دکوراسیون

طراحی فضای داخلی خانه با انواع سنگ مصنوعی و طبیعی

سنگ مصنوعی و طبیعی

اگر قصد دارید در طراحی فضای داخلی خانه و یا محل کار خود تغییراتی به وجود بیارید و آن را به گونه ای متفاوت بازسازی کنید و تغییراتی به وجود بیاورید در این جا روشی را معرفی می کنیم که هم مقرون به صرفه است و هم این که خانه شما را متفاوت و زیبا می کند. استفاده از سنگ های مصنوعی روشی ارزان و در دسترس می باشد. شما حتی خودتان نیز می توانید با شن ، ماسه و سیمان سنگ هایی مصنوعی بسازید. این سنگ ها ضمن اینکه دوام و استحکام مناسبی دارند، ظاهری جذاب و متمایز را نیز برای خانه ی شما به ارمغان می آورند. طراحی فضای داخلی با سنگ های مصنوعی ؛یک فضای طبیعی و همین طور روستایی به منزل شما می دهد.تنوع رنگی این سنگ ها می تواند فضایی زیبا و چشم نواز را به وجو آورد.

ویژگی سنگ‌های مصنوعی

  1.  تنوع در رنگ با قابلیت اجرای طرح‌های مختلف و دلخواه
  2.  سبک‌تر از سنگ های طبیعی و با وزن مخصوص ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب است که همین امر باعث وزن کمتر ساختمان و در نتیجه کاهش اثر زلزله بر ساختمان می‌شود.
  3.  قابلیت جذب آب در حد صفر
  4.  عدم محدودیت در ابعاد تولیدی با نصبی همانند سنگ طبیعی
  5. استقامت (کشش و فشار) بالاتر از سنگ‌های طبیعی
  6.  اسکوب سرخود است. بدین معنی که برخلاف سنگ‌های طبیعی در اثر عوامل جوی و عدم چسبندگی به مرور زمان از بدنه ساختمان جدا نمی‌شود، از آشناترین معایب سنگ طبیعی، همین جداشدن تدریجی از بدنه ساختمان است.
  7.  مقاومت بالا در برابر عوامل جوّی
  8.  استحکام و انسجام بالا
  9.  تنوع‌پذیری بالا
  10.  نصب راحت و بدون دردسر

کاربرد سنگ‌های مصنوعی

از سنگ مصنوعی می توان با توجه به طرح ساخته شده در بخش های مختلف ساختمان و محوطه سازی استفاده نمود. از جمله مهم ترین کاربرد این نوع سنگ ها می توان به نمای داخلی و خارجی ساختمان، کف پوش و سنگ فرش، پله و تزیین ویلا و باغچه اشاره نمود.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا