پارکت

معایب پارکت لمینت

معایب پارکت لمینت نسبت به دیگر کفپوش ها

معایب خرید پارکت لمینت موضوع این مقاله از مجله دکورچوب بوده و در مقالات قبلی به طور کلی انواع پارکت لمینت ها و همین طور مزایای آن ها را ذکر کردیم. اما سوالی که این جا پیش می آید این جا است که معایب پارکت لمینت چیست؟

قطعا پارکت لمینت هم همانند باقی جنس ها همان طور که مزایایی دارد معایبی نیز دارد و این نیاز؛بودجه و …ما است که مشخص می کند آیا پارکت لمینت برای ما مناسب است یا خیر. پارکت لمینت ها یکی از مشکلاتی که دارند این است که در برابر رطوبت دچار پوسیدگی و یا تورم می شوند. پارکت لمینت ها همانند سرامیک و یا کف پوش های PVC در برابر آب و رطوبت مقاوم نیستند.

به همین دلیل در آشپزخانه ها و یا مناطق مرطوب همانند شمال و یا جنوب ایران  پارکت لمینت هایی بایستی استفاده شود که مقاومت نسبی در برابر رطوبت داشته باشند. موضوع دیگری که وجود دارد این است که پارکت لمینت ها اگر جنس مناسبی نداشته باشند و یا خوب نصب نگردند بین کلیک های آنها درز می افتد که این موضوع باعث می شود تا شکل زیبایی پیدا نکرده و گاها پارکت را دچار مشکل نماید.

پارکت لمینت ها همین طور در ساختمان ها و یا مکان هایی که گرمایش از کف دارند معمولا استفاده نمی شوند. پارکت های با AC پایین معمولا زود خط و خش می پذیرند و دچار مشکل می شوند. پارکت لمینت ها معمولا در هنگام نصب شان مقداری را به عنوان درز انبساط در نظر می گیرند که در زمان تابستان قابلیت انبساط داشته باشد. همین موضع باعث می گردد که پارکت لمینت ها زیر آنها گرد و غبار و کثیفی جمع گردد.

شایان ذکر است که با انتخاب لمینت درست و همین طور با کیفیت و جنس مناسب و سپس انتخاب نصاب حرفه ای پارکت لمینت به مقدار زیادی این مشکلات حل می گردد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. در مورد معایب پارکت لمینت که توضیح دادید، میشه بفرمایید برای کف ساختمان سرامیک بزنیم یا پارکت لمینت؟

    1. سلام
      انتخاب سرامیک یا پارکت کاملا شخصی و بستگی به خود شما داره. هر کدوم از این محصولات ویژگی های خاص خودشون را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا