پارکت لمینت

ضریب اصطحکاک سایشی پارکت لمینت

ضریب اصطکاک سایشی

(ضریب اصطحکاک سایشی) سوالی که بسیاری از مشتریان دکورچوب از ما می پرسند اینجا است که AC هنگام خرید پارکت لمینت نشان دهنده چیست؟ در این مقاله سعی می کنیم به این سوال به شکل کاملی پاسخ دهیم. در حقیقت به تست سایش پارکت لمینت ها AC گفته شود. اولین بار این موضوع توسط اتحادیه پارکت لمینت اروپا (ELPF) ایجاد گردید.

این موضوع نشان دهنده خوبی است که بدانیم مقاومت و استحکام روکش پارکت لمینت ها چه مقداری است.این موضوع به خصوص زمانی اهمیت پیدا می کند که بخواهیم برای مناطق کم تردد و یا مناطق پر تردد پارکت لمینت انتخاب کنیم.

موضوعی که در این جا مهم است این است که متاسفانه بسیاری از پارکت لمینت ها به خصوص چینی ها با AC های غیر واقعی عرضه می گردند. به عنوان مثال در بازار مشاهده می شود که یک برند چینی تحت عنوان AC5 در حال فروش پارکت لمینت خود می باشد که این موضوع به هیچ وجه صحیح نیست و قطعا دروغ می باشد.

انواع استاندارد AC در پارکت لمینت

AC1: برای مناطق کم تردد مسکونی مثل اتاق خواب مناسب می باشد. (ضریب اصطحکاک سایشی)

AC2: برای مناطق مسکونی با تردد متوسط مثل حال و پذیرایی مناسب می باشد.

AC3: برای مناطق اداری با تردد متوسط یا مناطق مسکونی با تردد بالا قابل استفاده می باشد.

حتما بخوانید: علائم استفاده شده دز پارکت لمینت

AC4: برای مناطق اداری با تردد بالا قابل استفاده می باشد.

AC5: این استاندارد برای پارکت لمینت هایی که در مناطق عمومی و همین طور پر رفت و آمد می خواهند استفاده شوند قابل استفاده می باشند. مناطقی همانند ایستگاه ها اتوبوس و مترو

لازم به ذکر است لمینت ایشیک از لحاظ ضریب اصطحکاک سایشی، استاندارد AC4 دارا می باشد. هنگام خرید دقت فرمایید که فروشندگان برند های نا معتبر را به شما پیشنهاد ندهند چون هیچگونه استانداردی در اینگونه محصولات رعایت نشده و چه بسا ممکن است بر چسبی تحت عنوان AC4 یا AC5 را داشته باشند ولی هیچگونه تضمینی بابت این ادعا در محصولات نا معتبر وجود ندارد.

هم اکنون بهترین ضریب سایشی را پارکت لمینت ایشیک، ایزوفام، KT و هیرو در بین پارکت لمینت ها دارند. همین طور برای اطمینان از کیفیت پارکت لمینت ها از نظر اصطکاک سایشی می تواینید از تست سمباده هم استفاده نمایید.

امیدواریم از مطالعه این مقاله از سری مقالات مجله دکورچوب لذت برده باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا