پوستر

نصب پوستر دیواری را چگونه انجام می دهند؟ مراحل نصب پوستر دیواری به چه شکل است؟

نصب پوستر دیواری

ابتدا دیوار مورد نظر را بررسی کنید و اگر نیاز به زیر سازی، بتونه و یا سنباده زنی دارد، سطح آن را آماده و در نهایت کاملا صاف و یکنواخت کنید. ابتدا سطح زیر کار، بسته به نوع آن باید با پرایمر پوشش داده شود. دیوارهای گچی و یا Drywall باید دو تا سه دست پرایمر زده شوند. عرض قیمت اول را اندازه گیری کرده و به اندازه یک سانتی متر کوچکتر از آن تراز لیزری خود را بر روی دیوار بیاندازید. همان طور که می دانیم ابعاد پوستر دیواری از ابعاد دیوار، کمی بزرگتر در عرض و ارتفاع تولید می گردد که نا ترازی ها و نا شاقولی های دیوار را بپوشاند. مطابق نقشه ارسال شده، به ترتیب لت ها (قواره ها) را بر روی زمین بچینید و آنها را قبل از نصب با دقت از هر جهت بررسی کنید. سپس آنها را به پشت برگردانید که بتوان به ترتیب پشت آنها را چسب زده و نصب کرد. توجه داشته باشد هر لت یا قواره بعد از چسب زدن می بایست همان لحظه به دیوار چسبانده شود. برای نصب پوستر دیواری می بایست هم از چسب پودری و هم از چسب خمیری استفاده گردد. چسب پودری برای کل کار و چسب خمیری در محل درزها مورد استفاده قرار می گیرد.

خط قرمز سمت راست هر لت یا قواره همان خطی است که باید با تراز لیزر هماهنگ باشد که کل کار به صورت تراز نصب گردد. این خط دقیقا باید بر خط تراز لیزری که روی دیوار آمده است منطبق باشد. برای دقت بالاتر، این عمل می بایست در لت های دیگر نیز تکرار گردد. دقت شود این خط جهت تراز کردن است و خط همپوشانی یا Overlap نیست. محل همپوشانی در زیر قواره ها علامت گذاری شده است. لبه سمت چپ لت دوم باید بر روی لت اول پسبانده شود و تا علامت همپوشانی جلوتر رود. این علامت با لبه کاغذ حدود 2 سانتی متر فاصله دارد در واقع در قیمت همپوشانی یا همان Overlap، کاغذ سمت راست حدود 2 سانتی متر بر روی کاغذ سمت چپ قرار می گیرد و به همین ترتیب برای لت های بعدی این عمل تکرار می شود.

نحوه نصب کاغذدیواری

تذکر :

برای نشان دادن فاصله همپوشانی خطی ترسیم نشده است، فقط با علامت در زیر هر قسمت نشان داده شده است.

مراحل نصب پوستر دیواری

همان طور که از تصویر پایین مشخص است بعد از نصب هر قواره یا لت، باید درست از وسط همپوشانی یعنی وسط آن 2 سانتی متر که در تصویر با خط چین نشان داده شده است توسط یک تیغ بسیاز تیز با خط کش فلزی و یا تراز حباب دار برش داده شود. بعد از برش، لایه بریده شده رویی را برداشته و برای در آوردن لایه بریده شده زیرین، لبه کاغذ را بلند کرده و لایه زیرین را خارج کنید. سپس با قلم مو محل درز را بر روی دیوار به چسب خمیری آغشته کنید و لبه ها را با دیت در کنار هم تنظیم کنید.

 نکات نصب پوستر دیواری

برش همپوشانی یا Overlap هر لت یا قواره باید موقع نصب همان قواره انجام شود، در صورتی که برش های همپوشانی را به انتهای کار موکول کنید باعث ایجاد خرابی در کاغذ خواهد شد. کاردک پلاستیکی که برای نصب استفاده می گردد، حتما باید بدون هیچگونه برآمدگی، صاف و یکدست باشد که باعث خط و خش بر روی کاغذ نگردد. همچنین کاردک را نباید خیلی محکم بر روی کاغذ و به خصوص درزها بکشید.

اگر قبل از بریدن همپوشانی یا Overlap بر روی این قسمت که کمی برجسته هم می باشد کاردک بکشید. باعث ایجاد رنگ رفتگی در محل برآمدگی خواهید شد. کاردک کشیدن را به بعد از برش همپوشانی موکول کنید. به همین ترتیب تمام لت ها یل قواره ها را تا انتها نصب کنید. این دستورالعمل برای نصابانی است که سابقه نصب داشته باشند. اگر برای اولین بار می خواهید پوستر را نصب کنید می بایست آموزش های لازم را دیده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا