پارکت

مقاومت انواع پارکت در شرایط مختلف

مقاومت پارکت

هر نوع چوب دارای درجه سختی متفاوتی است و این بدان معنی است که پارکت هایی که از چوب های گونه های مختلف درختان ساخته شده اند از نظر انعطاف و درجه آسیب های مکانیکی تمایز دارند و مقاومت انواع پارکت ها متفاوت است . از جمله چوب های بسیار سخت در مقاومت انواع پارکت ها می توان jatoba merbau wenge (گردو) را نام برد. که از جمله چوب های با دوام هستند به همین علت برای مناطق پر تردد “اتاق بازی کودکان و مکان هایی که حیوانات خانگی دارند توصیه می شود” . از جمله چوب های نرم تر مانند european maple brich (بامبو) مقاومت کمتری نسبت به آسیب های مکانیکی دارند و توصیه می شود در اتاق خواب ها و مکان های کم تردد استفاده شود.

از فاکتور های مهم در انتخاب پارکت رنگ آن می باشد

رنگ کف، مورد بسیار مهمی در دیزاین و طراحی داخلی می باشد که همیشه مورد توجه طراحان داخلی قرار می گیرد . اگر منزل یا فضای مورد نظر شما کوچک است از رنگ های روشن  استفاده کنید زیرا علاوه بر اینکه فضای شما بزرگتر نشان داده می شود حس شادابی و نشاط  و سرزندگی را در فضای شما جاری می کند. رنگ های روشن در کف علاوه بر اینکه بسیار کلاسیک می باشد، از لحاظ هارمونی و تطبیق با سایر لوازم داخلی نظیر مبلمان “پنجره ها و در ها بسیار ساده تر است.

ویژگی های پارکت

  •  یک خانه با پارکت و دیوار های روشن بزرگتر نشان داده می شود ولی اگر در تمام فضا از رنگ های روشن استفاده کنید
  • خانه سرد و بی روح می شود.
  • بنا براین با وارد کردن رنگ های تیره و تند به دکوراسیون داخلی از سردی و بی روحی و یکنواختی فضا کاسته می شود .
  • اگر کف و سقف روشن باشد و دیوار ها تیره باشد از نظر بصری خطوط افقی بیشتری در معرض دید و توجه قرار می گیرد
  • اگر تنها کف روشن باشد و سقف ها و دیوار ها تیره باشد محل مورد نظر باریک تر و بلند تر به نظر می رسد

در مبحث مقاومت انواع پارکت ها از دیگر رنگ های پارکت ها ” پارکت هایی است که تونالیته قرمز رنگ دارند که به عنوان مثال می توان چوب راش و بلوط را نام برد که این پارکت ها علاوه بر اینکه فضایی قابل توجه  و گرم و صمیمی را به وجود می آورند نسبت به ساییدگی و شکنندگی مقاوم می باشد . در آخر به پارکت هایی با رنگ های تیره نظیر  walnut,wenge می رسیم که علاوه بر اینکه حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد می کند ” با مبلمان و دکوراسیون داخلی روشن بسیار زیبا می شود.

در آخر

در صورتیکه برای خرید پارکت لمینت، پارکت رنگ تیره را انتخاب می کنید با روشن کردن دیوارها و سقف فضای خود را پهن تر (بزرگتر) نشان می دهید اگر سقف ها را نیز مانند کف تیره کنید فضای شما پهن تر و کوتاه تر به نظر می رسد . اگر سقف ها روشن اما دیوارها و کف تیره باشد حس بودن در زیرزمین را در فرد ایجاد می کند ،چون نور فقط از بالا می تابد. امیدواریم از مطالعه این مقاله از سری مقالات مجله دکورچوب لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا