پارکت لمینت

محاسبه قیمت پارکت لمینت

نحوه محاسبه متر مربع پارکت و کفپوش

محاسبه قیمت تمام شده پارکت لمینت یکی از موضوعات اساسی است که هر خریداری لازم است با نحوه محاسبه آن آشنایی کامل داشته باشد. درست است که در هنگام خرید این فروشنده است که با دریافت اطلاعات از شما به محاسبه قیمت پارکت لمینت پرداخته و عدد نهایی را از شما طلب می کند اما دانستن و داشتن آگاهی کافی در این زمینه می تواند به نفع شما تمام شده و جلوی گران فروشی برخی از فروشندگان را بگیرد. گذشته از آن باید یاد بگیریم که هیچ موضوعی را بدون دلیل و مدرک نپذیریم و شروع آن می تواند از خرید پارکت لمینت آغاز شود.

محاسبه قیمت پارکت لمینت

پارکت لمینت و محاسبه قیمت تمام شده

پارکت لمینت ها از کفپوش های پرطرفدار محسوب می شوند و هر روزه بر دوستداران آن افزوده می شود. این کفپوش های محبوب برخلاف پارکت ها از چوب خام تهیه نمی شوند و فیبرهای چوبی با تراکم بالا تنها بخشی از ساختار آن را تشکیل می دهد. از این رو حساسیت هایی که پارکت های تمام چوب دارا بودند را ندارند. به عنوان مثال، پارکت های چوب طبیعی بشدت به آب و رطوبت حساس هستند و شرایط نگهداری پیچیده تری دارند اما لمینت ها به این دلیل که کفپوش هایی صنعتی محسوب می شوند نسبت به شرایط محیطی حساسیت به مراتب کمتری دارند و نگهداری از آنها ساده تر است. به همین دلیل افراد به خرید آن متمایل تر هستند. به لحاظ قیمت تمام شده می توان در چهار مرحله خلاصه کرد.

کفپوش پارکت لمینت

مرحله اول خرید پارکت لمینت است. در این مرحله به این دلیل که در ساختار لمینت از چوب طبیعی استفاده نشده است شاهد تفاوت قیمت چشمگیری بین لمینت و پارکت هستیم. در ساختار لمینت از مواد صنعتی همچون پی وی سی به منظور افزایش مقاومت افزوده شده است و درنتیجه قیمت به نسبت پارکت های چوب های گران قیمت تهیه شده از چوب بلوط، گردو و راش پایین تر خواهد بود.

مرحله دوم مرحله نصب می باشد. نصب پارکت لمینت به صورت کلیکی صورت می گیرد. این روش نصب کار را برای نصابان بسیار ساده تر کرده است. هر تایل لمینت دارای قسمتی است که زبانه و قسمتی که شیار دارد می باشد. در هنگام نصب زبانه یک تایل در شیار تایل بعدی قفل می شود و با این حساب دیگر نیازی به استفاده از چسب نخواهید داشت. همچنین پیروی از چنین سیستم نصبی می تواند برای صاحب خانه ها نیز رضایت بخش تر باشد به این دلیل که ریخت و پاش های کمتری خواهد داشت و از هیچ ماده اضافی استفاده نخواهد شد و دوم آنکه کار نصب به سرعت صورت خواهد گرفت. به عنوان مثال می توان یک فضای  در این مرحله نیز تفاوت قیمتی بین نصب لمینت و پارکت وجود دارد این تفاوت قیمت مربوط به روش نصب این دو می شود. قیمت تمام شده  متری را در چند ساعت لمینت کرد.

زبانه و شیار در لمینت

مرحله بعدی ابزارهایی هستند که در هنگام خرید لمینت باید خریداری شوند. این ابزارها شامل قرنیز، گرده، اسکوتی و ابزارهای دیگر هستند که متناسب با شرایط منزل شما انتخاب می شوند. به یاد داشته باشید ابزارها گرچه ظاهر کار را زیباتر و شکیل تر خواهند کرد اما خاصیتی فراتر از یک عنصر تزئینی دارند و وجود آنها کاملاً ضروری خواهد بود.

مرحله نهائی نیز مبحث نگهداری از پارکت لمینت می باشد. پارکت لمینت ها محصولات صنعتی هستند که تمام تدابیر برای افزایش عمر مفید بر روی آنها انجام گرفته است. لایه اورلی از ایجاد خراش و صدمات سطحی بر روی لمینت جلوگیری می کند، شیارهای پارافین خورده از نشت رطوبت به لایه مغزی که همان لایه اصلی لمینت است جلوگیری می کند، لایه تحتانی از نفوذ رطوبت از کف زمین به لمینت جلوگیری می کند و استفاده از فوم از شکنندگی و آسیب به آن پیشگیری می کند. بنابراین با اندیشیدن تمام این تدابیر شاید بار مسئولیت کارهایی که خریدار باید انجام دهد بشدت کاهش خواهد یافت و به رعایت اصول ساده مثل اجتناب از آب و شوینده های قوی خلاصه می شود.

نگهداری از پارکت لمینت

در انتها نیز مبحث حمل به محل مورد نظر است. هزینه حمل اگرچه اغلب نادیده گرفته می شود اما می تواند با توجه به مسافت بین انبار شرکت تا منزل شما مبلغ قابل توجهی باشد.بنابراین لازم است آن را نیز مدنظر قرار دهید.

حال که دانستیم هزینه های تمام شده خرید پارکت لمینت و نگهداری از آن مربوط به چه بخش هایی می شود و چرا قیمت تمام شده لمینت از پارکت کمتر است بهتر است به طور دقیق تر با محاسبه قیمت تمام شده پارکت لمینت آشنا شویم تا بتوانیم در موارد نیاز خود به شخصه از پس محاسبه آن بربیاییم.

قیمت پارکت لمینت (محاسبه قیمت تمام شده پارکت لمینت)

برای بدست آوردن قیمت پارکت لمینت در وهله اول لازم است مساحت فضای مد نظر را بدست بیاورید. بدین منظور کافی ست فضا را به صورت قطعات مربعی یا مستطیلی تقسیم بندی کنید و مساحت هر بخش را جداگانه از حاصلضرب طول در عرض بدست بیاورید و در انتها مساحت بخش های مختلف را با هم جمع کنید. این عدد همان مساحت لمینت مورد نیاز شما می باشد.

محاسبه قیمت پارکت لمینت

نکته مهم در این قسمت این است که پس از محاسبه متراژ، بسته به شرایط کار بین ۵ تا ۱۰ درصد متراژ بیشتر به منظور پرتی کار در نظر گرفته می شود (وجود ستون، انحنا و قوس پرتی بالاتری دارند).

البته در نظر داشته باشید که لمینت ها به صورت عددی به فروش نمی رسند بلکه تعدادی تایل در داخل یک بسته قرار می گیرد و میزان خرید شما باید براساس بسته باشد نه تایل تکی. بسته های لمینت بسته به برند مورد نظر شما می تواند تعداد تایل مختلفی داشته باشد اما معمولاً در هر بسته 8 تایل وجود دارد پس اگر شما به 9 تایل نیاز داشته باشید باید 2 بسته خرید کنید.

محاسبه قیمت پارکت لمینت در قالب یک مثال ساده

به عنوان مثال فرض کنید که متراژی که برای دفتر کارتان با محاسبه پرتی بدست آوردید ۶۷ متر مربع باشد و فرض کنید که  قصد خرید پارکت لمینت ایشیک را دارید. هر بسته ایشیک ۱.۸۲۴ متر مربع باشد. ۶۷ را به ۱.۸۲۴ تقسیم می کنیم که ۳۶.۷ بدست می آید پس باید ۳۷ بسته خریداری نمایید. پس از آن با ضرب هر بسته در قیمت هربسته هزینه خرید پارکت لمینت بدست می آید. بعد از محاسبه پارکت لمینت نوبت به فوم و قرنیز می رسد. در محاسبه متراژ فوم دقت کنید که به دلیل آنکه فوم در زیر کار قرار می گیرد پرتی ندارد و لازم نیست ۵ تا ۱۰ درصد را به عنوان پرتی درنظر داشته باشید.

آموزش محاسبه قیمت تمام شده پارکت لمینت

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

  1. ما یک پروژه داریم در شمال شهر تهران برای یرآورد قیمت این پروژه از تون رااهنمایی می خواستیم.

    1. سلاکم بسته به نوع لمینتی که انتخاب می کنید هزینه های متفاوتی رو بایستی پرداخت کنید.
      برای اطلاعات بیشتر با بخش فروش شرکت دکورچوب در ارتباط باشید.

    1. شرکت دکورچوب نماینده چندین برند بادوام و باکیفیت توی پارکت لمینت هست که برای بحث قیمت می تونید به شرکت دکورچوب مراجعه و یا تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا