قرنیز

قرنیز طرح دار شامل چه طرح هایی است؟

قرنیز طرح دار

طرح قرنیز قطعا بر روی شکل و ظاهر هر خانه ای تاثیرگذار است و با آن می توان هر فضایی را دست خوش تغییرات چشمگیری کرد به طوری که شما را از هر گونه هزینه هنگفتی در امر بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون برای مدتی طولانی راحت خواهد کرد. شما می توانید با هر کدام از 9 طرح قرنیز در این مقاله منزل تان را کاملا زیبا و منحصر به فرد کنید.

9 طرح قرنیز شیک

در اغلب موارد تجربه ثابت کرده است در بسیار مواقع خانواده ها برای تغییر دکوراسیون منزل شان به نوع دیوارپوش و کفپوش منزل توجه می کنند و به ندرت نسبت به خرید قرنیز توجه داشته باشند یا بخواهند طرح و رنگ آن را تغییر دهند، در حالی که گاهی با کمترین هزینه می توانستند تنها با تغییر رنگ و طرح قرنیزهای منزل شان و با ست کردن آن با رنگ دیوار یا رنگ قاب عکس ها تغییرات خوبی را ایجاد کنند به طوری که تاثیر خوبی با این کار در نمای داخلی منزل ایجاد کنند و به همین دلیل قصد داریم تا این مقاله به شما 9 طرح قرنیز را معرفی کنیم که با هر کدام می توانید به بهترین شکل ممکن منزل خود را بیارید، پس با ما همراه باشید.

1- قرنیزهای مدرن و کوچک مسطح

طرح قرنیزهای مدرن بسیار ساده است و سطح روی آن کاملا صاف و مسطح است و فاقد هر گونه نقش و نگاره ای است. معمولا از قرنیزهایی با طرح مدرن در طراحی خانه هایی با سبک دکوراسیون مدرن مورد استفاده قرار می گیرد اما به خاطر ظاهر ساده ای که این نوع قرنیز دارد باعث شده است تا بدون هیچ دخالتی به خوبی در سبک دکوراسیون مینیمالیتست مورد پذیرش و استقبال قرار بگیرد. طرح قرنیز مدرن در عین سادگی که دارد با رنگ سفید و یکدستش فضایی آرام را شکل می دهد.

قرنیز های مسطح

حتما بخوانید: قرنیز ترمووود چیست و چه کاربردهایی دارد؟ این نوع قرنیز برای چه مکان هایی مناسب است؟

همان طور که در تصویر پایین ملاحظه می فرمایید طرح کاغذ دیواری نصب شده بر روی دیوار کمی شلوغ است، بنابراین نگه داشتن سایر جزئیات موجود در سرویس فضایی بسیار ساده و آرام را فراهم ساخته است. قرنیز ساده سفید بیشتر به جای جلب توجه به حفظ نظم و هماهنگی در دیوارها از نظر طرح و رنگ کمک می کند و بدین طریق دیوارها را می تواند کمی مرتفع تر نشان بدهد.

2- قرنیزهای مستطیلی

این نوع قرنیز هم از نظر طرح شبیه به قرنیز مدرن است. این طرح قرنیز در طراحی دکوراسیون معاصر بیشترین کاربرد را دارد. در حقیقت از آن می توانید در انتقال سبک دکوراسیون منزل از یک سبک به سبک دیگر به خوبی استفاده کرد و افراد که دکوراسیون منزل شان مدرن است و می خواهند سبک طراحی داخلی منزل شان را به سبک معاصر نزدیکتر کنند قطعا طرح قرنیز مستطیلی برای آنها کاملا مناسب خواهد بود.

3- قرنیزهای دست ساز

قرنیز دست ساز یکی از زیباترین و پرطرفدارترین طرح های قرنیز است که با ارتفاع 12 اینج به بالا تولید می شود که طراح در نهایت سلیقه سطح روی قرنیز را طراحی می کند. قرنیزهای دست ساز، نما و جلوه دیگری به منزل تان خواهند بخشید مخصوصا اگر بین آن با دیوار و کف منزل از نظر رنگ تفاوت ایجاد کرده باشید به خوبی خودش را نشان می دهد و تا حد امکان رنگ قرنیز دست ساز را با چارچوب و رنگ در و پنجره ست کنید تا زیبایی آن بهتر به چشم بیاید.

4- قرنیزهای فلزی براق

شاید در اینجا یک مفهوم غیر معمول اما واقعا جالب باشد که بخواهید از فولاد ضد زنگ و سایر ورق های فلزی در عین درخشش و زیبایی که دارند از آنها به عنوان قرنیز در طراحی دکوراسیون منزل تان بهره ببرید. این روش می تواند یکی از متفاوت ترین روش های ممکن در طراحی دکوراسیون منزل تان باشد و اگر فکر می کنید با سایر روش های گفته شده نتیجه دلخواه تان را نمی گیرید قطعا قرنیز فلزی براق برای شما کارآمدتر خواهد بود.

قرنیز فلزی

5- قرنیزهای قهوه ای مایل به خاکستری

گاهی اوقات جزئیات معماری مانند نمای در و پنجره و تزییناتی که دارند از ویژگی های کلیدی است که باعث می شود تا شما در یک اتاق احساسی غنی داشته باشید و به همین دلیل افراد از آن استقبال بیشتری می کنند و قرنیز قهوه ای مایل به خاکستری دقیقا چنین حسی را برای تان فراهم می کند.

چگونه بهترین طرح های قرنیز را پیدا کنیم؟

 با توجه به هارمونی رنگ ها در کنار قرنیز قهوه ای مایل به خاکستری در این اتاق در شما احساسی که شما در فکر فور می برد و به شما حس آرامش و دلپذیری را ایجاد می کند و البته بخشی از گرمای رنگ خاکستری بژ و همچنین حس قوام بخشیدن به این ترمیم همه به یک سایه چون سایه تاپه منتهی می شود.

6- قرنیزهای هوشمند و براق

طرح قرنیز های هوشمند در واقع خاص ترین نوع قرنیز است که به طور معمول باید قبل یا در حین ساخت برای آن برنامه ریزی کنید و توجه به حساسیت کار خوب است که تمامی این کارها تحت نظر یک متخصص اجرا و نصب گردد تا از این کار لوکس و پیشرفته به بهترین شکل بهره ببرید.

پایه های فلاشینگ به عنوان لایه هایی در بالای دیواره مانند پایه های معمولی نصب نمی شوند. اینها به طور جداگانه در زیر دیوار خشک نصب شده اند، بنابراین هر دو با یکدیگر شکوفا می شوند و فاصله کمی بین آنها آشکار می شود.

7- قرنیزهای برجسته با طرح و رنگ هنری

قطعا این گونه رنگ ها برای کسانی که نسبت به رنگ های غنی بی تفاوت هستند مناسب نخواهد بود، اما اگر دنبال یک رنگ جسورانه برای دیوارهای منزل تان می گردید به جای اینکه دیوارهای اتاق را از سقف تا نزدیک قرنیز رنگ آمیزی کنید بهتر است به جای این کار از سقف تا کف زمین به کار نقاشی ادامه دهید و با این کار شما یک اثر هنری در منزل تان خلق خواهید کرد. هماهنگی رنگ دیوار و قرنیز می تواند دیوار را مرتفع تر نشان بدهد و این کار برای اتاق های کوچک کاری کاملا مناسب و به جا است.

همان طور که در تصویر پایین می بینید همان سایه صورتی مروارید تمام راه را از سقف تا پایین قرنیز تا قالب تاج و روی سقف به خوبی چشم هر مخاطبی را به خود می دوزد. در حقیقت این رنگ منحصر به فرد کمک می کند تا رنگ صورتی کم رنگ شود و پس زمینه را از بین می برد و بدین طریق توجه افراد را به خود جلب می کند.

8- قرنیزهای سنگی

قرنیزهای سنگی بیشتر در طراحی منزل واقع در مناطق گرمسیری مورد استفاده قرار می گیرد که نمای واقعی آن بیشتر در آشپزخانه و حمام نشان داده می شود اما از نظر کاربردی کاملا مناسب و شیک است و در تمامی قسمت های منزل می توانید از آن استفاده کنید. قرنیزهای سنگی بیشتر برای اماکنی که در خطر رطوبت هستند کاملا مناسب خواهد بود و نسبت به قرنیزهای چوبی و دست ساز در چنین شرایطی مناسب تر است و علاوه بر آن این نوع قرنیز کمتر از سایر انواع قرنیز در خطر پوسیدگی قرار می گیرد و بنابراین می توانید تا سال های سال بدون نیاز به تعویض، از آن استفاده کنید و از نظر اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است.

9- قرنیزهای کوتاه و باریک

حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی وارد به محیطی می شوید ارتفاع قرنیز آنقدر زیاد است که بیشتر از سایر عناصر موجود در اتاق توجه تان را جلب کرده است و یا حتی زمانی که وارد به محیطی شده اید که آن قدر قرنیز باریک و کوتاه بوده است که به چشم تان هم نیامده باشد و در حقیقت این نوعی نکته در طراحی دکوراسیون است.

همان طور که در تصویر زیر می بینید قرنیزهای باریک و کوتاه  در این خانه معاصر ژاپنی فقط چند سانتی متر طول دارند یا شاید طول آنها کمتر از 2 اینچ برسند در نگاه اول غالبا به چشم هیچ شخصی ممکن است نیاید یا اصلا توجه اش را جلب هم نکند.

البته در تصویر پایین اگر دقت کنید خواهید دید که ارتفاع قرنیز نصب شده در این حمام به مراتب کوتاه تر از قرنیز نصب شده در خانه ژاپنی در تصویر  بالا است. اگر شما دوست دارید تمام دیوار سرتاسر یکدست و یک رنگ باشد و مستقیم و بدون دخالت قرنیز متصل به کف منزل به نظر برسد می توانید از قرنیز کوتاه و باریک و به رنگ دیوار جهت پیشگیری از هر نوع آسیب دیدگی استفاده کنید.

آشنایی با انواع طرح های قرنیز

ممکن است با آغاز تابستان در فکر تعمیرات جزئی منزل خود باشید و تصمیم داشته باشید دیوارهای خود را از نو نقاشی کنید و یا حتی کاغذ دیواری منزل تان را تعویض کنید. حتی ممکن است دوست داشته باشید به جای این کار قسمت های خاصی از خانه را با هم هماهنگ و ست کنید. افرادی بیشتر در فکر ست کردن مبلمان منزل با پارکت لمینت هستند، و اشخاصی دوست دارند مبلمان منزل شان را با کاغذ دیواری خانه خود ست کنند. شاید هم دوست دارید این هماهنگی فقط بین سرویس های چوب منزل تان باشد.

گاهی می توان با نصب کاغذ دیواری ساده و حتی کاغذ دیواری آبرنگی گلدار، کاغذ دیواری رنگ روشن مثل کاغذ دیواری سفید، کاغذ دیواری قرمز، کاغذ دیواری صورتی، کاغذ دیواری آبی، کاغذ دیواری زرد، کاغذ دیواری بنفش، کاغذ دیواری نارنجی، کاغذ دیواری طلایی و کاغذ دیواری سفید طلایی بسیار راحت و با کمترین هزینه دکور منزل جدید خود را ایجاد کنید.

البته بعضی از افراد هم پارکت لمینت را بیشتر می پسندند و دوست دارند برای کار نوسازی منزل خود از آن استفاده کنند، استفاده از یکی از انواع پارکت لمینت رنگ روشن، پارکت لمینت طلایی، پارکت لمینت سفید، پارکت لمینت طوسی، پارکت لمینت نسکافه ای و… به راحتی و در کوتاه ترین زمان منزل خود را متحول کنید، البته استفاده همزمان کاغذ دیواری و پارکت لمینت در کنار هم بسیار به زیبایی منزل شما کمک می کند.

در بعضی مواقع استفاده از کاغذ دیواری و پارکت لمینت برای برخی از منازل به خاطر فرسودی زیاد کفپوش و دیوارها لازم و ضروری است اما در برخی مواقع بعضی از خانه نیاز به این همه کار برای بازسازی و یا تغییرات اساسی در دکوراسیون منزل شان ندارند و با تغییر چیدمان اثباب و اثاثیه برای تغییر دکوراسیون کافیت می کند و گاهی هم بعضی از دکوراتورها پیشنهاد می کنند قاب عکس های منزل تان را تغییر دهید و یا بین رنگ قاب عکس های نصب شده روی دیواری با رنگ قرنیزها هماهنگی لازم را ایجاد کنید، و این کار با کمترین هزینه می تواند به زیبایی و تغییرات دکوراسیون منزل تان کمک کند.

بعضی از مشتریان ما این روزها سراغ قرنیز طرح دار را برای این منظور از کارشناسان واحد بازرگانی دکورچوب می گیرند و در این مورد سوالات مختلفی می پرسند به هم جهت تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در مورد قرنیز طرح دار برای تان توضیح دهیم.

قرنیز طرح دار

امروز با گسترش هر چه بیشتر حرفه طراحی دکوراسیون داخلی منزل و ادارات و… سبب تولید اقلام و ابزارالات زیادی چون انواع قرنیز طرح دار در جنس های مختلفی نظیر MDF ، سنگی و پلی فریم و قرنیز با روکش پی وی سی شده است. قرنیزهای طرح داری چون قرنیز با طرح ورساچه و با نقوش برجسته را می توان از بازار پیدا کرد.

قیمت قرنیز طرح دار

قیمت قرنیز طرح دار متناسب با جنس و کیفیت آن تعیین می گردد؛ و قیمت قرنیز طرح دار در جنس های ام دی اف، پلی فریم و سنگی کاملا متفاوت خواهد بود.

خرید و فروش قرنیز طرح دار

بنابراین شما با هر کدام از انواع قرنیز در طرح و شکل هایی که گفته شد بنا به سلیقه شخصی تان می توانید در امر بازسازی و یا حتی تغییرات جزیی در سبک دکوراسیون منزل تان استفاده کنید و در ضمن انتخاب طرح و رنگ قرنیز حتما ارتفاع قرنیز را با توجه به موقعیت کاربری تعیین کنید تا پایین دیوارها از هر نوع آسیب دیدگی و خرابی و حتی نم و رطوبت محفوظ باقی بمانند.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع قرنیز های طرح دار و قیمت خرید آن دارید می توانید با کارشناسان شرکت دکورچوب تماس حاصل نمائید؛ چنانچه نیاز به مشاوره رایگان طراحی دکوراسیون داخلی منزل دارید می توانید هم اکنون با یکی از کارشناسان ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان ما هم بهره مند شوید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا