والپیپر

مزایای کاغذ دیواری

مزیت های کاغذ دیواری نسبت به سایر مصالح

مزایای کاغذ دیواری و بررسی کامل و جامع آن موضوع این مقاله از وبسایت مجله شرکت دکورچوب میباشد، در مقالات قبلی دلایل انتخاب این محصول به عنوان بهترین دیوارپوش را در دکوراسیون داخلی منزل به طور کامل توضیح دادیم، در ادامه نیز مهم ترین مزیت های کاغذ دیواری برای استفاده نسبت به سایر مصالح موجود را برای شما عزیزان شرح خواهیم داد، پس تا انتهاب همراه ما باشید.

جایگزینی مناسب برای رنگ آمیزی های سنتی دیوار یکی از مزایای کاغذ دیواری

به صورت سنتی در کشور ما برای تزیین دیوارهای محل کار یا محل زندگی از طیف های مختلف رنگ روغنی یا پلاستیک استفاده می شد؛ اما نو آوری های مختلف و به روز در زمینه ی ساخت و تولید انواع و اقسام کاغذ دیواری در طرح ها و رنگ های مختلف و مواد اولیه ی گوناگون باعث شده این نوع پوشش دیوار اکنون جایگاه ویژه ای در دکوراسیون داخلی به خود اختصاص دهد و از دیگر مزایای کاغذ دیواری است.

مزایای کاغذ دیواری

تنوع رنگ و طرح کاغذ دیواری

از جمله مزیت های دیگر تنوع طرح و رنگ بندی کاغذ دیواری است، استفاده از کاغذ دیواری این امکان را فراهم می کند که به جای طرح های ساده و محدود قابل اجرا با رنگ های ساختمانی، گستره ی وسیعی از طرح ها و حتی بافت های گوناگون را انتخاب کنیم؛ این تنوع ، امکان طراحی خاص و استثنایی منزل به طوری که هم از نظر رنگ و هم از نظر طرح با دکوراسیون منزل هماهنگ باشد، فراهم میکند و از مزایای کاغذ دیواری نسبت به سایر مصالح است.

تعدیل مشخصات فضا

استفاده از کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی منزل نسبت به رنگ امکان مانور بیشتری در در تصحیح نمای دیوار های خانه در اختیار ما قرار می دهد به عنوان مثال برای کوتاه تر جلوه دادن ارتفاع سقف یک اتاق به راحتی میتوانیم از کاغذ دیواری هایی با طرح های افقی استفاده کنیم  و یا استفاده از کاغذ دیواری بافت دار به فضا عمق می دهد.

حتما بخوانید: بزرگ نشان دادن خانه با کاغذ دیواری

با کاغذ دیواری عمودی می توانید دیوار ها را بلند تر جلوه داده و این حس را القا کنید که گویا سقف در فاصله مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است؛ با استفاده از کاغذ دیواری هایی با طرح هایی افقی می توانید خانه را بزرگتر و پهن تر از آنچه هست نشان داده و در عین حال سقف را به کف نزدیکتر نشان دهید، با استفاده از کاغذ دیواری زیگزاگ و با طرح های قطری می توانید محیط را زنده تر جلوه داد.

پاسخ گویی به انواع سلیقه ها

طرح های بسیار متنوع کاغذ دیواری های امروزی پاسخ گوی هر نوع سلیقه ای هستند . انواع کاغذ دیواری های گلدار با رنگ های ملایم فضا را آرام و کاغذ دیواری هایی با رنگ های درخشان ، شاد و طرح های مدرن و هندسی فضا را پر انرژی و زنده می کند و این مورد از مزیت های کاغذ دیواری به شمار می رود.

متناسب سازی فضا و کاربری آن

طرح های مختلف برای پوشش دیوار ، یکی از مزیت های کاغذ دیواری به حساب می آیند . طرح هایی که برای پوشش دیوار هر یک از اتاق ها به کار می برید باید با روح و کاربرد آن فضا متناسب باشد . طرح های گلدار ، هندسی و یا تصویری هر یک اثری خاص بر روی حالات و احساسات افراد باقی می گذارند . چنانچه الگوی کاغذ دیواری خیلی نزدیک به هم ، منظم و در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد ، پوشش دیوار بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد به نحوی که مبلمان و وسایل اتاق کمتر دیده می شوند .

علاوه بر این می توان طرح های خاص و متناسب با هر یک از فضا را انتخاب نمود . برای مثال از طرح های کلاسیک برای سالن پذیرایی ، از طرح های اسپرت برای اتاق نشیمن و اتاق خواب و از طرح های کارتونی و عروسکی برای اتاق خواب کودک استفاده می شود .

متناسب سازی فضا با کلیه عناصر محیط

استفاده از کاغذ دیواری به عنوان پوشش دیوار های یک اتاق توجه بیشتری را در انتخاب مبلمان ، کفپوش و سایر اجزا ی دکوراسیونی یک اتاق طلب می کند. اگر کف یک اتاق ساده و به رنگ های خنثی است متوانید از کاغذ دیواری های گلدار با طرح های شلوغ بهره بگیرید اما چنانچه در کف ، پوشش طرح دار و شلوغ استفاده می کنید . کاغذ دیواری را با طرح های ساده و رنگ های ملایم در نظر بگیرید و از ترکیب طرح های شلوغ در دیوار و کف با هم بپرهیزید .

جلو گیری از انعکاس و کنترل صدا

انتخاب این پوشش برای دیوارهای اماکن می تواند علاوه بر زیبایی ، کار کرد های متفاوتی نظیر عایق حرارتی و برودتی و عایق صوتی داشته باشد .

 سرعت نصب و اجرا

مراحل انتخاب وخرید و نصب کاغذ دیواری تقریبا یک هفته زمان نیاز دارد ، که این فرایند در مقایسه با بقیه آیتم های ساختمانی و دکوراسیون داخلی کمترین بازه زمانی و بالاترین سرعت اجرا به حساب می آید . این در حالیست که برای رنگ آمیزی دیوار های یک ساختمان ممکن است تا یک ماه زمان نیاز داشته باشد که از مزایای کاغذ دیواری است .

 متناسب با هر نوع بودجه

کاغذ دیواری بر حسب جنس ، مشخصات سازنده و قدرت طراحی و … در بازار با قیمت های مختلفی ارائه می گردد . اما این تفاوت ها باعث شده است کلیه اقشار با بودجه های مختلف  نیاز خود را رفع نموده و قدرت انتخاب داشته باشند . و این یکی دیگر  از مزیت های کاغذ دیواری است .مزایای دریافت خدمات از دکورچوب چیست ؟

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ چیست؟

در گذشته اغلب خانه ها بعد از مرحله گچ کاری فقط یک گزینه انتخابی داشتند، آن گزینه فقط رنگ بود اما در حال حاضر گزینه های انتخابی شما بسیار بیشتر شده است . اگر زمان زیادی از نقاشی خانه شما می گذرد باید بگوییم وقت آن رسیده است تا به فکر رسیدگی مجدد به وضعیت و ظاهر دیوارها باشید که این کار تاثیر به سزایی در روحیه شما خواهد داشت.

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ چیست؟

در این چند سال اخیر در زمینه تکنولوژی تولید رنگ ساختمانی و خرید کاغذ‌ دیواری تحولی بزرگی رخ داده در گذشته تنوعی در نوع نقاشی دیوار وجود نداشت و فقط به مات و براق بودن رنگ‌ ها محدود می‌شد . اما امروزه در نوع رنگ‌ آمیزی و رنگ‌ های موجود و هم در نوع جنس و طرح کاغذ‌ دیواری‌ ها تنوع بسیار وجود دارد و میتوانید آنچه را که دنبالش هستید برای خانه خود انتخاب نمایید.

کاغذ دیواری با رنگ چه تفاوتی دارد؟

امروزه نه‌ تنها رنگ‌ ها و کاغذ دیواری‌ ها تنوع زیادی دارند، بلکه در نحوه اجرای آنها نیز تنوع بسیار زیادی هست و همین تنوع و تضاد ها است که زیبایی را دو چندان می کند؛  طراحی صحیح و خوب دکوراسیون خانه بسیار مهم است.

زمانی‌ که در دکوراسیون خانه صحبت از طراحی صحیح و اصولی میشود، منظور ایجاد یک زمینه ایده‌آل و خوب برای دکوراسیون است که البته دکوراسیون دیوارها مهم‌ ترین جزء در طراحی زمینه دکوراسیون به شمار میرود و پس از آن کف‌ پوش و مبلمان و اکسسوری، دیگر عناصر دکوراسیون را تشکیل میدهند. در این مطلب قصد داریم درباره شیوه انتخاب برای نقاشی و کاغذ‌ دیواری دیوارها در خصوص روش‌ های موجود نکاتی را برای شما شرح دهیم.

پیدا کردن یک رنگ یا کاغذ‌ دیواری

وقت گذاشتن برای پیدا کردن یک رنگ یا کاغذ‌ دیواری مرغوب و دلخواه ، خیلی بهتر از این است که ساعت‌ ها وقت خود را برای نقاشی و کاغذ دیواری خانه بگذارید و سپس از نتیجه کار راضی نباشید و مشاهده کنید که رنگ یا کاغذ‌ دیواری روی دیوار خیلی زود آسیب ببیند یا رضایت‌ بخش نباشد . مراحل مهم و کلیدی برای شروع این اقدام به صورت زیر است.

کاغذ دیواری با رنگ چه تفاوتی دارد؟

تغییر رنگ‌ آمیزی و دکوراسیون دیوارها موثرترین اقدام برای تغییر جلوه کلی دکوراسیون است و میتواند بیشترین تاثیر را در این راستا داشته باشد ، بنابراین مهم است که این کار را اصولی و کاملا بدون ایراد انجام دهید. خبر مسرت‌ بخش در این زمینه این است که انجام این کار به‌صورت خوب و موثر بسیار راحت است.

همچنین میتواند برای شما بسیار مقرون به‌ صرفه باشد . و همیشه به‌ خاطر داشته باشید که آماده‌ سازی خوب و کامل بسیار اهمیت دارد و کار عجله‌ای و بدون آمادگی لازم، سبب ایجاد دردسرهای زیاد برای شما می‌شود . برای رسیدن به بهترین نتیجه به آرامی و با حوصله به جلو بروید.

رنگ های مصرفی امروزه بیشتر از نوع محلول در آب استفاده می شوند

رنگ‌ ها بسته به نوع تولیدشان به انواع مختلفی طبقه‌ بندی میشوند که هر یک ویژگی‌ های خاص خود را دارند. در گذشته رنگ‌ های بر پایه روغن از بهترین و پر استفاده‌ ترین رنگ‌ ها برای نقاشی دیوارها بودند اما امروزه رنگ‌ های بر پایه آب ( لاتکس ) که بعضا بدون بو هستند و همچنین رنگ‌ های اکرلیک بیشتر استفاده میشوند.

 به دلیل برخی از ویژگی‌های شان از قبیل زود خشک شدن و سازگاری با محیط زیست، بیشتر از رنگ‌ های بر پایه روغن مورد استفاده قرار میگیرند. مقوله رنگ آمیزی زمان بر و پیچیده تر از نصب کاغذ دیواری بوده و نیاز به کار زیاد بر روی زیر سازی و چند سری رنگ آمیزی دارد تا کار به مرحله نهایی برسد.

چند نمونه تفاوت اساسی رنگ و و مزایای دیوارپوش های کاغذی

کاغذ دیواری با رنگ تفاوت های اساسی دارد از طرفی کاغذ دیواری محصولی آماده بوده و فقط نیاز به نصب دارد و از طرف دیگر رنگ نیاز به ساخت و کار فراوان و خشک شدن دارد . ایجاد بافت در رنگ نیاز به پرداخت هزینه بالا دارد و کاغذ دیواری ها غالبا بافت های مخصوص به خود را دارند که با هزینه کم نسبت به رنگ به راحتی در اختیار شما خواهند بود.

کاغذ دیواری با رنگ تفاوت در قیمت تمام شده دارد به گونه ای برای رنگ آمیزی نیاز به صرف چندین هزینه از جمله زیر سازی حرفه ای و بدون نقص و نقاش حرفه ای و انتخاب نوع رنگ و نظافت کامل بعد از رنگ آمیزی دارد، که اگر تمام این هزینه ها را با هم جمع نمایید خواهید دید که طیف وسیعی از کاغذ دیواری ها در بازار موجود است که با هزینه نصب قیمت به مراتب پایین تری نسبت به رنگ دارند.

سخن آخر

البته کاغذ دیواری های لوکس و سنگینی هم وجود دارند که چند برابر قیمت رنگ خواهند بود، رنگ به دلیل خاصیت براق بودن و بافت خاص خود بازتاب کننده نور خورشید بوده و برای منازل کوچک و محیط هایی که تابش نور کمی دارند مناسب تر بوده ولی مزایای کاغذ دیواری این است که به دلیل بافت های خاص خود کمتر دارای این خاصیت بوده است و برای بهتر دیده شدن نیاز به نور بیشتری است تا تمام ظرافت آن جلوه نماید، جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی رایگان با ما در ارتباط باشید.

فروشگاه دکورچوب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا