پارکت لمینت

نحوه نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک

پارکت لمینت بر روی سرامیک + ویدیو

پارکت لمینت ها یکی از پرکاربردترین کفپوش هایی هستند که امروزه در دکوراسیون منزل توسط افراد و همچنین طراحان به طور گسترده به کار گرفته می شوند. ویژگی هایی همچون نصب ساده، ساختار مهندسی شده، عایق گرما و برودت و دوام و استقامت بالای آن هم در برابر انواع صدمات و ضربات و هم در برابر آب و رطوبت باعث شده استفاده از آن به عنوان اولویت اول بسیاری از خریداران قرار بگیرد.

نصب لمینت روی سرامیک

شاید بتوان ادعا کرد که در برخی موارد لمینت می تواند یک جایگزین ایده آل برای سرامیک باشند. درست است که سرامیک ها سال ها به عنوان اصلی ترین کفپوش برای پوشش کف منازل مسکونی و فضاهای اداری و تجاری به کار گرفته می شد اما در کنار مزیت هایی که داشت، مقاومت بالا، مقاومت بالا در برابر رطوبت، عیوبی نیز با خود به همراه داشت. سرامیک ها سطح بسیار شکننده ای دارند و در صورت سقوط اجسام سنگین هم جسم و هم سطح دچار آسیب و شکستگی ها خواهند شد. همچنین سطح همیشه سرد سرامیک ها دغدغه بسیاری از افراد شده است. شاید به همین دلیل است که روز به روز بر تعداد افرادیکه تصمیم می گیرند کفپوش سرامیکی منزل خود را با انواع لمینتی آن تعویض کنند بیشتر می شود. در این میان این سؤال مهم مطرح می شود که آیا باید سرامیک را از سطح جدا کرد یا امکان نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک وجود دارد؟ برای پاسخ دادن به این سؤال تصمیم گرفتیم در این راهنما به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازیم.

نصب پارکت لمینت بر روی سرامیک

بسیاری از افرادی که اقدام به خرید پارکت لمینت  می کنند قصد دارند آن را جایگزین سرامیک کنند. بنابراین، تمایل دارند بدانند که چگونه این فرآیند ممکن می شود. به طور کلی در پاسخ به چنین سؤالی می توان گفت که لمینت بر روی هر سطح صاف و بی نقصی قابلیت نصب دارد. لمینت ها دارای ساختار نصب کلیکی هستند به این ترتیب که در هنگام نصب زبانه یک تایل در فرورفتگی تایل کناری قفل می شود و فرآیند نصب به این ترتیب تکمیل می شود. به همین دلیل است که گفته می شود نصب لمینت بسیار ساده و بی دردسر صورت می گیرد.

نصب لمینت روی سرامیک

پیروی از چنین ساختار نصبی شرایطی را ایجاب می کند که زیرسازی سطح و بررسی صافی آن از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. اگر سطح دارای پستی و بلندی باشد یا به اصطلاح کف بی نقص نباشد کلیک ها بخوبی در یکدیگر قفل نخواهند شد. این موضوع می تواند خود زمینه مشکلات بعدی را مهیا کند. اگر کلیک ها بخوبی در هم قفل نشوند پس از گذشت مدتی شاهد ایجاد سر و صداهای آزار دهنده هنگام راه رفتن بر روی آنها خواهید شد. این موضوع حتی می تواند تا حدی باشد که به طبقه زیرین نیز نفوذ کند. همچنین وجود فاصله بین تایل ها منجر به نفوذ آب و رطوبت به لایه مغزی خواهد شد. لازم است بدانید که لایه مغزی در برابر آب و رطوبت بسیار حساس است و اگر چنین شود از عمر مفید آن بشدت کاسته خواهد شد.

حتما بخوانید: نصب پارکت لمینت بر روی پله 

کندن سرامیک برای نصب لمینت

کندن سرامیک ها یک فرآیند بشدت زمانبر و دشوار است به همین دلیل است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند لمینت های خود را روی آنها نصب نکنند و تا جای امکان از کندن آنها تفره می روند. در بیشتر مواقع نصاب ها سعی می کنند با ترمیم سطح و برطرف کردن عیوب آن عملیات نصب را بدون کندن سرامیک ها شروع کنند اما همیشه کار به این سادگی ها پیش نخواهد رفت. در برخی شرایط چاره ای جز کندن لمینت ها باقی نمی ماند. درواقع اگر به همان صورت عملیات نصب روی آنها صورت بگیرد منجر به آسیب به سطح لمینت و پیامدهای بعدی خواهد شد. در ادامه به بررسی این موارد خواهیم پرداخت:

کندن سرامیک ها در نصب پارکت لمینت

یکی از مواردیکه فرد را مجاب به کندن سرامیک ها می کند اختلاف سطح ناشی از نصب بر روی سرامیک است. درواقع در برخی مواقع با نصب لمینت بر روی سرامیک سطح بیش از حد بالا خواهد آمد و در نتیجه ارتفاع زیاد در برخی نقاط مثل در ورودی مانع از بسته شدن در می شود. در چنین شرایطی مجبور به کندن سرامیک ها خواهید شد.

عدم زیرسازی مناسب سرامیک، زیرسازی به معنای برطرف کردن هرگونه عیوب سطحی در کف می باشد و برای نصب پارکت لمینت از اولویت ها و موارد بسیار ضروری تلقی می شود که به هیچ عنوان نمی توان از آن صرفه نظر کرد. در برخی مواقع عملیات زیرسازی سرامیک بخوبی صورت نگرفته و با نصب لمینت روی آن مشکل بغرنج تر خواهد شد. این را می توان از سر و صداهای بی امان هنگام راه رفتن بر روی آنها متوجه شد. ناصاف بودن سطح نیز دلیلی دیگر برای کندن سرامیک هاست. اگر میزان ناصافی به حدی باشد که نتوان به گونه ای آن را برطرف کرد باید سرامیک ها به طور کامل جدا شده و زیرسازی مناسب صورت بگیرد و سپس پارکت لمینت ها بر روی آن نصب شود.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا