پارکت لمینت

مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن

مزایا و معایب پارکت لمینت تیره و روشن

مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن موضوع این مقاله از سایت دکورچوب میباشد، امروزه بسیاری از ما جهت تغییر در دکوراسیون و یا بازسازی منازل مسکونی از لمینت پارکت استفاده می کنیم. با توجه به تنوع زیاد این محصول همواره این سوال پیش می آید که خرید پارکت لمینت تیره مناسب تر است یا پارکت لمینت روشن؟ و به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم به مزایا و معایب کفپوش های تیره و روشن بپردازیم.

چطور رنگ پارکت را مناسب فضا و احساس مان انتخاب کنیم؟

  1. پارکت فندقی جزء رنگ های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می کند.
  2. پارکت قهوه ای، حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان روشن زیباتر خواهد بود.
  3.  پارکت بژ مایل به سفید احساس جدید بودن و پاکیزگی را بوجود آورده و فضای اتاق را روشن می کند.
  4.  پارکت خاکستری تیره، خنثی، شیک و آرامش‌ بخش است.

پارکت لمینت تیره رنگ چه کاربردهایی دارد؟

بسیاری از افراد ممکن است که این نوع پارکت لمینت را مناسب استفاده در کفپوش منزل بدانند و یکی از دلایل آنها این باشدکه پارکت لمینت تیره، لکه ها، گرد و غبار و کثیفی ها را کمتر نشان می دهد اما توجه داشته باشید که پارکت لمینت تیره در عوض فضای منزل را هم تیره می کند. به همین دلیل بکار گیری آنها در اتاق ها و فضاهای کوچک که دارای روشنایی و یا نور کمی هستند، توصیه نمی شود و هر چند که جهت برطرف کردن این مشکل از نورپردازی مناسب و تا حدودی نیز می توان برای دیوارها و وسایل منزل، از رنگ های روشن استفاده کرد که جبران کند.

در این راستا، اگر می خواهید از پارکت لمینت تیره در کفپوش منزل تان استفاده کنید توجه کنید که از راهکارهای متفاوتی جهت جبران بازتاب نور کم آن در هر یک از بخش های خانه می توان استفاده کرد.

برای مثال در اتاق نشیمن، می توانید از مبلمان با رنگ های گرم و یا روشن قرار دهید

این کار می تواند فضایی مناسب و آرامش بخش را برای اهالی منزل فراهم کند و از طرف دیگر مسئله کفپوش اتاق های خواب نیز اهمیت خاصی  دارد. توجه داشته باشید که اینجا مکان خواب و استراحت خانواده است و مسئله روشنایی و یا کم نور بودن آن بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل اگر در کف اتاق ها، از پارکت لمینت های تیره با رنگ بندی تیره (مانند بنفش) در روتختی، دیوارها و یا سایر بخش های این مکان استفاده کنید، مسلما فضای این اتاق بسیار زیبا و دلنشین خواهد شد.

توجه داشته باشید که بافت و گره های درون لمینت سهم مهمی در زیبا جلوه دادن آن فضا و همچنین افزایش آرامش به شما خواهند داشت از این رو توصیه می کنیم که پارکت لمینت هایی را خریداری و نصب کنید که دارای گره های تکراری باشند.

در مجموع می توان گفت که لمینت های تیره رنگ، گرد و خاک و یا ذرات معلق در هوا نشان می دهند به همین دلیل اگر با کار منزل و تمیز کردن پارکت لمینت مشکل ندارید،به دفعات و به خصوص در فواصل کوتاه مدت، آنها را باید نظافت کنید.

از طرف دیگر، اگر لمینیت هایی که دارای رنگ بسیار تیره هستند،در کفپوش خانه بکار بردید نگران نباشید چون با دیوار رنگ روشن و یا ملایم به راحتی جبران شده و ترکیب رنگ بندی زیبایی را به وجود می آورند.

لمینت پارکت رنگ روشن چه کاربردهایی دارد؟

این پارکت لمینت ها نیز دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. یکی از مزایای این نوع کفپوش ها این است که بازتاب مناسب نور به خصوص در فصل های سرد سال، می توانند تا حدودی موجب افزایش میزان نور و روشنایی در خانه شوند که این امر به خصوص برای مناطق سرد و یا کوهستانی بسیار مفید است.

بسیاری از جوانان و کسانی که طرح های جدید و مدرن را می پسندند از این نوع پارکت لمینت ها استفاده می کنند چون ویژگی های خاص این نوع از کفپوش ها، می تواند برای سلیقه طیف وسیعی از علاقه مندان و خریداران مناسب باشد و فضای جالبی را در خانه ایجاد کند.

به خصوص مسئله نظافت و پاکیزگی سطح لمینت که گرد و خاک در این نوع کفپوش ها، کمتر دیده می شوند و از این لحاظ – بر خلاف انواع تیره – برای پاک کردن کف خانه نیاز به عجله چندانی نیست و برای کسانی که فرصت کمی جهت کارهای خانه و نظافت و گردگیری دارند، مناسب تر است و در پایان اینکه امیدواریم با توجه به نکات ذکر شده بتوانید به راحتی دست به انتخاب رنگ لمینت مورد نظرتان بزنید.

امیدواریم اطلاعات این مقاله از سری مقالات مجله دکورچوب برای شما مفید بوده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا