پوستر

شستشو پوستر دیواری را باید چگونه انجام دهیم؟

شستشو پوستر دیواری

بهترین راه برای تمیز کردن پوستر دیواری استفاده از دستمال پارچه ای نرم و مرطوب است. اصولا برای تمیز کردن آن استفاده از دستمال های میکرو فایبر توصیه می گردد. در صورت ایجاد لکه بر روی دیوار تا قبل از نفوذ کامل به داخل بافت کاغذ باید سریعا اقدام به تمیز کردن پوستر دیواری کنید.

بهترین مواد شوینده برای تمیز کردن پوستر دیواری کدام است؟

در این حالت باید از محلول های سبک و رقیق مانند مایع ظرفشویی استفاده شود به این صورت که مقداری از آن را با آب ولرم مخلوط می کنیم و با دستمال پارچه ای نرم آغشته به این محلول، لکه های ایجاد شده بر روی پوستر دیواری را تمیز می کنیم. در صورتی که لکه ها از قبل بر روی پوستر دیواری ایجاد شده باشند و در عمق کاغذ نفوذ نکرده باشند، باید از یک محلول قوی تر مانند پاک کننده های چند منظوره استفاده شود به این صورت که پاک کننده را با آب مخلوط می کنیم تا رقیق شود و بعد محلول را در یک پوستر دیواری که کمتر در معرض دید است، امتحان می کنیم اگر پوستر آسیب ندید می توان این محلول را برای قیمت لک شده پوستر دیواری نیز استفاده کرد.

نظافت کاغذدیواری

به هیچ وجه از دستمال های زیر، دستمال کاغذی، کاردک و یا اسکاچ ظرفشویی برای تمیز کردن پوستر دیواری استفاده نکنید این امر موجب خش دار شدن تصویر می شود.

از مواد شوینده سبک و رقیق شده استاندارد می توانید برای شستشو پوستر دیواری به صورت موضعی استفاده کنید. به هیچ وجه از مواد شوینده قوی مانند جوهر نمک، سفید کننده ها، استون، نفت، تینر، بنزین، الکل و امثال آنها برای شستشو پوستر دیواری استفاده نکنید. میزان رطوبت دستمال پارچه ای نباید به حدی زیاد باشد که آب به داخل کاغذ نفوذ کند به خصوص در محل درزها که می بایست دقت بیشتری به خرج داد. به یاد داشته باشید به هیچ عنوان از آب فراوان مانند شستشو با سطل و یا شلنگ آب برای شستشو پوستر دیواری استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا