شما برگردند. از مبلمان با رنگ های متنوع استفاده کنید تا ترکیب رنگ ها در اتاق فضای تازه و متفاوتی را نسبت به خانه های معمولی به وجود بیاورید.

4) طراحی اتاق ها مهم ترین قسمت در دکوراسیون هتل ها

همان طور که می دانید از مهم ترین مکان هایی که طراحی و دکوراسیون در آن از اهمیت زیادی برخوردار است اتاق های هتل می باشد. زیرا این همان مکانی است که مسافر اکثر اوقاتی که در هتل حضور دارد و می خواهد استراحت کند را آنجا سپری می کند. اتاق ها باید عاری از هر گونه نگرانی باشند و در آن جا مسافران احساس راحتی را که در خانه ی خود داشتند را نیز در این اتاق ها نیز داشته باشند.

فضای داخلی اتاق هتل می تواند ساده دکور شده باشد و یا پیچیده باشد. این طراحی کاملا به سبکی شما در نظر دارید بر میگردد. به خاطر داشته باشید که حتی در صورت ساده بودن دکوراسیون هتل و راحتی وسایل می توانند مهمان را خوشحال کنند و باعث شوند که آن ها از این دکوراسیون استقبال کند. اتاق های بزرگ با طراحی های ساده که معمولا تخت خواب بزرگی در میانه اتاق قرار دارد می تواند منظره ای دلنشین برای مسافران خسته شما باشند.

5) فرش ها را در دکوراسیون هتل ها ی مدرن کنار بگذارید!

فرش ها دیگر گزینه ی مناسبی برای پوشش کف اتاق های هتل ها نیستند هرچند که بسیاری از هتل ها هنوز با این مسئله در گیر هستند. هتل ها قرار نیست فضایی مشابه به خانه های معمولی داشته باشند انداختن فرش ها بر روی زمین احساس جالبی شاید در مسافر به وجود نیاورد. و شاید نگران کثیف کردن آن نیز باشد به جای استفاده از فرش ها و قالیچه های قدیمی و از مد افتاده از پارکت های چوبی که نمایی چشم نواز و زیبا دارند در کف اتاق هتل ها استفاده کنید.

پارکت یا پارکت لمینت های استفاده شده در کف اتاق نمای زیبا و گرمی را به دکوراسیون هتل شما القا می کند. و همچنین باعث هر چه نچرال و طبیعی به نظر رسیدن اتاق می شود. تمیز کردن کف زمین زمانی که از کفپوش های چوبی و پارکت باشند، بسیار راحت تر هستند تا زمانی که با فرش ها و موکت ها پوشیده شده باشند.

6) اهمیت دیوار ها و دیوارپوش ها در دکوراسیون داخلی هتل ها

طراحی دیوار های اتاق های هتل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا  رنگ ها و طرح هایی که در تزیین دکوراسیون دیوار های اتاق به کار می رود به طور کلی می تواند در جو و منظره ی اتاق تاثیر گذار باشد آن را بزرگتر و دلباز تر نمایش دهد و یا بلعکس. کاغذ دیواری ها و دیوار پوش های بسیاری در طرح های مختلفی وجود دارند که شما می تواند از آن ها برای طراحی دیوار های هتل استفاده کنید. بستگی دارد که می خواهید اتاق هایتان لوکس و کلاسیک باشد یا به سبک مدرن کاغذ دیواری شود.

انواع کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق های هتل

از طرح هایی که در دکوراسیون هتل های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد می توانیم به کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ مانند کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری آبی و غیره اشاره کنیم. طرح های مدرن در کاغذ دیواری ها بسیار فراوانند به شما توصیه می کنیم اگر مایلید تا دیوار های اتاق هتل ها و سوئیت های سفری خود را به سبک مدرن کاغذ دیواری کنید حتما از سری آلبوم های متنوع و زیبای مدرن دکورچوب دیدن کنید.

اگر فضای اتاق هتل شما به صورت کلاسیک و لاکچری است به شما توصیه می کنیم تا از کاغذ دیواری های برجسته و کاغذ دیواری های گلدار مانند کاغذ دیواری های طرح داماسک استفاده کنید. تجملات در دکوراسیون هتل ها برای مدت طولانی در خاطرات مردم باقی می ماند و آن ها همیشه آرزو می کنند که به آن مکان بازگردند که باعث شده احساس ویژه ای به آنها دست دهند. هر آن چه رنگ های کاغذ دیواری ها براق تر و طرح های ظریف تری داشته باشد اتاق های هتل شما زیبا تر و لوکس تر جلوه می کند.

7)اکسسوری ها، اجسام دکوراتیو و وسایل در دکوراسیون هتل ها

از دیگر وسایل مهمی که می شود در طراحی و دکوراسیون هتل ها استفاده کرد نحوه ی چیدمان وسایل و دکوری های اتاق ها می باشد. نکته ی جالب اینجاست که اگر جنس مواد و وسایلی که در اتاق به کار می برید از جنس عالی باشند به خودی خود نمایی شیک و لوکس را با خود به همرا می آورند. حتی اگر این وسایل ساده باشند پارچه ها نیز از این جنبه به حساب می آیند بنابراین مطمئن شوید که پتوها ، فرش های شما ، و اثاثه یا لوازم داخلی از متریال های با کیفیت و عمری تهیه شده باشد.

سخن پایانی

دکوراسیون هتل ها از تاثیر گذار ترین موارد برای اقامت گزیدن در آن ها می باشد. برای آن که بتوانید دکوراسیون هتل ها را به سبک های زیبا و مدرن و یا کلاسیک دکور کنید، با مشاوران متخصصان در زمینه ی دکوراسیون داخلی و خارجی حتما مشورت کنید. شرکت دکورچوب متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی و خارجی آماده خدمات رسانی به شما مشتریان عزیز و گرامی می باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت ها و متریال های پارکت، پارکت لمینت، انواع کفپوش ها، کاغذ دیواری و دیوارپوش ها،کابینت و قرنیز با کارشناسان دکورچوب تماس حاصل فرمایید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا