پارکت

زیر سازی پارکت لمینت چطور و به چه شکلی صورت می پذیرد ؟

زیرسازی پارکت

زیر سازی پارکت لمینت چطور و به چه شکلی صورت می پذیرد ؟ پس از انتخاب پارکت لمینت (که به شکل مفصل در مورد آن توضیح داده ایم) نوبت به مرحله نصب پارکت لمینت می رسد . پیش از نصب پارکت لمینت بایستی به نکته بسیار مهمی دقت کرد و آن هم زیر سازی پارکت لمینت است . در صورتی که زیر پارکت لمینت کمترین موردی داشته باشد پارکت لمینت دچار مشکل می شود و نصب آن خراب می گردد .

موضوعی که بسیاری از نصابان هنگام نصب پارکت لمینت دقت نمی کنند همین زیر سازی پارکت لمینت است . بسیاری فکر می کنند چون زیر پارکت لمینت فوم سایلنت قرار می گیرد نیازی به زیر سازی نیست . در صورتی که فوم سایلنت نمی تواند زیر سازی پارکت لمینت را به طور کامل جبران کند و حتما باید زیر سازی پارکت لمینت با ترکیب پودر سنگ ، سیمان و چسب بتون و یا ترکیب گچ و سیمان صورت پذیرد . در برخی موارد که پارکت های گران قیمت در محیط نصب می گردد و یا کف رطوبت دارد نصب موزاییک در شکیل شدن و همین طور زیر سازی مناسب برای پارکت لمینت کمک شایانی می کند .

مزایای زیر سازی پارکت لمینت

  • زیر سازی موجب میگردد تا رطوبت باعث آسیب رسیدن به پارکت لمینت نگردد .
  • نفوذ حشرات و موجودات موذی را کاهش می دهد .
  • موجب افزایش عمر پارکت لمینت می گردد .
  • سر وصدای راه رفتن بر روی پارکت لمینت را کاهش می دهد .

 

موضوعی که بسیار باید به آن توجه کرد و ما در دکورچوب بارها و بارها این اشکال را دیده ایم این است که خانه دارها فکر می کنند چون زیر سازی مناسبی انجام داده اند نیازی به فوم سایلنت نیست و از فوم های معمولی و یا موکت در زیر پارکت لمینت استفاده می کنند که این موضوع صد درصد اشتباه است و به هیچ وجه قابل انجام نیست و پارکت دچار مشکل می گردد . موضوع آخر این که پس از زیر سازی و نصب پارکت لمینت ها تا ۴۸ ساعت از قرار دادن اشیا سنگین همانند بوفه و مبل و… خودداری شود تا کلیک های پارکت لمینت به خوبی در همدیگر جفت گردند .

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا