پارکت

محاسبه قیمت پارکت لمینت

قیمت پارکت لمینت

محاسبه قیمت تمام شده پارکت لمینت یکی از موضوعات اساسی است که هر خریداری باید با نحوه محاسبه آن آشنایی داشته باشد. این موضوع به خصوص در این روزها که قیمت ها به شکل وحشتناکی افزایش داشته اند بیش از پیش اهمیت یافته است. در دکوراسیون داخلی محاسبه قیمت تمام شده کابینت، قرنیز، کاغذ دیواری و اجناس مشابه با کمک محاسبات ساده ریاضی قابل انجام است.

در این مقاله قصد داریم نحوه محاسبه قیمت پارکت لمینت برای منازل و یا محیط های اداری را با هم مرور کنیم. برای محاسبه قیمت پارکت لمینت سه فاکتور اساسی وجود دارد:

  • قیمت پارکت لمینت
  • قیمت ابزار ها و وسایل
  • قیمت حمل و نصب

بسیاری از افرادی که برای خرید پارکت لمینت مراجعه می کنند، به قیمت ابزارها و همین طور قیمت حمل و نصب دقت نمی کنند به همین دلیل در برآورد قیمت نهایی دچار مشکل می شوند. جالب است بدانید که این دو موضوع قسمت اعظمی از قیمت تمام شده را به خود اختصاص می دهند. برای قیمت تمام شده پارکت لمینت بایستی که نقشه منزل را به روی کاغذ بیاورید و کل منزل را به مستطیل های کوچک تر تقسیم نمایید تا متراژ لازم را بدست بیاورید.

نحوه محاسبه قیمت پارکت لمینت

نکته مهم در این قسمت این است که پس از محاسبه متراژ، بسته به مدل کار بین ۵ تا ۱۰ درصد متراژ بیشتر به منظور پرتی کار در نظر گرفته می شود (وجود ستون، انحنا و قوس پرتی بالاتری دارند).

محاسبه قیمت پارکت لمینت در قالب یک مثال ساده

مثال: فرض کنید که متراژی که برای دفتر کارتان با محاسبه پرتی بدست آوردید ۶۷ متر مربع باشد و فرض کنید که  قصد خرید پارکت لمینت ایشیک را دارید. تصور کنید هر بسته ایشیک ۱.۸۲۴ متر مربع باشد. ۶۷ را به ۱.۸۲۴ تقسیم می کنیم که ۳۶.۷ بدست می آید پس باید ۳۷ بسته خریداری نمایید. پس از آن با ضرب هر بسته در قیمت هربسته هزینه خرید پارکت لمینت بدست می آید. بعد از محاسبه پارکت لمینت نوبت به فوم و قرنیز می رسد. در محاسبه متراژ فوم دقت کنید که به دلیل آنکه فوم در زیر کار قرار می گیرد پرتی ندارد و لازم نیست ۵ تا ۱۰ درصد را به عنوان پرتی درنظر داشته باشید.

آموزش محاسبه قیمت تمام شده پارکت لمینت

محاسبه قیمت قرنیز

برای محاسبه قیمت قرنیز باید دور تا دور دیوارها را متر زده و جمع کنید و در صورتی که تمایل به خرید قرنیز ام دی افی د اشته باشید عدد حاصل را تقسیم بر ۳.۶۶ و در صورتی که قصد خرید  قرنیز پی وی سی داشته باشید عدد بدست آمده را بر۳ تقسیم کنید.

مثال: فرض کنید دور تا دور دیوارمان ۸۸ متر شد در صورتی که بخواهیم از قرنیز ام دی افی استفاده کنیم، ۸۸ را به ۳.۶۶ متر تقسیم می کنیم که عدد ۲۴.۰۴ بدست می آید، یعنی به ۲۵ شاخه قرنیز ام دی افی نیاز دارید.

آموزش نحوه محاسبه قیمت قرنیز

در صورتی که قصد خرید قرنیز پی وی سی را داشته باشید باید ۸۸ را بر ۳ تقسیم نمایید که عدد ۲۹.۳ بدست می آید که باید ۳۰ شاخه خرید نمایید. پس از محاسبه پارکت لمینت و قرنیز و فوم نوبت به محاسبه هزینه حمل  نقل می رسد. بسته به نوع حمل (وانت، نیسان، خاور) و فاصله انبار با محل نصب این هزینه متغیر می باشد که می بایست با سوال از باربری و یا فروشنده این هزینه را بدست بیارید.

امیدوارم که توانسته باشیم با زبان ساده روش محاسبه هزینه تمام شده پارکت لمینت را به شما آموزش داده باشیم. درصورتیکه تمایل دارید این مقاله را با افرادیکه تصور می کنید به آن نیاز دارند به اشتراک بگذارید.

امی

 

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. ما یک پروژه داریم در شمال شهر تهران برای یرآورد قیمت این پروژه از تون رااهنمایی می خواستیم.

    1. سلاکم بسته به نوع لمینتی که انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی رو بایستی پرداخت کنید.
      برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا