پارکت لمینت

مزایای پارکت لمینت نسبت به سایر کفپوش ها

مزیت های استفاده از پارکت لمینت

مزایای خرید پارکت لمینت نسبت به خرید سایر کفپوش ها چیست؟ چرا باید از پارکت لمینت در کف محل مسکونی استفاده نماییم؟ کاربرد های پارکت لمینت چیست؟ در چه مکان هایی می توان از پارکت لمینت استفاده نمود؟ بسیاری از مشتریانی که به دکورچوب مراجعه می کنند سوالات بالا برایشان مطرح است و این که چرا بایستی که از پارکت لمینت استفاده کنیم؟

در بسیاری از موارد مشتریان ما سوالشان این است که بین سنگ و سرامیک و همین طور پارکت لمینت کدام یک را انتخاب کنند؟ در مقاله زیر سعی می کنیم تجربیات خودمان در شرکت دکورچوب و همین طور موضوعاتی که به صورت تحقیقی بدست آورده ایم را در این مقاله با خوانندگان محترم به اشتراک می گذاریم.

مزیت پارکت لمینت از لحاظ قیمت

در مقالات قبلی هم اشاره کرده بودیم که موضوع قیمت همیشه و در همه حال از اصلی ترین و مهم ترین موضوعات در همه جا ست. پارکت لمینت از با صرفه ترین محصولات برای کف می باشد، شاید سوال کنید چرا؟

 1. پارکت لمینت ها نصب آسانی دارند و همین سرعت نصبشان بسیار بالاست. این موضوع باعث می گردد که یک واحد مسکونی به سرعت و طی یک روز نصب گردد و آماده تحویل گردد. در بسیاری از متریال های دیگر از جمله سنگ و سرامیک این موضوع زمان بر بوده و همانند پارکت لمینت سرعت نصب ندارند این مساله باعث می گردد که در واحد هایی که تعجیل در تحویل واحد دارند این موضوع اهمیتی دو چندان پیدا نماید. برای اطلاعات بیشتر درباره اشتباهات رایج هنگام نصب لمینت به مقاله آموزشی جامع نصب پارکت لمینت مراجعه کنید.
 2. پارکت لمینت ها در صورتی که از برندهای معتبری همچون پارکت لمینت ایشیک، پارکت لمینت زنیت، پارکت لمینت هیرو، پارکت لمینت فلورپن، هانتر و پارکت لمینت ایزوفام باشند به سادگی پس از نصب امکان بازشدن دارند. بدین صورت که در بسیاری از موارد مشتریان ما اجاره نشین هایی هستند که می خواهند کف منزلشان را تر و تمیز و زیبا کنند اما از بابت هزینه و برگشت آن نگرانی دارند. استفاده از پارکت لمینت موجب می گردد که این نگرانی حل شود زیرا می توانید پارکت لمینت دلخواه تان را نصب نمایید و در صورتی که صاحبخانه منزل همکاری نکرد پس از اتمام مدت قرار داد پارکت لمینت ها  را باز کرده و در جای دیگر نصب نمایید. همین طور در نمایشگاه ها و مکان هایی که به شکل موقت به پارکت لمینت نیاز دارند هم دارای اهمیت می باشد.
 3. پارکت لمینت به نسبت دوام و همین طور زیبایی و کاربردی که دارند، نسبت به دیگر کف پوش ها از قیمت مناسب تری برخوردارند.

حتما بخوانید: شوینده پارکت لمینت

مزیت زیبایی و جلوه گری پارکت لمینت

یکی از بزرگترین مزیت های پارکت لمینت نسبت به بسیاری از متریال های دیگر تنوع بالای طرح و رنگ پارکت لمینت ها می باشد. پارکت لمینت ها دارای تنوع زیادی از طیف بسیار تیره تا بسیار روشن می باشند که این موضوع باعث می گردد که پارکت لمینت ها برای هر سلیقه ای رنگ و طرح مورد لخواه شان را دارا باشند. شرکت دکورچوب با بیش از 300 تنوع طرح و رنگ از پارکت لمینت با رنگ های مختلف از برندهای گوناگونی که دارد برای هر سلیقه ای پاسخگو می باشد.

مزیت نظافت و تمیزی پارکت لمینت

از دیگر مزیت پارکت لمینت ها این است که پارکت لمینت ها به سادگی این امکان را دارند که تمیز شوند و به آسانی با یک تی و یا دستمال نخی می توانید پارکت لمینت را تمیز نمایید. همین طور در صورتی که بخواهید یک شست و شوی اساسی انجام دهید می توانید با استفاده از شامپوی مخصوص پارکت لمینت، آن را شست و شو دهید و سپس با استفاده از واکس آن را براق نمایید.

مزیت دوام و ماندگاری پارکت لمینت

در صورتی که از پارکت لمینت با کیفیت و همین طور با دوام استفاده نمایید مدت طولانی می توانید از پارکت لمینت استفاده نمایید. همین طور یکی دیگر از مزایای پارکت لمینت این است که در صورتی که به هر دلیل براثر شکستن، نم دادن و… قسمتی از پارکت لمینت آسیب دید می توانید آن قسمت آسیب دیده را به سادگی باز نموده و جایگزین نمایید.

مزیت انتقال حس طبیعت و همین طور ایمنی

به طور کلی انسان ها هر متریالی که به طبیعت نزدیک تر بوده و حس طبیعی بودن را بیشتر به آن ها انتقال دهد تمایل بیشتری به مصرف دارند. پارکت لمینت به علت استفاده از روکش هایی که به طرح و رنگ چوب نزدیک هستند و همین طور استفاده از مغزی های MDF این ویژگی را برای انسان ها تداعی می کند.

پارکت لمینت و کفپوش چوبی

پارکت ها از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار هستند که هر خریداری را مجذوب خود می کنند، اما از سویی دیگر پارکت لمینت نیز با ظاهر و قیمت مناسب می تواند هر خریداری را مردد کند. درواقع برای خرید کفپوش نکات مهم دیگری نیز وجود دارد که می تواند شما را وادار به خرید یک نوع کفپوش یا منصرف از خرید یک کفپوش زیبا می کند. کفپوش های چوبی و پارکت لمینت از نظر ظاهری با هم شباهت دارند، اما از نظر کیفیت و جنس تفاوت هایی با هم دارند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

پارکت لمینت و کفپوش چوبی

تفاوت پارکت لمینت و پارکت

 • پارکت لمینت از پارکت ارزانتر است
 • نصب پارکت لمینت ساده تر است
 • نگهداری از لمینت ساده تر است
 • تعمیر پارکت لمینت امکان پذیر نیست
 • هر دو تنوع طرح و رنگ بالایی دارند
 • پارکت ظاهر طبیعی تری دارد
 • پارکت قیمت منزل را افزایش می دهد

البته انتخاب بین پارکت و پارکت لمینت به چندین عامل بستگی دارد. اولین نکته بودجه شماست، قطعاً قیمت پارکت لمینت ارزانتر است. البته هر قدر هزینه کمتری بپردازیید ظاهر کفپوش مصنوعی تر جلوه خواهد کرد. دومین عامل نصب است. اگر تمایل دارید خودتان به شخصه اقدام به نصب کنید، پارکت لمینت گزینه بهتری است. نکته بعدی تعمیر است. اگر سطح روی پارکت لمینت خراش بردارد امکان تعمیر آن بسادگی وجود ندارد. برخلاف آن می توان پارکت را تعمیر کرد.

پارکت لمینت و کفپوش چوب پنبه

لمینت و چوب پنبه دقیقاً متضاد یکدیگر هستند. هر دو بادوامند. البته دوام پارکت لمنیت بخاطر سطح سخت رویی است درحالیکه دوام چوب پنبه بخاطر سطح انعطاف پذیر رویی است. نرمی چوب پنبه راه رفتن روی آن را راحتتر می کند و ایستادن طولانی مدت روی آن را ممکن می سازد. درحالیکه پارکت لمینت دارای سطح صاف و بعضاً شیشه ای مانند است.

پارکت لمینت و چوب پنبه

پارکت لمینت توسط مواد سمی و رزین تهیه می شود، پس ممکن است انتشار گاز سمی داشته باشد درحالیکه چوب پنبه را می توان کاملاً پایدار و محصول دوستدار طبیعت نامید. بنابراین برای افرادیکه آلرژی دارند کفپوش چوب پنبه انتخاب مناسب تری است.

هر دو اگر بدرستی نصب شوند نسبت به آب و رطوبت مقاومت دارند و نصب هر دو ساده است. اما قیمت پارکت لمینت از چوب پنبه ارزانتر است. در عین حال پارکت لمینت ها از نظر طرح و رنگ تنوع بیشتری دارند.

 • هر دو از لحاظ مختلف بادوامند
 • چوب پنبه دوستدار محیط زیست است
 • راه رفتن روی چوب پنبه ساده تر است
 • کفپوش چوب پنبه از پارکت لمینت ارزانتر است
 • هر دو تا حدی در برابر رطوبت مقاوم هستند
 • نصب هر دو ساده است

پارکت لمینت و کفپوش PVC

پارکت لمینت و کفپوش PVC هر دو از کفپوش های قیمت مناسب هستند و بسته به نیازها و انتظارات شما هر دو می توانند گزینه های خوبی باشند. پس اجازه دهید با ویژگی های هر یک آشنا شویم.

کفپوش پی وی سی (PVC) و پارکت لمینت

 • کفپوش PVC از پلاستیک ساخته شده، درحالیکه پارکت لمینت از کامپوزیت فشرده شده تهیه شده است.
 • کفپوش PVC برخلاف پارکت لمینت ضدآب است
 • پارکت لمینت ظاهری طبیعی تر دارد
 • سطح کفپوش PVC نرم تر است
 • نصب هر دو ساده است
 • هر دو دارای قیمت مناسب هستند

برای افرادیکه تمایل دارند کفپوشی مشابه پارکت داشته باشند اما نمی خواهند خیلی هزینه کنند، پارکت لمینت و PVC هر دو مناسب هستند. تنها تفاوت آنها این است که کفپوش PVC به صورت 100% از پلاستیک تهیه شده است درحالیکه کفپوش پارکت لمینت 99% از چوب تهیه شده است. این یعنی نسبت به آب آسیب پذیرتر است اما کفپوش وینیل مقاومت بسیار بالایی در برابر آب و رطوبت دارد. کفپوش های PVC سطح نرم تری دارند و امکان سر خوردن روی آن کمتر است. همچنین، نصب هر دو ساده است و از تنوع طرح و رنگ خوبی برخوردار هستند.

پارکت لمینت و سرامیک

شاید برای بسیاری این سؤال پیش بیاید که پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک؟ درواقع نمی توان پاسخ روشنی به این سؤال داد. هر یک کاربردها و ویژگی های خاص خود را دارد و بسته به نیازمندی های مشتریان هر دو می توانند انتخاب ایده آلی باشند.

کفپوش سرامیکی و پارکت لمینت

تفاوت پارکت لمینت و سرامیک

 • امکان سر خوردن روی سرامیک بسیار بالاست
 • سطح روی سرامیک در زمستان بسیار سرد می شود و راه رفتن روی آن احساس خوبی ندارد. درحالیکه پارکت لمینت چون از جنس چوب است دمای متعادلی دارد
 • سرامیک سطح شکننده تری دارد و در برخورد اجسام سنگین می شکند
 • سرامیک ضدآب است
 • مراقبت از پارکت لمینت سخت تر است
 • در محیط های مرطوب امکان استفاده از پارکت لمینت وجود ندارد
 • در صورت نصب نادرست امکان ایجاد صدا هنگام راه رفتن روی آن وجود دارد
 • سرامیک رنج قیمتی متنوعی دارد
 • طرح و رنگ سرامیک نسبت به پارکت لمینت متنوع تر است

پارکت لمینت و سنگ

سنگ طبیعی نیز از انواع کفپوش لوکس محسوب می شود که از رایج ترین آنها می توان به مرمر، تراون، گرانیت، کورین و کوارتز اشاره کرد. کفپوش های سنگی هم در محیط داخلی و هم بیرونی منزل کاربرد دارند.

کفپوش سنگی

تفاوت های کفپوش سنگی و پارکت لمینت

 • مقاومت بالا
 • دوستدار طبیعت
 • شستشوی راحت
 • نصب سنگ نسبت به پارکت لمینت سخت تر است
 • قیمت پارکت لمینت از سنگ پایین تر است

همین طور که در مقاله مزیت پارکت لمینت نسبت به سرامیک نوشتیم پارکت لمینت ها سرما را به نسبت سنگ و سرامیک به مراتب دیرتر انتقال می دهند که این موضوع برای افرادی که برخی بیماری ها را دارند دارای اهمیت می باشد و به حفظ سلامت شان کمک کند. امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

امیدوارم از مطالعه این راهنما لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا