پارکت لمینت

لایه های پارکت لمینت چگونه هستند؟

لایه های پارکت لمینت

بسیاری از مشتریان ما در دکور چوب در مورد قیمت ها و خرید پارکت لمینت که سوال می کنند بحث شان بر سر این است که تفاوت در قیمت پارکت لمنیت ها از کجا ناشی می شود. تفاوت عمده قیمت پارکت لمینت ها از اجناسی که در آنها به کار رفته است می باشد. عمده این تفاوت ها هم از لایه های پارکت لمینت و مغزی و همین طور روکش آن ها ناشی می گردد.

لایه های تشکیل دهنده پارکت لمینت

به عنوان مثال پارکت لمینتی که قیمت آن متری ۷۰ هزار تومان است با پارکت لمینتی که قیمت آن متری ۱۲۰ هزار تومان است تفاوت های زیادی دارند. البته با توضیحاتی که در این جا بیان می کنیم این تفاوت ها و همین طور تمایز قیمت ها بهتر معلوم می گردد.

لایه های پارکت لمینت کدامند؟ هر کدام از این لایه ها چه نقشی در پارکت لمینت دارند؟

به شکل کلی پارکت لمینت ها از ۴ لایه تشکیل می گردند. لایه زیرین تحت عنوان کاغذ بالانس شناخته می شود. لایه بعدی مغزی می باشد. لایه بعدی، لایه مغزی و یا همان لایه HDF می باشد. لایه روی hdf لایه کاغذ ملامینه می باشد. لایه ای که روی کاغذ دکوراتیو قرار می گیرد و لایه بسیار مهمی هم هست کاغذ over lay نام دارد در زیر به توضیح این لایه ها می پردازیم.

لایه تحتانی یا لایه کاغذ بالانس

چرا به این لایه، لایه بالانس گفته می شود؟ این لایه موجب حفظ تعادل پارکت لمینت می گردد و باعث می گردد که پارکت لمینت دچار لغزش نشود. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت و استفاده کافی را برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا