پارکت لمینت

مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن

وقتی در مورد انتخاب رنگ پارکت لمینت صحبت می کنیم ممکن است افکار مختلف و بعضاً متناقضی به ذهنتان خطور کند. لمینت های تیره و روشن متنوعی در بازار موجود هستند، اما اینکه بتوانید بهترین را برای فضایی خاص انتخاب کنید همیشه کار ساده ای نیست. در این مطلب سعی داریم به بررسی مزایا و معایب هر یک بپردازیم و اطلاعات خریداران پارکت لمینت را گسترش دهیم.

مقایسه لمینت تیره و روشن

مقایسه پارکت لمینت تیره و روشن

پارکت لمینت ها را می توان به لحاظ تنوع رنگی در دو گروه تیره و روشن طبقه بندی کرد که البته هر یک شامل تنوع رنگی بالایی می باشند. اما به هر حال تصمیم گیری در مورد انتخاب هر یک می تواند برای بسیاری دشوار باشد. اما اولین گام برای انتخاب رنگ لمینت این است که استایل کلی منزل خود را در نظر داشته باشید و مطابق با آن اقدام به خرید کنید. بهترین راه برای انتخاب رنگ لمینت روشن یا تیره بررسی میزان رفت و آمد است. رنگ لمینت بشدت بر تعداد دفعاتی که باید آن را تمیز کنید تأثیر می گذارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که چطور بین ویژگی های معماری منزل با رنگ لمینت ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال عوامل زیر مهم ترین عواملی هستند که در انتخاب رنگ لمینت مؤثرند:

  • رنگ دیوارها
  • رنگ مکمل فضا
  • مبلمان یا لوازم دکوری
  • نور

رنگ لمینت می تواند به شدت بر جذابیت اتاق تأثیرگذار باشد. اگر اتاقی را از ابتدا طراحی می کنید، به تم کلی که قرار است پیاده کنید فکر کنید. همچنین مهم است که سایر فاکتورها مثل نور طبیعی و دکور کلی را نیز در نظر داشته باشید.

پارکت لمینت تیره یا روشن

فاکتورهای مهم انتخاب پارکت لمینت تیره یا روشن

وقتی به نوع لمینتی که قرار است بخرید فکر می کنید، باید به یک سری نکات واقف باشید. در ادامه قصد داریم شما را با این موارد آشنا کنیم.

نگهداری از پارکت لمینت

تمایل دارید هر چند وقت یکبار لمینت را تمیز کنید؟ میزان رفت و آمد روی لمینت چقدر است؟ اگر فرزند نوپایی دارید و یا حیوان خانگی نگهداری می کنید، باید بدانید که قطعاً به تمیز کردن پارکت لمینت بیشتری نیاز خواهید داشت و تمیز کردن های مکرر به معنی خط و خش های بیشتر نیز می باشد.

بقایا و گرد و غبار روی لمینت های تیره بیشتر خودنمایی می کند. بنابراین اگر اتاقی دارید که ترافیک بالایی دارد از لمینت روشن استفاده کنید تا اغلب مواقع تمیز به نظر برسد.

همچنین خط و خش بر روی لمینت تیره بیشتر به چشم می رسد. درواقع بدلیل تضاد رنگی بین لایه رویی و مغزی در لمینت های تیره خط و خش جلوه نامناسب تری خواهد یافت. به همین دلیل افرادیکه حیوان خانگی دارند توصیه می شود از لمینت های روشن استفاده کنند.

نگهداری از پارکت لمینت

رنگ اتاق و انتخاب رنگ لمینت

اگر رنگ دیوارها و مبلمان تیره است، کفپوش با رنگ روشن یک انتخاب ایده آل است زیرا باعث می شود المان های تیره خودنمایی بیشتری بکنند. عکس این قانون نیز برقرار است، یعنی اگر دیوارها و مبلمان دارای تناژ رنگ روشن هستند لمینت تیره انتخاب ایده آل تری است.

پارکت لمینت تیره فضا را رسمی تر می کنند و بیشتر برای اتاق پذیرایی و فضاهای اداری مناسب هستند. لمینت های تیره طیف گسترده ای از رنگ ها و الگوها را تکمیل می کنند. اگر پارچه های متنوع، مبلمان و اکسسوری های مختلفی در محیط به کار رفته باشد یک لمینت تیره می تواند ارتباط خوبی بین آنها برقرار کند. با این حال لمینت های تیره ممکن است باعث شود فضا کوچک به نظر برسد. پس نمی تواند ایده مناسب در فضاهای کوچک باشد.

لمینت های روشن فضا را بزرگتر و جادارتر نشان می دهند. لمینت های روشن باعث می شوند بتوانید از انواع دارای تکسچر دارای گره های متنوع آن استفاده کنید. درواقع هر چه لمینت روشن تر باشد تسکچر و طرح روی آن با وضوح بیشتری قابل دید است. به طور کلی استفاده از لمینت های روشن باعث می شود محیط کمتر شخصی به نظر برسد و بیشتر شبیه به گالری های هنری باشد.

انتخاب رنگ لمینت و رنگ دیوارها

استایل مبلمان و دکور در انتخاب پارکت لمینت

بسیاری از لمینت های که حالت رنگ رفته و سنگ شور دارند و انواع دارای رنگ طوسی با دکوراسیون سنتی و روستیک هماهنگی بیشتری دارند. از طرفی رنگ های بسیار روشن در دکوراسیون مدرن جایگاه ویژه ای دارند.

لمینت های دارای تناژ متوسط و تیره در دکوراسیون های مختلفی به کار می روند، به این دلیل که لمینت های تیره بخوبی با هر دکوراسیونی هماهنگ می شوند. برای مثال، لمینت گردویی و ماهاگونی هم در دکوراسیون مدرن و هم سنتی به کار می رود. کفپوش های تیره تر کاربردهای چندگانه دارند و استفاده از آنها محدودیت های کمتری ایجاد می کند.

انتخاب مبلمان و رنگ پارکت لمینت

هماهنگی لمینت ها در فضاهای کناری

در این مورد هیچ قانون ثابتی وجود ندارد؛ یکسان بودن لمینت ها در اتاق های کناری کاملاً به سلیقه شخصی شما برمی گردد و درست و غلط بودن در این زمینه بی معناست. با این حال، اگرچه ضروری نیست لمینت همه اتاق ها یکسان باشد اما یکسان بودن آنها فضا را زیباتر و هماهنگ تر جلوه می دهد.

وقتی به کف منزل خوب نگاه می کنید، این احساس منتقل می شود که کف فضاها با هم هماهنگ هستند. بنابراین این موضوع بهتر است در انتخاب لمینت نیز مد نظر قرار بگیرد. در ادامه با روش های انتخاب لمینت برای اتاق های مختلف یک منزل آشنا می شویم.

هماهنگی پارکت لمینت فضاهای کناری

انتخاب حداکثر سه رنگ، برای انتخاب رنگ لمینت برای اتاق هایی که در کنار هم قرار دارند نباید از بیش از سه رنگ استفاده کرد. زیرا این کار باعث می شود فضا نامرتب و شلخته به نظر برسد.

انتخاب بهترین لمینت برای هر اتاق، هر اتاق با دارا بودن معماری و شرایط خاص می تواند با لمینت روشن یا تیره زیبا به نظر برسد. برای مثال، اتاق هایی که دارای نور طبیعی هستند با لمینت تیره زیبا می شوند. زیرا نور باعث می شود فضا فراخ تر به نظر برسد. لمینت طوسی یا رنگ روشن برای فضاهای عمومی تر مثل نشیمن و آشپزخانه مناسب است. به همین دلیل قبل از انتخاب رنگ کفپوش در آن فضا باید به ویژگی ها و کاربردهای کلیدی آن توجه کرد.

توجه به دکوراسیون هر اتاق، قبل از انتخاب لمینت به تناسب رنگی اجزاء مختلف با هم فکر کنید. حتی اگر در حال حاضر دکوراسیونی وجود ندارد ایده کلی در این زمینه داشته باشید.

انتقال ملایم رنگ ها، تغییر رنگ لمینت از اتاقی به اتاق دیگر باید بسیار ملایم و نرم صورت بگیرد. در این مرحله باید حدالامکان از تغییر تناژ رنگ به طور ناگهانی اجتناب کرد. برای ارتباط بین اتاق هایی که با لمینت هایی متضاد پوشش داده شده اند بهتر است از رنگ های حنثی استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا