کاغذ دیواری

مراحل تولید کاغذ دیواری از ابتدا تا انتها

تولید و ساخت کاغذ دیواری در ایران

بسیاری از افراد سوال می کنند که مراحل تولید کاغذ دیواری به چه شکل است . آیا می توان در ایران برای خرید کاغذ دیواری آنرا تولید کرد ؟ آیا می توان در این مراحل دخل و تصرف کرد ؟ مراحل تولید کاغذ دیواری کلا چند مرحله است ؟ و در این مقاله قصد داریم به صورت اجمالی به سوالات متعددی که معمولا توسط افراد مطرح می گردد پاسخ می دهیم .

تولید کاغذ دیواری در ایران

شرکت دکورچوب از واردکنندگان مطرح کاغذ دیواری در ایران می باشد . دکورچوب با داشتن بیش از ۵۰۰ نماینده و عاملیت در سراسر ایران به پخش سراسری کاغذ دیواری در ایران می پردازد . سوالی که بسیاری از نمایندگان و عاملیت ها از ما می پرسند این است که چرا در ایران تولید کاغذ دیواری به شکل قوی صورت نمی گیرد .

به طور خلاصه باید بگوییم که کاغذ دیواری از جمله کالاهایی است که تولید آن در حجم و مقیاس بالا و به صرفه است و در ایران به علت اینکه امکان صادرات کم می باشد شرکت های کمی وارد این قسمت شده اند که از نظر کمیت و کیفیت هم از استانداردهای جهانی نازل تر می باشند .

مراحل تولید کاغذ دیواری به چه صورت بوده و چه مراحلی دارد؟

1-طراحی

امروزه طرح های کاغذ دیواری ها از اسکیس هایی انتخاب می شوند که توسط چندین نفر از اعضای تیم های طراحی ، طراحی شده اند . بعد از انتخاب طرح و ابعاد ، طرح با رنگ های مختلف تست شده و بهترین آنها انتخاب می شود . سپس شیوه ی چاپ طرح انتخاب می شود و طرح بر روی کاغذ های نمونه تست می شود تا از درست بودن همه چیز اطمینان حاصل شود .

2-آماده سازی

ورقه های کاغذی که بر پایه ی چوب ساخته می شوند و تقریبا از تمامی قسمت های درخت استفاده می شود . در مرحله ی اول قسمت های اضافه (پوست درخت) از آن جدا شده ، مواد باقی مانده آسیاب شده و با اضافه شدن مواد شیمیایی به دوغاب تبدیل می شود . به دوغاب تولید شده ، اکسید کلر و اکسیژن اضافه می کنند تا مواد اضافه و مضر از خمیر چوب جدا شود . سپس با استفاده از مواد سفید کننده “رنگ خمیر به دست آمده را اصلاح می کنند . در پایان مرحله بر اساس نیاز با استفاده از فیبر ها می توان به کاغذ دیواری بافت های مختلفی داده شود .

3-پوشش

در این مرحله رنگ اصلی و پایه باید به مواد اضافه شود و در این مرحله پوشش های پلی ونیل کلراید (پی وی سی) ، الیاف سلولزی ، اکسید تیتانیوم ، لاتکس و… به آنها اضافه می گردد . در این مرحله با توجه به مواد اضافه شده ضخامت کاغذها تعیین می شود  که ضخامت کاغذها با طول عمرشان در ارتباط است.

4-چاپ

چهار تکنیک متفاوت برای چاپ کاغذ دیواری وجود دارد . چاپ سطحی ،  کلیشه ای ، سیلک اسکرین و غلتکی

5-پیش آمادگی

کاغذ چاپ شده با لایه ای نشاسته گندم یا ذرت مرطوب پوشانده و سپس خشک می شود .

6-بسته بندی

کاغذهای خشک شده ، با توجه به نوع کاربری ساز بندی شده و برش داده می شوند . کاغذها توسط دستگاه ها رول شده ، ابعاد و دستور العمل نصب در داخل آنها تعبیه و با پوشش های پلاستیکی بسته بندی می شوند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا