کاغذ دیواری

علائم کاغذ دیواری و راهنمای اختصاری علامت ها

علائم اختصاری کاغذ دیواری

یکی از مهم ترین نکات در مورد خرید کاغذ دیواری که تا الان ممکن است مصرف کنندگان و افراد عادی تا به حال به آن توجه نکرده باشند و حتی اسمی هم از ان نشنیده باشند ، علایم کاغذ دیواری است . این علائم حاوی نکات و راهنما برای خریداران و نصابان بوده که می توان به کمک ان ها انتخاب مناسب تری بابت فضای مورد نظری که در آن از کاغذ دیواری می خواهیم استفاده نماییم ، داشته باشیم . همچنین علائم کاغذ دیواری راهنمای نصب صحیح برای نصابان حرفه ای است . و هر نصابی باید با توجه به علائم بعضا خاص آن ها نسبت به نصب آن اقدام نماید تا تداخلی در کنار هم قرار گرفتن صحیح نقش کاغذ دیواری نداشته باشد.

در ابتدا شروع به توضیح مهم ترین علامت که مربوط به خاصیت مقاومت در برابر آب است می پردازیم زیرا در ابتدا می بایست به این سوال پاسخ دهید که آیا خاصیت شست و شو و ضد آب بودن کاغذ دیواری برایتان اهمیت دارد یا نه بعد از پاسخ به این سوال مشخص می شود که از میان آلبوم های PVC باید دنبال طرح مود نظر باشید یا آلبوم های NON WOVEN ، که در مقالات قبلی به توضیحات کامل در مورد این دو جنس پرداخته ایم.

علائم کاغذ دیواری

مقاومت در برابر آب و قابلیت شست شو : این علائم که در جدول بالا به صورت تک خط ، دو خط و سه خط موازی نشان داده شده است نشان دهنده میزان قابلیت شست شو کاغذ دیواری با  ۳ درجه مقاومت در برابر آب می باشد.

  این علامت نشان دهنده مقاومت در برابر رطوبت بوده و نظافت کاغذ با اسفنج مرطوب بلا مانع است این علامت عموما بر روی کاغذهایی از جنس NON WOVEN حک می شود.

  این علامت نشان دهنده سازگاری نسبی با رطوبت بوده و می توان آن را اسفجن مرطوب نظافت نمود.

  این علامت نشان دهنده سازگاری با رطوبت بوده و چون جنس آن کاملا PVC بوده بدون هیچ مشکلی می توان آن را با مواد شوینده سشت و شو نمود .

لازم به ذکر است لکه های چربی و روغن از روی کاغذ دیواری پاک نمی شود.

این علامت نشان دهنده مقاومت بالای کاغذ دیواری در برابر فرچه های نظافت و تحمل سایش های احتمالی می باشد ، هر چند احتیاط های لازم در هنگام استفاده از این ابزار های نظافت لازم بوده.

  این علامت نشان دهنده مقاوت در برابر تابش نور غیر مستقیم آفتاب می باشد ، زیرا بعضی از کاغذ ها با تابش نور مستقیم آفتاب دچار رنگ پریدگی و بور شدن رنگ می شوند.

  این علامت نشان دهنده مقاومت استاندارد در برابر تابش نور خورشید می باشد.

این علامت نشان دهنده مقاومت در برابر تابش نور مسقیم خورشید می باشد.

این علامت نشان دهنده بیشترین مقاومت در برابر تابش نور خورشید می باشد.

این علامت نشان دهنده جهت نصب کاغذ دویرای می باشد ، و به عنوان مبنایی برای مشخص نمودن جهت مناسب برای نصب کاغذ دیواری بکار می رود

این علامت نشان دهنده عدم انطباق دو کاغذ از یک جهت کنار هم می باشد، نصابان حرفه ای به این موضوع واقف اند که در صورت وجود این علامت باید نصب هر ردیف ستونی از کاغذ مخالف جهت ستون دیگر باشد.

این علامت نشان دهنده انطباق آزاد الگوها می باشند و نیازی به لحاظ نمودن تکرار طرح اصلی در هنگام نصب ندارید یعنی بدون هیچ محدودیت فاصله از لحاظ طرح می توانید نصب نمایید.

این علامت نشان دهنده انطباق مستقیم کاغذها می باشد ، تکرار الگو در رول های مجاور را باید در ارتفاع یکسان انجام دهید . یعنی ردیف ستونی اول که نصب گردید ، ردیف دوم دقیقا باید با ارتفاع یکسان و ردیف مجاور نصب گردد.

این علامت نشان دهنده انطباق با جابجایی کاغذها می باشد . الگوی کاغذ دیواری در رول های مجاور را باید با نصف عرض تکرار طرح منطبق کنید. یعنی ردیف ستونی اول که نصب گردید ، ردیف دوم  باید با اختلاف فاصله و تطبیق طرح با ردیف مجاور نصب گردد.

این علامت نشان دهنده چسب زدن بر روی دیوار می باشد ، و باید چسب را مستقیماً بر روی دیوار و نه پشت کاغذ دیواری اعمال نمایید.

این علامت نشان دهنده چسب زدن روی کاغذ دیواری می باشد ، و باید چسب را مستقیماً روی دیوار پوش بزنید. بیشتر نصابان از این روش برای نصب کاغذ دیواری استفاده می کنند و کاغذ دیورای ها عمدتا دارای این علامت می باشند.

این علامت نشان دهنده چسب دار بودن خود کاغذ دیواری می باشد ، کاغذ دیواری از پیش چسب اندود شده است و برای فعال نمودن حالت چسبندگی آن ، کافی است آن را با آب خیس نمایید.

این علامت نشان دهنده جدا کردن کاغذ به کمک رطوبت است ، در این روش کاغذ دیواری را با آب نرم نمایید و با استفاده از ابزار مخصوص آن را جدا نمایید . دقت بفرمایید که پس نصب و خشک شدن چسب نمی توان کاغذ دیورای را سالم جمع آوری کرد و قابلیت جا به جایی را ندارد.

این علامت نشان میدهد که کاغذ را می توان به طور کامل بدون استفاده از آب از سطح جدا کرد ، کاغذ دیواری را می توانید به راحتی و بدون نیاز به آب از روی دیوار جدا کنید بدون آنکه چیزی روی دیوار باقی بماند . البته در صورت خشک نشدن چسب.

این علامت نشان میدهد بخشی از کاغذ را می توان بدون استفاده از آب از سطح جدا کرد ، لایه رویی کاغذ را می توانید بدون استفاده از آب جدا کنید ، لایه زیرین روی سطح دیوار می ماند و بعنوان یک آستر عمل می کند ، البته این قابلیت در کاغذ هایی خاصی دیده می شود. غیر قابل احتراق و اشتعال ناپذیر ، معمولا کاغذ دیورای های PVC اشتعال پذیر هستند.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا