پارکت

بهترین شوینده پارکت لمینت چیست؟

نگهداری از پارکت لمینت

یکی از موضوعاتی که مشتریان دکورچوب بعد از خرید پارکت لمینت سوال می کنند که از چه واکس و یا شوینده برای پارکت لمینت استفاده کنیم؟ آیا استفاده از شوینده و واکس برای پارکت لمینت الزامی است؟ بهترین مارک شوینده پارکت لمینت چیست؟ و بسیاری از سوالات دیگر که در این مقاله که درمورد شوینده پارکت لمینت می باشد بررسی می نماییم.

در دنیای امروز پارکت لمینت های با کیفیت و همین طور رنگ بندی های متنوع و زیادی در حال تولید هستند. این پارکت لمینت ها با استفاده نادرست و از همه مهم تر آلودگی هایی که از محیط بیرون وارد محیط کار و یا منزل می شوند صدمه می بینند و کم کم براقیت (براق بودن) خود را از دست می دهند. به همین علت سال هاست که در دنیا از واکس های مایع استفاده می شود تا علاوه بر زیبایی و براقیت،عمر این کف پوش ها را می توانند افزایش دهند. واکس های پارکت لمینت باعث می گردند که نظافت کفپوش آسان گردد. پارکت لمینت از سایش و تخریب محافظت گردد. پارکت لمینت شفافیت و جلا پیدا کند.

چگونه واکس پارکت لمینت را استفاده کنیم؟

 • قبل از اعمال واکس بایستی سطح پارکت لمینت از هرگونه آلودگی و چربی و واکس های قبلی پاک باشد. اگر پارکت لمینت دارای واکی باشد حتما بایستی که از واکس پاک کن استفاده کرد، در غیر این صورت استفاده از شامپو پارکت کفایت می کند. بعد از نظافت هم حتما بایستی که درب ها و پنجره بسته باشد تا گرد و غبار جدید وارد نگردد.
 • سپس گالن واکس را تکان داده و در داخل یک سطل بریزید. بعد با یک تی های جارو اسفنجی (PVA) واکس را بر روی پارکت لمینت قرار دهید.
 • پس از آنکه واکس پارکت لمینت خوب بر روی پارکت قرار گرفت و خشک شد حدود ۲۰ دقیقه زمان بدهید تا واکس کاملا خشک شود. سپس این حرکت را بین ۳ تا ۵ لایه اعمال کنید تا پارکت لمینت به خوبی براق گردد.
 • پس از اعمال آخرین لایه واکس تا یک روز روی کف تردد نکنید.

استفاده صحیح از واکس پارکت لمینت موجب می گردد تا پارکتی سالم و با دوام داشته باشیم.

بهترین شوینده پارکت لمینت چیست؟

بهترین شوینده پارکت لمینت،شوینده ای است که:

 1. ماندگاری مناسبی داشته باشد.
 2. براقیت مناسبی ایجاد کند.
 3. پس از اعمال واکس با یک سرعت مناسبی خشک گردد.

واکس پارکت لمینت گانتر(GUNTER) تمام ویژگی های بالا را دارا می باشد. این محصول از بهترین شوینده های پارکت لمینت می باشد که بازرگانی دکورچوب افتخار آن را دارد که نمایندگی پخش این محصول می باشد. امیدواریم از این مقاله بسیار کاربردی برای نگهداری پارکت لمینت لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

 1. برای پارکت لمینت منزلمون یک واکس خوب می خواستم، چطور می تونم تهیه کنم، ازتون

  1. سلام
   برای پارکت لمینت بایستی که از شوینده مناسب استفاده کنید. شوینده گانتر از شوینده هایی است که می تونید ازشون استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا