کاغذ دیواری

انواع رنگ های کاغذ دیواری

بهترین رنگ کاغذ دیواری

امروزه استفاده از کاغذ دیواری یک جایگزین خوب به جای نقاشی ساختمان که وقت و هزینه زیادی را از شما می گیرد محسوب می شود. مزیت و امتیازهایی که کاغذ دیواری در اختیار ما می گذارد و امکان استفاده از چندین رنگ را به طور همزمان می گذارد مسلما نقاشی رنگ روغن به سختی نخواهد گذاشت.

نقش رنگ در مدل کاغذ دیواری

در دنیای کاغذ دیواری با وجود تنوع طرح و رنگ ها ما قدرت انتخاب بیشتری برای رنگ کاغذ دیواری خواهیم داشت. حتی تولید کنندگان کاغذ دیواری با در نظر گرفتن سلیقه های مختلف از یک طرح از کاغذ دیواری در قالب رنگ های مختلف تولید می کنند و وارد بازار می کنند تا اگر طرح خاصی از کاغذ دیواری طرفداران زیادی دارد افراد آن طرح را با رنگ ایده آل خود تهیه و استفاده کنند.

رنگ کاغذدیواری مناسب

با توجه به این که امروزه با آلبوم های مختلف در طرح و رنگ های متنوع در بازار موجود است بعضی از مشتریان در سوالات مختلفی در مورد تنوع رنگ و تعداد رنگ های موجود در آلبوم کاغذ دیواری دارند. البته در اکثر مواقع افراد به دنبال بهترین رنگ کاغذ دیواری برای منزل خود هستند. به همین دلیل در این مقاله تصمیم داریم در مورد رنگ کاغذ دیواری و انواع آن و نحوه انتخاب صحیح آن برای تان توضیح دهیم.

انواع رنگ کاغذ دیواری

رنگ ها باعث ایجاد جاذبه در محیط و تاثیرات زیادی از نظر بار روانی در انسان ها هستند بخاطر همین قابلیت اثر گذاری رنگ ها بر محیط و افراد است که انتخاب و خرید کاغذ دیواری خوب و مناسب اهمیت زیادی پیدا کرده است. با وجود میلیون ها رنگ مختلف در جهان و استفاده از این رنگ ها در تولید کاغذ دیواری به راحتی می توانید از کاغذ دیواری های تک رنگی مثل کاغذ دیواری سبز، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری مشکی، کاغذ دیواری قهوه ای، کاغذ دیواری نقره ای، کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری طوسی استفاده کنید و با یا اگر طرح ساده این نوع از کاغذ دیواری های تک رنگ را به تنهایی نمی پسندید از کاغذ دیواری های تک رنگ طرح تینه ای و یا کاغذ دیواری نقش برجسته تک رنگ استفاده کنید.

در بعضی از کاغذ دیواری ها ممکن است بیش از یک رنگ و یا حتی صده رنگ و بلکم هزاران رنگ استفاده شده باشد. به سبب رنگ هایی که در تولید کاغذ دیواری به کار رفته است ما می توانیم به راحتی بعضی از آن ها را به راحتی با دکوراسیون منزل خود طبیق دهیم. در نگاه اول به کاغذ دیواری رنگی ممکن است تنها بعضی از رنگ های آن برای مان قابل تشخیص باشد در صورتی که در طرح کاغذ دیواری از صدها و شاید هم از هزاران رنگ که ممکن است نام آنها را تاکنون نشنیده باشیم استفاده کرده باشند.

لیستی از بهترین رنگ های استفاده شده برای کاغذ دیواری

از جمله رنگ هایی که ما زیاد دیده ایم ولی به اشتباه نام سایر رنگ ها را به آن ها نسبت داده ایم عبارتند از:

 • لاجوردی Smalt
 • بیزانتیم Byzantium
 • کردوبایی Cordovan
 • ورمیلیون Vermilion
 • سی ینا Sienna
 • گامبوژ Gamboge
 • فولوس Fulvous
 • طاووسی Pavo
 • زنگاری Verdigris
 • گل سنگی Lichen
 • مالاکیت Malachite
 • آرئولین Aureolin
 • خاک رسی Bole
 • فالو Fallow

و هزاران رنگ دیگر که در فرآیند تولید کاغذ دیواری به کار می رود.

بهترین رنگ کاغذ دیواری

با توجه به آنچه که در ابتدا خدمت تان گفتیم با این که افراد به دنبال بهترین رنگ کاغذ دیواری برای منزل خود هستند حتما باید با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون منزل شان و رنگ های به کار رفته در آن به دنبال بهترین رنگ برای تهیه یک کاغذ دیواری خوب و مناسب باشند.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید بین رنگ کاغذ دیواری، کوسن ها، قالیچه و همچنین پارکت لمینت از لحاظ هارمونی رنگ هماهنگی خاصی وجود دارد که این خود عاملی برای ایجاد زیبایی و انتقال حس جذابیت و جلب توجه مخاطب به آن می باشد. کاغذ دیواری های تک رنگ با وجود استفاده از یک رنگ در آنها می تواند زیبایی خاصی به منزل تان ببخشد. مناسب ترین روش برای شناسایی بهترین رنگ کاغذ دیواری پیدا کردن رنگ قالب در کوراسیون منزل یا محیطی است که قصد استفاده از آن را دارید.

انواع رنگ های کاغذ دیواری برای دکوراسیون های منازل

همان طور که در تصویر بالا و همچنین تصویر پایین مشاهد می کنید بین رنگ وسایل و رنگ کاغذ دیواری هارمونی رنگ ها به خوبی رعایت شده است و افراد با وجود به چنین مکان ها و فضاهایی بهتر و بیشتر توجه می کنند. اگر انتخاب رنگ کاغذ دیواری برای تان بسیار مهم و حائز اهمیت است حتما در خصوص انواع رنگ ها و کاربردهای آن تحقیق و مطالعه داشته باشید. اگر شما به عنوان یک دکوراتیو مشغول به کار هستید برای شما لازم و ضروری است که انواع رنگ ها را بشناسید و بدانید هر کدام از آن ها برای چه سبک دکوراسیونی مناسب تر و کاریردی تر است.

بهترین رنگ های مکمل در کاغذ دیواری 

آلبوم های کاغذ دیواری در رنگ های متنوع و کیفیت های مختلف دست ما را برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری باز گذاشته است و با قیمت های مختلفی در بازار موجود است. مسلما نوع جنس و طرح و رنگ و همچنین نحوه فرآیند تولید کاغذ دیواری بر روی قیمت آن تاثیر زیادی خواهد داشت. چنانچه به رنگ کاغذ دیواری خانه تان اهمیت می دهید و دوست دارید منزلی شیک و لاکچری داشته باشید به شما توصیه می کنیم مشاوره رایگان دکوراسیون داخلی از جانب مشاوران شرکت دکورچوب را از دست ندهید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا