لمینت

محاسبه قیمت پارکت لمینت مورد نیاز چگونه است؟ چگونه یک برآورد مالی از قیمت تمام شده داشته باشیم؟

بحث قیمت و همین طور هزینه های تمام شده از جمله موضوعات مهمی است که برای هر کسی از اهمیت خاصی برخوردار است. این موضوع به خصوص در این روزها که قیمت ها به شکل وحشتناکی افزایش داشته اند بیشتر اهمیت یافته است. در دکوراسیون داخلی چه خرید کابینت، چه خرید قرنیز و کاغذ دیواری و چه دیگر اجناس با یک سری محاسبات ساده ریاضی می توان قیمت تمام شده را به سادگی بدست آورد.

در این مقاله بحثمان محاسبه قیمت پارکت لمینت برای منازل و یا محیط های اداری می باشد. برای محاسبه قیمت پارکت لمینت به سه موضوع بایستی دقت کافی داشت.

  • قیمت پارکت لمینت
  • قیمت ابزار ها و وسایل
  • قیمت حمل و نصب

بسیاری از افرادی که برای خرید پارکت لمینت مراجعه می کنند، به قیمت ابزارها و همین طور قیمت حمل و نصب دقت نمی کنند و در برآورد قیمت مالی دچار مشکل می گردند که خود این دو موضوع قسمت اعظمی از قیمت تمام شده را به خود اختصاص می دهند. برای قیمت تمام شده پارکت لمینت بایستی که نقشه منزل را به روی کاغذ بیاورید و کل منزل را به مستطیل های کوچک تر تقسیم نمایید تا متراژ لازم را بدست بیاورید.

نکته مهم در این قسمت این است که پس از محاسبه متراژ، بسته به مدل کار بین ۵ تا ۱۰ درصد کار برای پرتی کار اضافه در نظر بگیرید (مکان هایی که ستون دارند، مکان هایی که انحنا و قوس دارند پرتی کار بالا می رود). بعد از آنکه متراژ مورد نظر را بدست آوردید نوبت به محاسبه تعداد کارتن می رسد که بایستی به سمت بالا رند گردد.

محاسبه قیمت پارکت لمینت در قالب یک مثال ساده

مثال: فرض کنید که متراژی که برای دفتر کارتان با محاسبه پرتی بدست آوردید ۶۷ متر مربع می باشد. فرض کنید که  قصد دارید پارکت لمینت ایشیک را خریداری نمایید و حالا چگونه تعداد بسته به دست می آید؟ هر بسته ایشیک ۱.۸۲۴ متر مربع می باشد. ۶۷ را به ۱.۸۲۴ تقسیم می کنیم که ۳۶.۷ بدست می آید که برای این منظور ۳۷ بسته را خریداری می بایست نماییم. پس از آن با ضرب هر بسته در قیمت هربسته هزینه خرید پارکت لمینتمان بدست می آید و پس از محاسبه پارکت لمینت نوبت به فوم و قرنیز می رسد. در محاسبه متراژ فوم دقت کنید که به دلیل آنکه فوم در زیر کار قرار می گیرد پرتی ندارد و لازم نیست ۵ تا ۱۰ درصد را به عنوان پرتی درنظر داشته باشید.

محاسبه قیمت پارکت لمینت که انجام نوبت به قرنیز می رسد

برای قرنیز هم دورتا دور دیوار ها را متر زده و جمع می کنیم و در صورتی که قرنیز ام دی افی بخواهیم استفاده کنیم تقسیم بر ۳.۶۶ و در صورتی که قرنیز پی وی سی بخواهیم که استفاده کنیم تقسیم بر ۳ می کنیم.

مثال: دور تا دور دیوارمان ۸۸ متر شد در صورتی که بخواهیم از قرنیز ام دی افی استفاده کنیم، ۸۸ را به ۳.۶۶ متر تقسیم می کنیم که عدد ۲۴.۰۴ بدست می آید که می بایست ۲۵ شاخه خرید نماییم.

در صورتی که قرنیز پی وی سی بخواهیم خرید نماییم ۸۸ را به ۳ تقسیم می نماییم که عدد ۲۹.۳ بدست می آید که باید ۳۰ شاخه خرید نماییم. پس از محاسبه پارکت لمینت و قرنیز و فوم نوبت به محاسبه هزینه حمل  نقل می رسد. بسته به مقدار بارتان که با چه ماشینی حمل می شود (وانت، نیسان، خاور) و مکان قرار گیری انبار و فاصله با محل نصب این هزینه متغیر می باشد که می بایست با سوال از باربری و یا فروشنده این هزینه را بدست بیارید. در زیر توجه شما را به نحوه نصب اصولی پارکت و قرنیز جلب می نماییم.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. ما یک پروژه داریم در شمال شهر تهران برای یرآورد قیمت این پروژه از تون رااهنمایی می خواستیم.

    1. سلاکم بسته به نوع لمینتی که انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی رو بایستی پرداخت کنید.
      برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا