پارکت

پارکت لمینت رنگ روشن برای چه مکان هایی مناسب تر است؟

مزایا و معایب پارکت لمینت رنگ روشن

وقتی تصمیم به انتخاب یا خرید پارکت لمینت می گیرید اولین سؤالی که باید از خود بپرسید این است که می خواهید پارکت لمینت روشن بخرید یا تیره، ولی این سؤال یک پاسخ مشخصی ندارد. درحقیقت، نمی توان یک نسخه را برای همه پیچید، یعنی رنگ مناسب پارکت برای یک منزل با منزل دیگر متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل تصمیم داریم در این به طور خاص به بررسی مزیت های پارکت لمینت روشن بپردازیم.

پارکت لمینت رنگ روشننکات انتخاب رنگ پارکت لمینت

  • سلیقه شخصی شما، به هر حال این شما هستید که باید از نتیجه کار لدت ببرید
  • دکوراسیون منزل، رنگ و دکوراسیون کلی منزل در انتخاب رنگ پارکت لمینت تعیین کننده است
  • حیوان خانگی دارید، اگر حیوان خانگی دارید پارکت رنگ روشن برای شما مناسب است
  • آیا وسواس هستید، اگر خیلی به لکه های روی کفپوش حساس هستید باید انواع مات و رنگ هایی مثل طوسی را انتخاب کنید

نکات انتخاب پارکت روشن

  • منزلتان کوچک است، اگر فضای کوچکی دارید پارکت لمینت رنگ روشن مناسب تر است
  • نور فضا کم است، اگر منزلتان از نور کافی برخوردار نیست بهتر است از پارکت لمینت های رنگ روشن استفاده کنید
  • دیوارها تیره است، درصورتیکه دیوارها تیره ست پارکت روشن تر زیبا خواهد بود

حتما بخوانید : نحوه شستشوی پارکت لمینت

ویژگی های کلیدی پارکت لمینت رنگ روشن

پارکت لمینت رنگ روشن دارای یک سری ویژگی های خاص است که آن را از پارکت لمینت های تیره رنگ متمایز می کند. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت.

پارکت لمینت روشن و لکه

پارکت لمینت رنگ روشن یک ویژگی بسیار مهم دارد و آن کمتر نشان دادن آلودگی نسبت به پارکت لمینت رنگ تیره است. بنابراین حتی افرادیکه پارکت لمینت رنگ تیره را ترجیح می دهند سعی کنند از انواعی که بسیار تیره هستند خودداری کنند، زیرا تمیز نگه داشتن آن کار ساده ای نیست.

پارکت لمینت رنگ روشن و نشان دادن لکه ها

همچنین در هنگام انتخاب پارکت لمینت این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که پارکت لمینت های براق نسبت به پارکت لمینت های مات بیشتر آلودگی را نشان می دهند، بنابراین اگر تمایل ندارید به صورت مکرر سطح پارکت را تمیز کنید انواع مات توصیه می شود.

حتما بخوانید : نگهداری از پارکت چوبی

پارکت لمینت رنگ روشن و خراشیده شدن

درواقع تمام سطوح چوبی و فرآورده های آن تا حدی در معرض خط و خش قرار دارند اما پارکت لمینت رنگ روشن کمتر این آسیب ها را نشان می دهد. درحقیقت به این دلیل که لایه های زیرین پارکت لمینت روشن هستند پس از خراش لایه های روشن نمایان می شود و درواقع ترکیب آنها با قسمت های سالم کانترست بالایی دارد. به همین دلیل پارکت های رنگ روشن وقتی خراش برمی دارند به این دلیل که کانترست کمتری با سایر قسمت ها دارد سطح بی عیب تری را نشان می دهد.

پارکت لمینت رنگ روشن و خراش

پارکت لمینت رنگ روشن و حیوانات خانگی

، زیرا لمینت های رنگ روشن کمتر خراش و آلودگی را نشان می دهند. همچنین، برای ماندگاری بیشتر پارکت لمینت در این مواقع توصیه می شود از پوشش های پلی اورتان استفاده شود تا دوام و ماندگاری آن به مراتب افزایش یابد. البته اگر حیوان خانگی دارید میتوانید مقاله بهترین پارکت لمینت برای حیوانات خانگی را مطالعه کنید تا بهترین پارکت لمینت را انتخاب کنید.

حیوانات خانگی و پارکت لمینت

پارکت لمینت رنگ روشن و بزرگی فضا

پارکت لمینت های رنگ روشن فضا را اندکی بزرگتر و پارکت لمینت های رنگ تیره فضا را کوچکتر از حد واقعی نشان می دهند. البته رنگ دیوارها و میزان نور محیط نیز بسیار مهم است. درصورتیکه تمایل به استفاده از پارکت لمنت رنگ تیره دارید باید رنگ دیوارها روشن بوده و همچنین نورپردازی مناسبی در فضا صورت بگیرد.

پارکت لمینت رنگ روشن و بزرگی فضا

رنگبندی پارکت لمینت های رنگ روشن

پارکت لمینت عسلی یکی از پارکت لمینت های رنگ روشن بسیار پرطرفدار است که جزء ترندهای سال 2020 هم می باشد. پارکت عسلی رنگی گرم و در عین حال روشن می باشد.

پارکت لمینت طوسی نیز از رنگ های پرطرفدار است و توانسته در سال های اخیر در دکوراسیون منازل مدرن جا باز کند از ویژگی های مهم آن می توان به قابلیت ست شدن آن با رنگ های مختلف اشاره کرد.

پارکت لمینت سفید اگرچه برای فضاهای پرتدد انتخاب خوبی نیست اما برای اتاق هایی که باید به گونه ای خاص و اقواگرایانه تزیین شوند بهترین انتخاب است.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا