قرنیز

نصب قرنیز چگونه است؟

نصب قرنیز

پس از انتخاب رنگ و همین طور خرید قرنیز نوبت به مرحله نصب قرنیز می رسد . نصب قرنیز از مراحلی است که اگر به درستی صورت نگیرد می تواند تمامی زحمات قبلی را به هدر دهد . به همین دلیل با تجربه ای که در دکورچوب بدست آورده ایم نکاتی را در این جا ذکر می کنیم که در مرحله نصب قرنیز کارساز می باشد .

چگونه به بهترین روش قرنیز را نصب کنیم؟

همان طور که قبلا توضیح دادیم قرنیز ها سنگی ، چوبی ، سیمانی ، ام دی افی و یا pvc هستند . در این مقاله بیشتر تمرکز ما در مورد قرنیز های ام دی اف و همین طور قرنیز های pvc می باشد .رنگ قرنیز ها هم معمولا یک پرده از رنگ پارکت لمینت ها تیره تر می باشند.

مراحل نصب قرنیز

قبل از نصب قرنیز محل قرار گرفتن قرنیز می بایست کاملا تمیز گردد و از هر گونه کثیفی و همین طور پستی و بلندی و … پاک گردد . این موضوع به خصوص برای قرنیز های پی وی سی اهمیتی دوچندان پیدا می کند زیرا که این قرنیز ها با چسب چسبانده می گردند و در صورتی که پشت قرنیز موردی داشته باشد به خوبی چسبانده نمی گردد.

بعد از این کار نوبت به اندازه گیری هر قسمت از دیوار برای نصب قرنیز می باشد . نکته مهمی که وجود دارد این است که بین ۱۰ تا ۱۵ درصد از طول قرنیز را به عنوان پرتی و ضایعات نصب در نظر بگیرید . در قسمت نصب و اجرا قرنیز ، مهم ترین و در عین حال سخت ترین قسمت برای نصب قرنیز ها قسمت گوشه ( کرنرها ) و قسمت های زاویه دار کار می باشد.

قسمت ستون ها و همین طور اتاق هایی که شکل گرد و یا بیضی مانند دارند نصاب ها از گونیای واشو برای اندازه گیری زوایای مورد نیاز خود انجام می دهند . عده دیگری از نصابان با ریز کردن قطعات قرنیز و در کنار هم قرار دادن آن ها می توان قسمت های دارای انحنا را به زیبایی اجرا کنند . قرنیز ها در قسمت گوشه ها اگر که به درستی نصب صورت نگیرد امکان تغییر شکل و ترک خوردگی قرنیز وجود دارد.

قیمت نصب قرنیز

قیمت نصب قرنیز معمولا به دو شکل حساب می گردد . عمدتا به شکل متری حساب می گردد و نصاب ها با حساب کردن دورتا دور قسمتی که نصب قرار است ایجاد گردد قیمت نصب را حساب می کنند . موضوع بعدی هم برخی از نصاب ها قیمت نصب لمینت و قرنیز را یک جا حساب کرده و کار نصب را انجام می دهند.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا